۱۰ روش برای نشان دادن آی پد(iPad) بر روی صفحه نمایش پروژکتور

مقاله پیش رو اشاره به کاربردهای IPad در کلاس های نوین امروزی دارد و  نویسنده آن به معرفی ۱۰ روش برای پخش محتویات آی پد بر روی صفحه نمایش می پردازد.

پخش (محتویات) iPad بر روی یک صفحه نمایش بزرگ، جهت ارایه مطالب، شبیه سازی، توضیحات و نشان دادن مثال ها عالی است. راه های مختلفی برای  انجام این کار در کلاس وجود دارد. برای مشاهده  نمودار مقایسه،می توانید به انتهای این مطلب مراجعه فرمایید.

اگر برایتان مهم نیست که آی پد تان را در یک محل(ثابت) قرار بدهید ، پس یک آداپتور VGA ( آداپتور ۳۰-pin یا کانکتور لایتنینگ) مناسب است. اپل در این خصوص،چهار نوع آداپتور تولید کرده است – مشخص کنید که به کدام آداپتور نیاز دارید، یا کدام ویژوالایزر یا وب کم ممکن است به کار شما بیاید.

اگر شما می خواهید به صورت بی سیم صفحه نمایش و صدای آی پد را انتقال بدهید،به طوری که شما و یا دانش آموزان تان بتوانید در اطراف کلاس قدم بزنید،آنوقت این انتقال پیچیده تر می شود. شما وارد قابلیت Apple’sAirPlay  خواهید شد که در تمام سری iPad 2s وجدیدتر تعبیه شده است و شامل آی پد مینی (iPad mini) می گردد. AirPlay با وای فای کار می کند و ایجاب می کند که تمام دستگاه هایی که از آن استفاده می کنند، در همان شبکه قرار بگیرند (مگر اینکه،شما  از جدیدترین سری  Apple TV و iOS- 8 استفاده نمایید،سپس شما می توانیداز یک اتصال  peer-to-peer connection و یا Mirroring360 استفاده کنید).

اپل تی وی (Apple TV)  یک جعبه سیاه رنگ کوچکی است که می تواند به یک پروژکتور وصل شود. آی پد می تواند به صورت بی سیم با استفاده از AirPlay به اپل تی وی ارتباط دهد. اپل تی وی تنها می تواند خروجی HDMI بدهد.پروژکتور شما ممکن است که ورودی HDMI نداشته باشد.در این صورت شما به یک آداپتور مبدل HDMI به VGA  مانند Kanex ATVPRO نیاز خواهید داشت.( جهت درک موضوع به تصویر زیر نگاه کنید).

در صورتی که در حال حاضر کامپیوتری دارید که به پروژکتور شما وصل است، می بایست بررسی کنید که  از نرم افزاری که Mac یا  Windows PC شما را به یک دریافت کننده Airplay  تبدیل می کند، استفاده نمایید. شما می توانید نرم افزارهای رایگانی مانندAirServer, Annotate Mirror Client, iTools, Mirroring360, Reflector 2, یا X-Mirage را دانلود و یا امتحان کنید.نرم افزار بر روی کامپیوتر شما اجرا می شود و اجازه می دهد که دستگاه ها، آی پد را به صفحه کامپیوتر ارتباط دهند. از آن جایی که کامپیوتر به یک پروژکتور متصل است،در نتیجه تصویر آی پد بر روی پروژکتور نمایش داده می شود.

در بازدیدی که از مدارس مختلف داشتم، می گفتم که Apple TV ، AirServer، Reflector  و X-Mirage در حدود ۵۰٪ از اوقات، کار می کنند. دلیلش این است که AirPlay  برای این که در یک شبکه باشد به دستگاه و کامپیوتر و یاApple TV  نیازمند است (مگر اینکه شما از جدیدترین Apple TV و iOS 8 استفاده نمایید.) مدارس اغلب شبکه های مختلفی برای دستگاه های تلفن همراه و  رایانه های شخصی دارند، در نتیجه AirPlay  (در این مواقع) کار نخواهد کرد. هم چنین، AirPlay به پورت های خاصی جهت باز بودن در شبکه برای بونجور نیازمند است ( و اغلب آن ها برای باز شدن پیکربندی نشده اند).

Mirroring360 دارای ویژگی به نام Mirroring Assist است و می تواند بدون نیاز به باز کردن پورت ها برای نرم افزار بونجور/Bonjourکار کند. این یعنی که Mirroring360 می تواند حتی هنگامی که سایر راه حل های AirPlay کار نمی کنند ، بر روی شبکه مدرسه شما کار کند.قابلیت دیگر Mirroring Assist این است که دارای گزینه ای است که پخش کامپیوتر شما را بر روی AirPlay خاموش می کند. در عوض دستگاه ها می توانند با  مک یا رایانه خانگی از طریق یک  کد کیو آر  (QR code) همسان سازی شوند.

حتی در صورتی که شبکه شما اجازه اتصال به AirPlay  را بدهد ، آن  نیز باید قابل اعتماد باشد. بسیاری از معلمان شاهد کندی و یا کاهش  اتصال  AirPlay هستند که می تواند ارتباط را به یک تجربه خسته کننده تبدیل کند. خوشبختانه،نسخه های آزمایشی رایگانی از هر یک از این نرم افزار ها وجود دارد ، بنابراین شما می توانید قبل از خرید، نصب  آن را در مدرسه تان  تست نمایید.

اگر شبکه Wi-Fi شما با AirPlay کار نکرد ، شما باید iTools  را بررسی کنید. نرم افزار رایگانی برای Windows PCs  است که با  استفاده از کابل شارژ یا سینک  دستگاه شما با رایانه ارتباط برقرار می کند. قابلیت iTools Live Desktop  دارای خطا است و  ممکن است بر روی کامپیوتر شما کار نکند، و هیچ  گونه راهنمایی  در ین زمینه هم وجود ندارد.

کاربران مک بعد از ارتقا به OS X 10.10 Yosemite، می توانند صفحه نمایش اپل خود را با استفاده از یک کابل Lightning ارتباط بدهند. آی پد به عنوان یک منبع دوربین در نرم افزار QuickTime نمایش داده می شود.

کاربرد اپل به جای ویژولایزر
کاربرد اپل به جای ویژولایزر

زمانی که صفحه نمایش تان را انعکاس می دهید ،فرصت مناسبی است که از آی پد خود به عنوان یک ویژوالایزر استفاده کنید.برای این که شما بتوانید از آی پد به عنوان ویژوالایزر استفاده کنید،شاید بخواهید که پایه ای خریداری کنید. من در مورد پایه های Justand v2 و سایر گزینه های دیگر در  پست قبلی نوشته ام که شامل  برنامه هایی است که به شما اجازه ترسیم و حاشیه نویسی بر روی تصویر را می دهد.

Screen_Shot_2013-09-06_at_10.57.28_PM (1)

۱۰ روش برای نشان دادن آی پد(iPad)  برروی صفحه نمایش پروژکتور

10 روش برای نشان دادن آی پد(iPad)  برروی صفحه نمایش پروژکتور

منبع+

ترجمه: www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط :

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *