کاربرد ویدئو پروژکتور در رستوران و کافی شاپ ها

امروزه ویدئو پروژکتورها کاربردهای متنوعی در محیط های آموزشی، تجاری و تفریحی پیدا کرده اند.برای اکثر افراد مشاهده تصاویر بزرگ همیشه جذاب و جالب بوده است.در حال حاضر شاهد کاربرد روزافزون ویدئو پروژکتورها در عرصه سینمای خانگی، کافی شاپ ها و رستوران ها ،سالن های بزرگ آمفی تئاتر، پارک ها، مساجد و مجتمع های تجاری هستیم.

کاربرد ویدئو پروژکتور در رستوران و کافی شاپ ها 

قصد داریم در این مقاله به یکی دیگر  از استفاده های خلاقانه از ویدئو پروژکتور در محیط هایی مانند رستوران و کافی شاپ ها بپردازیم. همانطور که می دانید ،رستوران ها و کافی شاپ ها از جمله مکان های عمومی هستند که مردم هر از گاهی تمایل دارند که لحظاتی را در کنار دوستان وخانواده شان سپری کنند.حال فرض کنید که در زمانی که خود شما به عنوان مشتری در انتظار  آوردن سفارش غذایتان هستید، شاهد تصاویر زیبا به همراه موسیقی در محیط رستوران باشید.یا بتوانید مسابقان ورزشی یا مناظر طبیعت را در ابعاد بزرگ مشاهده کنید . یا بتوانید قیمت ها و منو غذاها را در ابعاد بزرگ مشاهده کنید و انتخاب راحت تری داشته باشید .

تماشای مسابقات ورزشی در رستوران

تماشای مسابقات ورزشی در رستورانشاید شما از آن دسته افرادی باشید که با این دستگاه  هنوز آشنایی پیدا نکرده اید، بنابراین بهتر است که اشاره مختصری به تعریف و کاربرد آن داشته باشیم . اگر خواسته باشیم در یک کلام این دستگاه را تعریف کنیم باید بگوییم که وظیفه اصلی ویدئو پروژکتور، تاباندن تصویر روی پرده یا صفحه نمایش است

به بیان دیگر ویدئو  یا دیتا پروژکتور دستگاهی است مبتنی بر لامپ و لنز (عدسی) که تصاویر و اطلاعات کامپیوتری و ویدئویی خود را از منابع مختلف نظیر: کامپیوتر، ویدئو پخش DVD، انواع پلیرها، دوربینهای فیلمبرداری، وربین دیجیتال ، تلویزیون و غیره دریافت نموده و پس از پردازش آن، با بزرگنمایی قابل توجهی به روی صفحه ، نمایش می دهد. البته میزان بزرگنمایی بستگی به لنز و نیز فاصله دستگاه از پرده نمایش نیز دارد.

در انتخاب یک ویدئو پروژکتور چه عواملی مهم هستند؟

مدت ها قبل در مقاله ای تحت عنوان عوامل مهم در انتخاب یک ویدئو پروژکتور به موارد مهمی اشاره کردیم که در این جا به طور خلاصه نیز اشاره خواهیم داشت:

نیاز شما : بعضی از مشتریان ویدئو پروژکتور، تمایل دارند که در فضای رستوران یا کافی شاپ  مبادرت به پخش فیلم و یا مسابقات ورزشی کنند. بعضی تمایل دارند که منو غذاهایشان را در معرض دید مشتریان شان قرار دهند. در نتیجه بستگی به نوع نیاز و هدف شما ، ما می توانیم دستگاه مناسب کار شما را معرفی کنیم. همانطور که در تصویر زیر هم مشاهده می کنید، این پیتزا کنتاکی از نمای بیرون اقدام به پخش تصاویر آشپزخانه و منو غذاها کرده است .

پیتزا کنتاکی تاک

پیتزا کنتاکی تاک در مشهداندازه مکان و فضای رستوران :به طور مثال میزان تاریک و روشن بودن محیط شما می تواند در نوع انتخاب شدت روشنایی پروژکتور تاثیر بگذارد. هم چنین تعداد افرادی که قادرند در این محیط بنشینند هم عامل بسیار مهمی محسوب می شود

اندازه پرده یا صفحه نمایش/ Screen Size : ابعاد پرده نمایش چه قدر باید باشد؟ لازم به ذکر است که نوع صفحه نمایش می تواند تاثیر زیادی بر روشنایی و کیفیت تصویر داشته باشد. ( راهنمای خرید پرده نمایش)

 شدت روشنایی پروژکتور:یکی از مهم ترین مشخصات فنی ویدئو پروژکتور محسوب می شودو تعیین  میزان روشنایی به شرایط نور محیطی، اندازه صفحه/پرده نمایش پروژکتور و به هدف شما، بستگی دارد. واحد شدت روشنایی نیز  انسی لومن نام دارد.( راهنمای شدت روشنایی ویدئو پروژکتور)

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در خصوص خرید ویدئو پروژکتور و پرده نمایش با ما تماس بگیرید. 

سایر مطالب مرتبط:

راهنمای جامع خرید ویدئو پروژکتور

راهنمای خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور

در انتخاب یک ویدئو پروژکتور چه عواملی مهم هستند؟

ویدئو پروژکتورهای ال سی دی ، دی ال پی و ال ای دی/LCD-DLP_LED

عوامل مهم درانتخاب سطح روشنایی ویدئو /دیتا پروژکتور

آگاهی از شدت روشنایی یا انسی لومن در هنگام خرید ویدئو پروژکتور

آگاهی از رزولوشن یا وضوح تصویر در هنگام خرید ویدئو پروژکتور 

شناخت ویدئو پروژکتورهای سه بعدی ( ۳D Ready)

ویدئوپروژکتورها :مزایا و محدودیت‎ها

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *