نصب ویدئو پروژکتور و پرده نمایش در فروشگاه زنجیره ای “شهر ما” در مشهد

چند سالی است که ویدئو پروژکتورها علاوه بر کاربرد گسترده در محیط های آموزشی از جمله مدارس و دانشکاه ها ، در  ادارت و  مراکز تجاری و  فروشگاهی نیز مورد اقبال فراوان قرار گرفته اند. در این مقاله قصد داریم که با ذکر یک مثال از کاربردهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی ویدئو پروژکتورها در فضاها و مکان های بزرگ بنویسیم.

 Large Venue projectors یا پروژکتورهای (مناسب) محل برگزاری بزرگ به دستگاه هایی اطلاق می شود که به دلیل نوع استفاده و کاربرد آن از ویژگی های خاصی برخوردار اند. اولین نکته ای که در هنگام خرید  باید در نظر گرفت، میزان شدت روشنایی پروژکتور است که براساس انسی لومنز (ANSI lumens ) یا به اختصار «لومنز» محاسبه می شوند. حال هر چقدر که پروژکتوری روشنایی بیشتری داشته باشد،میزان انسی لومنز بالاتری خواهد داشت  و گران تر است. در نتیجه برای فضاهای بزرگ حداقل انسی لومنز از ۴۵۰۰ به بالا توصیه می شود و در حالت کلی در محلهای برگزاری بزرگ مانند اتاق های هیئت مدیره، اتاق های کنفرانس، اتاق های آموزش،سالن ها، کلیساها / مساجد، سالن های کنسرت، رستوران ها و دیگر موارد کاربرد دارند.مقاله مرتبط: آگاهی از شدت روشنایی یا انسی لومن در هنگام خرید ویدئو پروژکتور

نکته دوم ابعاد تصویر است، که بسته به فضای محیط قابل تغییر بوده و  باید در فواصل معینی تنظیم شوند. به طور کلی ویدئو پروژکتور با توجه به فاصله ای که نسبت به پرده نمایش قرار می گیرد می تواندابعاد تصاویر متفاوتی راتشکیل دهد.هر چقدر فاصله از پرده نمایش بیشتر شود ابعاد تصویر بزرگتر، و هر چقدر به پرده نمایش نزدیک گردد تصویر کوچکتر می گردد. در نتیجه در  هنگام انتخاب پروژکتور مقدار ابعاد تصویر مورد نظر شما عامل تعیین کننده و مهمی محسوب می شود.

نکته سوم مقدار رزولوشن پروژکتور چقدر باید باشد؟ ما معمولا برای ویدئو پروژکتورهای مناسب مکان های بزرگ از جمله فروشگاه های زنجیره ای، رزولوشن (XGA (1024 x 768  به بالا را توصیه می کنیم. این رزولوشن معمول مناسب نمایش متن های بزرگ است. هر چند که معیارهای زیادی را در این مورد باید در نظر گرفت .

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله «آگاهی از رزولوشن یا وضوح تصویر در هنگام خرید ویدئو پروژکتور» مراجعه کنید.

 

نصب ویدئو پروژکتور و پرده نمایش در فروشگاه زنجیره ای “شهر ما” مشهد

همکاران ما  به تازگی، اقدام به نصب ویدئو پروژکتور و پرده نمایش در فروشگاه زنجیره ای ” شهر ما ” واقع در خیابان جهان آراء مشهد کرده اند. در صورت تمایل از ویدئو پایین دیدن کنید :

 

مطالب مرتبط:

ترجمه و تالیف: www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *