۱۲ دلیل مبنی بر اینکه نباید از تخته /برد هوشمند ترسید !!!

۱۲ دلیل مبنی بر اینکه نباید از تخته /برد هوشمند ترسید !!!

این ۱۲ توصیه زیر حاصل تجربیات و پیشنهادات معلمی است که باعث تغییر دید کسانی می شود که نسبت به برد هوشمند نگاه نسبتا درستی ندارند : 

۱- شما می توانید دقیقا از برد هوشمند ، مانند یک تخته وایت برد معمولی استفاده کنید

برای دو هفته اول ، درست مثل یک وایت برد از برد هوشمند استفاده می کردم و در مواقع نیاز چیزی روی آن می نوشتم. برای انجام این کار در طول کلاس، لازم است که بدانید که چطور صفحات را عوض کرده و برد را پاک کنید. قبل از شروع کلاس ، احتمالا شاید بخواهید که زودتر به کلاس بروید و از وجود داشتن قلم مطمئن شوید. اگر هنوز نمی توانید این کارها را برای خودتان انجام دهد، فقط چند دقیقه ای وقت کسی را می گیرد که آن را برای شما تنظیم کند و تنها ۵ دقیقه زمان می برد که شما برای دفعه بعدی استفاده  ازآن را یاد بگیرید.

۲- اصول اولیه نرم افزار برد هوشمند دقیقا مثل سایر نرم افزارها است

مرحله بعد از نوشتن، مشخصا تایپ کردن در کلاس و هم در حین آماده کردن مطالب است. درست مثل استفاده کردن از پاورپوینت و یا ورد است . منتهی لازم است که محل قرار گرفتن متن و میزان اندازه دلخواه کادر متن را انتخاب کنید. ( بعضی اوقات، یک نفر می تواند ظرف یک یا دو دقیقه به شما آموزش دهد ).

۳- شما می توانید از برد هوشمند مانند یک مانیتور کامپیوتر بزرگ استفاده کنید.

مرحله بعدی برای من این بود که از برد هوشمند درست مثل پخش تصویر برروی دیوار جهت دیدن ویدئو استفاده کنم،حتی بدون اینکه لازم باشد تلویزیونی را با پایه چرخدار به کلاس بیاورم. با این طرز فکر برد هوشمند درست مثل بزرگ شدن مانیتور کامپیوترم است که اصولا از طریق موس و صفحه کلید کامپیوتر در حال تعامل هستم تا اینکه روی آیکون ها روی برد با قلم کلیک کنم.

۴- قلم برد هوشمند، درست مثل یک ماوس یا انگشت بر روی یک صفحه لمسی عمل می کند

مرحله بعدی لمس کردن مواردی بر روی صفحه با قلم هوشمند است، درست مثل اینکه شما از طریق نشانگر با استفاده از ماوس یا لمس کردن صفحه عابر بانک، با انگشتتان انجام دهید. به طور مثال ، اگر از کامپیوتری برای نمایش یک سی دی استفاده می کنید با لمس دکمه روشن و یا مکث روی نرم افزار مدیا پلیر ، با با قلم بر روی برد می توانید انجام دهید، نه اینکه به کامیپوترتان برگردید و از آنجا آن را کنترل کنید.

۵- می توانید از مطالب سایر افراد استفاده کنید

تا وقتی که به تجهیزات مسلط نشده اید، معمولا می توانید با تلفیق موضوعات درسی همکاران و نوشتن کارهای دیگران در کلاس درس بهره ببرید. آسانترین شیوه برای شروع کار  ممکن است از طریق تغییر دادن کارهای دیگران انجام بدهید ، تا اینکه از بدو امر خودتان این کار را انجام دهید.

۶- جهت آمادگی پیدا کردن ،می توانید از سایر برنامه ها استفاده کنید

در صورتی که هنوز آماده کردن موضوعات درسی با نرم افزار برد هوشمن ، باعث دست به کار نشدن شما شده است، به آسانی می توانید با برنامه های آشناتری مثل پاورپوینت و یا حتی ورد کارتان را شروع کنید. به طور مثال ، متن ورد را هایلایت کنید و یا  اندازه متن را درشت و یا کوچک کنید .

پاورپوینت

پاورپوینت

۷- شما می توانید مطالب را در  یک برنامه دیگر آماده کنید و سپس به نرم افزار برد هوشمند تبدیل کنید

اکثر  مطالب نرم افزارهای برد هوشمند را می توان به پاورپوینت و یا به صورت بالعکس تبدیل (convert) کرد و همیشه هم ممکن است که متن و تصاویر و یا سایر برنامه ها کپی نمود. شما به طور مثال می توانید،  یک صفحه در ورد برای دانش آموزان تان آماده کنید و سپس بخشی از آن را در نرم افزار برد کپی کنید. یک نفر ظرف چند ثانیه  می تواند نحوه انجامش را به شما نشان دهد. اما اغلب شامل کپی و پیست کردن ، هایلایت و راست کلیک کردن می شود و باید هر دو برنامه را روی صفحه باز و در کنار هم نگه دارید و با هایلایت کردن و کشیدن چیزهایی که می خواهید ، به این صورت عمل کنید.

کپی و چسباندن مطالب

کپی و چسباندن مطالب 

۸- شما می توانید با استفاده از خود برد هوشمند مطالبتان را آماده کنید

در صورتی که با کار کردن با ماوس و صفحه کلید مشکل دارید، می توانید به یک کلاس خالی بروید و همه را با قلم انجام دهید و سپس مطالبتان را روی هارد کامپیوتر و یا فلش ذخیره کنید .

 ۹- در صورتیکه می توانید از CD ROM استفاده کنید ،می توانید از دفترچه راهنمای برد هوشمند استفاده کنید

در حقیقت کار ساده ای است . خصوصا اگر برنامه را اجرا کرده و صفحه آغازین اصلی را قبل از کلاس باز کنید ( و یا از شخصی بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد).

۱۰ – همیشه می توانید Undo کنید 

در صورتیکه اشتباهی را انجام بدهید،چندین روش Undo وجود دارد. به طور مثال، بستن برنامه و برگرداندن آن به نسخه اصلی فایل. سعی کنید همیشه دو فایل از یک نسخه داشته باشید، به طوری که یکی فایل اصلی و بدون تغییر باشد و دیگری که می توانید در کلاس از آن استفاده کنید.
undo

۱۱ – شما می توانید نسخه پشتیبان تهیه کنید

اگر کارها طوری بد پیش برود که به سختی بتوان کل درس را متوقف کرد. راهکارهایی وجود دارد. مثلا اکثر مدارس دارای فیلیپ چارت، ویژوالایزر و یا تخته وایت برد هستند و اگر این وسایل را نداشته باشند شما می توانید یک تخته وایت برد ارزان و قابل حملی خریداری کنید و سر کلاس بیاورید. گزینه دیگر این است که بر روی برگه A3 بنویسید و در کلاس به دانش آموزان نشان دهید.

پشتیبان

پشتیبان(فیلیپ چارت مجموعه اوراقی است که برای نوشتن با ماژیک معمولی با یک گیره، روی چهار پایه متصل شده اند و در مجامع کوچک(کنفرانسها) استفاده میشود) شما میتوانید در زمان تمام شدن کاغذ، از این فیلیپ چارت بعنوان تخته وایت برد نیز استفاده نموده و هزینه خود را کاهش دهید)

فلیپ چارت

فلیپ چارت 

۱۲ – مجبور نیستید  همیشه روی برد بنویسید

دلیل دیگری که به نگرانی نیازی ندارد و شاید یکی از مفید ترین چیزهایی که برد هوشمند به من نشان داده است، این است که اغلب نیازی به نوشتن ندارید. به طور مثال ، گاهی هجی کردن کلمات هم برای دانش آموزان جزء فعالیتهای مفید کلاسی محسوب می شود.

ترجمه :www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

Fatal error:
The encoded file /home/vista/domains/behprice.com/public_html/wp-content/themes/kanishop-theme/inc/single-product/related-products-to-post.php requires a license file kanishop-related-products-license.ks. in Unknown on line 0