مزایای استفاده از برد هوشمند در کلاسهای دبیرستان

بردهای هوشمند یا تخته تعاملی یک پیشرفت فن آوری است که به طور چشمگیری بر روند آموزش و یادگیری در کلاسهای دبیرستان تاثیر گذاشته است. با تخته هوشمند دسترسی سریع و آسان را به منبع آنلاین میسر می شود و این فرصت را به معلمان می دهد تا شیوه های یادگیری مختلفی را به کار برند. تصاویر گرافیکی ،موسیقی و سایر منابع آموزشی تنها با فشار یک دکمه قابل دسترس اند. به علاوه ماهیت تعاملی تخته های هوشمند این فرصت را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد تا در پروسه آموزشی مشارکت کنند.

دسترسی سریع به منابع آنلاین

معلمان دبیرستان با استفاده از تخته های هوشمند قادرند سریع و آسان درس ها را با انواع روش های آموزشی تلفیق کنند. معلم می تواند به بخشی از فیلم یا تیتر اخبار به صورت آنلاین دسترسی پیدا کند تا از این طریق به تقویت یک واحد مطالعات اجتماعی کمک کند. معلمان سطوح بالای ریاضی می توانند از ماشین حساب گرافیکی یا نموداری استفاده کند که ضمن کار کردن روی یک مسئله، فرایند نموداری را نیز نمایش می دهد.

برد هوشمند در دبیرستان
برد هوشمند در دبیرستان

تعاملی بودن برد هوشمند

تخته های هوشمند تعاملی هستند و این فرصت را دراختیار دانش آموزان دبیرستانی قرار می دهند تا در فرایند آموزشی شرکت کنند. دانش آموزانی که در فرایند آموزشی مشغول می شوند تمایل بیشتری به یادگیری دارند. تخته های هوشمند قابلیت لمس کردن ، نوشتن و کشیدن را برای نشان دادن درک موضوع دارند و کار دانش آموزان را می توان برای استفاده بعدی ذخیره کرد.
همچنین تخته هوشمند نیز امکان ارزیابی سریع با بازخورد فوری را میسر می کند.. دانش آموزان می توانند ارزیابی های چند گزینه ای را با استفاده از clicker جهت ارتباط با وایت برد انجام بدهند . این موضوع باعث بازخورد فوری برای بهبود آموزش از طریق تشخیص نقاطی که نیاز به بررسی را دارد می گردد.

فن آوریهای چند گانه و تنوع نرم افزاری

امکان تلفیق سایر فن آوری ها و بسته های نرم افزاری قابل توجه است. جهت آموزش می توان
یک دوربین ویدئویی را به وایت برد وصل کرد. در کلاس درس علوم می توان تصویر اجزاء مختلف یک جوجه را بر روی تخته نمایش داد. حتی از طریق فن آوریهای پیشرفته تری ؛لنز نمایشگر میکروسکوپ کلاس می تواند به تخته هوشمند وصل شود. و این تخته ها امکانات فن آوری مشابه ای را همانند یک کامپیوتر ارایه می دهند. دانش آموزان نیز می توانند از طریق نوت بوک و تبلت های خود به تخته هوشمند دسترسی پیدا کرده و مشارکت داشته باشند.

تعاملی بودن

تخته های هوشمند ، امکان ذخیره سازی داده های ایجاد شده در طول کلاس و بازیابی جهت مرور و یا ایمیل کردن به دانش آموز غایب را ممکن می سازند. هر چیزی که در دبیرستان انجام می شود و یا اینکه دانش آموز و یا معلم تهیه کرده است ؛ در مراحل بعدی قابل ذخیره و اصلاح است. بخشهایی از داده ها به صورتی قابل تغییراند که در هنگام مرور دانش آموزان می توانند میزان درکشان را با جایگزینی اطلاعات از دست رفته امتحان کنند. معلمان نیز میتوانند مثالهای ایجاد شده در یک کلاس را با کلاس بعدی در میان بگذارند. آموزش برای همه افراد کلاس قابل درک می شود و می توان مطالب آموزشی را دانلود کرده ،پرینت گرفته و حتی به دانش آموزان غایب ایمیل کرد.
منبع :
by:Katherine Bradley, Demand Media

سایر منابع مرتبط:

 

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

Fatal error:
The encoded file /home/vista/domains/behprice.com/public_html/wp-content/themes/kanishop-theme/inc/single-product/related-products-to-post.php requires a license file kanishop-related-products-license.ks. in Unknown on line 0