مروری بر مقالات هوشمند سازی مدارس و بردهای هوشمند

مروری بر مقالات هوشمند سازی مدارس و بردهای هوشمند

همانطور که می دانید، یک برد هوشمند ابزاری آموزشی است که به تصاویر کامپیوتری امکان نمایش بر روی برد با استفاده از یک ویدئو پروژکتور را می‎دهد. به طور معمول دو نوع تکنولوژی رایج استفاده شده در بردهای هوشمند، تکنولوژی مادون قرمز(IR) و تکنولوژی الکترومغناطیس می باشد،که قابلیت ها و ویژگیهای منحصر به فرد خودشان را دارند.

سال ها پیش که موضوع هوشمند سازی مدارس، که گامی در جهت بهبود  و تحول نظام آموزشی بود شکل تازه ای در ایران و جهان به خود گرفت.شاید اولین پرسشی که به ذهن می رسید مزایای مدارس هوشمند و تاثیر تکنولوژی بر کلاسها و دانش آموزان بود. با ورود بردهای هوشمند و جایگزینی آن با تخته سیاه های مرسوم ، این سوال مطرح می شد که  آیا برد های هوشمند می توانند جای معلمان را بگیرند؟ یا این که بین تخته سیاه یا برد هوشمند، کدام روش بهتر است؟

چند سالی طول کشید و اثرات استفاده از برد هوشمند بر پیشرفت تحصیلی دانشجویان مورد بررسی و تحقیق پژوهشگران قرار گرفت و جنبه های مثبت و منفی استفاده از برد هوشمند مورد بررسی قرار گرفت.به طور مثال گزارشی از مدرسه ابتدایی هوشمند در آمریکا و نظرات معلمان و یا برخی دیگر از مقالات مفید در این خصوص می توان اشاره کرد:

لازم به ذکر است که بردهای هوشمند علاوه بر کاربردهای وسیع و متنوع در مدارس و سازمان ها،در مهد کودک ها ، آموزشگاه های موسیقی و خانه های ریاضی نیز کابرد دارند.

در صورتی که ظرفیت ها و امکانات متنوع بردهای هوشمند به درستی استفاده شود، این ابزار آموزشی مورد اقبال و توجه بیشتر دانش آموزان و دانشجویان قرار می گیرند. در این خصوص می توان به وجود شبیه سازها و انیمیشن های مفید آموزشی برای تدریس با برد هوشمند و معرفی سایت های مفید آموزشی و هوشمندسازی مدارس از جمله معرفی ۱۰ سایت جذاب و مفید در زمینه منابع آموزشی اشاره نمود.

همیشه در هنگام استفاده از وسایل کمک آموزشی همچون برد هوشمند نکات و راهکارهایی وجود دارد که به آموزش بهتر کمک می‎کند. به طور مثال خواندن مقاله راهکارها و ترفندهای استفاده از ویدئو پروژکتور و برد هوشمند را به شما توصیه می کنیم. گاهی اوقات مدرسان در مورد نحوه کالیبره کردن برد یا تخته هوشمند سوال دارند و یا مشکلات فنی رایج در حین کار با برد هوشمند که می توانید ضمن خواندن مقالات ما با همکاران بخش فنی شرکت ایمن پردازش تماس بگیرید.

گردآوری:www.behprice.com (شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

 سایر مطالب مرتبط:

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

Fatal error:
The encoded file /home/vista/domains/behprice.com/public_html/wp-content/themes/kanishop-theme/inc/single-product/related-products-to-post.php requires a license file kanishop-related-products-license.ks. in Unknown on line 0