مزیت تکنولوژی جدید لامپ پروژکتور های اپسون E-TORL UHE

مزیت تکنولوژی جدید لامپ پروژکتور های اپسون E-TORL UHE

مزیت تکنولوژی جدید لامپ پروژکتور های اپسون E-TORL UHE

تکنولوژی منبع نور پروژکتور، تغییرات زیادی در چند سال گذشته داشته است.جدیدترین منابع نور پروژکتور، کارآمدتر و سازگار با محیط زیست هستند و عمر طولانی تری نسبت به مدل های پیشین خود دارند. در ادامه مطلب به معرفی تکنولوژی جدید لامپ های اپسون می پردازیم:

ثبت تکنولوژی لامپ های E-TORL توسط شرکت اپسون، یک گام بزرگ به جلو محسوب می شود. در واقع با این تکنولوژی، از یک لامپ با ولتاژ کم، تصاویر روشن تری تولید می شود. این مزایا شامل مصرف پایین تر برق، تولید گرمای کمتر، عمر طولانی تر لامپ و کم صدا کار کردن پروژکتور های اپسون می گردد.

در حالی که اکثر پروژکتورهای دیجیتال جدید با لامپی که ساخته شرکت هایی نظیر Philips، Osram Sylvania، Ushio، Phoenix یا Panasonic، می باشد،عرضه می شوند، اما شرکت اپسون با لامپ UHE ساخته خود به مسیر ش ادامه می دهد. اپسون تکنولوژی لامپ خود را “Twin Optimized Reflection Lamp ” یا E-TORL می نامد.

جهت بهبود بهره وری اپتیکال, مهندسان اپسون بر بهبود بازتابنده های UHP سنتی (فیلیپس)، (P-VIP (Osram، و سایر لامپ های پراجکشن تمرکز کرده اند. اولین تغییر از جانب بازتابنده پارابولی معمول (parabolic reflector) به شکل و ظاهر  بیضوی بود.طبق گفته اپسون ،انحنای پارابولیک اجازه می دهد که بخش قابل توجهی از نور از مسیر نور  واحد اپتیکال (optical unit) به پیرامون بازتاب داشته باشد. نوری که به این صورت از مسیرش منحرف می شود، به هدر رفت  روشنایی موثر پروژکتور منجر می شود.

بازتابنده بیضوی شکل طراحی شده توسط اپسون باعث کاهش “هدر رفت” نور و افزایش بهره وری اپتیکال لامپ می شود.

علاوه بر این، اپسون به لامپ E-TORL خود یک sub-reflector اضافه کرده است.طبق گفته شرکت اپسون، این بازتابنده، «با جمع آوری و هدایت نور از منطقه مرکزی لامپ به سمت اپتیک باعث بهبود کارایی لامپ می گردد».

اپسون نتیجه نهایی این تغییرات بازتابنده را محاسبه می کند که منجر به بهبود کارایی پروژکتور  تا ۲۰٪ می گردد.

یکی دیگر از تغییرات اپسون در لامپ معمول پروژکتور، قرار دادن یک شکاف هوا بین بازتابنده و برنر ( burner ) یا اصطلاحا مغزی لامپ است. این لایه هوا  باعث خنک تر کار کردن لامپ و درنتیجه افزایش طول عمر لامپ می شود.

به طور کلی، لامپ های UHE اپسون در مقایسه با میانگین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ ساعت طول عمر سایر لامپ های پروژکتور، قادرند ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ساعت طول عمر داشته باشند.

لازم به ذکر است که لامپ (Epson UHE (E-TORL از همان تکنولوژی برنر یا مغزی متال هالید، از جمله UHP، P-VIP و دیگر لامپ های پروژکتور استفاده می کند.لامپ های بازتابنده پارابولی مرسوم، هنوز  اکثریت قریب به اتفاق پروژکتورها را به خود اختصاص داده اند و عملکرد نوری عالی را ارائه می دهند. اپسون شرط بسته است که این تکنولوژی منجر به بهبود کارایی نوری تا میزان ۲۰٪ می گردد و در نتیجه، عمر طولانی تر با لامپ های E-TORL به جلب نظر خریداران پروژکتور ها به سمت برند اپسون کمک خواهد نمود.

بازدیدکنندگان محترم در صورت تمایل برای آشنایی با محصولات شرکت اپسون که از تکنولوژی لامپ UHE استفاده می کنند به بخش محصولات مربوط در پایان همین مقاله مراجعه نمایند.

منبع:www.prolampsales.com

ترجمه و تالیف: www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط:

درباره نویسنده
...

حبیب الماسیان

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

مطالب مرتبط
لطفاً افزونه Chat It را نصب و فعال کنید!
0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *