سرگرمی و بازی کودکان با فرش هوشمند

هر روزه شاهد پیشرفت های گسترده در زمینه فناوری های ارتباطی، سرگرمی و دنیای مجازی هستیم و در همین راستا روش های نوینی در حیطه آموزش و یادگیری در مهدکودک ها ، مدارس و دانشگاه ها در سال های اخیر رواج پیدا کرده است.یکی از این روش های پرطرفدار ، فرشهای هوشمند مجازی هستند که در ادامه مطلب به کارایی و استفاده های آن خصوصا برای سرگرمی و آموزش کودکان اشاره می شودو 

فرش هوشمند یا مجازی چیست ؟

منظور از فرش مجازی ،تصویری تعاملی است که بر روی زمین با هر سطح دیگری نمایش داده می شود و کاربردهای سرگرمی و تبلیغاتی بسیاری دارد. افراد می توانند بر روی فرش مجازی راه بروند و با آن ارتباط تعاملی داشته باشند. بسیاری از سیستم های پخش فرش مجازی تعاملی یا interactive floor projection systems شامل یک سیستم نمایش بصری چند رسانه ای می گردد که می تواند جلوه های ویژه فوق العاده ای همراه با بازی های متنوع برای دانش آموزان بر روی صفحه نمایشی که بر روی کف اتاق یا سالن قرار می گیرد نمایش می  دهد.

در نتیجه این فرش های هوشمند می توانند کاربردهای متنوع تبلیفاتی و آموزشی در مراکز خرید یا هایپر مارکت ها، سینماها و پارک های بازی ، هتل ها ، باشگاه ها ، مدارس ، آموزشگاه ها و مهد کودک ها، داشته باشند.

 بازی های و سرگرمی های تعاملی کودکان

مطالعات محققان نشان می دهد که بازی‌های تعاملی، اثرات مثبت و قابل توجهی بر تقویت مهارت‌های اجتماعی کودکان باقی می‌گذارند. در واقع، این بازی‌ها می‌توانند ارتباط دوستانه و مبتنی بر تعامل را به کودکان یاد بدهند و حتی ارتباط‌های سازمان‌یافته جدی‌تر را برای آنان شبیه‌سازی کنند. به طور مثال بازی ها و سرگرمی های فرش مجازی به عنوان یک روش سالم برای ترکیب فعالیت ذهنی و فیزیکی محسوب می شوند و باعث بهبود همکاری، مشارکت و مهارت های شناختی بچه ها با استفاده از انواع بازی ها و الگوهای (templates) قابل تنظیم می گردند.

هم چنین تحقیقات نشان می دهد که بازی هر چه گسترده تر، پیچیده تر و اجتماعی تر باشد کودک از مصونیت روانی بیشتری برخوردار می شود. کشف دنیای اطراف بخش دیگری از فلسفه ی بازی است که کودک حس کنجکاوی خود را از این طریق برآورده می سازد.

رابرت وایت می ‌گوید: «سـاعات زیادی را که کودکان صرف بازی می‌کنند نمی توان به هیچ وجه تلف شده تلقی نمود، بازی ممکن است شادی بخش باشد ولی در دوران کودکی یک کـار جدی است.» بدون تردید بازی بهترین شکل فعالیت طبیعی هر کودک محسوب می‌شود.

چند مقاله مرتبط :

نقش بازی در یادگیری 

نقش بازی در رشد کودکان 

در ادامه مطلب به مبحث سرگرمی و بازی کودکان با فرش هوشمند می پردازیم:

بازی تک نفره و یا گروهی با فرش مجازی

بازی تک نفره و یا گروهی با فرش مجازی

  • در مراکز خرید و فروشگاه ها 

فرش هوشمند همکاری و یادگیری سرگرم کننده را  در بین بچه ها افزایش داده و فضای مطلوبی برای بازی تک نفره و بازیهای چند نفره ،فراهم می سازد. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، بچه ها در کنار اعضای خانواده و همسالان خود حتی در مراکز خرید و فروشگاه ها می توانند به بازی و تفریح بپردازند.

فرش هومشند در مهد کودک
فرش هومشند در مهد کودک

 

  • کودکستان ها و مهد کودک ها

ایجاد فضای بازی های تعاملی در محیط داخلی مهد ها که باعث ترویج یادگیری و فعالیت های فیزیکی به طور هم زمان می شود از دیگر کاربردهای فرش هوشمند است

 

interactive floor
interactive floor
  • سالن ورزشی کودکان

با فرش مجازی می توانیدتمرینات ورزشی را به یک فعالیت سرگرم کننده تبدیل نمایید. ترکیب علمی بازی های تعاملی همراه با تمرینات فیزیکی به منظور افزایش رشد اسکلتی و عضلانی صورت می گیرد.

 

فرش هوشمند در بیمارستان اطفال
فرش هوشمند در بیمارستان اطفال
  • سالن انتظار بیمارستان اطفال

می توانید بچه ها را با مجموعه ای از بازهای سرگرم کننده، حتی در بیمارستان مشغول نگه دارید.

در صورت تمایل به مطالعه مطالب بیشتر در این خصوص شما را به خواندن مقاله کاربرد فرش هوشمند در مدارس،مهدکودک ها و آموزشگاه ها دعوت می کنیم.

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

https://telegram.me/imenpardazesh

منبع: +

سایر مطالب مرتبط :

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

Fatal error:
The encoded file /home/vista/domains/behprice.com/public_html/wp-content/themes/kanishop-theme/inc/single-product/related-products-to-post.php requires a license file kanishop-related-products-license.ks. in Unknown on line 0