وزن ویدئو پروژکتور و اهمیت آن در هنگام خرید

وزن ویدئو پروژکتور و اهمیت آن در هنگام خرید

وزن ویدئو پروژکتور و اهمیت آن در هنگام خرید

پیشتر در سایت به پرایس در مورد «راهنمای خرید  ویدئو پروژکتور »به نکات مهمی اشاره کردیم که یکی از آن موارد وزن دستگاه بود . در این مقاله سعی داریم تا کمی بیشتر به این موضوع بپردازیم

نکته بسیار مهم در مورد وزن و قابل حمل  بودن ویدئو پروژکتور، نوع کاربری شما است. به طور مثال ویدئو پروژکتورهای جیبی که وزن بسیار کمی دارند ،معمولا  مورد علاقه بازاریابان و یا مدیران هستند. بنابراین برای استفاده در محیط های آموزشی مانند کلاس درس مناسب نیستند و ابعاد  و کیفیت تصویر مناسبی ندارند.اما در دسته بندی دیگر، ویدئو پروژکتورهای حرفه ای قرار می گیرند که مناسب سالن های آمفی تئاتر با مساحتی بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ متر مربع می باشند و وزنی بین ۵ تا ۱۴ کیلوگرم دارند . ناگفته نماند که این پروژکتورهای پیشرفته به علت داشتن شدت روشنایی بالا ، طبیعتا سنگین تر هستند و از پورت های بیشتری نسبت به مدل های سبک تر برخوردارند و معمولا هم به صورت سقفی نصب می شوند.

در نتیجه اگر می خواهید دیتا پروژکتور را به طور دائم نصب کنید، به طور کلی وزن دستگاه از اهمیت کمتری برخوردار است ، اما اگر  می خواهید( مانند مدرسان، سخنرانان، تجار) آن را همراه خودتان  به سایر جلسات حمل کنید، آنوقت وزن برای شما  عامل مهمی خواهد بود.

پروژکتور ها اغلب از لحاظ  وزن به صورت زیر دسته بندی می گردند:

مینی پروژکتور

مینی پروژکتور

  • قابل حمل / پورتابل : وزنی بین ۲ تا ۵ کیلودارند و در محیط اداری و یا  مدارس، مکان هایی که پروژکتورها اکثرا در همان اتاق قرار می گیرند اما در هنگام نیاز، به راحتی  می شود به مکان های مختلف جابجایشان کرد مورد استفاده قرار می گیرند.
  • نصب ثابت: پروژکتورهایی که بیش از ۵ کیلوگرم وزن دارند،عمدتا نصب شده و یا بر روی میز چرخ دار استفاده می شوند. اگر شما به یک پروژکتور بسیار سبک برای بردن به جلسات  نیاز دارید ؛ باید وزن هارد کیس و هر گونه لوازم جانبی را نیز (در صورت نیاز) در نظر بگیرید.

پایه چرخدار دو طبقه ویدئو پروژکتور

منبع:+

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط : 

درباره نویسنده
...

حبیب الماسیان

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

مطالب مرتبط
لطفاً افزونه Chat It را نصب و فعال کنید!
0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *