نقد و بررسی پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ اپسون

نقد و بررسی پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ اپسون

از چندسال پیش تاکنون، وقتی که نوبت به پروژکتورهای سینمای خانگی ۳LCD غیر حرفه ای می رسید، صرفا صحبت از پروژکتور اپسون به میان می آمد. این درحالی است که برای مدت طولانی در دنیای لوازم الکترونیک مصرفی،هر پروژکتوری که در آن موقع عرضه شده بود تقریبا از توقف تولید آن مدت ها گذشته بود. اما این پروژکتور Home Cinema 8350 بود که برای چهارمین سال پیاپی مورد اقبال قرار گرفته بود.در نتیجه با توجه به این موضوع، شرکت اپسون  مدتی است که یک مدل جانشین را روانه بازار کرده است.

پروژکتور اپسون Home Cinema 3000 تقریبا یک پروژکتور ارتقاء یافته نسبت به مدل قبلی خود از هر جنبه ای است.پروژکتوری با تصاویر برجسته،درخشان که مناسب اتاق های نشیمن روشن، سایر اتاق ها و مناسب اندازه صفحه نمایش فوق العاده بزرگ می باشد و به لطف لنز زوم ۱٫۶:۱ و شیفت لنز گسترده، نصب این پروژکتور به آسانی انجام می شود. با یک توازن بین عملکرد، ویژگی ها و قیمت، پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ (Home Cinema 3000) می بایست مورد توجه افرادی که به دنبال مدل بعدی پروژکتورشان می باشد، قرار بگیرد.

تجربه مشاهده با پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰

همواره، دلیل اصلی خرید یک پروژکتور به جای یک تلویزیون اندازه تصویر آن بوده است. اما بسیاری از افرادی که با سرگرمی ها آشنایی ندارند، حاضر نیستند که در یک فضای تاریک از پروژکتور سینمای خانگی استفاده کنند. ( برخلاف تمایلی که ما در دوران کودکی به تاریک کردن اتاق برای تماشای فیلم داشتیم) برای این دسته از افراد پروژکتور Home Cinema 3000 مناسب است. درخشانی محض و وضوح تصویر در این پروژکتور به این معنی است که شما می توانید در یک اتاق با دیوارهای سفید و یا پنجره های نیمه پوشیده، مانند اتاق خواب و یا اتاق نشیمن، تصاویر بزرگ و برجسته ای را به تماشا بنشینید.

هنگامی که شما پروژکتور Home Cinema 3000 را روشن می کنید،شاهد یک تصویر بزرگ درخشان هستید. مثل سایر پروژکتورهای سینمای خانگی اپسون، میزان لومن (lumen) کمی معتدل تر است، و حالت پویا یاDynamic mode از ۲۳۰۰ لومنز فراتر از انتظار رفته است. و در حالی که رنگ، مایل به سبز است، حالت پویا به هیچ وجه غیر قابل استفاده می باشد و این در زمانی  است که دقت و صحت رنگ دقیق به اندازه روشنایی مهم نباشد؛ در این مورد می تواند یک انتخاب خوب برای مشاهده تلویزیون یا (TV viewing) محسوب گردد.

با این حال،خبر خوب برای این پروژکتور، حالت سینمایی یا (Cinema mode) است. با تولید بیش از ۱۷۰۰ لومنز با کارکرد لامپ در حداکثر توان، رنگ حالت سینمایی به اندازه کافی برای استفاده دقیق می باشد، و کنتراست و سطح سیاهی (black level) برای چنین پروژکتور قدرتمندی به طور شگفت آوری خوب است. عنبیه خودکار (automatic iris) به طرز محسوسی باعث بهبودی سطوح سیاه می شود و برای استفاده در اتاق تاریک مفید است.تصاویر صاف هستند و پروژکتور در خصوص نویز دیجیتالی حرف کمتری برای گفتن دارد،اما افزایش یک درجه (one-notch) در کاهش دهنده نویز (Noise Reduction)  همان مقدار صدای کم را از میان برداشته است و نتوانسته به طور قابل ملاحظه ای کاهشی در جزئیات ایجاد نماید.

ویژگی های کلیدی پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ اپسون

Great 2D image یا تصاویر دو بعدی بزرگ: اگر خواهان یک تصویر درخشان و بزرگ در اتاق نشیمن خود هستید پروژکتور Home Cinema 3000 این کار را برای شما انجام می دهد.این پروژکتور دارای قدرت مورد نیاز برای صفحه نمایش های بزرگ و حتی در نور محیطی است، و از  کنتراست لازم برای بهتر دیده شدن فیلم های آخر شبی برخوردار است. رنگ مستقیما در خود کارخانه به خوبی تعیین شده است، اما کنترل کالیبراسیون کامل برای کسانی که دوست دارند از تکنولوژی دستگاه خود بیشتر استفاده کنند، در نظر گرفته شده است.

Full HD 3D : همانطور که ما در طی سال ها یاد گرفته ایم،شدت روشنایی (brightness) برای یک تجربه لذت بخش سه بعدی عامل کلیدی محسوب می شود. اکثر فن آوری های سه بعدی شدت نوری که به چشم شما می رسد را به مقدار زیادی کاهش می دهند.در حالت کلی ،فناوری فول اچ دی با پخش تصاویر دو بعدی و سه بعدی (۲D & 3D ) شما را درست در وسط ، ماجراهای واقعی و هیجان انگیز قرار می دهد.

انعطاف پذیری در هنگام نصب پروژکتور: پروژکتور سینمای خانگی ۸۳۵۰ یکی از اولین پروژکتورهایی بود که دارای لنز زوم بلند و لنز شیفت عمودی و افقی است پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ به همین منوال است، و پروژکتوری است که از  لنز زوم۱٫۶:۱  و شیفت لنز عمودی و افقی دستی نیز برخوردار است . این لنز از فاصله ۱۱′ ۶  به۱۸′ ۹ یک قطر تصویر ۱۲۰ اینچ بر روی صفحه نمایش شما پخش می نماید. هم چنین قادر ست که تنها از۹′ ۷″   قطر تصویر۱۰۰ اینچ  نمایش دهد. به این معنی که شما به طور بالقوه می توانید یک صفحه نمایش به قطر ۱۰۰ اینچ را در اتاق خواب تان استفاده نمی کنید، داشته باشید.

این ویژگی ها باعث شده است که نصب Home Cinema 3000 به آسانی انجام شود و با این کار دیگر اعصاب شما به هم نمی ریزید که چرا سه اینچ پروژکتور را به سمت چپ نصب کرده اید. در پروژکتورهایی که فاقد لنز شیفت افقی هستند، شما مجبور هستید که پایه را باز کنید  و از نو نصب را شروع کنید. در پروژکتورهای سینمای خانگی ۳۰۰۰ تنها با جابجایی لنز پروژکتور می توانید این کار را انجام دهید.

قرار دادن یک پروژکتور در یک قفسه، احتمالا ساده ترین روش راه اندازی دستگاه است، و یک گزینه محبوب در بین افرادی که می خواهند خودشان این کار را انجام بدهند، محسوب می شود. با در نظر گرفتن این موضوع، اپسون در سری پروژکتورهای  ۳،۰۰۰ منافذ خروجی تهویه را در جلو دستگاه و با فاصله از لنز قرار داده است. این کار  قرار دادن دستگاه را در فضاهای تنگ تر، از جمله قفسه کتاب، بدون این که دستگاه بیش از حد گرم شود ،امکان پذیر می کند.

قابلیت تصویر در تصویر P-in-P : اپسون اسم این قابلیت را “P-in-P”  گذاشته است و احتمالا شما  آن را به نام تصویر در تصویر یا  picture-in-picture می شناسید. در حالی که شما در حال تماشای چیزی هستید، همزمان می توانید یک “subscreen” کوچکتر که یک منبع دوم را نشان می دهد را به کناری بکشید. متاسفانه، تنها یکی از این source می تواندHDMI  باشد.پروژکتورهای پیشرفته تر سینمای خانگی اپسون می توانند دو منبع HDMI را همزمان نمایش دهند.

Panel Alignment: همه پروژکتورهای سه چیپ به طور بالقوه در معرض مشکلات یکسانی قرار دارند که زمانی اتفاق می افتد که یکی از عناصر imaging مقداری در رابطه با سایر موارد شیفت یا جابجایی پیدا کرده و باعث بوجود آوردن نوار رنگی و از دست رفتن وضوح تصویر گردد. این شیفت می تواند در طول حمل و جابجایی دستگاه و یا در نتیجه سال ها فرسودگی به علت گرم و سرد شدن پیاپی پروژکتور اتفاق بیافتد.مشکل هر چه می خواهد باشد ویژگی های Panel Alignment پروژکتور سینمای خانگی اپسون ۳۰۰۰ به این معنی است که شما می توانید خطاهای کوچک دستگاه را بدون ارسال پروژکتور برای سرویس برطرف نمایید.

بدون اثر رنگین کمان (rainbows): به عنوان یک سینمای خانگی ۳۰۰۰ یکی از معدود پروژکتورهای غیر حرفه ای ۱۰۸۰p است که DLP تک تراشه محسوب نمی شود و لازم به ذکر است که پروژکتورهای ۳LCD عاری از اثر رنگین کمان هستند.

عملکرد پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ اپسون

خروجی نور یا  Light output: ما تاکنون چندین بار از روشنایی چشم گیر پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ صحبت کرده ایم. از ۲۳۰۰ لومنز مشخصه این دستگاه، در وضعیت پویا یاDynamic mode  و در حالت روشنایی کامل لامپ ، ۲۴۹۵ لومنز را اندازه گیری کرده ایم. از قضا، با وجود تمایل صنعت پروژکتور به انتشار مشخصات خوش بینانه، اما به نظر می رسد که پروژکتورهای اپسون فراتر از میزان لومنزی که تبلیغ کرده اند را دارا می باشند.

حالت سینما یا Cinema mode:حالت سینما که تنظیم مورد علاقه ما برای تماشای فیلم و ویدئو است، در این نمونه تست در حالت فول پاور، نور خروجی ۱۷۰۳ لومنز اندازه گیری شده است. با رفتن به وضعیت Medium power، و نور خروجی به ۱۵۳۳ لومنز، شاهد یک کاهش ۱۰٪، هستیم و به طور قابل توجهی صدای نویز کاهش می یابد.در حالت سازگار با محیط زیست (Eco mode) پایین ترین حالت تنظیم با حداقل صدای نویز است، هنوز هم مقدار لومنز آن در حالت سینمایی  ۱۱۹۶ محاسبه می شود. که یک کاهش ۳۰٪ از فول پاور است که  هنوز هم مقدار زیادی خروجی نور دارد.لنز زوم ۱٫۶:۱ پروژکتور Home Cinema 3000 به جهت کاهش خیلی کم خروجی نور دستگاه، حتی در حداکثر تنظیمات تله فوتو قابل توجه است. در حالی که سایر پروژکتورهای دارای لنزهای زوم ۱٫۶:۱  تنها حدود ۲۰٪ از نور خروجی شان را از دست می دهند، لنز در پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ در فول تله فتو خروجی نور را با مقدار کم ۱۱ درصد کاهش می دهد.در نتیجه شما می توانید بدون هیچ گونه واهمه ای پروژکتور را در انتهای اتاق قرار دهید.

کنتراست: این قابلیت برای صفحه نمایش بزرگ و نور محیطی روشن ایجاد شده است، سطح سیاهی (black level) پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ نمی تواند به اندازه عملکرد پروژکتور سینمای خانگی نظیر Home Cinema 5030UB برسد.اما هنوز یک تصویر جذاب و با وضوح خوب در سایه را تولید می نماید، و کاملا قادر به ایجاد یک تصویر رقابتی برای سینمای خانگی است، اما Home Cinema 3000  ارزانتر از ۵۰۳۰UB  نیست.به همین ترتیب استفاده از Home Cinema 5030UB  در یک اتاق با نور محیطی کار بیهوده ای است ، چرا که شما با توجه به هزینه ای که  پرداخت کرده اید، سطح سیاهی فوق العاده عمیق را در اختیار ندارید.افرادی که برای خرید پروژکتور اقدام می کنند لازم است که تفاوت بین این دو را متوجه باشند.

رنگ:در تنظیمات کارخانه، مقیاس خاکستری حالت سینمایی(Cinema mode) بسیار نزدیک به ۶۵۰۰K است، بنابراین بیشتر افراد احتمالا فقط پروژکتور را با همین تنظیمات راه اندازی می کنند. اگر شما در حال حاضر تجهیزات کالیبراسیون داشته و قصد بهبود تصویر را دارید، سینمای خانگی ۳۰۰۰ دارای کنترل رنگ کامل، از جمله تنظیمات high-end and low-end  برای رنگ های قرمز، سبز، و آبی افزون بر یک سیستم مدیریت رنگ کامل می باشد.

تاخیر ورود یا Input lag: هنگامی که Image Processing در وضعیت  “Fine” تنظیم بود ما ۱۰۴ میلی ثانیه از تاخیر ورود را در همه حالت های تصویری سینمای خانگی ۳۰۰۰ اندازه گیری کردیم.که شش فریم از یک ۶۰ فریم در هر ثانیه سیگنال است. در این سرعت، یک مدار تاخیر صوتی (an audio delay circuit)تجربه سینمای خانگی شما را بهبود می بخشد و اطمینان می دهد که صدا قبل از فیلم شنیده نمی شود.با رفتن به حالت پردازش تصویر “Fast”، مقدار تاخیر (lag) را به ۴۶ms یا ۲٫۷۵ فریم کاهش می دهد. که این میزان  به اندازه کافی برای بازی کردن سریع محسوب می شود. اما هنوز هم برای علاقه مندان به گیمر های حرفه ای مقداری کند به حساب می آید.

توضیحات بیشتر : تاخیر ورود یا Input lag فاصله زمانی میان فشردن یک دکمه و مشاهده تاثیر آن بر روی صفحه نمایش است. تاخیر ورود زیاد موجب اتصال با تاخیر شده و به خصوص در موقع بازی از سرعت بازی می کاهد.

محدودیت های پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ اپسون

سطح سیاهی/ Black level: پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ برای اتاق های نشیمن و اتاق های چند منظوره ساخته شده است، به عبارت دیگر مناسب مکان هایی که احتمال وجود نور محیطی قابل توجه ای وجود دارد، می باشد. با این حال، شدت روشنایی بالا که باعث مناسب بودن پروژکتور برای چنین فضاهایی می گردد،به همان صورت هم در مواقعی که در  محیط سینمای خانگی تاریک استفاده می شود، این شدت روشنایی باعث محدود کردن سطح سیاهی می گردد.

Iris flicker: هنگامی که در تنظیمات iris (عنبیه)، حالت روشنایی کامل (high lamp mode) با هر گزینه ای بجز گزینه “off” تنظیم شود، شما شاهد مقداری سوسو (flicker) تاریک در تصویر خواهید بود که به واسطه لرزش iris که در زمان های نامناسب بسته می شود بوجود می آید. این ها فقط در کسری از ثانیه طول می شکند و محدود به وضعیت روشنایی کامل لامپ می شوند، بنابراین بعید است  که در استفاده روزمره مشکل ایجاد کنند.

توضیحات بیشتر:(ویژگی کنترل اتوماتیک iris باعث بوجود آمدن کنتراست می شود. رده های سیاه را به حداکثر می رساند بدون اینکه حداکثر روشنایی آن ذره ای افت کند در نتیجه در این سیستم عنبیه‌ دینامیک میزان خروجی نور را بر اساس محتوای تصویر تنظیم می نماید).

مقدار صدای فن پروژکتور: صدای فن پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ چیزی است که می بایست مد نظر قرار گرفته شود. اگر شما در حالت Medium (که باعث کاهش نور خروجی تنها به ۱۰٪ می گردد) دستگاه را راه اندازی کنید یا در حالت سازگار با محیط زیست(Eco mode)، آنوقت صدای فن مشکلی بوجود نمی آورد.اما در حالت قدرت کامل یا (power mode)، می تواند این صدا بیشتر به گوش برسد و ممکن است در یک محیط آرام سینمای خانگی،به خصوص اگر شما در نزدیک پروژکتور نشسته باشید آزار دهنده باشد. حتی این صدا می تواند در زمانی که شما در مقابل پروژکتور و به دلیل این که فن روبه سمت خروجی تهویه هوا قرار دارد، بلندتر شنیده شود. از طرف دیگر قرار دادن پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ بر روی میز و مقابل صندلی ها ، یک روش ساده برای کاهش صدای فن می باشد.

فاقد فریم اینترپولیشن یا No frame interpolation: چیز عجیبی نیست که پروژکتورهای ارزان قیمت فاقد فریم اینترپولیشن باشند، هر چند  که برخی از پروژکتورهای غیر حرفه ای این  فن آوری را ارائه می کنند. در صورتی که شما هیچگاه در مورد فریم اینترپولیشن نشنیده باشید،  بدین صورت که فریم های بینابینی(interstitial frames) را جهت یکدست کردن حرکت سریع و کاهش لرزش شدید در فیلم و ویدیو به کار می برند. در حال حاضر هیچ یک از پروژکتورهای سری ۳۰۰۰  موجود دارای فریم اینترپولیشن نمی باشند. برای بدست آوردن این قابلیت باید برای خرید مدل ۵۰۳۰UB قدم پیش بگذارید.

توضیحات بیشتر: در زمینه انیمیشن رایانه‌ای و گرافیک متحرک، اینترپولیشن یا درونیابی (interpolation) همان inbetweening، به معنی پر کردن فریم‌های میانی در بین فریم‌های کلیدی است. این کار در نرم‌افزارهای انیمیشن رایانه‌ای و گرافیک متحرک معمولاً به صورت خودکار انجام می‌شود.

فاقد قابلیت Super Resolution: پروژکتور Home Cinema 3000 قادر است تمام جزئیات و وضوحی که از یک عکس با کیفیت بالا انتظاردارید را نمایش دهد و تصاویر درخشان و گیرای این پروژکتور، آن اثرگذاری را افزایش می دهد. با این حال، یک چیز که پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ فاقد آن است داشتن قابلیت رزولوشن فوق العاده (Super resolution) است. یکی از ویژگی های اصلی دیگر پروژکتور سینمای خانگی اپسون است که باعث افزایش جزئیات دقیق از طریق تکنیک edge enhancement می گردد . اگر شما از طرفداران رزولوشن فوق العاده هستید، شاید تمایل داشته باشید که نگاهی بهHome Cinema 3500 داشته باشید. اگر شما یک طرفدار این رزولوشن نیستید، مسئله ای نیست – شما ویژگی از آن استفاده ای  نمی کنید را در اختیار ندارید.

super resolution – Epson

فاقد اسپیکر: پروژکتور Home Cinema 3000 فاقد اسپیکر می باشد.

بررسی مقایسه ای پروژکتور سینمای خانگی اپسون

پروژکتورهای سینمای خانگی اپسون مدل های ۳۰۰۰، ۳۵۰۰ و ۸۳۵۰

از دیدگاه بسیاری، پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ جانشین پروژکتور Home Cinema 8350  می باشد که دارای کیفیت ۱۰۸۰p و فوق العاده محبوبی است و در  سال ۲۰۱۰ به بازار عرضه شدند. پروژکتور سینمای خانگی ۸۳۵۰ در مجموع تصاویر با کیفیت بالا و انعطاف پذیری با قیمت مقرون به صرفه دارند که به محض عرضه آن به بازار، به قیمت $۱,۲۹۹ که مشابه قیمت سینمای خانگی ۳۰۰۰ بود،فروخته شدند.اما صرف نظر از قیمت، برند و رزولوشن، هر دو پروژکتور در موارد کمی با یکدیگر وجه اشتراک دارند.

در یک مقایسه کلی، پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ در بسیاری از بخش ها از پروژکتور۸۳۵۰ سبقت گرفته است.به طور مثال نور خروجی از ۵۶۰ لومنز به ۱۷۰۳ لومنز در حالت Cinema افزایش یافته است.بهبود نسبی اما نه چشمگیر در کنتراست این دستگاه مشاهده می شود.دقت و صحت رنگ بهتر عمل می کند و پروژکتور کوچکتر و سبک تر شده است، بنابراین پرتابل بودن آن بیش از پیش است.هم چنین یک بهبود کوچک در شیفت لنز عمودی وجود دارد، اما این مقدار برای اکثر افرادی که تصمیم جدی در این خصوص دارند کافی نمی باشد.هم چنین، پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰  شامل تعدادی از ویژگی هایی همچون پشتیبانی از فیلم های فول اچ دی سه بعدی ، و پانل  تراز(Panel alignment) است که در مدل ۸۳۵۰ مشاهده نمی گردید.Panel alignment   خصوصا از این جنبه که به معنی خرابی کمتر پروژکتور در مروز زمان  است ویژگی مهمی محسوب می شود.

از سوی دیگر، سینمای خانگی ۸۳۵۰ هنوز هم موارد خاص بسیار خوبی دارد. لنز زوم ۲٫۱:۱  آن انعطاف پذیری بیشتری نسبت به لنز زوم ۱٫۶:۱  سینمای خانگی دارد. هرچند در حداکثر تنظیمات تلفوتو (telephoto) خود،مقدار نور بیشتری را از دست می دهد.

این دستگاه سطح سیاهی عمیق تری دارد، هر چند که در درجه اول به واسطه خروجی نور کمتر آن است. مزیت سطح سیاهی از آن جایی است که وقتی که شما خروجی نور را بین پروژکتورها یکدست و برابر می سازید، از بین می رود. پروژکتور سینمای خانگی۸۳۵۰ در طول کارکرد، بسیار ساکت تر و در حالت اکو (Eco mode) تقریبا بی صدا هستند. هم چنین، دارای تاخیر ورودی(input lag) کمتری نسبت به سینمای خانگی ۳۰۰۰  می باشند که خصوصا برای علاقه مندان بازیهای کامپیوتری خاص مهم محسوب می شود.

از طرف دیگر پروژکتور سینمای خانگی خانه سینما ۳۵۰۰ (Home Cinema 3500) مدل بعدی در سری ۳۰۰۰ اپسون می باشد. در بازار جهانی قیمت Home Cinema 3500، پانصد دلار بیشتر از Home Cinema 3000 است اما این پرداخت این ۵۰۰ دلار اضافی تفاوت زیادی را ایجاد می کند.

با پرداخت پانصد دلار بیشتر، the Home Cinema 3500 شامل موارد زیر می گردد:

رزولوشن فوق العاده (Super Resolution)

تبدیل دو بعدی به سه بعدی

دو جفت عینک سه بعدی ELPGS03

پشتیبانی از MHL

دو  بلندگوی استریو ۱۰ واتی

دارای تقریبا ۵۰۰ لومنز بیشتر در حالت سینمایی Cinema mode))

آن چه که با پرداخت ۵۰۰ دلار اضافی بدست نمی آوردید، عدم بهبودی در کنتراست، رنگ، جزئیات، یا در مجموع کیفیت تصویر است. گذشته از تفاوت روشنایی، کیفیت تصویر هر دو پروژکتور یکسان است.

از آنجایی که در حال حاضر پروژکتور سینمای خانگی ۳۰۰۰ کاملا شفاف است، کاربران سینمای خانگی استفاده زیادی از لومنز اضافی بر روی مدل نخواهند داشت، اما افزایش شدت روشنایی در نور محیطی مفید خواهد بود. به همین ترتیب، تبدیل ۲ بعدی به ۳ بعدی و عینک سه بعدی تنها برای کسانی که از تماشای فیلم های سه بعدی لذت می برند، جالب خواهد بود. این در حالی است که پشتیبانی از MHL و بلندگو های داخلی (onboard) برای افرادی جذاب هستند که به پخش تصاویر  به صورت پرتابل علاقه مند هستند.( زیرا نیازی به جابجایی اسپیکرها نمی باشد). بحث سر این موضوع نیست که یک پروژکتور بهتر است و دیگری بدتر، اما  اگر نیاز دارید و یا خواهان ویژگی های بیشتری در پروژکتورهای Home Cinema 3500، ارزش هزینه کردن بیشتر را دارد.

ارتقاء در این زمینه بدان معنی است که Home Cinema 3500 یک پروژکتور بهتر برای برنامه های کاربردی خاص است، یعنی قابل حمل است، قابلیت سه بعدی دارد و در  نور محیطی بالا بهتر عمل می کند.

نتیجه گیری

در دوره ای  شرکت اپسون پروژکتوری با کیفیت ۱۰۸۰p به نام Powerlite Home Cinema 8350 وارد بازار کرد. می دانستیم که چیزی خاص است، و آن جایزه انتخاب سردبیر را در آن سال به آن اختصاص دادیم. با این وجود خبر نداشتیم که تا چه مقدار قدرت ماندن در بازار را داشته باشد. با این حال، اکنون که در سال ۲۰۱۴ قرار داریم، در حال بحث درباره این موضوع هستیم که آیا Epson Home Cinema 3000  می تواند یک جانشین شایسته برای یک پروژکتور  با قدمت چهار ساله باشد.

به طور خلاصه، ما فکر می کنیم که Home Cinema 3000 یک مدل ارتقاء یافته ارزشمند است و اکثر افراد بهره بیشتری را از پروژکتور جدیدتر خود خواهند برد.استثنائاتی هم وجود دارد: افرادی که به فاصله برد فوق العاده بلند نیاز دارند و گیمرهایی که به عملکرد فوق العاده سریع احتیاج دارند. حتی پس از این موارد، ارزش آن را دارد که  روشی برای کاربر روی این محدودیت ها پیدا کرد و از پروژکتور جدیدتر، روشن تر و بهتر استفاده نمود.اما نیازی نیست که برای پی بردن به ارزش پروژکتورHome Cinema 3000  آن را با دیگر پروژکتورها مقایسه نمود.

این پروژکتور به خودی خود به عنوان یک محصول عالی برای استفاده در نور محیطی و یا صفحه نمایش فوق العاده بزرگ سینمای خانگی ارزشمند می باشد.آن عده که پروژکتور Home Cinema 8350 را مورد بررسی قرار داده اند اما فقدان قابلیت پخش سه بعدی و یا تصاویر نسبتا کم نور آن را نمی پسندند، بالاخره می توانند سراغ یک پروژکتور ال سی دی مناسب بگردند.

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

 

سایر مطالب مرتبط:

قابلیت PC free یا پخش تصویر پروژکتور بدون رایانه در پروژکتورهای اپسون

آشنایی با اصطلاحات،تنظیمات،حالت های رنگ و پخش تصاویر در پروژکتورهای اپسون

تنظیمات Tracking (رفع خش) و  Sync (هماهنگ سازی) در پروژکتورهای اپسون

رویای داشتن سینمای خانگی در منزل و نکاتی که باید در نظر داشت

راهنمای خرید پروژکتور سینمای خانگی

تجربه سینمای خانگی با ویدئو پروژکتور

شدت روشنایی پروژکتور سینمای خانگی من چقدر باید باشد؟

چقدر باید در مورد کیفیت تصویر پروژکتورهای سینمای خانگی بدانم؟

نسبت تصویر اصلی در پروژکتورهای سینمای خانگی  و سه بعدی چیست؟

چه چیزی هایی لازم است در مورد عمر لامپ پروژکتورهای سینمای خانگی بدانم؟

آیا باید پروژکتور سینمای خانگی را به سقف نصب کنم یا بر روی میز قرار دهم؟

تفاوت پروژکتورهای خانگی با پروژکتورهای سینمای خانگی

در مورد کیفیت تصویر پروژکتورهای سینمای خانگی و سه بعدی

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

Fatal error:
The encoded file /home/vista/domains/behprice.com/public_html/wp-content/themes/kanishop-theme/inc/single-product/related-products-to-post.php requires a license file kanishop-related-products-license.ks. in Unknown on line 0