ویدئو پروژکتورهای بی سیم (وایرلس )

ویدئو پروژکتورهای بی سیم (وایرلس )

نویسنده : مقالات آموزشی,ویدئو پروژکتور

 

wirelessdongle

ویدئو پروژکتور بی سیم 

همانطور که می دانید ،امکان پخش ویدیو بی سیم جزو یکی از امکانات پر‎طرفدار است و برخی از ویدئو پروژکتورها از این امکان برخوردارند (معمولا به صورت یک دانگل USB که باید جدا تهیه کنید)پروژکتورهای بی‎سیم نمایش داده‎ها و تصاویر  ویدئوها را بر روی کامپیوتر، تبلت و … بدون استفاده از سیم امکان‎پذیر می کند. با این ویژگی شما می توانید اسناد، ارائه مطالب و ویدئو را به طور همزمان از فاصله حدودا ۳۰ متری از منبع (رایانه یا تبلت) پخش کنید.

اما از آنجا که به طور کلی ویدئو‎ها باید فشرده شوند و با توجه به قابلیت‎های کنونی روترها و دستگاه‎های بی‎سیم دیگر، استفاده از قابلیت پخش ویدئو بی‎سیم معمولا در حد پاورپوینت، عکس و یا نشان دادن گرافیک کامپیوتری نسبتا ثابت و نه برای ویدئوهای با نرخ فریم کامل توصیه می شوند . علاوه بر این، در بیشتر دانگل‎های بی‎سیم ویدئو پروژکتور، معمولا برد در حدود حداکثر ۱۰ متر محدود شده است. اگر شما واقعا نیاز به ارسال ویدئو به صورت بی‎سیم دارید، گزینه‎های دیگری ( حتی برخی بدون فشرده سازی) که می‎توانند آن را انجام دهند وجود دارد؛ اما حتی با گزینه‎های مخصوص این کار، متغیر‎های محیطی بسیاری وجود دارند که غیرقابل پیش‎بینی‎اند و فناوری هنوز نتواسته بصورت کاملا قابل اعتماد در این زمینه پیشرفت کند.

اینکه چگونه این پروژکتورها اطلاعات را دریافت می کنند، تفاوتهایی با یکدیگر دارند. برخی از پروژکتورهای بی‎سیم، دارای یک کارت بی‎سیم داخلی هستند اما برخی دیگر نیاز به لوازم جانبی از جمله دانگل USB دارند که در بالا به آن اشاره گردید. برخی از پروژکتورها از برنامه‎های نصب شده در گوشی‎های هوشمند و یا تبلت برای نمایش ارائه مطالب و اسناد ذخیره شده در دستگاه تلفن همراه استفاده می‎کنند. سایر دیتا پروژکتورها از طریق شبکه Wi-Fi قابلیت بی سیم  شدن دارند.

آیا می توانم ویدئو پروژکتور باسیم را به بی سیم تبدیل کنم؟

لازم  به توضیح است که هر دیتا پروژکتوری قابلیت تبدیل به بی سیم شدن را ندارد. معمولا باید نرم افزار آن را برای لپ تاپ هم دانلود کرد. به صورت کلی،همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، کیت بی سیم ویدئو پروژکتور(کیت وایرلس) جهت انتقال تصاویر کامپیوتر به ویدئو پروژکتور کاربرد دارد. این نوع کیت ها قادرند بدون تاخیر و با کیفیت بالا تصاویر را انتقال دهند.

افزون بر این قابلیت، کیت بی سیم  ویدئو پروژکتور امکان انتقال تصاویر به صورت بی سیم به LCD را نیز دارد.هم چنین این دانگل انتقال تصویر بی سیم (کیت وایرلس) از تبلت و موبایل را نیز پشتیبانی می نماید. ابعاد این کیت بی سیم بسیار کوچک است.

 

wireless

سایر مطالب مرتبط:

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

درباره نویسنده
...

رضا نظریان

0 دیدگاه
دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *