عیب یابی مشکلات اتصال HDMI

عیب یابی مشکلات اتصال HDMI

عیب یابی مشکلات اتصال HDMI

تبادل اطلاعات اچ دی ام آی یا The HDMI Handshake: رابط اچ دی ام آی علاوه بر انتقال سیگنال های  صوتی و تصویری قادر به انتقال اطلاعاتی است که در صنعت محصولات الکترونیکی به آن handshake می‌گویند. وقتی دو دستگاه به هم متصل می‌شوند، اطلاعاتی برای جلوگیری از سرقت محتوا و نیز پیام‌هایی در مورد نوع ابزاری که از طریق HDMI به دیگری متصل می شوند را ارسال می‌کنند که به آن Handshake یا تکان دست می گویند که نوعی از تبادل اطلاعات می باشد.

در حال حاضر HDMI عمده ترین نوع اتصال مورد استفاده در راه اندازی سینمای خانگی است که تلویزیون های اچ دی و ۴K Ultra HD، ویدیو پروژکتورها، بلوری دیسک پلیرها، رسیورهای سینمای خانگی، مدیا پلیرشبکه /مدیا استریمر، و حتی کابل /باکس های ماهواره ای را شامل می شود. یکی از اهداف رابط  اچ دی ام آی اتصال آسان تر همه تجهیزات شما با یکدیگر با استفاده از یک کابل برای انتقال صوتی و تصویری می باشد.

قانون کپی رایت و تبادل اطلاعات اچ دی ام آی (HDMI Handshake)

با این حال، هدف دیگر اجرای استاندارد اتصال HDMI رعایت قانون کپی رایت است: (که تحت عنوان پروتکل HDCP و برای رزولوشن ۴K به پروتکل HDCP 2.2 شناخته می شود).

این پروتکل مستلزم این است که تجهیزات متصل شده به اچ دی ام آی، قادر به تشخیص و برقراری ارتباط با یکدیگر می باشند. این اشاره به”HDMI handshake”  یا تبادل یا دست تکاندن اطلاعات اچ دی ام آی دارد. در صورتی که این دست تکان دادن کار نکند، رمزگذاری HDCP که در سیگنال HDMI گنجانده شده است؛ آنوقت توسط یک یا چند تجهیزات متصل شده به درستی شناخته نمی شود.این موضوع اغلب اوقات منجر به عدم مشاهده تصویر بر روی صفحه نمایش یک تلویزیون می گردد.قبل از ناامیدی بیشتر، در صورتی که متوجه شدید که اتصالات اچ دی ام آی به درستی کار نمی کنند،چند کار را می توانید در این خصوص انجام دهید:

عیب یابی مشکلات اتصال HDMI

در ادامه مطلب، فهرستی از کارهای مهمی آمده است که می توانید برای رفع مشکل اتصال اچ دی ام آی قبل از پیش آمدن ناراحتی انجام دهید.

۱- اتصالات کابل اچ دی ام آی را چک کنید:

اتصالات HDMI به اندازه اتصالات ویدئویی کامپوزیت و کامپوننت محکم نیستند و در صورتی که تجهیزات مقداری جابجا شوند، از محل اتصال خارج می گردند.در صورتی که با این مشکل روبرو هستید،از کابل های اچ دی ام آی که قابلیت قفل شدن یا پیچ کردن ( مانند کابل های (VGA) دارند) استفاده نمایید.

قفل با پیچ کردن رابط HDMI

۲- سعی کنید چند ترتیب یا روش روشن کردن را برای دستگاه تان امتحان کنید:

به عبارت دیگر، اگر شما عادت دارید که ابتدا تلویزیون ،سپس بلوری پلیر یا سایر تجهیزات منبع اچ دی ام آی خود را روشن کنید، حالا برعکس این روش عمل کرده و نتیجه را مشاهده نمایید.

هم چنین، اگر شما بلوری پلیر یا سایر تجهیزات دیگری دارید که از طریق یک گیرنده (receiver) سینمای خانگی متصل شده و سپس به تلویزیون وصل شده است- سعی کنید به روش متفاوتی راه اندازی را امتحان کنید و بینید که آیا این روش کار می کند.

اگر متوجه شدید که یکی از روش های وصل کردن تجهیزات درست کار می کند، مراحل را به خاطر بسپارید. البته، مطمئن شوید که زمانی که همه دستگاه ها روشن هستند، و شما هم با توجه به بلوری پلیر یا سایر تجهیزاتی که به تلویزیون وصل شده اند، ورودی های صحیحی بر روی تلویزیون خود انتخاب باشید (این مراحل را به خاطر بسپارید).

با این حال، اگر تغییر مراحل روشن کردن تلویزیون تان و تجهیزات متصل شده به همراه تلویزون و تجهیزات منبع روشن با این ترفند کار نکرد، فقط سعی کنید که به سراغ  ورودی دیگر تلویزیون تان برویدو سپس  به اچ دی ام آی switch back کنید و ببینید که سیگنال به درستی عمل می کند.هنگامی که بهترین روش روشن کردن مشخص شد،برای مراجعات بعدی یادداشت برداری کنید.

۳- تنظیم خروجی رزولوشن دستگاه منبع تان را بررسی کنید.

اگر بلوری پلیر یا دیگر دستگاه های منبع HDMI دارای تنظیمات خروجی رزولوشن ویدئو باشند ،بررسی کنید که آیا به صورت AUTO تنظیم شده اند یا خیر. اگر این طور بود دستگاه را ریست کنید تا با رزولوشن اصلی (native resolution) تلویزیون یا ویدئو پروژکتور شما ( مانند ۷۲۰p, 1080p, 4K در صورتی که دارای تلویزیون دارای قابلیت ۴K یا ویدئو پروژکتو باشد) و ببینید که آیا نتیجه با ثبات تری را هم در بر دارد.

مطلب مرتبط: راهنمای تنظیم رزولوشن لپ تاپ و رایانه به ویدئو پروژکتور

مقایسه رزولوشن تصویری

مقایسه رزولوشن تصویری

۴- از فرایند حذف استفاده کنید.

عکس تزئینی است

عکس تزئینی استاگر شما یک بلوری پلیر ( یا دیگر منبع اچ دی ام آی) متصل شده از طریق یک رسیور سینمای خانگی به یک تلویزیون دارید و هنوز چیزی بر روی صفحه تلویزیون مشاهده نمی کنید، آنوقت، جدای از آن  ترتیب روشن کردنی که در بالا امتحان کردید، از فرایند حذف هم استفاده کنید.

بلوری ( یا دیگر منبع HDMI) را مستقیما به تلویزیون وصل کنید. این یعنی که (فعلا) رسیور سینمای خانگی را کنار بگذارید. ببیندکه آیا این ترفند عمل می کند. در صورتی که این طور بود،رسیور سینمای خانگی یا ترکیب رسیور سینمای خانگی و تجهیزات منبع HDMI به احتمال زیاد مقصر شناخته می شوند.

چیزی که الان می توانید انجام دهید این است که منبع HDMI که یک راست به تلویزیون شما متصل شده را به همان صورت نگه دارید و سپس، یک اتصال جداگانه صوتی از دستگاه منبع خود (مانند یک دستگاه بلوری پلیر) به رسیور سینمای خانگی خود داشته باشید.لزوما این، کارآمدترین روش اتصال محسوب نمی شود اما شما هنوز هم می توانید از اتصال صوتی و تصویری جداگانه ای به عنوان بهترین گزینه در  حال حاضر استفاده کنید، و یا  در صورت  تمایل به عنوان یک راه حل دائمی استفاده نمایید.

از سوی دیگر،اگر متوجه شدید که هیچ کدام از راه حل های بالا عمل نمی کند یا این که همیشگی کار نمی کند – بررسی کنید و ببینید که آیا هیچ گونه بروزرسانی نرم افزار برای منبع HDMI و رسیور سینمای خانگی (و یا حتی تلویزیون خودتان) وجود دارد که مشکل را بتواند حل کند. هم چنین بررسی کنید و ببینید شکایت و یا نوشته ای توسط سایر کاربران دیگر مرتبط با مسائل HDMI handshake  با تجهیزات شما وجود دارد.

عیب یابی مشکلات اتصالHDMI به DVI یا DVI به HDMI

HDMI to DVI

HDMI to DVIگاهی اوقات، یکی از موضوعاتی که در خصوص اتصال HDMI پیش می آید به زمانی بر می گردد که لازم است برای وصل کردن یک دستگاه دارای قابلیت اچ دی ام ای به یک تلویزیون یا مانیتوری که دارای یک اتصال DVI است،و یا یک دستگاه دارای قابلیت DVI به یک تلویزیون مجهز به درگاه HDMI،اقدام نمایید.

در این مورد، شما نیاز دارید که از یک کابل تبدیل HDMI به DVI ( یعنی HDMI از یک سر و DVI در طرف دیگر باشد) استفاده کنید.یا از یک کابل HDMI با یک آداپتور HDMI-to-DVI اضافه و یا یک کابل DVI  به همراه یک آداپتور DVI-to-HDMI استفاده کنید.

مورد دیگر این است که دستگاه مجهز به DVI که شما قصد وصل کردن به آن را دارید از قابلیت HDCP برخوردار باشد. این موضوع ارتباط صحیح بین هر دو دستگاه HDMI و DVI را امکان پذیر می کند.

یک مورد دیگر که باید اشاره شود این است که در شرایطی که HDMI  قادر به عبور سیگنال های هم صوتی و هم تصویری است، اما اتصالات DVI تنها قادر به انتقال سیگنال های ویدئویی هستند.یعنی این که اگر شما اتصال موفقیت آمیزی در اتصال یک منبع آچ دی ام آی به یک تلویزیون مجهز بهDVI  را داشته باشید، شما هنوز هم باید یک اتصال جداگانه ای برای دسترسی صوتی داشته باشید. بسته به نوع تلویزیون، این ممکن است هم از طریق RCA و یا اتصال صوتی ۳٫۵mm  انجام شود.

به طور معمول، نباید مشکلی در تبدیل HDMI به DVIبوجود بیاید؛ اما به طور مثال،  متوجه می شوید که سیگنال های سه بعدی و ۴K  در این مورد سازگاری ندارند با استانداردهای رزولوشن سیگنال های ویدئویی ۴۸۰p, 720p, or 1080p ، اکثر اوقات، این تبدیل با موفقیت انجام می شود اما شما ممکن است تجربه کنید که برخی از آداپتورها و کابل تبدیل آن طوری که تبلیغ می شود، کار نمی کنند. در صورتی که با این مشکل روبرو شدید، لزوما ممکن است که جانب  تلویزیون و یا سایر تجهیزات نباشد. ممکن است مجبور شوید که چند تا از  آداپتورها یا کابل هایی با برندهای مختلف را امتحان کنید.

ازطرف دیگر، شما هم چنین می توانید به تلویزیون های قدیمی مجهز به DVI برخورد کنید که حتی اگر آنها با HDCP سازگاری داشته باشند، ممکن است که سفت افزار (firmware) مناسبی برای تشخیص هویت منبع  HDMI  که شما در حال تلاش برای اتصال به آن هستید نداشته باشند. در صورتی که شما به این وضعیت برخورد کردید ، قبل از هر گونه اقدامی، تماس با بخش پشتیبانی فنی تلویزیون و یا تجهیزات منبع، ایده خوبی به نظر می رسد.

اتصال کامپیوتر یا لپ تاپ شما به تلویزیون با استفاده از HDMI

وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از کابل HDMIبا توجه به اقبال زیاد مصرف کنندگانی که از کامپیوتر یا لپ تاپ خود به عنوان یک منبع سینمای خانگی استفاده می کنند، مشکلاتی می تواند برای این افراد بوجود بیاید که سعی دارند کامپیوتر یا لپ تاپ مجهز به درگاه  HDMI خود را به یک تلویزیون مجهز به HDMI متصل نمایند.

اول، مطمئن شوید که به تنظیمات کامپیوتر یا لپ تاپ خود رفته و HDMI را به عنوان اتصال خروجی پیش فرض (default) قرار دهید. در صورتی که نمی توانید تصویری از لپ تاپ خود بر روی صفحه تلویزیون خود دریافت کنید، این مراحل زیر را امتحان کنید:

۱- کامپیوتر یا لپ تاپی که با کابل HDMI متصل شده و در حال بالا آمدن است را به تلویزیونی که روشن است،امتحان کنید.

۲-  شما می توانید در حالی که تلویزیون خاموش است،بالا آمدن کامپیوتر یا لپ تاپ  را امتحان کنید و سپس تلویزیون را روشن نمایید.

۳- در صورتی که گزینه های بالا عمل نکرد، سعی کنید ابتدا بالا آمدن کامپیوتر یا لپ تاپ تان را امتحان کنید و سپس به تلویزیونی که روشن است،کابل HDMI را هم به کامپیوتر و هم تلویزیون وصل نمایید.اگر همه این گزینه ها کار نکردند، در صورتی که تلویزیون شما دارای ورودی VGA باشد، ممکن است به جای آن مجبور به استفاده از آن ورودی شوید.

مقاله مرتبط : «چطور با پورت اچ دی ام آی – HDMI لپ تاپ یا کامپیوتر را به تلویزیون وصل کنیم»

اتصال HDMI بدون نیاز به کابل 

نوع دیگری از اتصال HDMI که وجود دارد، اچ دی ام آی بی سیم (Wireless HDMI) نام دارد. این اتصال اغلب توسط یک کابل HDMI که از دستگاه منبع (بلوری پلیر، مدیا استریمر،کابل /باکس ماهواره ای) به یک فرستنده خارجی ای که سیگنال های صوتی / تصویری را به صورت بی سیم ارسال می کند انجام می شود،و در عوض به یک تلویزیون و یا ویدئو پروژکتوری که از یک کابل HDMI کوتاه استفاده می کند، وصل می شود. در حال حاضر دو فرمت « اچ دی ام آی بی سیم»، رقیب وجود دارد که  هر کدام از گروه محصولات خودش پشتیبانی می کنند: WHDI و (Wireless HD (WiHD

از سوی دیگر، هر دو این گزینه ها قصد اتصال راحت تر منابع HDMI و صفحه نمایش را  فارغ از شلوغی کابل ها دارند (به خصوص اگر تلویزیون یا ویدئو پروژکتور شما در یک اتاق باشند). با این حال، درست مثل اتصال سنتی باسیم HDMI می تواند بهانه هایی از جمله فاصله وتداخل (بسته به اینکه آیا شمااز WHDI یا WiHD استفاده می کنید) در این خصوص وجود داشته باشد.

wireless-hdهم چنین، ممکن است تفاوت هایی در چگونگی انجام هر دو روش در سطح برند و مدل وجود داشته باشد؛ از جمله اینکه آیا برخی از فرمت های صدای فراگیر (دالبی) و سه بعدی می توانند جایگزین شوند و اکثرا فرستنده ها / گیرنده های HDMI بی سیم با رزولوشن ۴K سازگاری ندارند، اما از سال ۲۰۱۵، اجرای این کار آغاز شده است.

اگر شما یک گزینه اتصال «HDMI بی سیم» را نصب کنید و متوجه شوید که درست کار نمی کند، اولین کاری که می بایست انجام دهید این است که سعی کنید موقعیت، فاصله، و ترتیب روشن کردن تجهیزات را تغییر دهید و ببینید که با این کار  آیا مشکل رفع می شود یا خیر.

اگر متوجه شدید که موضوعات بالا نمی تواند مشکل شما را حل کند،با قسمت پشتیبانی فنی محصولی که خریداری کرده اید تماس بگیرید. در صورتی که هنوز این مشکل حل نشد. از همان روش قدیمی اتصال اچ دی ام آی باسیم که ممکن است برای شما بهتر عمل کند استفاده کنید.

ناکارآمدی برخی از کابل های HDMI با فناوری HDR

مقایسه کیفیت با فناوری HDR

مقایسه کیفیت با فناوری HDRیکی دیگر از اشکالات اتصال HDMI که ممکن است به آن برخورد کنید اجرای HDR بر روی تعداد فزاینده ای از تلویزیون های ۴K Ultra HD است. (لازم به توضیح است که HDR محدوده کنتراست و دقت رنگها را توسعه می دهد. قسمت های روشن تلویزیون، روشن تر به نظر می رسند و بنابراین عمق تصاویر بیشتر می شود.)

اگر شما تجهیزاتی دارید که از قابلیت HDR برخوردارند که از جمله بلوری UHD Blu-ray Disc player  یا مدیا استریمر وصل شده به  تلویزیون یا ویدئو پروژکتوهایی که با HDR  سازگاری دارند،و در تلاش برای دسترسی به محتوای کد گذاری شده سازگار با HDR هستید.ممکن است به وضعیتی برخورد کنید که ممکن است تلویزیون / ویدئو پروژکتور شما محتوای HDR را شناسایی نکند.

به طور معمول، هنگامی که یک تلویزیون HDR یا ویدئو پروژکتور به همراه سیگنال دریافتی  HDR شناسایی می شود، یک شناسگر (indicator) باید در گوشه سمت چپ یا راست بالای صفحه نمایش نوشته کوتاهی را نشان دهد.اگر شما این شناسگر را نمی بینید،و یا پیامی را گوشه سمت تلویزیون و یا دستگاه منبع می بینید که می گوید شما نیاز به اتصال منبع HDR به یک تلویزیون سازگار با HDR دارید. و یا اگر یک پیامی می بینید که می گوید سیگنال های دریافتی به کیفیت ۱۰۸۰ p به دلیل عدم تشخیص درست HDR کاهش داده شده است،  در این صورت در اینجا راه هایی وجود دارد که ممکن است بتوانید مشکلاتان را برطرف کنید.

اطمینان حاصل کنید که از یک کابل پرسرعت HDMI (حداقل با نرخ ۱۰٫۲GBps) استفاده می کنید که در نسخه ۱٫۳ اچ دی ام آی و بالاتر وجود دارد.

اگر شما منبع HDR خود را از طریق یک رسیور سینمای خانگی به یک ویدئو پروژکتور یا تلویزیون سازگار با HDR ارسال می کنید، مطمئن شوید که رسیور سینمای خانگی خود را نیز با HDR سازگار کنید.

به تنظیمات خروجی رزولوشن منبع دستگاه خود بروید و ببینید که آیا به حالت AUTO تنظیم شده است یا خیر . اگر این طور بود، تنظیمات خروجی رزولوشن را به رزولوشن ۴K  (گاهی اوقات با عنوان  ۴K/2K است) تغیر دهید و ببینید که آیا مشکل  برطرف می شود.

عاتی که این مشکل را بوجود می آورد این است که سفت افزار ویدئو پروژکتور یا تلویزیون در زمانی که تنظیمات خروجی رزولوشن بر روی حالت AUTO  تنظیم شده باشد ،ممکن است سیگنال HDR را به درستی نخواند و تشخیص ندهد. بنابراین تغییر تنظیمات دستگاه به رزولوشن ۴K ممکن باعث برطرف شدن مشکل شود. بررسی کنید که تلویزیون یا ویدئو پروژکتور شما از جدید ترین بروز رسانی سفت افزار برخوردار باشد.

پس از تغییر تنظیمات در صورتی که ویدئو پروژکتور یا تلویزیون شما هنوز هم منبع HDR را شناسایی نمی کند، با بخش پشتیبانی فنی ویدئو پروژکتور یا تلویزیون تان تماس بگیرید.

مقاله مرتبط: قابلیت HDR در تلویزیون‌های جدید چیست و چه تاثیری بر تجربه شما دارد؟

آخرین توصیه

اکثریت قریب به اتفاق، شما با هیچ مشکلی در اتصال HDMI مواجه نمی شوید. با این حال، مواردی وجود دارد که ممکن است به مشکل برخورید. اگر این طور شد، عصبی نشوید، قبل از  گرفتن هر گونه تماس تلفنی، و جمع کردن همه چیز و برگرداندن به فروشگاه، پیشنهادات بالا را امتحان کنید. اگر هیچ کدام از این راه حل ها به کار شما نیامد، پس از آن با بخش پشتیبانی فنی محصول خود تماس بگیرید.تنها بعد از احساس خستگی از همه گزینه هایی که می توانید امتحان کنید می بایست شما با بخش فنی تماس بگیرید و یا دستگاه را به فروشگاه برگردانید.

منبع:lifewire.com

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط :

چطور با پورت اچ دی ام آی – HDMI لپ تاپ یا کامپیوتر را به تلویزیون وصل کنیم

تفاوت های VGAو DVI و HDMI و DISPLAY PORT

تفاوت های اسپلیتر و سوییچ HDMI

چگونه یک سوییچ اچ دی ام آی انتخاب کنیم؟

دانگل HDMI چیست؟

همه چیز درباره ی کابل HDMI 2.0

فناوری HDCP2.2 چیست؟

 

درباره نویسنده
...

حبیب الماسیان

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

مطالب مرتبط
لطفاً افزونه Chat It را نصب و فعال کنید!
42نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. اسماعیلی گفت:

  با سلام
  برای مشاهده تصویر روی پرده ویدیو پروژکتورقدیمی( ازنوعvga ) , آیا :
  ۱- می توان بجای کامپیوتر, از گوشی یا تبلت با استفاده از کابل تبدیل vga به hdmi استفاده کرد؟
  ۲- با توجه به محدودیت در پیدا کردن مدلهای گوشی یا تبلت های با خروجی hdmi , آیا می توان از کابل تبدیل vga به usb تصویر گرفت؟
  ۳- گوشی من مدل قدیمی نوکیا e 71 است آیا با کابل vgaبه micro usb می توان از آن برروی پرده تصویر گرفت؟
  ۴- ازدستگاه vcd که خروجی hdmi دارد می توان بر پرده تصویر گرفت؟.
  بنده ساکن شهرستان هستم ومتاسفانه قبل از خرید گوشی و کابل تبدیل نمی توانم اطلاعات موثقی از کسی کسب کنم . حمل و نقل لپ تاپ برام خیلی مشکله به همین خاطر خواستم وسیله سبکی جایگزین آن شه .
  ممنون میشم پاسخ سوالات بنده رو بفرمایید و از سردرگمی نجات دهید.

 2. saeed گفت:

  ممنون از سایت خوبتون
  من با الپتابم با پورت اچ دی ام ای وصل میشم به تلوزیون ولی صفحه نمایش لپتابم وسط صفه نمایش تلوزیون پخش میشه و حجم زیادی از دورش سیاه هستش یعنی نمیتونم اندازه کل صفحه نمایش تلوزیونم رو داشته باشم . چه راه حلی براش هست ؟
  ممنون میشم جوابم رو بدین

 3. eshagh گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  زمانی که کابل HDMI را از لپ تاب به تلویزیون متصل میکنم و وضیعتش را در حالت duplicate قرار میدهم هیچ گونه تصویری در تلویزیون نمایش داده نمیشود و ویندوز۱۰ روی دستگاه نصب شده

 4. محمد گفت:

  سلام وقتی کابل HDMI رو به تلویزیون میزنم میگه سیگنال موجود نیست در ضمن تلویزیون ال‌جی و کیفیت hd است قدمی هست ولی از وقتی که خریدن از HDMI استفاده نکردیم به تازه تازه‌گی ps4 گرفتم و رو لیست ورودی گزینه HDMI رو میاره بعد که میزنی میگه سیگنال موجود نیست 😐
  ممنون میشم جواب بدین

  • ادمین گفت:

   سلام وقت بخیر
   چند تا ورودی hdmi داره تلویزیونتون؟ اگه بیش از یک ورودی داره با ورودی دیگه ای هم تست کنید و تنظیمات ورودی رو از طریق کنترل تلویزیون تنظیم کنید. اگر باز هم نشد، با یک کابل دیگه تست کنید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید و با مهندس فلاح صحبت کنید.

   • محمد گفت:

    ۴تا پورت HDMI داره همشون امتحان کردم باز میگه سیگنال موجود نیست بعد با لپ تاپ هم تست کردم باز می‌گفت سیگنال موجود نیست یه سوال ایا میشه گفت مشکل از کابل باشه شاید این کابل های HDMI جدید باشن تلویزیون ساپورتش نکنه؟

    چون تلویزیون از سال ۸۹ خریدیم بعد رفتم مشخصات نوشته بود فول‌اچ‌دی مدلشم lg:32le5500 هست

    • محمد گفت:

     سلام،من هم همین مشکل رو دارم،
     تلوزیونهای الجی به این مشکل بر میخورن،
     برای من دو تا پورت داره یکیش کار میکنه یکیش میگه سیگنال موجود نیست.
     بعضی وقتها با کنترل مادر وارد منوی مخفی میشن و درست میشه،گاهی هم نمیشه.
     راستی رزلوشن کامپیوتر رو به پایینترین مقدار تغییر بده شاید نشون بده.

 5. مجتبی گفت:

  سلام من یک کنسول بازی ایکس باکس ۳۶۰گرفتم چند وقت پیش دست گاهم روشن شد وقتی رفتم توش کیفیتش با این که به دست گاهم کابل hdmi وصل کرده بودم کیفیتش خیلی خیلیی زفته بود پایین نم دونم مشکل از کابله یا دستگاه لطفا راه نماییم کنید

  • wetr t گفت:

   سلام وقت بخیر
   رزولوشن نمایشگرتون رو مناسب با دستگاه تنظیم کنید.
   برای راهنمایی بهتر با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید و با مهندس فلاح صحبت کنید.

 6. رضا گفت:

  باسلام،یه تلویزیون ال سی دی سونی دارم که مدتی است اتصال از طریق کابل HDMI آن چیزی نشان نمیدهد.توی منوی آن که میریم مشخص است که دستگاه متصل به تلویزیون شناسایی شده ولی خبری از تصویر وصدا نیست ، ضمنا تمام جای سوکتهای HDMI همین مشکل را دارد.حتی ریست فکتوری هم کردم ولی مشکل حل نشده به نظر شما مشکل سخت افزاری میباشد.

 7. بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون
  متشکرم

 8. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید.من یه کیس قدیمی دارم که فقط vga و dvi داره.میخواستم بدونم میشه به تلویزیونی که ورودی hdmi داره وصلش کنم؟تبدیل vgaبهhdmi گرفتم براش ولی سیگنالی بالا نمیاره

  • Masoud گفت:

   سلام وقت بخیر. سلامت باشید.
   بله با همون تبدیل میشه این کار رو کرد. تبدیل باید کیفیت قابل قبولی داشته باشه و حتما تقویت کنندش که یا به آداپتور متصل میشه یا از طریق یو اس بی این برق تأمین میشه باید متصل باشه.

 9. فرشاد از قائمشهر گفت:

  با سلام،
  زمانی که کابل hdmi رو از تلویزیون به لپ تاپ نصب میکنم بلافاصله لپ تاپ خاموش میشه،چند بار کابل های متفاوت هم تست کردم متاسفانه مشکلم حل نشد،حتی ویندوز هم نصب کردم مجددا،هرجا میبرم سر در نمیارن،هرکی یه چز میگه
  تورو خدا یه راهنمایی کنید

  • Masoud گفت:

   سلام وقت بخیر
   صفحه مانیتور لپ تاپ خاموش میشه یا دستگاه کلا خاموش میشه؟!
   اگه حالت دوم باشه شاید ایراد از کابلتون باشه. با یک کابل دیگه هم تست کنید اگر باز هم مشکل وجود داشت احتمالا پورت hdmi لپ تاپ یا حتی کارت گرافیک لپ تاپ مشکل داره و حتما دستگاه رو پیش نمایندگی خودش ببرید.

 10. خرم گفت:

  با سلام
  من یه دانگل وا فای hdmi خریدم اما وقتی به تلویزیون یا دستگاه دیگری وصل میکنم بعد از انتخاب پورت مربوطه پیام می دهد که سیگنال یافت نشد در واقع اون صفحه اصلی که مشخصات دانگل رو باید نشون بده در گیرنده نشون نمیده
  البته ترتیب روشن کردن دانگل و گیرنده رو هم تغییر دادم اما نتیجه ای نداشت
  لطفا راهنمایی کنید

 11. باسلام گفت:

  باسلام
  مطلبتون مفید بود موفق باشید

 12. saeed گفت:

  سلام خسته نباشید من به تازگی یه تلوزیون سامسونگ منحنی به مدل ۴۹m6965 گرفتم تلوزیون سری ۶ هست و کاملا جدید حالا یه کنسول بازی ps3 خریدم وقتی بهش وصل میکنم دستگاه شناسایی میشه ولی ارو سیگنال موجود نیست رو میاره جالب اینه که هم کنسول و کابل سالمه هم درگاه های تلوزیونم چون کنسول بازیمو با چندین تلوزیون دیگه امتحان کردم سریعا تصویر بالا میاد جالب تر اینه که همینطور دستگاه های دیگه ای مصل دی وی دی و چندین دستگاه دیگه به تلوزیون وصل کردم که کاملا اونا بالا میاد فقط نمیدونم چرا این دوتا باهم هماهنگی ندارن چون سه تا کابل HDMI هم امتحان کردم فایده ای نداشت بعد از مدتها برای یک ثانیه تصویر اومد و دوباره رفت خواهش میکنم راهنماییم کنید واقعا کلافه شدم😫😫

  • Masoud گفت:

   سلام وقت بخیر
   مشکل شما خیلی خاص هست و باید بررسی کنید که آیا ورژن کابلی که استفاده می کنید مناسب تلویزیون شما هست یا خیر.
   با توجه به جدید بودن دستگاهتون احتمال داره از ورژن های جدید تر کابل hdmi فقط ساپورت کنه اما به طور کل نباید اینگونه باشه. اگر تلویزیونتون چند پورت ورودی hdmi داره با پورت های دیگه هم تست کنید.
   برای راهنمایی بیشتر، می تونید با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید و با مهندس کمالی صحبت کنید. داخلی ۱۲۱

 13. saeed گفت:

  اینم id تلگرامم لطفا اگه مقدوره با تلگرام در ارتباط باشیم تا بهتر بتونم توضیح بدم ممنونم از وبسایت خوبتون saeed001920

 14. saeed گفت:

  ایا ممکنه درگاه HDMI تلوزیونم تکنولوژی ساختش جدید باشه و نیاز به کابل HDMI با ورژن جدید ترینش باشه؟

 15. milad گفت:

  سلام و وقت بخیر
  چندی است که تلوزیون در حالت hdmi قطع و وصل تصویر داره ولی کوتاه کابل hdmi هم عوض کردم ولی حل نشد ضمنا در حالت av2 این مشکل وجود نداره
  آیا مشکل از تلوزیونه یا گیرنده دیجیتال؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

 16. ایمان گفت:

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید من تلویزیونم ۴۸ سونیه و وقتی میخوام از طریق کابل HDMI باهاش فوتبال بازی کنم وسط فوتبال یه خط هایی میره و میاد مرتب
  در صورتی که با لپ تاپ های دیگر امتحان کردم و اینجور نشده
  روی خود صفحه لپ تاپ هم تصویر خطی رد نمیشه
  بنظرتون مشکل از چیه؟

  • Masoud گفت:

   سلام وقت بخیر. سلامت باشید.
   اول از همه با یک کابل با کیفیت ترجیحا ورژن ۲ امتحان کنید. اگر مشکل همچنان وجود داشت لپ تاپتون رو به یک تلویزیون یا مانیتور دیگه هم متصل کنید و اگر باز هم مشکل وجود داشت اشکال از پورت hdmi لپ تاپ هست که باید توسط تعمیرکار مجاز عیب یابی و تعمیر بشه. اینطور که میگید تلویزیون مشکل نداره چون با لپ تاپ های دیگه تست کردید.

 17. Pedram گفت:

  سلام
  من وقتی لپتاپو به تلوزیون وصل میکنم تصویر تو تلوزیون هی قطع و وصل میشه.کابلو با یه لپتاپ دیگه که مدلش از واسه من پایین تره به تلوزیون وصل کردم و بدن مشکل تصویر داد.لطفا کمک کنید