فرق ورودی و خروجی HDMI

بعضی از بازدیدکنندگان محترم سایت می پرسند که آیا امکان دارد کیس را به نمایشگر لپ تاپ وصل کنیم؟ پاسخ این سوال خیر است.در نتیجه قصد داریم که توضیحاتی درباره ورودی و خروجی HDMI در این مقاله داشته باشیم.

به طور خلاصه باید بگوییم که تلویزیون ها به عنوان یک ورودی شناخته می شوند و نقطه برعکس آن نمایشگر لپ تاپ است که تنها به عنوان یک خروجی عمل می کند. بنابراین امکان ندارد که بتوانیم محتویات یک کیس یا گوشی را در  یک نمایشگر لپ تاپ ببینیم اما در تلویزیون این امکان وجود دارد.

 

مانیتور یا تلویزیون می تواند به عنوان یک ورودی HDMI عمل کند

نمایشگر یا مانیتور به عنوان یک ورودی HDMI

تعریف دستگاه های ورودی و خروجی 

دستگاه های خروجی (Output devices) به دستگاه های ورودی،سیگنال ارسال می کنند.

دستگاه های ورودی (Input devices) از دستگاه های خروجی سیگنال دریافت می کنند.( مانند نمایشگری که در تصویر بالا مشاهده می کنید)

دستگاهی مانند کامپیوتر دارای یک خروجی HDMI است (یک سیگنال خروجی دارد) و می تواند صدا را همزمان با تصویر به دستگاه دیگری مانند یک تلویزیون که ورودی HDMI دارد، ارسال کند. بنابراین تجهیزات منبع سیگنال (Signal source) مانند رایانه ها، پلیرها دارای رابط خروجی هستند و تلویزیون، مانیتور، پروژکتور دارای رابط ورودی می باشند. (لازم به توضیح است که همه دیتا یا ویدئو پروژکتورها صرفا ورودی نیستند و دیتاهایی مانند ان ای سی PA722X داری خروجی HD می باشند).

توضیحاتی بیشتر درباره ویژگی های  HDMI

نوع A و B اچ دی ام آی، پورت یا اتصال استانداردی است که بیشتر آن ها را در دستگاه ها مشاهده می کنید، این در حالی است که نوع (C (mini پورت کوچکتری است، و از طرفی نوع (D (micro حتی کانکتور یا پورت کوچکتری نیز دارد.

 

انواع کابل HDMI

انواع کابل HDMI

کابل های خروجی اچ دی ام ای (HDMI male)  به کابل های ورودی اچ دی ام آی (HDMI female)، متصل می شوند،بنابراین در صورتی که نیاز به افزایش طول کابل HDMI داشته باشید،باید از راهکار دیگری برای توسعه یا extend کابل اچ دی ام آی استفاده کنید. (افزایش طول کابل HDMI و راهکارهای آن)

اکثر کابل های اچ دی ام ای Male-Male هستند. این به این دلیل است که اکثر دستگاه های منبع (source) و مقصد (destination) اتصالات Female دارند.

ترجمه و تالیف: www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

منبع:temmsvila.net

تفاوت های اسپلیتر و سوییچ HDMI

چگونه یک سوییچ اچ دی ام آی انتخاب کنیم؟

دانگل HDMI چیست؟

تبدیل HDMI به AV سیترو

معرفی تبدیل HDMI به HDMI+Audio سیترو

تبدیل Display Port به HDMI سیترو به همراه صدا

پخش کننده چند رسانه ای HDMI سیترو

توسعه دهنده اچ دی ام آی یا HDMI Extender چیست؟

 

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *