عیب یابی ویدئو پروژکتور ان ای سی ( NEC)

از مدت ها قبل سعی داشته ایم،با توجه به تنوع محصولات و برندهای ویدئو پروژکتور ،چند راهنمای عیب یابی کلی و اختصاصی ویدئو پروژکتور را برای مشتریان و بازدید کنندگان محترم، در سایت به پرایس قرار دهیم، ازجمله :

در همین راستا در این مطلب، به طور اختصاصی به عیب یابی  ویدئو پروژکتور ان ای سی (NEC) خواهیم پرداخت .ضمن این که در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید از طریق چت آنلاین و یا تماس تلفنی با همکاران مان در بخش فنی تماس بگیرید .( اطلاعات تماس ما )

عیب یابی ویدئو پروژکتور ان ای سی ( NEC)

خراب شدن پروژکتور، می تواند باعث ناراحتی زیادی شود، خصوصا وقتی که قبل از انجام یک ارایه مطلب مهم  این اتفاق بیافتد. یادگیری برخی از نکات عیب یابی برای پروژکتور NEC می تواند در وقت شما صرفه جویی نموده و زحمت شما را کم کند؛ هم چنین دانستن این نکات کمک می کند که ارایه شما بدون دردسر انجام شود .

موارد مورد نیاز :

  • ریموت کنترل پروژکتور با باتری نو
  • لامپ یدکی ان ای سی  ( فقط برای افراد فنی و متخصص )

دستورالعمل ها:

  • برق دستگاه را وارسی کنید.در صورتی که پروژکتور روشن نمی شود یا در حال خاموش شدن است ، مطمئن شوید که سیم برق درست به پروژکتور و سوکت برق متصل شده باشد.هم چنین ،مطمئن شوید که پروژکتور درست به رایانه شما وصل شده باشد.
  • مطمئن شوید که پروژکتور بیش از حد داغ نکرده باشد . شیارهای تهویه را وارسی  کنید تا مطمئن شوید، مسدود نشده باشند.هم چنین حداقل برای ۲۰ دقیقه پروژکتور را خاموش بگذارید و مهلت بدهید که دستگاه سرد شود .
  • اطمینان حاصل کنید که اتاقی که پروژکتور را در آن جا استفاده می کنید خیلی گرم نباشد . زیرا پروژکتورهای NEC در اتاق های خنک تر بهتر کار می کنند.
  • لامپ را نگاه کنید و ببینید درست وصل شده و نسوخته است. هم چنین،دنبال یک نور قرمز چشمک زن  بر روی دستگاه بگردید. در صورتی که نور قرمز چشمک می زند، به این معنی است که لامپ پروژکتور معیوب است یا کاسه لامپ درست وصل نشده است. ( لامپ ویدئو پروژکتور)
  • مطمئن شوید که تنظیمات پروژکتور درست باشد . اگر موضوع مربوط به تصویر باشد ، شدت روشنایی(brightness) و کنتراست(contrast) پروژکتور را تنظیم نمایید.سعی کنید که در صورتی که رنگ های شما off هستند،رنگ های اصلی (hue) را تنظیم کنید. مطمئن شوید که شما نیز  رنگ صحیحی را در  تنظیمات “wall color” انتخاب کرده باشید.

توضیح این که ،عملکرد وال کالر یا Wall Color در مواقعی استفاده می شود که جنس صفحه نمایش (screen) سفید نباشد و بدین صورت از طریق این عملکرد رنگ مناسب از طریق گزینه هایی که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، انتخاب می گردد.

تنظیمات Wall Color
تنظیمات Wall Color

در پایان دوباره تاکید می کنیم که در صورت داشتن هر گونه سوال درباره ویدئو پروژکتور و بردهای هوشمند ،می توانید از طریق چت آنلاین و یا تماس تلفنی با همکاران مان در بخش فنی مشاوه بگیرید. ( اطلاعات تماس ما )

منبع: +

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط: 

 

قیمت و مشخصات ویدئوپروژکتورهای ان ای سی NEC

NEC Video Projector
NEC Video Projector

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

یک دیدگاه برای " عیب یابی ویدئو پروژکتور ان ای سی ( NEC) " ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *