عمر لامپ پروژکتورهای سینمای خانگی

عمر لامپ پروژکتورهای سینمای خانگی

عمر لامپ پروژکتورهای سینمای خانگی

لامپ پروژکتور یکی از گران قیمت ترین قطعات پروژکتور است، و یکی از مواردی  است که در طول عمر پروژکتور احتمالا به تعویض شدن نیاز دارد.( بسته به مدل و فناوری آن).از آنجایی که این لامپ ها گران هستند ؛ عاقلانه است تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ کنید که تا جایی که ممکن است از لامپ پروژکتورتان بیشترین استفاده را ببرید.

پروژکتورهای ال سی دی و دی ال پی (LCD and DLP) معمولا،عمر لامپی بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ ساعت دارند. این خصوصیات، در واقع اشاره به «نصف عمر» لامپ دارد، یعنی مرحله ای که لامپ نصف روشنایی اولیه خودش را دارد، اما لامپ پس از این مدت همچنان به کار خود ادامه می دهد تا به تدریج روشنایی اش را از دست بدهد.  عمر لامپ طولانی تر به منزله کاهش هزینه نگهدای پروژکتور شماست.

اگر در درجه اول، از پروژکتور خود برای تماشای فیلم و برنامه های ویژه استفاده می کنید، عمر لامپ آنقدرها برای شما مهم محسوب نمی شود.

  • به طور معمول لامپ ها بین ۲۰۰۰-۴۰۰۰ ساعت عمر می کنند.هزینه ای که باید بابت تعویض لامپ ها بپردازید، بسته به نوع برند پروژکتور از ۳۵۰ تا یک میلیون می باشد
  • تمیز کردن دوره ای فیلتر و عملکرد مناسب پروژکتور،عمر لامپ پروژکتور را بهبود می بخشد.
  • متوسط پروژکتورها برای تماشای فیلم و رویدادهای خاص در هفته ۸ ساعت مورد استفاده قرار می گیرند. با این مقدار ساعت، لامپ این دستگاه ها چیزی در حدود ۴٫۸ سال عمر می کنند.

نکته:در صورتی که به همراه پروژکتور یک لامپ یدکی خریداری می کنیدسعی کنید، که آن لامپ را برای همان ساعات اولیه امتحان کنید و سپس لامپ یدکی را در محل تاریک و خنک نگهداری کنید. ضمانت نامه لامپ از روز خرید شروع می شود، نه از روز شروع به استفاده از لامپ. بنابراین اگر لامپی معیوب باشد، معمولا درهمان ۴ تا ۱۰ ساعت آغاز به کار، خراب می شود.

موضوعات مطرح شده دیگر در راهنمای خرید پروژکتور سینمای خانگی:

منبع:+

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

درباره نویسنده
...

حبیب الماسیان

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

مطالب مرتبط
لطفاً افزونه Chat It را نصب و فعال کنید!
0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *