کاربرد فرش هوشمند در مدارس،مهدکودک ها و آموزشگاه ها

در طی سال های اخیر استفاده از بردهای هوشمند درمحیط های آموزشی از  جمله دانشگاه ها ،مدارس،مهد کودک ها و آموزشگاه های موسیقی و زبان های خارجی رواج پیدا کرده است. ایده نوین آموزشی که بر پایه یادگیری تعاملی و استفاده از ابزارهای چند رسانه ای، امکانات تحت شبکه، تبلت ها و بسیاری از وسایل کمک آموزشی جدید گسترش پیدا کرده است و  هر ماه صدها کلاس درس در سراسر ایران به بردهای هوشمند تجهیز می شوند .

تصورش را بکنید که دانشجویان و یا دانش آموزان نوشته ها ،طراحی ها ، حاشیه نویسی ها و یا بازی های تعاملی را بر روی دیوار و یا کف اتاق به کمک فناوری فرش مجازی یا هوشمند که در این مقاله قصد پرداختن به این موضوع را داریم،انجام دهند.

بر اساس تحقیقات گسترده ای که در طی سال های اخیر انجام شده است، نتایج نشان می دهد که وقتی یادگیری جالب و سرگرم کننده می شود، فراگیران بهتر و عمیق تر یاد می گیرند که در پیوندهای پایین به برخی از این تحقیقات اشاره می شود:

 

فرش مجازی
فرش مجازی

اما به تازگی اهمیت و نقش فرش مجازی در آموزش و خصوصا تبلیغات و بازاریابی پررنگ تر شده است. در ادامه مطلب قصد داریم که به ویژگی های این فناوری جالب و تعاملی بپردازیم

منظور از فرش مجازی ،تصویری تعاملی است که بر روی زمین با هر سطح دیگری نمایش داده می شود و کاربردهای سرگرمی و تبلیغاتی بسیاری دارد. افراد می توانند بر روی فرش مجازی راه بروند و با آن ارتباط تعاملی داشته باشند. بسیاری از سیستم های پخش فرش مجازی تعاملی یا interactive floor projection systems شامل یک سیستم نمایش بصری چند رسانه ای می گردد که می تواند جلوه های ویژه فوق العاده ای همراه با بازی های متنوع برای دانش آموزان بر روی صفحه نمایشی که بر روی کف اتاق یا سالن قرار می گیرد ( مانند تصویر بالا)، نمایش می دهد.

نگاه کودکان مشتاق به فرش مجازی
نگاه کودکان مشتاق به فرش مجازی

این افکت های جذاب دانش آموزان را وادار به واکنش تعاملی با استفاده از حرکات ساده پا و یا دست می نماید که این حرکات با استفاده از یک سیستم تشخیص ردیابی بدن و حرکت می تواند در زمان واقعی با گرافیک واقع گرایانه پاسخ دهند.

 فهرست کوتاهی از چند ایده که می توان با فرش هوشمند یا مجازی انجام داد

فرش مجازی می تواند به بهبود حرکت فیزیکی، کار تیمی، ارتباطات و خلاقیت افراد از طریق بازی کمک نماید که به برخی از آن ها اشاره می شود:

  • بازی های ورزشی مجازی مانند فوتبال و راگبی
  • مطالعه اقیانوس به همراه با موج و حرکت ماهی
  • مطالعه موضوعات علمی از جمله فیزیک، زیست شناسی و شیمی
  • انجام بازی های ریاضی
  • نمایش مجازی ساز پیانو
فرش هوشمند
فرش هوشمند

در مجموع با فرش هوشمند یا مجازی :

  • راه اندازی ساده ای داشته و می تواند تقریبا هر سطحی را (به فرش مجازی) تبدیل کند.
  • دارای گزینه ‘play safe’  داریم که استفاده از فرش مجازی را برای کودکان ایمن و مناسب می کند.
  • پخش مطالب را با وضوح بالا و با کیفیت تصویر فوق العاده ارایه می دهد.
  • از نرم افزار های سفارشی که مناسب اهداف آموزشی و اهداف شما باشد می توان استفاده کرد
  • می توان پیام شما را به یک روش منحصر به فرد، سرگرم کننده و به یاد ماندنی انتقال داد

شرکت هوشمندسازان ایمن پردازش به عنوان  وارد کننده ویدئو پروژکتورهای RICOH,SONY,NEC,  و نماینده انحصاری محصولات کمک آموزشی سیترو (SITRO) در ایران ، آماده ارایه خدمات در زمینه فرش مجازی سیترو به مشتریان گرامی می باشد . در صورت داشتن هر گونه سوال با همکاران ما تماس بگیرید

سایر مطالب مرتبط :

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

2 دیدگاه برای کاربرد فرش هوشمند در مدارس،مهدکودک ها و آموزشگاه ها ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *