دستاوردهای انسانی در جریان اختراعات و نوآوریهای جدید به طور پیوسته برگستره و دامنه تکنولوژیهای اطلاعات و ارتباطات افزوده اند و  در نتیجه  امروزه اهمیت تبادل سریع و ایمن اطلاعات و داده ها بسیار حائز اهمیت است.شاهد هستیم که فناوری های پیشرفته در حوزه گوشی های هوشمند چه انقلابی را در زمینه ارتباطات ایجاد کرده است .

شایان ذکر است که بدلیل تنوع  فراوان کابل ها و پورت ها در دستگاه های مختلف مجال توضیح و ارایه همه موارد در این جا وجود ندارد . بنابراین  سعی داریم تا به توضیح مختصر و به همراه  تصاویر  موارد مهم می پردازیم.لی از جمله  «وصل کردن لپ تاپ و رایانه به ویدئو پروژکتور» در مورد شناسایی اتصالات موجود در دیتا پروژکتور و لپ تاپ نیز به تفصیل اشاره کرده ایم که می توانید جهت مطالعه به مقاله اشاره شده مراجعه کنید .

پورت (Port) به معنی درگاه است و برای رد و بدل کردن اطلاعات بین دستگاه ها ( به طور مثال دو کامپیوتر ) استفاده می شود. به بیان دیگر  محلی است که داده‌ها وارد یا خارج می‌شوند. امروزه انواع پورت های مختلف در کامپوترهای خانگی، لپ تاپ ها ، انواع گوشی های هوشمند و ویدئو پروژکتور مورد استفاده قرار می گیرند.

  • در کامپیوتر 

 

  • کابل ها و کانکتورها :

کابل که در اینجا بیشتر معمولا به معنی رابط تصویر و صدا  هستند که گاهی اوقات به صورت همزمان  و یا به بصورت دیجیتال مانند کابل  HDMI می باشند و به انواع مختلفی تقسیم می شود:

کابل VGA

کابل HDMI

کابل Composite ( کامپوزیت )

کابل Component ( کامپوننت )

کابل S-Video

کابل DVI

majority-of-videoconnectors-vga-dvi-hdmi500

 

 

PC2TV1

انواع پورت ها و رابط ها

 

 

cp755ewinputs

ورودی و خروجی های یک ویدئو پروژکتور

 

 

اتصال به ویدئو پروژکتور

اتصال به ویدئو پروژکتور

 

منبع تصاویر :

سایر منابع  ++

سایر مطالب مرتبط :

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش