قابلیت اصلاح زاویه ی نمایش یا کیستون چیست؟

قابلیت اصلاح زاویه ی نمایش یا کیستون چیست؟

قابلیت اصلاح زاویه ی نمایش یا کیستون چیست؟ زمانی که پروژکتور در راستای مرکز صفحه نمایش قرار نگیرد، شکل کیستون یا اعوجاج تصویر(Keystone shape) ایجاد می شود. به طور مثال اگر پروژکتور، بالاتر از صفحه نمایش قرار داشته باشد، یک تصویر کیستون عمودی تشکیل می شود و اگر پروژکتور به صورت افقی از خط وسط بیرون زده باشد، در نتیجه یک کیستون افقی ایجاد می شود. تصاویر کیستون به این دلیل  ایجاد می شوند که تصویر پروژکتور دقیقا در زاویه مورد نیاز ۹۰ درجه سطح صفحه نمایش قرار نمی گیرد. شکل پایین انواع مختلف مشکلات کیستون را نشان می دهد:

اصلاح زاویه ی نمایش یا کیستون

اصلاح زاویه ی نمایش یا کیستون

اکثر پروژکتورها برروی ریموت کنترل شان قابلیت تصحیح کیستون را دارند. پروژکتورهای پیشرفته از قابلیت تصحیح کیستون کاملا اتوماتیک برخوردارند که به موجب آن با لمس یک دکمه بر روی ریموت کنترل، پروژکتور به طور اتوماتیک تصویر کیستون(اعواجی) را تشخیص داده و تصحیح می نماید.

منبع:+

ترجمه: www.behprice.com (شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

درباره نویسنده
...

حبیب الماسیان

تحصیلاتم کارشناسی ارشد مترجمی زبان است و از سال 93 با شرکت ایمن پردازش (behprice.com) در زمینه ی ترجمه ی مطالب آموزشی (ویدئو پروژکتور،بردهای هوشمند و سایر تجهیزات هوشمند سازی) همکاری دارم. فعالیت ترجمه و نویسندگی را از سال 84 با راه اندازی وبلاگ زبان آموزان (zabanamozan1.persianblog.ir) شروع کردم که همچنان آهسته و پیوسته ادامه دارد. سال ها در جهاد دانشگاهی، سما و سایر موسسات تدریس کردم و جدای از داشتن شور و شوق تدریس، علاقه مند به طبیعت، کوهنوردی، شنا و مطالعه ی کتاب های روان شناسی، فلسفه و موسیقی هستم. فعالیت های هنری من در زمینه آواز اصیل ایرانی است و در آموزشگاه های مطرح مشهد به تدریس آواز نیز مشغول هستم.

0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *