معرفی ویژگی های ویدئو پروژکتور سونی VPL-CW275

ویدئو پروژکتور سونی مدل VPL-CW275  مجهز به اتصال Ethernet RJ-45 برای شبکه یکپارچه است و با مدیریت سیستم (system administration)، این دستگاه مناسب محیط های کلاس درس و محیط های شبکه شرکت های بزرگ می باشد.هم چنین این پروژکتور ۳LCD، از شدت روشنایی ۵۱۰۰ انسی لومنز، نسبت برد ۱٫۳۲ ~ ۱٫۹۱:۱، نسبت کنتراست ۳۰۰۰:۱  و نیز وضوح تصویر WXGA یا ۱۲۸۰ در ۸۰۰ برخوردار است.

علاوه بر این، با توجه به وجه مشترکی که با همه پروژکتورهای سونی دارد، VPL-CW275 از تکنولوژی پانل های (غیرآلی) BrightEra 3LCD سونی استفاده می نماید. این تکنولوژی باعث کیفیت تصویر بیشتر، پخش تصاویری با وضوح بسیار بالاتر، راندمان موثرتر ، کنتراست بهتر، ثبات رنگ،دوام و قابلیت استفاده طولانی تر می گردد.

از دیگر ویژگی های دیگر این پروژکتور سونی می توان از تصحیح کیستون یا زاویه نمایش عمودی / افقی، لنز شیفت، اصلاح هندسی پیشرفته، بلندگو ۱۰ وات و عملکرد هوشمند خودکار لامپ نام برد.

نگاهی به ویژگی های ویدئو پروژکتور سونی VPL-CW275

هم چنین پروژکتور VPL-CW275،دارای ۳ حالت روشنایی (High 5,100, Standard 4200, Auto Lamp Mode ) برای برآورده کردن نیاز تک تک کاربران است.

حالت لامپ اتوماتیک (Auto lamp mode) بسته به نوع تصویر، میزان روشنایی را تنظیم می کند، در نتیجه با کاهش مصرف برق و افزایش طول عمر لامپ تا میزان تقریبی ۴۰۰۰ ساعت، باعث کاهش هزینه نگهداری دستگاه می گردد. به علاوه، این پروژکتور دارای نسبت کنتراست ا به۳۰۰۰ ، ورودی های ویدئویی، رابط های HDMI و RJ45 یا RS232C برای کنترل دستگاه می باشد.

 •  شدت روشنایی ۵۱۰۰ لومنز با حالت های standard، high و Auto

پروژکتور VPL-CW275 سه حالت روشنایی برای کاربردهای مختلف دارد. حالت High برای پرزنت مطالب در اتاق های روشن،حالت استاندارد، برای استفاده روزمره و حالت خودکار لامپ جهت پخش تصاویر مختلف.

لازم به توضیح است که روشنایی خروجی لامپ، بسته به میزان روشنایی تصویر پخش شده از طریق عملکرد (Auto Brightness Adjustment Function) برای جلوگیری از مصرف برق غیر ضروری،به صورت خودکار تنظیم می گردد.به طور مثال، خروجی لامپ در تصاویر تاریک تری که به روشنایی زیاد نیاز ندارند،کاهش می یابد.

 • نسبت برد ۱٫۹۱:۱ ~ ۱٫۳۲

پروژکتور VPL-CW275، با نسبت برد ۱٫۹۱:۱ ~ ۱٫۳۲ می تواند برای اکثر کلاس های بزرگ یا اتاق جلسات بزرگ مناسب باشد.

 • محدوده لنز شیفت: عمودی:+/- ۵%  و افقی: +/- ۳%

تنظیم محدوده لنز شیفت پروژکتور VPL-CW275 بدین معنی است که پروژکتور می تواند تصویر را به صورت کامل جابجا نموده و به کاربر اجازه دهد تا هر تصویری را بر روی صفحه نمایش از هر زاویه ای تنظیم و درست نماید.

 •  تکنولوژی  ۳LCD BrightEra 

  سیستم پخش تصویر 3LCD در ویدئو پروژکتور سونی VPL-CW275
  سیستم پخش تصویر ۳LCD در ویدئو پروژکتور سونی VPL-CW275

پانل های (غیرآلی) ۰٫۷۵ اینچی BrightEra سونی به نام TFT 3-LCD ، از مقاومت در برابر نور بهبود یافته، وضوح بالاتر، روشنایی بالا و افزایش قابلیت اطمینان پانل برخوردار است.

 • وضوح تصویر WXGA Widescreen

پروژکتور سونی VPL-CW275دارای نور خروجی رنگی ۵۱۰۰ انسی لومنز و رزولوشن اصلی (WXGA (1280 x 800 می باشد. نسبت تصویر ۱۶:۱۰ این پروژکتور را بسیار مناسب ارائه مستقیم از ویدئو، لپ تاپ یا کامپیوتر  کرده است.

 • ۴۰۰۰ ساعت عمر لامپ

حالت ECO علاوه بر کاهش مصرف برق، موجب کاهش صدای پروژکتور و با استفاده از تکنولوژی کارکرد هوشمند(Intelligent Driving Scheme)  می شود. یک سیستم خنک کننده جدید امکان  یکنواخت شدن دمای لامپ شیشه ای را می دهد که از تیره و کدر شدن لامپ پروژکتور جلوگیری به عمل می آورد.

 • کم نور شدن لامپ به صورت اکو
کم نور شدن لامپ در ویدئو پروژکتور سونی VPL-CW275
کم نور شدن لامپ در ویدئو پروژکتور سونی VPL-CW275

اگر عملکرد ECO Lamp Dimming در این پروژکتور سونی فعال شود، می تواند  به طور آهسته میزان مصرف برق و روشنایی را تا  ۱۰ تا ۱۵ درصد بدون تشخیص و آگاهی کاربر در طول نمایش تصویر، کاهش دهد. بعد از پیش تنظیم زمان این عملکرد توسط کاربر  و قرار دادن بر روی“Demo” ،روشنایی و مصرف برقق دستگاه تا ۳۰٪ کاهش خواهد یافت.با ورود یک سیگنال جدید به پروژکتور  روشنایی  ۱۰۰ درصد بلافاصله فعال می شود. ( شبیه حالت Stand by  در لپ تاپ است که با زدن هر کلید یا تکان دادن ماوس رایانه به حالت اول بر می گردد).

 • تنظیم عمودی و افقی کیستون
تنظیم عمودی و افقی کیستون د رویدئو پروژکتور سونی VPL-CW275
تنظیم عمودی و افقی کیستون درویدئو پروژکتور سونی VPL-CW275

پروژکتور می تواند در هنگام نصب V: +/- 30% H: +/- 20%  اصلاح زاویه نمایش داشته باشد. (توجه داشته باشید که از آنجایی که این یک اصلاح زاویه نمایش الکترونیکی است، کمی افت کیفیت تصویر  را در پی دارد).

 • Picture Muting

اگر تصویر نیاز به خاموش شدن داشته باشد، فقط لازم است که دکمه میوت را بر روی ریموت فشار دهید. با این کار صدا و تصویر به طور همزمان قطع می شود. هم چنین یک دکمه “mute audio”  فقط برای خاموش کردن صدا بر روی ریموت کنترل وجود دارد.

 • امکان سوییچ صوتی یا Audio switcher facility

برای اجتناب از نیاز به یک سوئیچ صوتی جداگانه، از پروژکتور می توان برای انتخاب بین دو منبع صوتی،با مسیریابی آنها از طریق یک خروجی صوتی به یک سیستم صوتی اتاق استفاده کرد.

 • عملکرد ثابت کردن تصویر: picture Freeze Function

این عملکرد هنگامی مفید است که در طول سخنرانی و یا ارائه مطلب اگر نیاز باشد که به سایر مطالب درصفحه نمایش کامپیوتر، بدون اینکه حضار بتوانند صفحه شما را ببینند، نگاه کنید. در این مواقع می توانید تصویر را Freeze یا ثابت کرده و از کامپیوترتان به طور مستقل از صفحه / پرده نمایش استفاده کنید.

 • زوم دیجیتال

اگر تصویری را از کامپیوتر نمایش دهید، با زوم دیجیتال می توانید قسمت انتخابی تصویر را تا ۴ برابر زوم کنید.

 • خاموش کردن و رفتن یا Off and Go

پروژکتور ها دارای یک فن خنک کننده هستند که حتی بعد از خاموش کردن دستگاه نیز به کار خود ادامه میدهد. این ویژگی به کاربر اجازه میدهد که پروژکتور به دفعات مورد استفاده قرار دهد، بدون اینکه منتظر بماند تا دستگاه خنک شود.

 • روشن / خاموش مستقیم پروژکتور

با استفاده از این عملکرد، دیگر نیازی نیست که در هنگام روشن بودن پروژکتور Standby’ را انتخاب کنید. پروژکتور طوری می تواند تنظیم شود که به محض متصل شدن برق،شروع به کار کند.

 • حالت های چندگانه تصویر

پروژکتور VPL-CW275 از ۶ حالت پخش تصویر (Dynamic, Standard, Game, Living, Cinema and Presentation) برخوردار است که می تواند با توجه به ماهیت منابع اصلی انتخاب گردد.

 • سیستم ضد سرقت

پروژکتور VPL-CW275 دارای مجموعه ای از اقدامات امنیتی از جمله حفاظت از رمز عبور (password protection) و روش‎های امن ضدسرقت فیزیکی می باشد.

ترجمه و تالیف: www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

ورود به بخش فروشگاهی خرید ویدئو پروژکتور سونی VPL-CW275

سایر مطالب مرتبط:

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *