عیب یابی مشکلات اتصال HDMI

عیب یابی مشکلات اتصال HDMI

تبادل اطلاعات اچ دی ام آی یا The HDMI Handshake: رابط اچ دی ام آی علاوه بر انتقال سیگنال های  صوتی و تصویری قادر به انتقال اطلاعاتی است که در صنعت محصولات الکترونیکی به آن handshake می‌گویند. وقتی دو دستگاه به هم متصل می‌شوند، اطلاعاتی برای جلوگیری از سرقت محتوا و نیز پیام‌هایی در مورد نوع ابزاری که از طریق HDMI به دیگری متصل می شوند را ارسال می‌کنند که به آن Handshake یا تکان دست می گویند که نوعی از تبادل اطلاعات می باشد.

در حال حاضر HDMI عمده ترین نوع اتصال مورد استفاده در راه اندازی سینمای خانگی است که تلویزیون های اچ دی و ۴K Ultra HD، ویدیو پروژکتورها، بلوری دیسک پلیرها، رسیورهای سینمای خانگی، مدیا پلیرشبکه /مدیا استریمر، و حتی کابل /باکس های ماهواره ای را شامل می شود. یکی از اهداف رابط  اچ دی ام آی اتصال آسان تر همه تجهیزات شما با یکدیگر با استفاده از یک کابل برای انتقال صوتی و تصویری می باشد.

قانون کپی رایت و تبادل اطلاعات اچ دی ام آی (HDMI Handshake)

با این حال، هدف دیگر اجرای استاندارد اتصال HDMI رعایت قانون کپی رایت است: (که تحت عنوان پروتکل HDCP و برای رزولوشن ۴K به پروتکل HDCP 2.2 شناخته می شود).

این پروتکل مستلزم این است که تجهیزات متصل شده به اچ دی ام آی، قادر به تشخیص و برقراری ارتباط با یکدیگر می باشند. این اشاره به”HDMI handshake”  یا تبادل یا دست تکاندن اطلاعات اچ دی ام آی دارد. در صورتی که این دست تکان دادن کار نکند، رمزگذاری HDCP که در سیگنال HDMI گنجانده شده است؛ آنوقت توسط یک یا چند تجهیزات متصل شده به درستی شناخته نمی شود.این موضوع اغلب اوقات منجر به عدم مشاهده تصویر بر روی صفحه نمایش یک تلویزیون می گردد.قبل از ناامیدی بیشتر، در صورتی که متوجه شدید که اتصالات اچ دی ام آی به درستی کار نمی کنند،چند کار را می توانید در این خصوص انجام دهید:

عیب یابی مشکلات اتصال HDMI

در ادامه مطلب، فهرستی از کارهای مهمی آمده است که می توانید برای رفع مشکل اتصال اچ دی ام آی قبل از پیش آمدن ناراحتی انجام دهید.

۱- اتصالات کابل اچ دی ام آی را چک کنید:

اتصالات HDMI به اندازه اتصالات ویدئویی کامپوزیت و کامپوننت محکم نیستند و در صورتی که تجهیزات مقداری جابجا شوند، از محل اتصال خارج می گردند.در صورتی که با این مشکل روبرو هستید،از کابل های اچ دی ام آی که قابلیت قفل شدن یا پیچ کردن ( مانند کابل های (VGA) دارند) استفاده نمایید.

قفل با پیچ کردن رابط HDMI

۲- سعی کنید چند ترتیب یا روش روشن کردن را برای دستگاه تان امتحان کنید:

به عبارت دیگر، اگر شما عادت دارید که ابتدا تلویزیون ،سپس بلوری پلیر یا سایر تجهیزات منبع اچ دی ام آی خود را روشن کنید، حالا برعکس این روش عمل کرده و نتیجه را مشاهده نمایید.

هم چنین، اگر شما بلوری پلیر یا سایر تجهیزات دیگری دارید که از طریق یک گیرنده (receiver) سینمای خانگی متصل شده و سپس به تلویزیون وصل شده است- سعی کنید به روش متفاوتی راه اندازی را امتحان کنید و بینید که آیا این روش کار می کند.

اگر متوجه شدید که یکی از روش های وصل کردن تجهیزات درست کار می کند، مراحل را به خاطر بسپارید. البته، مطمئن شوید که زمانی که همه دستگاه ها روشن هستند، و شما هم با توجه به بلوری پلیر یا سایر تجهیزاتی که به تلویزیون وصل شده اند، ورودی های صحیحی بر روی تلویزیون خود انتخاب باشید (این مراحل را به خاطر بسپارید).

با این حال، اگر تغییر مراحل روشن کردن تلویزیون تان و تجهیزات متصل شده به همراه تلویزون و تجهیزات منبع روشن با این ترفند کار نکرد، فقط سعی کنید که به سراغ  ورودی دیگر تلویزیون تان برویدو سپس  به اچ دی ام آی switch back کنید و ببینید که سیگنال به درستی عمل می کند.هنگامی که بهترین روش روشن کردن مشخص شد،برای مراجعات بعدی یادداشت برداری کنید.

۳- تنظیم خروجی رزولوشن دستگاه منبع تان را بررسی کنید.

اگر بلوری پلیر یا دیگر دستگاه های منبع HDMI دارای تنظیمات خروجی رزولوشن ویدئو باشند ،بررسی کنید که آیا به صورت AUTO تنظیم شده اند یا خیر. اگر این طور بود دستگاه را ریست کنید تا با رزولوشن اصلی (native resolution) تلویزیون یا ویدئو پروژکتور شما ( مانند ۷۲۰p, 1080p, 4K در صورتی که دارای تلویزیون دارای قابلیت ۴K یا ویدئو پروژکتو باشد) و ببینید که آیا نتیجه با ثبات تری را هم در بر دارد.

مطلب مرتبط: راهنمای تنظیم رزولوشن لپ تاپ و رایانه به ویدئو پروژکتور

مقایسه رزولوشن تصویری

مقایسه رزولوشن تصویری

۴- از فرایند حذف استفاده کنید.

عکس تزئینی است

عکس تزئینی استاگر شما یک بلوری پلیر ( یا دیگر منبع اچ دی ام آی) متصل شده از طریق یک رسیور سینمای خانگی به یک تلویزیون دارید و هنوز چیزی بر روی صفحه تلویزیون مشاهده نمی کنید، آنوقت، جدای از آن  ترتیب روشن کردنی که در بالا امتحان کردید، از فرایند حذف هم استفاده کنید.

بلوری ( یا دیگر منبع HDMI) را مستقیما به تلویزیون وصل کنید. این یعنی که (فعلا) رسیور سینمای خانگی را کنار بگذارید. ببیندکه آیا این ترفند عمل می کند. در صورتی که این طور بود،رسیور سینمای خانگی یا ترکیب رسیور سینمای خانگی و تجهیزات منبع HDMI به احتمال زیاد مقصر شناخته می شوند.

چیزی که الان می توانید انجام دهید این است که منبع HDMI که یک راست به تلویزیون شما متصل شده را به همان صورت نگه دارید و سپس، یک اتصال جداگانه صوتی از دستگاه منبع خود (مانند یک دستگاه بلوری پلیر) به رسیور سینمای خانگی خود داشته باشید.لزوما این، کارآمدترین روش اتصال محسوب نمی شود اما شما هنوز هم می توانید از اتصال صوتی و تصویری جداگانه ای به عنوان بهترین گزینه در  حال حاضر استفاده کنید، و یا  در صورت  تمایل به عنوان یک راه حل دائمی استفاده نمایید.

از سوی دیگر،اگر متوجه شدید که هیچ کدام از راه حل های بالا عمل نمی کند یا این که همیشگی کار نمی کند – بررسی کنید و ببینید که آیا هیچ گونه بروزرسانی نرم افزار برای منبع HDMI و رسیور سینمای خانگی (و یا حتی تلویزیون خودتان) وجود دارد که مشکل را بتواند حل کند. هم چنین بررسی کنید و ببینید شکایت و یا نوشته ای توسط سایر کاربران دیگر مرتبط با مسائل HDMI handshake  با تجهیزات شما وجود دارد.

عیب یابی مشکلات اتصالHDMI به DVI یا DVI به HDMI

HDMI to DVI

HDMI to DVIگاهی اوقات، یکی از موضوعاتی که در خصوص اتصال HDMI پیش می آید به زمانی بر می گردد که لازم است برای وصل کردن یک دستگاه دارای قابلیت اچ دی ام ای به یک تلویزیون یا مانیتوری که دارای یک اتصال DVI است،و یا یک دستگاه دارای قابلیت DVI به یک تلویزیون مجهز به درگاه HDMI،اقدام نمایید.

در این مورد، شما نیاز دارید که از یک کابل تبدیل HDMI به DVI ( یعنی HDMI از یک سر و DVI در طرف دیگر باشد) استفاده کنید.یا از یک کابل HDMI با یک آداپتور HDMI-to-DVI اضافه و یا یک کابل DVI  به همراه یک آداپتور DVI-to-HDMI استفاده کنید.

مورد دیگر این است که دستگاه مجهز به DVI که شما قصد وصل کردن به آن را دارید از قابلیت HDCP برخوردار باشد. این موضوع ارتباط صحیح بین هر دو دستگاه HDMI و DVI را امکان پذیر می کند.

یک مورد دیگر که باید اشاره شود این است که در شرایطی که HDMI  قادر به عبور سیگنال های هم صوتی و هم تصویری است، اما اتصالات DVI تنها قادر به انتقال سیگنال های ویدئویی هستند.یعنی این که اگر شما اتصال موفقیت آمیزی در اتصال یک منبع آچ دی ام آی به یک تلویزیون مجهز بهDVI  را داشته باشید، شما هنوز هم باید یک اتصال جداگانه ای برای دسترسی صوتی داشته باشید. بسته به نوع تلویزیون، این ممکن است هم از طریق RCA و یا اتصال صوتی ۳٫۵mm  انجام شود.

به طور معمول، نباید مشکلی در تبدیل HDMI به DVIبوجود بیاید؛ اما به طور مثال،  متوجه می شوید که سیگنال های سه بعدی و ۴K  در این مورد سازگاری ندارند با استانداردهای رزولوشن سیگنال های ویدئویی ۴۸۰p, 720p, or 1080p ، اکثر اوقات، این تبدیل با موفقیت انجام می شود اما شما ممکن است تجربه کنید که برخی از آداپتورها و کابل تبدیل آن طوری که تبلیغ می شود، کار نمی کنند. در صورتی که با این مشکل روبرو شدید، لزوما ممکن است که جانب  تلویزیون و یا سایر تجهیزات نباشد. ممکن است مجبور شوید که چند تا از  آداپتورها یا کابل هایی با برندهای مختلف را امتحان کنید.

ازطرف دیگر، شما هم چنین می توانید به تلویزیون های قدیمی مجهز به DVI برخورد کنید که حتی اگر آنها با HDCP سازگاری داشته باشند، ممکن است که سفت افزار (firmware) مناسبی برای تشخیص هویت منبع  HDMI  که شما در حال تلاش برای اتصال به آن هستید نداشته باشند. در صورتی که شما به این وضعیت برخورد کردید ، قبل از هر گونه اقدامی، تماس با بخش پشتیبانی فنی تلویزیون و یا تجهیزات منبع، ایده خوبی به نظر می رسد.

اتصال کامپیوتر یا لپ تاپ شما به تلویزیون با استفاده از HDMI

وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از کابل HDMIبا توجه به اقبال زیاد مصرف کنندگانی که از کامپیوتر یا لپ تاپ خود به عنوان یک منبع سینمای خانگی استفاده می کنند، مشکلاتی می تواند برای این افراد بوجود بیاید که سعی دارند کامپیوتر یا لپ تاپ مجهز به درگاه  HDMI خود را به یک تلویزیون مجهز به HDMI متصل نمایند.

اول، مطمئن شوید که به تنظیمات کامپیوتر یا لپ تاپ خود رفته و HDMI را به عنوان اتصال خروجی پیش فرض (default) قرار دهید. در صورتی که نمی توانید تصویری از لپ تاپ خود بر روی صفحه تلویزیون خود دریافت کنید، این مراحل زیر را امتحان کنید:

۱- کامپیوتر یا لپ تاپی که با کابل HDMI متصل شده و در حال بالا آمدن است را به تلویزیونی که روشن است،امتحان کنید.

۲-  شما می توانید در حالی که تلویزیون خاموش است،بالا آمدن کامپیوتر یا لپ تاپ  را امتحان کنید و سپس تلویزیون را روشن نمایید.

۳- در صورتی که گزینه های بالا عمل نکرد، سعی کنید ابتدا بالا آمدن کامپیوتر یا لپ تاپ تان را امتحان کنید و سپس به تلویزیونی که روشن است،کابل HDMI را هم به کامپیوتر و هم تلویزیون وصل نمایید.اگر همه این گزینه ها کار نکردند، در صورتی که تلویزیون شما دارای ورودی VGA باشد، ممکن است به جای آن مجبور به استفاده از آن ورودی شوید.

مقاله مرتبط : «چطور با پورت اچ دی ام آی – HDMI لپ تاپ یا کامپیوتر را به تلویزیون وصل کنیم»

اتصال HDMI بدون نیاز به کابل 

نوع دیگری از اتصال HDMI که وجود دارد، اچ دی ام آی بی سیم (Wireless HDMI) نام دارد. این اتصال اغلب توسط یک کابل HDMI که از دستگاه منبع (بلوری پلیر، مدیا استریمر،کابل /باکس ماهواره ای) به یک فرستنده خارجی ای که سیگنال های صوتی / تصویری را به صورت بی سیم ارسال می کند انجام می شود،و در عوض به یک تلویزیون و یا ویدئو پروژکتوری که از یک کابل HDMI کوتاه استفاده می کند، وصل می شود. در حال حاضر دو فرمت « اچ دی ام آی بی سیم»، رقیب وجود دارد که  هر کدام از گروه محصولات خودش پشتیبانی می کنند: WHDI و (Wireless HD (WiHD

از سوی دیگر، هر دو این گزینه ها قصد اتصال راحت تر منابع HDMI و صفحه نمایش را  فارغ از شلوغی کابل ها دارند (به خصوص اگر تلویزیون یا ویدئو پروژکتور شما در یک اتاق باشند). با این حال، درست مثل اتصال سنتی باسیم HDMI می تواند بهانه هایی از جمله فاصله وتداخل (بسته به اینکه آیا شمااز WHDI یا WiHD استفاده می کنید) در این خصوص وجود داشته باشد.

wireless-hdهم چنین، ممکن است تفاوت هایی در چگونگی انجام هر دو روش در سطح برند و مدل وجود داشته باشد؛ از جمله اینکه آیا برخی از فرمت های صدای فراگیر (دالبی) و سه بعدی می توانند جایگزین شوند و اکثرا فرستنده ها / گیرنده های HDMI بی سیم با رزولوشن ۴K سازگاری ندارند، اما از سال ۲۰۱۵، اجرای این کار آغاز شده است.

اگر شما یک گزینه اتصال «HDMI بی سیم» را نصب کنید و متوجه شوید که درست کار نمی کند، اولین کاری که می بایست انجام دهید این است که سعی کنید موقعیت، فاصله، و ترتیب روشن کردن تجهیزات را تغییر دهید و ببینید که با این کار  آیا مشکل رفع می شود یا خیر.

اگر متوجه شدید که موضوعات بالا نمی تواند مشکل شما را حل کند،با قسمت پشتیبانی فنی محصولی که خریداری کرده اید تماس بگیرید. در صورتی که هنوز این مشکل حل نشد. از همان روش قدیمی اتصال اچ دی ام آی باسیم که ممکن است برای شما بهتر عمل کند استفاده کنید.

ناکارآمدی برخی از کابل های HDMI با فناوری HDR

مقایسه کیفیت با فناوری HDR

مقایسه کیفیت با فناوری HDRیکی دیگر از اشکالات اتصال HDMI که ممکن است به آن برخورد کنید اجرای HDR بر روی تعداد فزاینده ای از تلویزیون های ۴K Ultra HD است. (لازم به توضیح است که HDR محدوده کنتراست و دقت رنگها را توسعه می دهد. قسمت های روشن تلویزیون، روشن تر به نظر می رسند و بنابراین عمق تصاویر بیشتر می شود.)

اگر شما تجهیزاتی دارید که از قابلیت HDR برخوردارند که از جمله بلوری UHD Blu-ray Disc player  یا مدیا استریمر وصل شده به  تلویزیون یا ویدئو پروژکتوهایی که با HDR  سازگاری دارند،و در تلاش برای دسترسی به محتوای کد گذاری شده سازگار با HDR هستید.ممکن است به وضعیتی برخورد کنید که ممکن است تلویزیون / ویدئو پروژکتور شما محتوای HDR را شناسایی نکند.

به طور معمول، هنگامی که یک تلویزیون HDR یا ویدئو پروژکتور به همراه سیگنال دریافتی  HDR شناسایی می شود، یک شناسگر (indicator) باید در گوشه سمت چپ یا راست بالای صفحه نمایش نوشته کوتاهی را نشان دهد.اگر شما این شناسگر را نمی بینید،و یا پیامی را گوشه سمت تلویزیون و یا دستگاه منبع می بینید که می گوید شما نیاز به اتصال منبع HDR به یک تلویزیون سازگار با HDR دارید. و یا اگر یک پیامی می بینید که می گوید سیگنال های دریافتی به کیفیت ۱۰۸۰ p به دلیل عدم تشخیص درست HDR کاهش داده شده است،  در این صورت در اینجا راه هایی وجود دارد که ممکن است بتوانید مشکلاتان را برطرف کنید.

اطمینان حاصل کنید که از یک کابل پرسرعت HDMI (حداقل با نرخ ۱۰٫۲GBps) استفاده می کنید که در نسخه ۱٫۳ اچ دی ام آی و بالاتر وجود دارد.

اگر شما منبع HDR خود را از طریق یک رسیور سینمای خانگی به یک ویدئو پروژکتور یا تلویزیون سازگار با HDR ارسال می کنید، مطمئن شوید که رسیور سینمای خانگی خود را نیز با HDR سازگار کنید.

به تنظیمات خروجی رزولوشن منبع دستگاه خود بروید و ببینید که آیا به حالت AUTO تنظیم شده است یا خیر . اگر این طور بود، تنظیمات خروجی رزولوشن را به رزولوشن ۴K  (گاهی اوقات با عنوان  ۴K/2K است) تغیر دهید و ببینید که آیا مشکل  برطرف می شود.

عاتی که این مشکل را بوجود می آورد این است که سفت افزار ویدئو پروژکتور یا تلویزیون در زمانی که تنظیمات خروجی رزولوشن بر روی حالت AUTO  تنظیم شده باشد ،ممکن است سیگنال HDR را به درستی نخواند و تشخیص ندهد. بنابراین تغییر تنظیمات دستگاه به رزولوشن ۴K ممکن باعث برطرف شدن مشکل شود. بررسی کنید که تلویزیون یا ویدئو پروژکتور شما از جدید ترین بروز رسانی سفت افزار برخوردار باشد.

پس از تغییر تنظیمات در صورتی که ویدئو پروژکتور یا تلویزیون شما هنوز هم منبع HDR را شناسایی نمی کند، با بخش پشتیبانی فنی ویدئو پروژکتور یا تلویزیون تان تماس بگیرید.

مقاله مرتبط: قابلیت HDR در تلویزیون‌های جدید چیست و چه تاثیری بر تجربه شما دارد؟

آخرین توصیه

اکثریت قریب به اتفاق، شما با هیچ مشکلی در اتصال HDMI مواجه نمی شوید. با این حال، مواردی وجود دارد که ممکن است به مشکل برخورید. اگر این طور شد، عصبی نشوید، قبل از  گرفتن هر گونه تماس تلفنی، و جمع کردن همه چیز و برگرداندن به فروشگاه، پیشنهادات بالا را امتحان کنید. اگر هیچ کدام از این راه حل ها به کار شما نیامد، پس از آن با بخش پشتیبانی فنی محصول خود تماس بگیرید.تنها بعد از احساس خستگی از همه گزینه هایی که می توانید امتحان کنید می بایست شما با بخش فنی تماس بگیرید و یا دستگاه را به فروشگاه برگردانید.

منبع:lifewire.com

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط :

چطور با پورت اچ دی ام آی – HDMI لپ تاپ یا کامپیوتر را به تلویزیون وصل کنیم

تفاوت های VGAو DVI و HDMI و DISPLAY PORT

تفاوت های اسپلیتر و سوییچ HDMI

چگونه یک سوییچ اچ دی ام آی انتخاب کنیم؟

دانگل HDMI چیست؟

همه چیز درباره ی کابل HDMI 2.0

فناوری HDCP2.2 چیست؟

 

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

189 دیدگاه برای عیب یابی مشکلات اتصال HDMI ثبت شده است

 1. با سلام
  برای مشاهده تصویر روی پرده ویدیو پروژکتورقدیمی( ازنوعvga ) , آیا :
  ۱- می توان بجای کامپیوتر, از گوشی یا تبلت با استفاده از کابل تبدیل vga به hdmi استفاده کرد؟
  ۲- با توجه به محدودیت در پیدا کردن مدلهای گوشی یا تبلت های با خروجی hdmi , آیا می توان از کابل تبدیل vga به usb تصویر گرفت؟
  ۳- گوشی من مدل قدیمی نوکیا e 71 است آیا با کابل vgaبه micro usb می توان از آن برروی پرده تصویر گرفت؟
  ۴- ازدستگاه vcd که خروجی hdmi دارد می توان بر پرده تصویر گرفت؟.
  بنده ساکن شهرستان هستم ومتاسفانه قبل از خرید گوشی و کابل تبدیل نمی توانم اطلاعات موثقی از کسی کسب کنم . حمل و نقل لپ تاپ برام خیلی مشکله به همین خاطر خواستم وسیله سبکی جایگزین آن شه .
  ممنون میشم پاسخ سوالات بنده رو بفرمایید و از سردرگمی نجات دهید.

   1. با سلام یک مشکل دارم بر عکس متن بالا یعنی رسیور ماهواره رو با کابل اچ دی ام ای متصل کردم به تلوبزیون و تصویر هم بدون افت کیفیت پخش میشه،اما وقتی که رسیور روشن هست و میخوام از گیرنده دیجیتال داخلی خود تلویزیون استفاده کنم سیگنالی دریافت نمیکنه پ باید حتما رسیور رو خاموش کنم تا تصویر بیاد

    اما اگر از کابل سه فیش استفاده کنم حتی مواقعی که رسیور روشن هست هیچ مشکلی برای استفاده از کانال های گیرنده داخلی تلویزیون ندارم
    حتی مواقعی که گیرنده داخلی در حال کار هست رسیور رو که با کابل hdmi وصل هست روشن کنیم سیگنال قطع میشه با چندین کابل مختلف اچ دی ام ای تست کردم نهایتا پنج کانال رو میگیره بقیع سیگنال نمیده

    1. سلام
     دقیقا مشکل منم همینه وقتی اچ دی ام ای فعال بشه کلا تصویر تی وی قطع میشه باید کاملا دستگاهی که به اچ دی ام ای وصل هست قطع کنم تا تی وی فعال بشه

     1. سلام
      ارش جان منم دقیقا مشکل شما رو دارم شما به چه نتیجه ای رسیدی من هم دقیقا زمای که رسیورم روشنه و با پورت اچ دی وصله کانالای تلویزیونو نشون نمیده و نو سیگنال میده و بمحض اینکه دستگاه رسیورو خاموش میکنم تصویر کانالای داخلی میاد

    2. سلام
     ارش جان منم دقیقا مشکل شما رو دارم شما به چه نتیجه ای رسیدی من هم دقیقا زمای که رسیورم روشنه و با پورت اچ دی وصله کانالای تلویزیونو نشون نمیده و نو سیگنال میده و بمحض اینکه دستگاه رسیورو خاموش میکنم تصویر کانالای داخلی میاد

 2. ممنون از سایت خوبتون
  من با الپتابم با پورت اچ دی ام ای وصل میشم به تلوزیون ولی صفحه نمایش لپتابم وسط صفه نمایش تلوزیون پخش میشه و حجم زیادی از دورش سیاه هستش یعنی نمیتونم اندازه کل صفحه نمایش تلوزیونم رو داشته باشم . چه راه حلی براش هست ؟
  ممنون میشم جوابم رو بدین

  1. سلام وقت بخیر. سپاس از لطفتون.
   ببینید این مشکل برمیگرده به تنظیمات رزولوشن لپ تاپ. به تنظیمات روزولشن لپ تاپ برید و رزولوشن رو متناسب با رزولوشن تلویزیون تنظیم کنید.
   با سپاس.

     1. سلام مجددازکابل HDMIاستفادمیکنم تاحالا سه تا کابل عوض کردم ولی بازم بی فایده بود تازه وقتی موتوریا ماشین از کوچه رد میشن هی مپره میگه سیگنال موجود نیست مشکل از چی میتونه باشه

   1. سلام تلویزیون ما الجی هست و وقتی من لپ تاپم رو موقع بازی به تلویزیو صل مکنم یه خطی روی تصویر نمایان میشه که از پایین صفحه تلویزیون تا بالای اون میره و ای فرایند هی تکرار میشه فقطم موقع بازی اینجوری میشه من روی یه تلویزیون دیگه و یه کابل دیگه تست کردم بازم خطه د میشه بگید.مشکل از کجاست?

     1. من هم همین مشکل کاربر PO رو دارم وقتی لپ تاب رو وصل میکنم به تلویزیون تصویر خوبه ولی وقتی وارد بازی PES میشم شروع میکنه به بال بال زدن درصورتی که در لپ تاب این مشکل وجود نداره

  2. با سلام
   من تلویزیونم ال‌جی ۵۵ اینچ ۴k مدل ۵۵uh60 هستش
   وقتی گوشی یا لپتاپ رو وصل میکنم به تلویزیون برای فیلم یا بازی در داخل تلویزیون لگ دار نشون میده و تیک داره ولی در گوشی و لپتاپ همچین موردی نیست
   راه حالتون چیه

   1. سلام.ببخشید چند وقته ps4 من وقتی به تلویزیون متصل میکنم صدا داره ولی تصویر نداره تعمیرگاه هم بردم گفت نمیدونم چیکار کرد پول هم گرفت به تلویزیون خودش که متصل کرد وصل شد ولی به خونه که اومدم به تلویزیون خودم وصل کردم باز هم همون مشکل رو داشت

 3. با سلام و عرض خسته نباشید
  زمانی که کابل HDMI را از لپ تاب به تلویزیون متصل میکنم و وضیعتش را در حالت duplicate قرار میدهم هیچ گونه تصویری در تلویزیون نمایش داده نمیشود و ویندوز۱۰ روی دستگاه نصب شده

 4. سلام وقتی کابل HDMI رو به تلویزیون میزنم میگه سیگنال موجود نیست در ضمن تلویزیون ال‌جی و کیفیت hd است قدمی هست ولی از وقتی که خریدن از HDMI استفاده نکردیم به تازه تازه‌گی ps4 گرفتم و رو لیست ورودی گزینه HDMI رو میاره بعد که میزنی میگه سیگنال موجود نیست 😐
  ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام وقت بخیر
   چند تا ورودی hdmi داره تلویزیونتون؟ اگه بیش از یک ورودی داره با ورودی دیگه ای هم تست کنید و تنظیمات ورودی رو از طریق کنترل تلویزیون تنظیم کنید. اگر باز هم نشد، با یک کابل دیگه تست کنید.
   برای راهنمایی بیشتر با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید.

   1. ۴تا پورت HDMI داره همشون امتحان کردم باز میگه سیگنال موجود نیست بعد با لپ تاپ هم تست کردم باز می‌گفت سیگنال موجود نیست یه سوال ایا میشه گفت مشکل از کابل باشه شاید این کابل های HDMI جدید باشن تلویزیون ساپورتش نکنه؟

    چون تلویزیون از سال ۸۹ خریدیم بعد رفتم مشخصات نوشته بود فول‌اچ‌دی مدلشم lg:32le5500 هست

    1. سلام،من هم همین مشکل رو دارم،
     تلوزیونهای الجی به این مشکل بر میخورن،
     برای من دو تا پورت داره یکیش کار میکنه یکیش میگه سیگنال موجود نیست.
     بعضی وقتها با کنترل مادر وارد منوی مخفی میشن و درست میشه،گاهی هم نمیشه.
     راستی رزلوشن کامپیوتر رو به پایینترین مقدار تغییر بده شاید نشون بده.

 5. سلام من یک کنسول بازی ایکس باکس ۳۶۰گرفتم چند وقت پیش دست گاهم روشن شد وقتی رفتم توش کیفیتش با این که به دست گاهم کابل hdmi وصل کرده بودم کیفیتش خیلی خیلیی زفته بود پایین نم دونم مشکل از کابله یا دستگاه لطفا راه نماییم کنید

 6. باسلام،یه تلویزیون ال سی دی سونی دارم که مدتی است اتصال از طریق کابل HDMI آن چیزی نشان نمیدهد.توی منوی آن که میریم مشخص است که دستگاه متصل به تلویزیون شناسایی شده ولی خبری از تصویر وصدا نیست ، ضمنا تمام جای سوکتهای HDMI همین مشکل را دارد.حتی ریست فکتوری هم کردم ولی مشکل حل نشده به نظر شما مشکل سخت افزاری میباشد.

 7. سلام خسته نباشید.من یه کیس قدیمی دارم که فقط vga و dvi داره.میخواستم بدونم میشه به تلویزیونی که ورودی hdmi داره وصلش کنم؟تبدیل vgaبهhdmi گرفتم براش ولی سیگنالی بالا نمیاره

  1. سلام وقت بخیر. سلامت باشید.
   بله با همون تبدیل میشه این کار رو کرد. تبدیل باید کیفیت قابل قبولی داشته باشه و حتما تقویت کنندش که یا به آداپتور متصل میشه یا از طریق یو اس بی این برق تأمین میشه باید متصل باشه.

 8. با سلام،
  زمانی که کابل hdmi رو از تلویزیون به لپ تاپ نصب میکنم بلافاصله لپ تاپ خاموش میشه،چند بار کابل های متفاوت هم تست کردم متاسفانه مشکلم حل نشد،حتی ویندوز هم نصب کردم مجددا،هرجا میبرم سر در نمیارن،هرکی یه چز میگه
  تورو خدا یه راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر
   صفحه مانیتور لپ تاپ خاموش میشه یا دستگاه کلا خاموش میشه؟!
   اگه حالت دوم باشه شاید ایراد از کابلتون باشه. با یک کابل دیگه هم تست کنید اگر باز هم مشکل وجود داشت احتمالا پورت hdmi لپ تاپ یا حتی کارت گرافیک لپ تاپ مشکل داره و حتما دستگاه رو پیش نمایندگی خودش ببرید.

 9. با سلام
  من یه دانگل وا فای hdmi خریدم اما وقتی به تلویزیون یا دستگاه دیگری وصل میکنم بعد از انتخاب پورت مربوطه پیام می دهد که سیگنال یافت نشد در واقع اون صفحه اصلی که مشخصات دانگل رو باید نشون بده در گیرنده نشون نمیده
  البته ترتیب روشن کردن دانگل و گیرنده رو هم تغییر دادم اما نتیجه ای نداشت
  لطفا راهنمایی کنید

 10. سلام خسته نباشید من به تازگی یه تلوزیون سامسونگ منحنی به مدل ۴۹m6965 گرفتم تلوزیون سری ۶ هست و کاملا جدید حالا یه کنسول بازی ps3 خریدم وقتی بهش وصل میکنم دستگاه شناسایی میشه ولی ارو سیگنال موجود نیست رو میاره جالب اینه که هم کنسول و کابل سالمه هم درگاه های تلوزیونم چون کنسول بازیمو با چندین تلوزیون دیگه امتحان کردم سریعا تصویر بالا میاد جالب تر اینه که همینطور دستگاه های دیگه ای مصل دی وی دی و چندین دستگاه دیگه به تلوزیون وصل کردم که کاملا اونا بالا میاد فقط نمیدونم چرا این دوتا باهم هماهنگی ندارن چون سه تا کابل HDMI هم امتحان کردم فایده ای نداشت بعد از مدتها برای یک ثانیه تصویر اومد و دوباره رفت خواهش میکنم راهنماییم کنید واقعا کلافه شدم😫😫

  1. سلام وقت بخیر
   مشکل شما خیلی خاص هست و باید بررسی کنید که آیا ورژن کابلی که استفاده می کنید مناسب تلویزیون شما هست یا خیر.
   با توجه به جدید بودن دستگاهتون احتمال داره از ورژن های جدید تر کابل hdmi فقط ساپورت کنه اما به طور کل نباید اینگونه باشه. اگر تلویزیونتون چند پورت ورودی hdmi داره با پورت های دیگه هم تست کنید.
   برای راهنمایی بیشتر، می تونید با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید.

 11. سلام و وقت بخیر
  چندی است که تلوزیون در حالت hdmi قطع و وصل تصویر داره ولی کوتاه کابل hdmi هم عوض کردم ولی حل نشد ضمنا در حالت av2 این مشکل وجود نداره
  آیا مشکل از تلوزیونه یا گیرنده دیجیتال؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

   1. عرض سلام مجدد
    متاسفانه هم تلوزیون و هم گیرنده یک پورت دارن
    کابل هم ورژن ۱/۸ برند مارشال
    البته کابل قبلی هم همین برنده ولی ورژنش رو نمیدونم
    ممنون

 12. سلام و خسته نباشید
  ببخشید من تلویزیونم ۴۸ سونیه و وقتی میخوام از طریق کابل HDMI باهاش فوتبال بازی کنم وسط فوتبال یه خط هایی میره و میاد مرتب
  در صورتی که با لپ تاپ های دیگر امتحان کردم و اینجور نشده
  روی خود صفحه لپ تاپ هم تصویر خطی رد نمیشه
  بنظرتون مشکل از چیه؟

  1. سلام وقت بخیر. سلامت باشید.
   اول از همه با یک کابل با کیفیت ترجیحا ورژن ۲ امتحان کنید. اگر مشکل همچنان وجود داشت لپ تاپتون رو به یک تلویزیون یا مانیتور دیگه هم متصل کنید و اگر باز هم مشکل وجود داشت اشکال از پورت hdmi لپ تاپ هست که باید توسط تعمیرکار مجاز عیب یابی و تعمیر بشه. اینطور که میگید تلویزیون مشکل نداره چون با لپ تاپ های دیگه تست کردید.

 13. سلام
  من وقتی لپتاپو به تلوزیون وصل میکنم تصویر تو تلوزیون هی قطع و وصل میشه.کابلو با یه لپتاپ دیگه که مدلش از واسه من پایین تره به تلوزیون وصل کردم و بدن مشکل تصویر داد.لطفا کمک کنید

 14. سلام من یک مشکلی واسم پیش آمده لپتاپم تصویر نداره اما وقتی با کابل hdmi به tv یا مانیتور وصل میکنم تصویر داخل tv میاد میشه بگین مشکل از کجاست ؟؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   اگر با کابل از طریق یک مانیتور دیگه تصویر دارید احتمالا ال سی دی لپ تاپتون دچار قطعی شده و یا اینکه سوخته. لپ تاپ رو به یک تعمیرگاه مجاز ببرید تا بررسی کنند.

 15. سلام
  من به تازگی به مشکلی برخورد کردم
  امروز آفیس ۲۰۱۳ روی ویندوز ۸٫۱ نصب کردم و با KMSpico کرک کردم
  حدود نیم ساعت بعد از اون یکدفعه تصویر مانیتور خاموش شد (اتصال با کابل HDMI)
  با ریستارت ویندوز دوباره تصویر میاد
  روی ویندوز ۱۰ (دوتا ویندوز دارم) این مشکل ندارم
  میشه لطفا راهنمایی کنید چطور درستش کنم؟

 16. سلام. من کابل HDMI رو که به تلوزیون وصل میکنم تصویر برای یک تا دو ثانیه میاد اما بعد قطع میشه! هربارم که وصل میکنم همین اتفاق می افته. تلوزیون دوتا پوذت داره که فقط با یکیش اینطوری میشه. با اون یکیش اصلن هیچ تصویری نمیاد. قبلاً با یه کابل دیگ وصل کردم هیچ مشکلی نداشت. تلوزیونمم ال ای دی سامسونگه. لطفاً راهنماییم کنید. ممنون.

  1. سلام وقت بخیر
   نفرمودید که چه دستگاهی رو به تلویزیون وصل می کنید؟ و اینکه اگر قبلا با کابل دیگه ای درست بوده امکان داره کابل جدیدتون مشکل داشته باشه. یک کابل دیگه ترجیحا ورژن ۲ تهیه کنید و دوباره امتحان کنید.

 17. سلام
  من از dvi کامپیوترم خروجی hdmi گرفتم
  اما مشکل اینجاست که زمانی که تصویر رو از مانیتور به تلویزیون می دم روی اسپیکر نویز شدیدی می افته
  اما در غیر این صورت نویز نداره
  باید چه کار کنم؟

 18. سلام.کابل HDMI من وصل هست تصویر هست روی مانیتور ولی صدا هنوز رو لب ناب پخش میشه .هر کاری میکنم اوکی نمیشه از تنظیمات win +p نمیدونم Divice maneger بازم مشکل حل نشد .فقط توی تنظیمات دیوایسم قسمت Sound … توی High Definiyion Audio Device یه کد خطا میاد که کد ۱۰ رو نشون میده همون متصل نشدن دوباره دیوایسه فک کنم.مشکل از چیه؟ اگه ممکنه مشکل رو یا همینجا یا برای ایمیلم بفرستید

 19. سلام
  من وقتی گیرنده دیجیتال رو با کابل AV به تلویزیون متصل میکنم تصویر بدون هیچ نویزی نمایش داده میشه ولی وقتی HDMI متصل میکنم، تصویر گیر میکنه… با چندتا گیرنده چندتا دیگه هم تست کردم مشکل برطرف نشد…

   1. سلام تلویزیون ما الجی هست و وقتی من لپ تاپم رو موقع بازی به تلویزیو صل مکنم یه خطی روی تصویر نمایان میشه که از پایین صفحه تلویزیون تا بالای اون میره و ای فرایند هی تکرار میشه فقطم موقع بازی اینجوری میشه من روی یه تلویزیون دیگه و یه کابل دیگه تست کردم بازم خطه د میشه بگید.مشکل از کجاست?
    روی خود مونیتور لپ تاپم این خط نبست ولی روی تلویزیون هست

    1. باسلام و تشکر از راهنماییهای مفیدتون
     تلویزیون ۶۰ اینچ شارپ جدیدم رو حدود یک ماه پیش راه اندازی کردم و با کابل اچ دی ام آی به ریسیور استارمکس اچ دی متصل کردم.همه چیز تا دیشب عالی بود ولی از صبح جز صدای گیرنده دیجیتالی داخلی تی وی و USB متصل شده به تلویزیون هیچ صدایی ندارم! هر دو خروجی اچ دی ام آی رو هم امتحان کردم و کابلها و دستگاهها همگی نو هستند ولی صدای اچ دی ام آی تلویزیون و صدای لپتاپ ماصل به تلوبزیون با کابل اچ دی ام آی رو ندارم.ممنون میشم راهنماییم کنید.

 20. سلام من کنسول بازیمو با اچ دی ام ای وصل میکنم به تلوزیون صدا نداره به تلوزیون دیگه زدم صدا داشت تلوزیون خودمم رو ماهواره و دیتجیتال صدا داره به نظرتون مشکل از کجاست؟

 21. سلام من یک مانیتور مدل hp la2205 wg دارم که وقتی کابل display port بهش وصل میکنم فقط چند ثانیه تصویر میده یا اصلا تصویر نمیده ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

  1. سلام وقت بخیر
   کابل رو با یک مانیتور دیگه تست کنید. اگر مشکل برطرف شد که ایراد از مانیتور و پورت dp اون هست. در غیر این صورت مشکل از کابل هست و از یک کابل با کیفیت استفاده کنید.

 22. سلام. من یه کیس قدیمی رو با استفاده از تبدیل HDMI_VGA میخوام به تلویزیون ۴K LG وصل کنم. ویندوز هم ۷ هست. اما هیچ واکنشی از تلویزیون دریافت نمیکنم. کابل تبدیل رو با لب تاب امتحان کردم و کار میکنه. درگاه‌های HDMI هم سالم هستن ولی سیگنال دریافت نمیکنه تلویزیون. مشکل از کجاست‌

 23. سلام، من کابل hdmi رو از تلویزیون به کیس متصل کردم ولی روی صفحه تلویزیون( LED samsung) می نویسه که از اتصال کابل خود مطمئن شوید و دوباره امتحان کنید نمیدونم مشکلش چیه لطفا راهنمایی کنید.
  تلویزیون دوتا پورت HDMI/STB و HDMI_DVI داره و روی هردوتا امتحان کردم ولی باز مینویسه از اتصال کابل مطمئن شوید.

 24. با سلام تلویزیون من سامسونگ کرو هست و یک ورودی hdmiباریک داره که با یک تبدیل ۴تا پورت دیگه برای سلیر دستگاه هارو ساپورت میکنه به محض اینکه وصلش میکنم مینویسه تلویزیون در حال به روز رسانی میباشد و بعد از چند احظه خاموش میشه و روشن میشه و دوباره بروز رسانی ایرادش چیه راهنمایی کنید ممنون

 25. با سلام.ممنون از مطلب مفیدتون.راستش من یه مشکلی دارم.می خوام ps4 pro خودم رو به مانیتور وصل کنم و برای این کار از تبدیل hdmi به vga استفاده می کنم.وقتی وصلش می کنم به مانیتور خطای out of range رو میده.ولی وقتی با xbox 360 امتحان می کنم قشنگ جواب میده.می خوام ps4 pro رو به مانیتور وصل کنم.لطفا کمکم کنید.

  1. سلام وقت بخیر
   احتمالاً مشکل به خاطر عدم ساپورت رزولوشن ps4 با مبدلی هست که استفاده می کنید. با یک مبدل دیگه و کابل هایی با کیفیت تر امتحان کنید.
   در صورت راهنمایی بیشتر، با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید.

 26. سلام من وقتی به ویدئو پرژکتور وصل میشم به جز صفحه home اونم فقط عکس پس زمینش و زمانیکه پاورپوینتم رو روی حالت slide show میزارم چیز دیگه ای نشون نمیده باید تنظیماتی رو روی لبتابم اعمال کنم؟
  پرژکتور سالم بوده و روی بقیه لب تاب ها کامل کار میکنه

 27. با سلام مجدد.شما گفتید از کابل قوی تر استفاده کنم.والا من تا حالا از سه نوع کابل استفاده کردم تا ps4 pro رو به مانیتور وصل کنم ولی هر بار خطای out of range میده.واقعا اگه راه دیگه ای هست کمکم کنید.

 28. سلام
  من لب تاپ قدیمی ام با تلویزیون بوسیله کابل vga به hdmi متصل شده،تصویر رو دارم ولی مشکل اینه هر چند ثانیه صفحه تلویزیون سیاه میشه انگار اتصال قطع میشه و بعد ۶ الی ۷ ثانیه دوباره تصویر نشون داده میشه،مشکل از چی؟
  متشکرم

  1. سلام وقت بخیر
   احتمالا جنس کابل مورد استفاده مناسب نیست. بهتره از یک تبدیل و دو کابل با کیفیت بالا استفاده کنید. مبدل هایی که تقویت کننده دارند پیشنهاد میشن.

 29. با سلام ، لطفا در مورد جای پورت دیگری که در کنار لب تاب است و در کنارش عکس سه مربع است هم بگویید ، اصلا کاربردش چیست ؟ و….. خواهشا به ایمیلم جواب ارسال کنید. در طرف دیگر لبتاب هم جای خالی ای مثل جای میکرو اس دی دارد ولی در کنارش عکس قفل گذاشته است ، این برای چه کاری است؟. روزی که لب تاب خریدم فروشنده گفت سیم کارت هم می خورد ولی اکنون کسی در کرمانشاه با همچنین چیزی آشنا نیست و می گویند تبلیغ زیاده کرده است. خواهشا جواب به ایمیلم ارسال کنید و ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   پورت ها در لپ تاپ های مختلف با هم فرق می کنه. از زوایای مختلف لپ تاپتون عکس بفرستید تا ببینیم چه پورتی هست.
   در مورد جای خالی ای هم که فرمودید کنارش قفل هست، اون برای این هست که توی مکان هایی مثل فروشگاه های لپ تاپ ، برای جلوگیری از سرقت، لپ تاپ رو با قفل های مخصوص در محل مورد نظر قفل می کنند.

 30. سلام خسته نباشین من کیس میخوام به تلویزیون وصل کنم اول وصل میشه به تلویزیون بعد که کیس یا تلویزیون را خاموش میکنم بعد دوباره وصل میکنم تصویر نمیاد چگار کنم کابل hdmiاستفاده میکنم

 31. باسلام و وقت بخیر ،ما یک کابل اچ دی ام ای
  گرفتیم، بعد از اتصال گوشی به تلویزیون تصویر اگه افقی باشد تصویر واضح نیست اما اگه گوشی رو در حالت عمودی قرار بگیرد تصویر خوب است ‌.

  میخواستم بدونم اگه گوشی رو در حالت افقی قرار بدم چرا تصویر واضح نیست و باید چکار کنم.
  باتشکر اگه میشه لطفا جواب را تو ایمل برای بنده ی حقیر ارسال کنید
  سپاس…

  1. سلام وقت بخیر
   به دلیل اینه که رزولوشن تلویزوین در حالت افقی با موبایل هماهنگ نیست. اگر بتونید رزولوشن تلویزیون رو طبق اون هماهنگ کنید کیفیت تصویر مناسبی خواهید داشت.
   معمولا نسبت تصویر تلویزیون های جدید ۱۶:۹ هست و شما وقتی تصویر رو به صورت افقی به نمایش میگذارید نسبت تصویر موبایل میشه ۹:۱۶ یعنی دقیقا برعکس. بنابراین این که کیفیت معقولی نداشته باشه منطقی هست.
   ضمن این که می تونید از دانگل های بی سیم hdmi هم استفاده کنید.

 32. سلام.خیلی ممنون از مطالب کاملتون.
  من وقتی لپ تاپ رو با کابلHDMI به تلویزیون وصل میکنم ، کاملا همه چی ینی فیلم و عکسا و صفحه دسکتاپ و همه چی خوب و مرتب پخش میشه. ولی وقتی بازی فوتبال رو باز میکنم ، کامل پخش نمیکنه . خیلی تصویر توی تلویزیون کوچیکتر پخش میشه که اصلا خوب نیس. دلیلش چی میتونه باشه؟ خیلی ممنون از راهنماییتون

 33. سلام وقتون بخیر،
  به وسیله hdmi arc سینمای خانگی رو به تلویزیون وصل میکنم،همه چی خوبه فقط به فاصله ده ثانیه ده ثانیه صدا قطع میشه دوباره وصل میشه؟ دو تا کابل هم استفاده کردم هر جفتشون همین مشکله داره ، دستگاه هم ریست کردم،مشکل از چی میتونه باشه؟

  1. سلام وقت بخیر
   برای استفاده از امکانات پورت hdmi arc ، باید در نظر داشته باشید که پورت hdmi هر دو دستگاه تلویزیون و گیرنده از نوع hdmi arc باشند. نکته ی بعدی این که کابلی که می تونه از قابلیت hdmi arc بهره مند بشه حتما باید نسخه ی ورژن ۲ اصلی hdmi باشه.
   اگر همه ی موارد به درستی انجام بشه نباید مشکلی برای انتقال صدا و تصویر داشته باشید.

 34. سلام داداش خسته نباشید. من سیستم ارتقا دادم گرافیکی که گذاشتم کابلmini hdmi میخوره من تبدیل براش گرفتم و از LED با تبدیل به گرافیک وصلش کردم وفتی سیستم روشن میکنم مینویسه درحال اتصال و بعد میگه سیگنال موجود نیست. توروخدا زودتر جواب بدید ممنونم

 35. سلام. کارت گرافیکم اپدیت کردم ولی همچنان مشکل داره کسی هم که سیستم ازش گرفتم شهرستانه و منم با این مشکل درگیرم راهی اگه هست لطف کنید بگید

 36. سلام من قبلا لپ تاپ رو به تی وی وصل میکردم کار میکرد بردم ویندوز عوض کردم حالا فقط توی بعضی از بازی ها میاد روی تی وی یعنی توی صفحه اصلی و فیلم اینا نمیاد فقط بعضی از بازی ها میاد‌ یه تی وی دیگه هم زدم کار‌میکرد بدون مشکل
  حالا من چیکار کنم؟
  مشکل از چیه؟؟

 37. با سلام
  خسته نباشید
  کابل اچ دی ام آی از پشت کیس به تلوزیون وصل کردم
  مشکلی نیست برا موزیک و فیلم و این چیزا فقط تا تو مرورگر اینترنت میرم تصویر تلوزیون میپره
  چیکار باید بکنم؟

 38. سلام وقت بخیر تلویزیون من ۴۲ پاناسونیکه
  و متاسفانه درگاه hdmi خراب شده هزینش ۱ تومنه ک نمیتونم درست کنم,
  الان میخام ps4 slim ب تلویزیون وصل کنم
  شما چ مبدلی کابلی پیشنهاد میکنید؟
  که از hdmi دستگاه ps4 بگیرم ب تلویزیون وصل کنم
  کدوم کیفیتش بیشتره و افت تصویرم نسبت ب hdmi کمتر
  تبدیل hdmi به vga یا به av یا ام به کامپونت(همون سوکت سبز و ابی و زرد)
  متشکر میشم جواب بدید گیج شدم

 39. سلام خسته نباشید
  میخوام بازی های لپتاپ رو روی ال سی دی اجرا کنم ولی وقتی کابل HDMI رو از لپتاپ به ال سی دی (۴۰in) متصل میکنم بازی ها لگ میزنن.در حالی که مشکل اجرای بازی در لپ تاپ وجود ندارد.
  کارت گرافیک nvidia 1060

  1. سلام وقت بخیر
   تنظیمات هرتز و رزولوشن لپ تاپ رو باید مطابق با ال سی دی تنظیم کنید. ضمن این که از کابل با کیفیت تری استفاده کنید. (ترجیحا ورژن ۲)

 40. با سلام و وقت بخیر
  تلویزیون و رسیور از طریق کابل اچ دی ام ای بهم متصل هستن ولی با تغییر شبکه تلویزیون، تصویری از تلویزیون پخش نمیشه و فقط صدا داره .حتی بعضی وقتا با تغییر شبکه، سیگنال رسیور ضعیف میشه و کلا صدا هم میره.علت چی میتونه باشه؟ مشکل از اچ دی ام آی تلویزیون هست یا رسیور؟

 41. سلام.با کابل اچ دی ام ای تلویزیون سامسونگ رو به کامپیوتر وصل کردم.بیشتر مواقع تا میاد وارد ویندوز بشه خاموش میشه.برخی وقتها هم تا میرم رو حالت extended screen که از تلویزیون فیلم ببینم خاموش میشه.خیلی حالتهای بالا را امتحان کردم.نمیدون عی از کجاست.کارتم ۲ گیگ هست رم کامپیوتر هم ۳ گیگ. اگه به خاطر رزولشن تی وی باشه چطور بفهمم رزولشنش چنده.یکی دیگه این که وقتی کامپیوتر ور روشن میکنم اول میره سراغ تلویزیون مدتی بعد میاد رو کامپیوتر.چیکار کنم اول نره اونجا ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   این که وقتی وارد ویندوز میشه تصویر تلویزوین قطع میشه به خاطر اینه که رزولوشن و فرکانس کامپیوتر مطابق با تلویزیون تنظیم نیست. اون رو تنظیم کنید مشکل حل میشه.

 42. با سلام و خسته نباشید
  کامپیوتر رو با HDMI به مانیتور سامسونگ وصل میکنم فقط صفحه دسکتاپ رو نشون میده و وقتی برنامه ای رو از منو استارت باز میکنم روی صفحه نمیاد در حالیکه در نوار تسکبار نشونش میده که باز شده ممکنه راهنمایی کنید

 43. سلام
  لب تاب روبه تلویزیون باکابلhdmiوصل میکنم هیچ مشکلی هم ندارم اماوقتی میخوام همزمان ازاینترنت لب تابم استفاده بکنم صفحه تلوزیون پرش داره
  علتش چیه؟؟؟
  راه حلش چیه؟؟؟
  ممنون میشم اگه کمکم کنید

 44. با سلام. وقتی لپ تاپ یا کامپیوتر رو با اچ دی ام ای به تلویزیون وصل میکنم ، تصویر و صوت کاملا خوب و بدون مشکل اجرا میشه اما گیرنده دیجیتال و کنسول پلی ۳ رو وقتی که به تلویزیون وصل میکنم ، میزنه بدون سیگنال. تلویزیون ال جی ۲۶ اینچ هستش و فقط یک پورت اچ دی ام ای داره و تنظیمات خاصی در این مورد نداره. خواهش میکنم کمکم کنید چون نمی دونم چطوری کنسول رو وصل کنم.

 45. با سلام من یه مشکلی واسم پیش اومده وقتی کابل hdmiرو به لب تابم وصل میکنم و اونو به ال ای دی سامسونگ وصل میکنم تصویر روی لب تابم میره و سیاه میشه ولی تصویر دستکتاب رو تی وی نشون میده مشکل از چیه

 46. با سلام
  کارت گرافیک کامپیوترم خروجیش دیسپلی هست. از یه آداپتور برا تبدیل به اچ دی ام آی استفاده کردم . قبلا به راحتی روی تلویزیون تصویر داشتم ولی یهویی تصویر قطع شده و سیگنال وجود ندارد میاره . هم کابل رو تست کردم هم یه آداپتور دیگه خریدم و تست کردم ولی بازم تصویر ندارم یعنی تلویزیون رو نمیشناسه . جالب اینجاست که آداپتور جدیدم دو تا جروجی vga و hdmi داره. خروجی vga تصویر هست ولی خروجی hdmi تصویر نداره .لطفا راهنمایی کنید

 47. با عرض سلام و خسته نباشید یه مشکل داشتم تو تلویزیونم مدلش ۵۵ cerv سری ٧ هستش وقتی دستگاه ریسیور با کابل hdmi وصل میکنم یه علامت قرمز میاد رو گزینه و نو سیگنال میزنه و اصلا باز نمیشه و کابل هم عوض کردم باز هم اینجوریه البته یه ریسیور و dvr قبلا بهش وصل بوده و در نوسانات برق دستگاه رسیور سوخته و یه چیز دیگه با usp تسا میکنم تصویر و فیلم میاد و مشکلی نداره ممنون میشم کمکم کنیدیا اگر شماره تلگرام دارید بزارید تماس بگیرم

  1. سلام وقت بخیر
   تلویزیونتون چندتا پورت hdmi داره؟
   رسیور رو با یک تلویزیون دیگه تست کنید. و همچنین تلویزیونتون رو هم به یک رسیور یا گیرنده ی دیگه متصل کنید. نتیجه رو در هر دو حالت بفرمایید.

 48. سلام خسته نباشید من کابل hdmi رو به لب تاب وصل میکنم تصویر روی تلویزیون نمیاره فقط مینویسه بدون سیگنال ۳ تا پورتشم امتجان کردم حتی ی کابل hdmi دیگم امتحان کردم بازم نمیاره تنظیمات لب تابم درست کردم ولی به فایده بود . قبلا نشون میداد مشکلیم نداشت . لطفا راهنمایی کنید

 49. سلام
  من رسیور روب ا کابل اچ دی ام آی به تلویزیون ال ای دی ال جی وصل میکنم میزنه که سیگنال نیست و همه ورودی ها رو هم چک کردم باز این مشکل رو داره با کابل دیگه هم امتحان کردم باز حل نشد ولی رسیور با تلویزیون دیگه مشکل نداره و پورت اچ دی ام آی تلویزیون هم سالم هست
  وقتی رسیور رو با کابل av به تلویزیون وصل میکنم فقط صدا هست و تصویر نداره و میزنه سیگنال نیست و توی همه ورودی های دیگه هم صدا پخش میشه ولی تصویر ندار

 50. سلام
  آیا تنظیم خاصی در تلویزیونهای ال جی مدل uh باید انجام داد تا از طریق پورت av تصویر داشت چون زمانی که متصل میشه فقط صدا داره و صدا از همه وروردی ها مثل اچ دی ام آی هم پخش میشه ولی تصویر نداره و میزنه سیگنال موجود نیست

  1. سلام.
   آیا با گیرنده یا رسیور دیگه ای هم تست کردید؟
   یک رسیور، گیرنده دیجیتال و یا لپ تاپ به تلویزیون متصل کنید و تست کنید.
   تنظیم خاصی نداره و معمولا به محض اتصال کابل، تصویر خود به خود منتقل میشه.

 51. سلام
  لپ تاپ تا دو روز گذشته بسیار راحت به دیتا پرژکتور وصل می شد که به یکباره دیگر امکان اتصال برام وجود نداشت….کابل عوض کردم ویندوز عوض کردم روی یک پرژکتور دیگه امتحان کردم ولی نشد که نشد….در ضمن پرژکتور مدل اپسون است….لطفآ راهنمایی کنید .ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   ابتدا بررسی کنید که درایور کارت گرافیک لپ تاپ به درستی نصب باشه.
   بعد، با یک کابل که از سلامتش مطمئن هستید تست کنید و اگر اتوماتیک تصویر نیومد، با نگه داشتن همزمان کلیدهای windows و p ، از منوی ظاهر شده، گزینه ی duplicate رو انتخاب کنید.
   اگر همچنان تصویر نداشتید، یک لپ تاپ یا کامپیوتر دیگه رو به پروژکتور متصل کنید و تست کنید.
   و همچنین لپ تاپ رو به یک پروژکتور یا نمایشگر دیگه وصل کنید و تست کنید.
   اینطوری مشخص میشه عیب از کدوم دستگاه هست.

    1. ویندو رو تعویض کنید و آخرین ورژن درایور کارت گرافیک رو از سایت سازنده ی لپ تاپ دانلود و نصب کنید. اگر مشکل بر طرف نشد احتمالا پورت hdmi لپ تاپتون دچار مشکل شده. لپ تاپ رو به یک تعمیرکار مجاز نشون بدید.

 52. با سلام و خسته نباشید
  من کارم تصویربرداری و سوئیچ سر صحنه هست
  یدونه کابل اچ دی ام آی ۲۵ متری جنس خوب خریدم وقتی به دوربین وصل میکنم خروجی میگیرم اونطرف کابل را حدودا به فاصله ۱۵ متر میزنم به سوئیچرم تصویر گاهی وقتا قطع میشه و میره دوباره میاد میشه راهنماییم کنید ایراد میتونه از کجا باشه

  1. سلام وقت بخیر
   نهایت متراژ برای یک کابل hdmi باید ۲۰ متر باشه و بیشتر از این استاندارد نیست. برای همین متراژ ۲۰ متر هم باید کابل خیلی با کیفیتی که حتما دارای شیلد باشه تهیه کنید تا نویز کمتری داشته باشه. اگر مسافت مورد نیاز شما ۱۵ متر هست، از یک کابل ۱۵ متری با کیفیت و شیلد دار استفاده کنید.

 53. سلام
  من یک کنسول بازی PS 4 رو از طریق HMDIبه led ساسمونگ وصل میکردم ، تا یک هفته پیش خیلی راحت وقتی کنسول رو رشون میکردم خودش وصل میشد
  ولی امروز وقتی کنسول رو روشن کردم دیدیم یک تصور سیاه میاد ولی صدا قطع و وصل میشه
  گفتم شاید ایراد از کنسوله ، با همون کابل لب تاب وصل شد و تصویر داد ، ولی کنسول نه
  گفتم شاید پورته کنسول خرابه ، رفتیم جایی تست کردیم با یک کابل جدید روی مانیتور بالا اومد بدون مشکل ؛
  ولی با هر کابل hdmi تو خونه امتحان کردیم نشد ، ولی همچنان لب تاب وصل میشه ،
  اگه ایراد از کنسوله چرا رو مانیتور های دیگه بالا میاد؟
  کسی به این مشکل برخورد کرده؟
  خواهش میکینم بخونید کمکم کنید

  1. سلام
   موارد زیر رو تست کنید:
   ۱- با استفاده از یک کابل جدید با ورژن بالاتر و کیفیت بهتر، دوباره تست کنید
   ۲- یک بار تلویزیون رو به تنظیمات کارخونه برگردونید و دوباره تست کنید.
   ۳- اگر تلویزیونتون چندتا پورت داره، با پورت های دیگه هم تست کنید.

 54. سلام و عرض خسته نباشید
  با تشکر از سایت خوب و پست ها و راهنمایی های مفیدتون
  بنده یک مانیتور ال جی ۲۰ اینچ با پنل IPS و کیفیت تصویر فول اچ دی دارم که متاسفانه درگاه اچ دی ام ای نداره
  اینو میدونیم که کیفیت تصویر انالوگ با دیجیتال در این نوع پنل ها تفاوت فاحشی داره
  میخوام یه تبدیل VGAبه HDMIبگیرم سوالی که در این مورد داشتم اینه که تصویر خروجی از تبدیل بیشتر به کیفیت تصویر VGAنزدیکتر هست یا HDMI و در کل اینکه ارزش هزینه کردن برای این کار رو داره یا وضوح تصویر تفاوت چندانی نداره از طریق تبدیل
  اگر تصویر حاصل کیفیتش نزدیک به تصویر اچ دی ام ای هست در اینصورت پیشنهاد شما چه نوع تبدیلی هست
  با تشکر

  1. سلام وقت بخیر
   استفاده از این تبدیل کیفیت تصویر VGA رو ارتقا نمیده و شما دقیقا همون کیفیت VGA رو خواهید داشت. این تبدیل ها رو برای مواقعی استفاده می کنند که به دلیل محدودیت در پورت های ورودی و خروجی، چاره ای جز این ندارند.

 55. سلام وقتتون بخیر . تلویزیون سه بعدی اسنوا ۴۲ اینچ دارم سه پورت hdmi داره ps4 بهش وصل بود مشکلی نداشت وسط بازی زد نو سیگنال هر چی امتحان کردم تصویر نیومد رسیور امتحان کردم ی ps4 دیگه امتحان کردم ۳ تا کابل امتحان کردم سر سه پورت بازم میزنه نو سیگنال از پورت ها هم استفاده زیادی نکردم تنظیمات تلویزیون رفتم قسمت hdmi خودکاره و گزینه اش غیر فعاله راهنمایی کنید ممنون .

  1. سلام خسته نباشید
   بنده کنسول ایکس باکس وان میخواستم به مانیتور وصل کنم
   متاسفانه مانیتورم پورت HDMI نداش و فقط DVI و VGA داشت
   اول که با یک تبدیل HDMI به DVI امتحان کردم(نرگی DVI و مادگی HDMI) ولی تصویر نداد
   بعدم با یک تبدیل VGA به HDMI(نرگی VGA و مادگی HDMI) ولی بازم تصویر نداد
   لطفا هرچی راحل دارید بگید
   مدل مانیتور: SAMSUNG S20C325B plus

  1. از یک کابل با کیفیت تر استفاده کنید. اگر همچنان مشکل وجود داشت، یک لپ تاپ یا کامپیوتر دیگه رو به تلویزیون متصل کنید. باز هم اگر مشکل وجود داشت، مشکل از پورت یا مادربورد تلویزوینتون هست و باید تعمیر بشه

 56. با سلام
  من کامیوترو با کابل hdmi به تلوزیون ال جی وصل کردم و طول کابل هم بلنده، وقتی کولر روشن می کنم و یا تداخل الکتریکی بوجود میاد صفحه برای یک یا دو ثانیه سیاه میشه و صدا و تصویر میره ( با کابل کوتاه این مشکل پیش نمیاد) می خواستم بدونم این اتفاق به تلوزیون آسیب میزنه؟ چون تعداد دفعات اونقدر نیست که آزار دهنده باشه… برای رفع این مشکل میشه کاری کرد؟

  1. سلام وقت بخیر
   این مشکل در کابل های hdmi وجود داره. به دلیل این که از تکنولوژی دیجیتال در این کابل استفاده میشه، وجود نویز در اون تداخل ایجاد می کنه و چون اطلاعات به صورت ۰ و ۱ در حال ارسال هست، تصویر لحظه ای قطع و وصل میشه که طبیعی هست. این مورد مشکلی برای تلویزوین شما ایجاد نخواهد کرد اما تا جایی که امکان داره از کابل های کوتاه تر استفاده کنید. کابل نامرغوب و متراژ بالا گاهی به دلیل استفاده نشدن تقویت کننده، برق رو رد می کنه که ممکنه باعث سوختن مین بورد تلویزیون بشه.

 57. با سلام و احترام ،
  ریسور را با کابل hdmi به تلوزیون سامسونگ وصل کردم، تلویزیون نمی تواند دستگاه ریسور را شناسایی کند، فقط یک لحظه که کابل hdmi را از پشت ریسور در می آورم و می گذارم
  تلویزیون ریسور را می شناسد و حتی وقتی تلویزیون و ریسور را خاموش می کنم و دوباره روشن می کنم در همان لحظه می شناسد اما روز بعد باز ریسور قابل شناسایی برای تلویزون نیست و باید باز کابل hdmi را از پشت ریسور در آورم و بگذارم (در حالی که تلویزیون و ریسور روشن هستند ) تا درست شود، لطفا راهنمایی فرمائید علت چیست ؟

 58. سلام
  دوستان یه سوال داشتم
  من لپ تاپ با کابل HDMI به تلویزیون وصل کردم اوایل درست بود ولی یه دفعه نه صدا میاد و بعضی از برنامه‌ها کار نمیکنن مثل km player میشه کمک کنید

 59. سلام وقتتون بخیر،من یه لپ تاپ ایسوس مدل fx553vd دارم که جدیدا وقتی به تلویزیون وصلش میکنم موقع بازی یهو لگ میوفته تو تلویزیون و حرکت اهسته میشه ولی تو مانیتور لپ تاپ درسته باید چکار کنم عیب از کجاس تلویزیونم ساموسنگ ۵۵ اینچ منحنی هست

 60. سلام وقت بخیر.من لپ تابم رو به مانیتور وصل میکنم با HDMI.قبلا هم اینطور شده بود ولی خودش خوب شد یهو که مانیتور پر از نقاط سبز رنگ میشه گاها هم بنفش ولی خود مانیتور لپ تاب هیچ مشکلی نداره.رو تلویزیون تست کردم مشکل حل نشد.کابل نو خریدم بازم مشکل حل نشد.کارت گرافیک رو هم اپدیت کردم بازم مشکل حل نشد.نمیدونم ایراد از کجاست ولی از سیم و مانیتور نیست.شاید هم پورت HDMI رو لپ تاب مشکل داره.واقعا اعصابمو خورده کرده.اگر نظری دارید لطفا بگید

 61. با سلام، ما یه تلویزیون الجی داریم با کابلhdmi وصل هست به ریسیور و تلویزیون رو خاموش میکنیم و بعد روشن میکنیم مستقیم وصل نمیشه به ریسیور بعد باید ورودی hdmi رو عوض کنیم تا وصل بشه مشکل از کجاس؟

 62. با سلام
  ازتون ممنون میشم اگر مشکلمو حل کنید
  من از کابل HDMI برای اتصال TVبه ریسیور استفاده میکنم و مشکلی ندارم اما با همان کابل HDMI نمیتونم LAPTOP امو به TV وصل کنم به تازگی ویندوز ۱۰ نصب کردم به نطرتون باید چه کنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   با توجه به این که ویندوز رو تازه عوض کردید، احتمالا درایور کارت گرافیک رو یا نصب نکردید یا به درستی نصب نکردید. آخرین ورژن درایور کارت گرافیک لپ تاپ رو از سایت سازنده دانلود و نصب کنید مشکلتون حل میشه.

 63. سلام من وقتی تنها از کابل hdmi برای اتصال استفاده می کنم بدونه اینکه دستگاه دیگه ای رو روشن کنم تصویر قطع و وصل میشه ولی وقتی سه کابل AV به همراه کابل hdmi رو وصل میکنم تصویر هم کیفیت بالایی داره هم قطع و وصل نمی شه یکی از دوستام بهم گفت که اینکار به دستگاه آسیب وارد میکنه آیا حرفش درسته ؟ لطفا کمکم کنید

 64. سلام لطفا به من کمک کنین با چند کابل مختلف چک کردم اما نمیتونم صدا داشته باشم .. من کابل کروم کست رو با یه تبدیل به تلویزیون وصل میکنم تصویر دارم صدا ندارم لطفا راهنمایی کنین من باید چیکار کنم و خواهش میکنم برای من ایمیل بفرستین چون شاید نتونم اینجا جوابی دریافت کنم … یا در صورت امکان ایدی یا تلفن براتون بزارم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *