معرفی چند شبیه ساز رزولوشن وب سایت

در صورتی که بخواهید از ظاهر خوب وب سایت تان مطمئن شوید و خوب دیده شدن آن را بر روی هر دستگاهی ببینید؛ در اینجا به معرفی چند ابزار که به شما امکان بررسی سایت و چگونه دیده شدن آن را در اسکرین های مختلف می دهد، می پردازیم.

خب، شبیه ساز رزولوشن وب سایت چیست؟ این شبیه ساز، ابزاری برای بررسی سایت در رزولوشن های مختلف است و توسط این ابزار می توانید وب سایت خود را در مانیتور های مختلف بررسی نمایید.

به طور مثال در WhatIsMyScreenResolution، شما به سادگی با واردکردن آدرس (URL) وب سایت خود، و سپس وارد کردن اندازه صفحه نمایش (screen size) می توانید چگونه دیده شدن سایت تان را در رزولوشن های مورد نظر ببینید و یا می توانید نمای سایت را در سایر دستگاه ها از جمله دسکتاپ، تلفن همراه، تبلت و یا تلویزیون ، مشاهده نمایید.

شبیه ساز رزولوشن وب سایت
شبیه ساز رزولوشن وب سایت

تست انواع صفحه نمایش  | WhatIsMyScreenResolution

دقت داشته باشید که بعضی از کاربران برای مشاهده وبسایت خود در رزولوشن های مختلف از مرورگر فایرفاکس و کلید های ترکیبی ctrl و – و یا Ctrl و + و یا Ctrl و اسکورل موس استفاده می کنند و بر این باور هستند که از این طریق قادرند رزولوشن های مختلف وبسایت خود را مشاهده نمایند، در حالی که اصلا اینطور نیست،بلکه با استفاده از این روش ها، کاربران تنها می توانند زوم مرورگر خود را کم و زیاد نمایند و رزولوشن به این صورت تغییر نخواهد کرد.

انواع رزولوشن

فهرستی از رایج ترین رزولوشن های صفحه نمایش کامپیوتر جهت تست سایت 

۶۴۰ x ۴۸۰

۸۰۰ x ۶۰۰

۱۰۲۴ x ۷۶۸

۱۲۸۰ x ۸۰۰

۱۳۶۶ x ۷۶۸

۱۴۰۰ x ۹۰۰

۱۶۸۰ x ۱۰۵۰

ابزار مفید دیگر برای تست وب سایت در موبایل :

این ابزار به بررسی قواعدی که به کاربر پسند بودن وب سایت شما مربوط می شود، و به ارایه گزارشی از سایت شما می پردازد:  Mobile-Friendly Test 

Mobile friendly test

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

منبع:+

سایر مطالب مرتبط:

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *