ویژگی های کابل های HDMI فلت و شیلد دار

ویژگی های کابل های HDMI فلت و شیلد دار

نویسنده : HDMI,محصولات سیترو

تاکنون در چند طی مقاله در خصوص اهمیت، ویژگی و کارایی کابل های HDMI پرداخته ایم و اشاره داشتیم که تنها با یک کابل HDMI می توانیم تصاویر و صدای دیجیتال را با بالاترین کیفیت دریافت نماییم. در نتیجه HDMI به عنوان یک رابط پرطرفدار، قادر است سیگنال‌های صوتی و تصویری را به طور همزمان و با کیفیت بالا بین دستگاههایی از قبیل DVD-Player،کنسول های بازی، ویدئو پروژکتور یا هر وسیله دیگر، به صورت دیجیتال انتقال دهد.

کیفیت ساخت کابل HDMI

به طور حتم بین کابل‌های HDMI به خصوص در روند تولید و کیفیت ساخت تفاوت‌هایی وجود دارد. در صورتی که کابل HDMI از کیفیت پایینی برخوردار باشد ممکن است شاهد قطعی و نویز در صدا و تصویر در حال پخش باشیم. در نتیجه کیفیت ساخت کابل عامل مهمی محسوب می شود.خصوصا این که یک نقطه ضعف کابل‌های ارزان قیمت، کیفیت پایین نقطه اتصال کانکتور و کابل در آن‌هاست. نقطه اتصال کابل و کانکتور در کابل‌های ارزان قیمت HDMI اغلب بر اثر فشار زیاد و خم شدن می‌شکند.

 

کابل های شیلدار اچ دی ام آی یا (Shielded HDMI Cable)

shielded cable یا کابل شیلد دار در صنعت برق و الکترونیک به معنای کابل حفاظت شده است. به بیان دیگر کابلی که پوشش رسانایی در اطراف هادیهای عایق شده دارد. هدف از شیلد دار کردن کابل ها، محافظت اطلاعات جاری در کابل ها در برابر تداخلات الکتریکی و مکانیکی است. در صورتی که کابل ها دارای شیلد نباشند در هنگام مجاورت با کابل های برق و یا نویزهای الکتریکی دچار تداخلات مغناطیسی و خطا می گردند.

نکته : مصرف کنندگان گرامی توجه داشته باشند که استفاده از کابل های شیلد دار ضروری نیست و بیشتر در زمانی که کابل  اچ دی ام ای نزدیک و کنار کابل برق قرار  می گیرد باید استفاده شود.

کابل های فلت اچ دی ام آی یا (Flat HDMI Cables)

کابل HDMI فلت، همان طور که از نامش پیداست دارای شکل و ساختار تخت (Flat) و نازک است ولی اساسا جز از لحاظ ظاهر، مانند‌های کابل‌های معمول HDMI‌ است. هدف و مزیت اصلی کابل HDMI فلت این است که علاوه بر انعطاف پذیر بودن، می توان از آن در کف اتاق، زیر قالی و در بین دیوار و آجر استفاده کرد. از آن جایی که بسیاری از لوازم نیاز به تعداد زیادی کابل و سیم برای راه‌اندازی دارند. کابل HDMI فلت نیز از بقیه کابل‌ها متمایز بوده و به راحتی همیشه قابل شناسایی است. به خاطر این شکل منحصر به فرد، مشکل است که با سیم‌های دیگر پیچ خورده و در هم آمیزد. همین امر ممکن است روی افزایش کیفیت تصویر ارسالی موثر باشد، زیرا درهم پیچیده شدن کابل‌های می‌تواند موجب تداخل در صدا و تصویر ارسالی شود. (اطلاعات بیشتر در این مقاله)

ورود به بخش فروشگاهی کابل های HDMI  فلت و شیلد دار سیترو 

HDMI-Cable-Ver-1.4

HDMI-Cable-Ver-1.4

 

تالیف: www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

مطالب مرتبط:

درباره نویسنده
...

حبیب الماسیان

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

مطالب مرتبط
لطفاً افزونه Chat It را نصب و فعال کنید!
0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *