۴ راهکار برای موفقیت بیشتر در زندگی

در صورتی که با  استفاده از این ۴ راهکار، روی خودتان کار کنید، چیزهای بیشتری در زندگی بدست می آورید

در زندگی، زمانی فرا می رسد که می خواهیم خودمان را اصلاح کرده و روی پیشرفت فردیمان کار کنیم.شاید در حرفه، روابط عاشقانه بر سر دو راهی رسیده اید و یا به نقطه ای رسیده اید که می خواهید تغییرات جدی درخودتان شروع کنید. شاید برای این منظور تا خواندن کتاب های متعدد خودشناسی به امید این که یک چشم انداز یا رویکرد جدیدی به همراه یک فرمول جادویی برای بهبود زندگیتان ارائه کند، پیش رفته باشید.

گاهی اوقات، شما با انبوهی از اطلاعات و یا توصیه هایی که به نظر می رسد سنخیتی با ( روحیه) شما ندارد، روبرو می شوید. آیا ساده تر نیست که  فقط یک چارچوب قابل استفاده ای که بتوانید اهداف تان را برای حرکت و حفظ آن تنظیم کند، داشته باشید؟ برای این منظور ،یک فرآیند چهار مرحله ای وجود دارد که به عنوان یک چهارچوب می تواند برای شما عمل نماید:

۱- یک فهرست ۱۰۰ تایی تهیه کنید

یادداشت برداری

یک نقطه آرامی پیدا کنید و در مورد همه چیزهایی که دوست دارید در زندگی بدست بیاورید، حالا فرقی نمی کند که چقدر بزرگ یا کوچک باشد، فکر نمایید. این فهرست،می تواند شامل مواردی از جمله کاهش مقدار مشخصی  وزن، نوشتن یک رمان، شرکت در یک کلاس آشپزی، یا یادگیری یک زبان باشد. به نوشتن این فهرست تا رسیدن به ۱۰۰ مورد ادامه بدهید و سپس آنها را به سه بخش دسته بندی کنید: چیزهایی که برای داشتن آن ها نیاز به کسب مهارت دارم، چیزهایی که می توانم فورا انجام بدهم و چیزهایی که نیاز به وقت گذاشتن دارم.

لطف این تمرین این است که شما را وادار به فکر کردن در موردچیزهایی که واقعا انجام آن را دوست دارید، می کند. برای نوشتن این فهرست وقت بگذارید،گاهی (از نوشتن) دست بکشید و دوباره به نوشتن ادامه دهید و منتظر الهام درونی باشید. داشتن این فهرست به شما کمک می کند که از روش های مختلفی به توسعه، رشد و پرورش خود بپردازید.

۲- در مورد مهارت های خود صادق باشید و یک نمودار تهیه کنید.

این مقداری به مقاومت نیاز دارد،با این وجود در مورد مهارت های خود صادق باشیم، و مهمتر از آن، درباره مهارت هایی که نداریم، انتظار می رود که با یک مسیر طولانی مدت برای پیشرفت بلند مدت و سرمایه گذاری فردی مواجه شویم.

شما ممکن است برای رسیدن به برخی از موارد فهرست تان، نیاز به فراگیری مقداری مهارت های جدید پیدا کنید.که در این صورت ساخت یک نمودار یا صفحه گسترده (اکسل) می تواند به شناسایی راحت تر آن ها کمک نماید.

فهرستی از آنچه که برای یادگیری نیاز دارید ایجاد کنید و ستون هایی برای تحقیق، عمل و پیشرفت تان تشکیل دهید. چه تحقیقاتی شما باید برای کسب این مهارت ها انجام دهید؟  دوره هایی،جهت ثبت نام پیدا کنید و یا کتاب های بالقوه ای که می توانید بخرید، پیدا نمایید.

در گام بعدی ، در ستون اقدام (action column)  هر قدمی که شما می بایست برای رسیدن به هدف کسب مهارت بردارید ، یادداشت نمایید. ستون پیشرفت (progress column) مقدار نزدیک شدن شما را برای دستیابی به هر مرحله نشان خواهد داد.

۳- چند اقدام فوری انجام دهید.

چند اقدام فوری انجام دهید

لطف انجام این مرحله، ایجاد انگیزه است. همه ما عاشق تیک زدن فهرست کارهای ضروری که باید انجام بدهیم، هستیم و با اقدام عملی مواردی که در فهرست مان که می تواند امروز، فردا، این هفته و یا این ماه انجام شود،احساس موفقیت می کنیم.

با انجام این مرحله، وحشتناکی فهرست شما، تا حد زیادی کمتر می شود.حال می خواهد که کلاس آشپزی، شروع دوی آهسته، شنا کردن و یا هر رژیمی برای کاهش وزن شما باشد. این مراحل کوچک، می تواند پاداش های بزرگی برای طرز فکر رو به حرکت ما داشته باشد.در نتیجه برنامه ریزی و تحقیق درباره روش های کسب آن ها و تعیین ضرب العجل را شروع کنید.

۴- برای اهداف بلند مدت خود وقت بگذارید

اهداف بلند مدت در زندگی

همه ما می دانیم که به تعویق انداختن کارها (اهمال کاری) و حواس پرتی چقدر راحت  انجام می شود، با این حال، زمانی را صرف تسهیل کارهای روزمره تان کنید. به عادت های اهمال کاری تان در طول روز و خصوصا در طول صبح و ابتدای شب توجه کنید.زمان بخصوصی برای تمرکز بر روی اهداف تان اختصاص دهید –  در صورت لزوم یک جدول زمانی ایجاد کنید.همه این کارها می تواند به شما در ادامه مسیر و به ویژه برای اهداف بلند مدت تان کمک نماید.

البته، این فهرست ۱۰۰ تایی شما، ممکن است در طول زمان کمی تغییر کند، اما در صورتی که شما فقط ۴ مورد را در هر سال انجام بدهید، برای رسیدن به تمام موارد فهرست تان، به بیش از ۲۵ سال کار نیاز دارید و در نتیجه، زندگی خواهید داشت که می توانید بگویید که به اهداف و رویاهای فراوان خود در آن دست یافته اید.

منبع:+

ترجمه: www.behprice.com (شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط:

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *