Posted on

آموزش زبان در مدارس با برد هوشمند – بخش دوم

 

انتظار از یک معلم زبان
انتظار از یک معلم زبان

 

از یک مدرس زبان چه انتظار می رود؟( در تدریس به گروه سنی نوجوان)

طبق خصوصیات ذکر شده در بخش قبل، معلمان باید بتوانند تدریس شان را با شرایط کلاسی تطبیق بدهند و به دانش آموزان فرصت دهند تا از فرایند یادگیری لذت ببرند. موارد پیش رو ، پیشنهادات برگرفته شده از اسکات ، یتربرگ ، فیلیپش ، هالی ول و مون است:

۱- ایجاد انگیزه عامل بسیار مهمی در جهت جلب توجه دانش آموزان است.
۲- حرکات را در کلاس انجام دهید. کاربرد شیوه پاسخ فیزیکی تام (TPR) برای فراگیران نوجوان معمول است. تحرک ، جزء طبیعت آنهاست و از این طریق متوجه فرایند یادگیری نمی شوند.
۳- تا جایی که ممکن است از اشیاء و تصاویر رنگارنگ استفاده کنید.( در اینجا نقش و کاربرد برد هوشمد بسیار پررنگ می شود)
۴- بوسیله زبان، بازی انجام دهید. دانش آموزان نیاز دارند که از زبان استفاده کنند. به دانش آموزان اجازه بدهید که ریتم خودشان را درست کنند ؛ با همدیگر آهنگ بخوانند ، از ادبیات، داستانها ی کوتاه، حکایت های دیو و پری و اشعار استفاده کنند.
۵- هر چهار مهارت برای درک زبان دانش آموزان مهم هستند.در هنگام تدریس مهارت خواندن و نوشتن صبور باشید. هر چند که در این باره وقت زیادی را به هدر می دهند و این مهارت ها مورد تنفر اغلب فراگیران می باشد.
۶- از آنجائیکه دانش آموزان در این سن قادر نیستند که برای مدت طولانی تمرکز داشته باشند ؛ ایجاد تنوع ضروری است. این تنوع تنها منحصر به فعالیتهای کلاسی نمی شود بلکه سرعت ، سازمان دهی و شیوه هارا نیز دربر می گیرد.

۷- سیستماتیک عمل کنید و برنامه مشخصی را دنبال کنید. این مهم است که دانش آموزان بدانند که آنها چه انتظاری می رود. آنها از فعالیت های آشنا خوششان می آید ، تکرار آهنگها ، ریتم ها و بازیها را دوست دارند.

۸- منصف باشید. قوانین را معرفی و پیروی کنید. در هنگام انجام بازی همیشه تشویق کنید.
۹- هر زمان که ممکن است از زبان مقصد استفاده کنید تا دانش آموزان بتوانند از آن بهره ببرند.
۱۰- معمولا بعد از اتمام هر فعالیت ،زمانی هم برای بازخورد دادن اختصاص دهید و یا این کار را در پایان درس برای جمع بندی و ارزیابی پیشرفت و تلاش دانش آموزان انجام دهید.

سایر مطالب مرتبط :

 

ترجمه :www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *