عیب یابی خطای “No Signal”در ویدئو پروژکتور

یک پروژکتور قادر است تصویری که از یک منبع جداگانه مانند پلیر، گیرنده های ماهواره و یا کامپیوتر/لپ تاپ بر روی یک دیوار یا یک صفحه نمایش ارسال می شود را پخش نماید. اگر شما با صفحه خالی که حاوی پیغام خطای “No Signal” بود مواجه شدید، یعنی این که پروژکتور از منبع (Source) سیگنالی دریافت نمی کند. به جای این که برای رفع مشکل خود با یک تکنسین تماس بگیرید، می توانید چند دقیقه وقت بگذارید و شخصاً به پیداکردن و رفع عیب ویدئو پروژکتورتان بپردازید.

عیب یابی خطای “No Signal”در ویدئو پروژکتور

مرحله ۱

اتصال کابل ها را به ویدئو پروژکتور بررسی کنید و مطمئن شوید که کابل ها از هر دو طرف متصل شده باشد. (به طور معمول پنج نوع اتصال وجود دارد)

video cable

مرحله ۲

کابل ویدئو (تصویر) را از منبع بررسی کنید و مطمئن شوید که کابل از دو طرف وصل شده باشد.

مرحله ۳

کابل ویدئو مورد استفاده را وارسی کنید و مطمئن شوید خراب نشده و یا آسیب ندیده باشد.

مرحله ۴

اطمینان حاصل کنید همان ورودی که به منبع وصل شده است در پروژکتور انتخاب شود. اگر  منبع را به “Video 1” بر روی پروژکتور وصل کرده اید، در نتیجه مطمئن باشید که “Video 1” را به عنوان ورودی خود انتخاب کرده اید. به طور مثال اگر پروژکتور را با کابل HDMI به لپ تاپ وصل کرده اید، باید با دکمه Source منبع پروژکتور را به HDMI تغییر دهید تا پروژکتور منبع را تشخیص دهد.

video source

مرحله ۵

بررسی کنید منبعی که سیگنال را به پروژکتور ارسال می کند، روشن بوده و در حال کار باشد.

بررسی سایر موارد جهت عیب یابی:

پس از بررسی تمام مراحل بالا در صورتی که چراغ power پروژکتور شما هنوز خاموش باشد، یعنی این که برق به دستگاه شما نمی رسد و باید کابل برق را چک کنید.

ممکن است مشکل از کارت گرافیک باشد. در نتیجه باید بررسی کنید که آیا درایور گرافیک سیستم نصب است با خیر. برای بررسی این مورد بر روی MY COMPUTER راست کلیک کرده و گزینه MANAGE را بزنید سپس به قسمت DEVICE MANAGER رفته در این قسمت می تواند درایور های سیستم خود را مشاهده کنید که درایور مربوط به گرافیک در قسمت DISPLAY ADAPTERS می باشد. در صورتی که کنار آیکن آن علامت تعجب زرد رنگی وجود دارد، باید دوباره CD درایورهای مربوط به گرافیک را نصب کنید. (راهنمای نصب کارت گرافیک)

از کلیدهای ترکیبی Windows key + P گزینه ی Duplicate رو انتخاب کنید. اگر همچنان تصویر نداشتید گزینه ی پایین را امتحان کنید. (توضیحات کامل در راهنمای وصل کردن لپ تاپ به ویدئو پروژکتور)

با کابل دیگری همین مراحل بالا را امتحان کنید. (اگر تصویر پروژکتور در زمانی که با یک کابل کوتاه متصل شود، مطلوب باشد؛ اما با کابل بلند نامطلوب، نشان دهنده این است که مشکل با کابل بلند است. با این وجود، مهم است که تشخیص دهید که کابل های بلند را نمی توان به طور مستقیم به خروجی VGA یک کامپیوتر خانگی یا نوت بوک وصل کرد. بلکه شما باید از یک اسپلیتر یا سوئیچ استفاده کنید).

با لپ تاپ یا دستگاه دیگری مراحل بالا را امتحان کنید.

در نهایت مشکل می تواند از خرابی پورت باشد، که در این صورت می توان از پورت دیگری استفاده کرد. ( به طور مثال  VGA به جای HDMI و بالعکس)

مشاوره رایگان شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش :

هر سوال یا مشکلی در ارتباط با پروژکتورتان داشتید در بخش نظرات بنویسید تا کارشناسان ما به سرعت پاسخگوی شما باشند. همچنین می توانید برای صحبت تلفنی با شماره ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳۳ (بخش فنی) تماس بگیرید.

منبع: www.techwalla.com

سایر مطالب مرتبط :

مشکل ویدئو پروژکتور من چیست ؟

راهنمای کامل اتصال ویدئو پروژکتور به لپ تاپ یا رایانه 

عیب یابی ویدئو /دیتا پروژکتور

تفاوت های VGA، DVI ، HDMI و DISPLAY PORT

صفحه نمایش ویدئو پروژکتور ،تیره،ناصاف است یا تصویر روی صفحه نمایش جا به جا می شود

راهنمای عیب یابی ویدئو پروژکتور سونی مدل های VPL-DX147/DX127 /VPL-DW127

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *