نحوه نصب کیت هوشمند و تفاوت های آن با برد هوشمند

نحوه نصب کیت هوشمند و تفاوت های آن با برد هوشمند

شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش، در زمینه برد،کیت های هوشمند و هم چنین هوشمند سازی محیط های آموزشی و فرهنگی فعالیت دارد. در همین راستا، راهنمای پیش رو جهت استفاده کاربران و مخاطبین گرامی در مورد نحوه نصب کیت هوشمند، تهیه و آماده شده است.

تعریف کیت هوشمند:

دستگاهی است کم حجم و پرتابل (قابل حمل) که  کنار هر نوع پروژکتوری نصب شده و پس از اتصال به رایانه و نصب نرم افزار مربوطه، تصویر دیتا پروژکتور  را بر روی سطح وایت برد، دیوار و یا هر سطحی هوشمند یا (لمسی) می نمایند.

طریقه نصب کیت هوشمند:

در اینجا نحوه نصب کیت های هوشمند از نوع sitro را توضیح می دهیم. این نوع کیت، نیازمند یک پایه مخصوص می‌باشد که نمونه آن را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

IMG_0215

پایه کیت

برای نصب پایه کیت هوشمند سیترو به سقف مراحل زیر را انجام می دهیم :

۱- مشخص کردن محل نصب پایه به سقف: پایه کیت هوشمند را باید دقیقا روبروی گوشه بالایی راست یا چپ تصویر (اگر کاربر راست دست باشد در سمت راست و اگر چپ دست باشد در سمت چپ) و در فاصله معینی از تصویر نصب کرد. (مانند شکل زیر) به عنوان مثال اگر یک تصویر ۱۳۰*۱۸۰ سانتی‌متری داشته باشیم فاصله کیت از تصویر باید ۲۰۰‌ سانتی‌متر باشد و هر چه تصویر بزرگتر باشد به همان نسبت فاصله کیت ازتصویر بیشتر می شود. (برای ارتفاع سقف های کمتر از ۳ مترپایه کیت را در همان فاصله ۲متری نصب می‌کنیم اما اگر ارتفاع سقف از ۳متر بیشتر شود به همان اندازه پایه کیت را به تصویر نزدیک می‌کنیم).

تعیین فاصله کیت از تصویر

۲- پایه کیت را در فاصله مشخص شده از تصویر به سقف می چسبانیم. به یک نکته مهم باید توجه کنیم که بر چسب روی پایه برای همه سطوح مناسب نیست و برای اطمینان بیشتر، روی پایه سه نقطه را علامت زده و به سقف پیچ می کنیم.

IMG_0247

پیچ کردن پایه به سقف

۳-پیچ کردن پایه به سقف، کیت هوشمند را به پایه متصل کرده، سپس کابل را به پشت کیت وصل می‌کنیم.

اتصال کیت هوشمند به پایه

اتصال کیت هوشمند به پایه

۴- نرم افزار مربوط به کیت هوشمند را نصب کرده و سپس برای کالیبره کردن،کیت را در زاویه ای مشخص قرار می دهیم. در اینجا نصب کیت هوشمند به پایان رسیده و می توانیم از آن استفاده نماییم.

 

کیت نصب شده

کیت نصب شده

تفاوت اصلی کیت هوشمند با برد چیست؟

کیت هوشمند بسیار سبک و قابل حمل است و از لحاظ قیمت بسیار ارزان تر از بردهای هوشمند می‌باشد. با کیت هوشمند می‌توانیم یک تخته یا به طور مثال سطح دیوار که تصویر ویدئو پروژکتور بر روی آن تابیده شده است را به یک تصویر هوشمند تبدیل کنیم؛ علاوه بر این نیز می‌توانیم تصویر مانیتور را به یک تصویر هوشمند تبدیل کنیم.در خصوص کیفیت و کارایی کیت‌های هوشمند باید توجه داشت که دوام و کیفیت پایین تری نسبت به بردهای هوشمند دارند. هم چنین سرعت ردیابی قلم نیز پایین تر خواهد بود .

 

شایان ذکر است که کیت‌های  هوشمند نوری شامل یک دوربین و یک قلم مادون قرمز (نوری) می‌باشد که دوربین برای ابعاد تصویر ۸۵ اینچ کنار ویدئو پروژکتور در فاصله ۵/۳ متر نصب می‌شود تا بتواند کل ابعاد تصویر را دریافت نماید؛ به طوری که بتوانیم بر روی تصویر با قلم نوری کار کنیم. لازم است توجه کنیم که در هنگام کار با قلم نباید ارتباط آن با دوربین قطع شود. بدین صورت که اگر ارتباط دوربین با قلم به هر نحوی قطع شود نمی‌توان بر روی تصویر کار کرد.

از دیگر  مشکلات کار با کیت هوشمند این است که در زمان استفاده نباید آن را جابجا کرد. در صورتی که به هر دلیلی کیت جابجا شود، کالیبراسیون باید دوباره انجام گیرد.

در نتیجه در صورتی که  با توجه به شرایط کار می خواهیم به صورت پرتابل استفاده نماییم و نیاز کمتری به نوشتن روی تصویر داریم و هزینه کمتری نیز می خواهیم پرداخت کنیم،  بهتر است از کیت هوشمند استفاده کنیم. اما اگر قصد استفاده در کلاس های درس، اتاق جلسات و به طور کلی مکان های ثابتی را داریم ( یعنی این که قصد جابجایی دستگاه را نداریم )و نیاز بیشتری هم  به نوشتن مطالب داریم، بهتر است که از برد هوشمند استفاده نماییم.

ورود به بخش فروشگاهی کیت های هوشمند سیترو (SITRO)

کیت هوشمند سیترو

کیت هوشمند سیترو

سایر مطالب مرتبط:

درباره نویسنده
...

حبیب الماسیان

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

مطالب مرتبط
لطفاً افزونه Chat It را نصب و فعال کنید!
2نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. زهره روستایی گفت:

  با سلام در مورد نحوه و مکانیزم عملکرد ویات برد هوشمند سوال دارم. می خواستم بدانم که مثل تاچ تبلت ماتریسی عمل می کند ؟ وقتی قسمتی از وایت برد هوشمند کار نمی کند ایراد از کدام ال ای دی IR دوتا دور وایت برد هوشمند است. در نحوه تشخیص ال ای دی IR مشکل دارم

  • admin گفت:

   سلام
   وقت بخیر
   بله ماتریسی عمل می کند .

   از قسمتی که کار نمی کند یک خط عمودی و یک خط افقی بکشید و محدوده ال ای دی هایی که درگیر آن دو خط می شوند را چک کنید .
   احتمال سوختن ال ای دی ها کم است و طبق توضیحات شما ممکن است ال ای دی ها تکان خورده باشد .
   برای حل کردن این مشکل باید برد را باز کنید و چک کنید همه ال ای دی ها در یک راستا در کنار هم چیده شده باشند .
   باسپاس