مراقبت های چشمی در هنگام کار با ویدئو / دیتا پروژکتور

مراقبت های چشمی در هنگام کار با ویدئو / دیتا پروژکتور

نویسنده : مقالات آموزشی,ویدئو پروژکتور
مراقبت از چشم در مقابل ویدئو پروژکتور

مراقبت از چشم در مقابل ویدئو پروژکتور

مراقبت چشمی

کاربرد ویدئو پروژکتور و میزان نور دستگاه

امروزه استفاده از ویدئو یا دیتا پروژکتور در مدارس ، دانشگاه ها ،مراکز آموزشی و تجاری گسترش روز افزونی پیدا کرده است.پر واضح است که مانند سایر وسایل، دیتا پروژکتورها نیز مزایا و معایبی دارند. در حوزه سلامت نیز ، هشدارهایی در خصوص مراقبت های چشمی داده می شود که بیشتر متوجه نوری است که از لنز دستگاه ساطع می شود .
بنابراین ،آسیب رسیدن به چشم مهم ترین خطری است  که از سمت پروژکتور متوجه ما می شود؛حتی چند ثانیه در معرض نور مستقیم دستگاه قرار گرفتن می تواند اثر مخربی بر شبکیه چشم و یا بخش هایی از چشم که نور را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کنند، داشته باشد.

برای اینکه جانب احتیاط را در نظر بگیرید، بهترین تمرین، این است که حتی الامکان از تماس مستقیم نور با چشم جلوگیری کنید. وقتی که در مقابل پروژکتور قرار می گیرید، مهم است که چشمانتان به سمت دیگر برگردانید.

مراقبت از چشم

مراقبت از چشم

 

سایر مراقبت ها و پیشگیری ها 

حتی الامکان پروژکتور را به صورت سقفی نصب کرده و مورد استفاده قرار دهید.
• مراقب دانش آموزان و دانش جویان باشید تا حتی المقدور مستقیما به لنز نگاه نکنند.
• به محض اتمام کار با دستگاه از نور طبیعی کلاس استفاده کنید .
• مطمئن باشید که از در هنگام تعویض لامپ پروژکتور از لامپ های استاندارد و مخصوص دستگاه استفاده می کنید.
• از مواد غذایی مناسب چشم استفاده کنید. به طور مثال تا جایی که می توانید از ویتامین Aاستفاده کنید . بعضی از ماهی هایی که دارای DHA هستند می توانند برای شبکیه چشم و جلوگیری از آسیب رسیدن به چشم مفید باشند . از جمله ماهی آزاد، قزل آلا، ساردین، شاه ماهی نام برد. همچنین مصرف سبزیجات ، غلات، حبوبات، ماهی و تخم مرغ ،هویج، لیمو نیز برای چشم توصیه می شوند.
• نوشیدن آب فراوان نیز به کاهش خشکی چشم کمک می کند .

سایر مطالب مرتبط :

منبع +

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

درباره نویسنده
...

حبیب الماسیان

تحصیلاتم کارشناسی ارشد مترجمی زبان است و از سال 93 با شرکت ایمن پردازش (behprice.com) در زمینه ی ترجمه ی مطالب آموزشی (ویدئو پروژکتور،بردهای هوشمند و سایر تجهیزات هوشمند سازی) همکاری دارم. فعالیت ترجمه و نویسندگی را از سال 84 با راه اندازی وبلاگ زبان آموزان (zabanamozan1.persianblog.ir) شروع کردم که همچنان آهسته و پیوسته ادامه دارد. سال ها در جهاد دانشگاهی، سما و سایر موسسات تدریس کردم و جدای از داشتن شور و شوق تدریس، علاقه مند به طبیعت، کوهنوردی، شنا و مطالعه ی کتاب های روان شناسی، فلسفه و موسیقی هستم. فعالیت های هنری من در زمینه آواز اصیل ایرانی است و در آموزشگاه های مطرح مشهد به تدریس آواز نیز مشغول هستم.

0 دیدگاه
دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *