تخته سیاه یا برد هوشمند ؟کدام روش بهتر است

تخته سیاه یا برد هوشمند ؟کدام روش بهتر است

همیشه تخته سیاه به قدر کافی خوب بوده، حالا چرا باید روش کارم را با آمدن برد هوشمند عوض کنم؟

تخته تعاملی یا برد هوشمند ، پتانسیل لازم برای تغییر شیوه تدریس معلم را دارد. اما ممکن است این سوال مطرح شود که « چه مشکلی با نحوه کارکردن من وجود دارد ؟ تا به حال از پس این کار برآمده ام – چرا باید برگ برنده ام را عوض کنم »؟
(قطعا) تغییر آسان نیست – خصوصا وقتی که برای رسیدن به منطقه امن ، سخت تلاش کرده باشید. ممکن است از ایده تغییر، طفره بروید ، خصوصا وقتی که درحال چیدن ثمره کارتان هستید و به نقطه ای رسیده اید که پس از سالها تمرین ،کار دیگر برای شما آسان شده است .
در این باره دلایل خوبی وجود دارد که چرا باید شیوه کارتان را عوض کنید. دنیای پیرامون ما به شیوه های مختلفی به سرعت در حال تغییر است. نگاه کنید به اینکه :

• چگونه ارتباط برقرار می کنیم – در این باره به تلفن های همراه و ایمیل فکر کنیم
• چگونه اطلاعات بدست می آوریم
• برآورده کردن نیاز فراگیران ، پرداختن به نیازهای شغلی آینده آنان

شما در جهان در حال تغییر نمی توانید ثابت و بی تحرک باقی بمانید. اما دلایل قانع کننده دیگری وجود دارد که چرا شما باید با چالش تغییر روبرو شوید. چرا شما در وهله اول معلم شدید؟ شاید بگویید: « می خواهم تفاوت ایجاد کنم ، می خواهم در وضعیت کودکان تغیر ایجاد کنم .» آیا شما هنوز هم همین احساس را دارید؟ اگر اینطور باشد ، آیا این حرف را قبول دارید که اگر خودتان نخواهید در خود تغییر ایجاد کنید ، آیا آنوقت می توانید انتظار داشت که در دیگران نیز تغییر ایجاد کنید ؟
اگر تدریس فقط یک کار صرف برای شماست – ابزاری برای کسب درآمد زندگی – پس ایجاد تغییر ممکن است اولویت شما نباشد. اما اگر تدریس یک رسالت برای شما محسوب می شود ، بنابراین شما هر چه تغییری که لازم باشد برای رسیدن به نیازهای فراگیرانتان انجام می دهید.
آیا شما همیشه خود را یک شاگرد می دانید ؟ آیا می خواهید معلم بهتری شوید؟ آیا قصد کرده اید که عقب نمانید ؟ اگر پاسخ به این سوال ها «بله» است شما احتمالا می خواهید که برای یادگرفتن ابزارهای جدید ، تغییر شیوه های آموزشیتلاش کنید و خودتان و فراگیران را از مزایای آن بهره مند سازید.
در صورتی که تغییر در شیوه کارتان را مشکل می دانید،از خودتان بپرسید ، «در وهله اول چرا کار تدریس را شروع کردم – مگر برای این نبود که در دیگران تغییر ایجاد کنم؟».

 

ایجادتغییر

ایجادتغییر

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

https://telegram.me/imenpardazesh

سایر مطالب مرتبط : 

درباره نویسنده
...

حبیب الماسیان

تحصیلاتم کارشناسی ارشد مترجمی زبان است و از سال 93 با شرکت ایمن پردازش (behprice.com) در زمینه ی ترجمه ی مطالب آموزشی (ویدئو پروژکتور،بردهای هوشمند و سایر تجهیزات هوشمند سازی) همکاری دارم. فعالیت ترجمه و نویسندگی را از سال 84 با راه اندازی وبلاگ زبان آموزان (zabanamozan1.persianblog.ir) شروع کردم که همچنان آهسته و پیوسته ادامه دارد. سال ها در جهاد دانشگاهی، سما و سایر موسسات تدریس کردم و جدای از داشتن شور و شوق تدریس، علاقه مند به طبیعت، کوهنوردی، شنا و مطالعه ی کتاب های روان شناسی، فلسفه و موسیقی هستم. فعالیت های هنری من در زمینه آواز اصیل ایرانی است و در آموزشگاه های مطرح مشهد به تدریس آواز نیز مشغول هستم.

0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *