قلم بردهای هوشمند سیترو SITRO

همانطور که میدانید امروزه برد هوشمند یا تخته هوشمند، جایگزین مناسبی برای وایت بردهای معمولی است و به صورت رابط بین رایانه و پروژکتور عمل می نماید. بدین صورت که تصاویر رایانه توسط پروژکتور، روی برد نمایش داده می شود. ما می توانیم با استفاده از قلم یا انگشت به صورت کاملا لمسی کنترل سیستم را در دست بگیریم و با وارد شدن به محیط ویندوز، بدون استفاده از ماوس و کیبورد به مدیریت اطلاعات بپردازیم.

به طور کلی در خصوص قلم های تعاملی که مناسب بردهای هوشمند باشد، ۲ نوع معرفی می گردد:

قلم برد هوشمند مادون قرمز (IR)

قلم برد هوشمند الکترومغناطیس (Magnet)

قلم بردهای هوشمند مادون قرمز (IR)

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، مشخصه ظاهری این نوع قلم ها، برخوردار بودن از نوک پنبه ای است. این دسته از قلم های مخصوص بردهای هوشمند مادون قرمز یا آی آر  در رنگ های زرد،قرمز، آبی و مشکی عرضه می گردند:

قلم بردهای هوشمند الکترومغناطیس (Magnet)

بردهای هوشمند الکترومغناطیسی بردهایی هستند که برای نوشتن نیاز به قلم مخصوص دارند. این بردها ظاهری شبیه بردهای معمولی دارند و از فناوری امواج الکترومغناطیسی استفاده می ‌کنند. بنابراین قادر به تشخیص انگشت و سایر قلم‌ها نیستند و صرفا با قلم مخصوص به خود کار می‌کنند. در واقع حسگر این بردها به صورت شبکه‌ ای از آنتن‌های گیرنده در داخل صفحه تخته قرار گرفته است. در داخل قلم نیز فرستنده کوچکی لحاظ شده است. به همین دلیل برای استفاده از این بردها، باید هر قلم مجهز به باطری باشد.

در نتیجه در تکنولوژی الکترومغناطیسی با قرار دادن قلم بر روی صفحه برد هوشمند، حسگرها یا شبکه ی سیم های داخل تخته که در پشت صفحه برد قرار دارند به امواج ارسال شده از طرف قلم واکنش نشان می دهند و پردازشگر برد هوشمند الکترومغناطیسی ، مکان دقیق قلم را شناسایی می کند و در نتیجه کاربر قادر به استفاده از امکانات برد هوشمند خواهد شد. بنابراین همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید این قلم ها با میدان مغناطیسی کار می کنند و بسته به مدل برد هوشمند متفاوت هستند.

 

قلم برد هوشمند الکترومغناطیس

قلم برد هوشمند الکترومغناطیس

قلم کیت هوشمند سیترو 

کیت در اصل یک برد هوشمند قابل حمل است که به اختصار کیت هوشمند نیز نامیده میشود. این کیت های هوشمند از دو قسمت تشکیل شده اند، گیرنده و فرستنده، که معمولا قلم آنها به عنوان فرستنده عمل می کند و جزء دیگر که سنسور است، نقش گیرنده را ایفا می نماید.

کیت هوشمند سیترو به همراه قلم

به علاوه دو نوع تکنولوژی رایج به کار گرفته شده در کیت های هوشمند، تکنولوژی مادون قرمز (IR) و فرا صوت (Ultrasonic) می باشند.

در خصوص تکنولوژی مادون قرمز به طور معمول دو مدل IR وجود دارد که نوک قلم از LED مادون قرمز استفاده می شود و باتری به صورت شارژی یا باتری قلمی معمولی استفاده می گردد.

در کیت هوشمند الترا سونیک (Ultra Sonic) یا فراصوت ، قلم، سیگنال صوتی را ارسال می کند و فاصله ی قلم تا سنسور، توسط سنسور اندازه گیری و محاسبه می گردد و در نتیجه مکان دقیق قلم بر روی تصویر مشخص می شود. این کیت هوشمند نیز از قوانین امواج صوتی که امواج مکانیکی هستند پیروی می کند.در نتیجه قلم الترا سونیک با تکنولوژی صوتی کار می کند و معمولا بسیار ضربه پذیر است و به صورت شارژی یا باتری قلمی استفاده می شود.

 

قلم شارژی مادون قرمز کیت هوشمند سیترو

قلم شارژی مادون قرمز کیت هوشمند سیترو

سیترو Sitro برترین و با کیفیت ترین تولید کننده قلم های برد هوشمند

 

قلم برد هوشمند سیترو

قلم برد هوشمند سیترو

ورود به بخش فروشگاهی قلم های هوشمند سیترو (SITRO)

قلم برد هوشمند مادون قرمز (IR)

قلم برد هوشمند الکترومغناطیس (Magnet)

 

ترجمه و تالیف: www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

 

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *