شبیه ساز تنظیم ابعاد تصویر در ویدئو پروژکتورهای اپسون

شبیه ساز تنظیم ابعاد تصویر در ویدئو پروژکتورهای اپسون

ماشین حساب یا محاسبه گر فاصله ویدئوپروژکتور ابزار بسیار مفیدی است که جهت مشخص کردن محل نصب ویدئوپروژکتور استفاده می شود. قبلا در مقاله ای تحت عنوان «راهنمای استفاده از محاسبه گر فاصله ویدئو پروژکتور یا Projection Calculator»  به ذکر توضیحاتی در این خصوص پرداختیم و در این مقاله به طور اختصاصی در مورد تنظیم ابعاد تصویر در ویدئو پروژکتورهای اپسون می پردازیم:

توضیحات قسمت های مختلف در عکس داده شده است و برخی نکات را هم برای استفاده‌ی بهتر ، در پایان اشاره کرده‌ایم.

چرا ابعاد صفحه نمایش مهم است؟

دیدن سخنرانی ها و جلسات تنها در صورتی قابل قبول و جذاب هستند که مطالب سخنران هم به خوبی دیده شود. برای حضار مهم است که نه تنها بتوانند از مطالب روی صفحه نمایش به طور مفیدی استفاده کنند، بلکه همچنین بدون فشار آوردن به چشم هایشان، دید خوبی داشته باشند. شرکت اپسون با تکیه بر دانش خود ،مبنی بر چگونگی دستیابی به اندازه صفحه نمایش ایده آل، این امکان به وجود آمد است که شما بتوانید در طول تدریس، مطالب را واضح و راحت مشاهده کنید.

روش آزمایش 

پس چگونه می توانید اندازه صفحه نمایش مناسب خود را انتخاب کنید؟ اکثر افراد با آزمون چشم Snellen آشنا هستند که توسط  اپتومتریست (بینایی سنج ها) برای آزمایش بینایی استفاده می شود. برای  این که به وضوح و با دید استاندارد طبیعی (۲۰/۲۰ vision) مشاهده کنید، شما باید بتوانید حروف را بر روی چارت از فاصله تقریبا ۶ متری بیینید.

آزمون چشم Snellen
آزمون چشم Snellen

با توجه به آزمون بینایی چشم Snellen، برای این که یک تصویر در زمانی که دو برابر فاصله دورتر قرار می گیرد به همان اندازه ظاهر بشود، باید دو برابر (از نظر قد) بلندتر یا چهار برابر آن اندازه گردد. ما می توانیم این دانش را برای ابعاد نمایشگر پروژکتور اعمال کنیم تا مطمئن شویم که بیننده می تواند تصاویر را به وضوح ببیند.

روش تان را انتخاب کنید

جهت به دست آوردن اندازه صفحه نمایش دلبخواه، باید بر روی صفحه دسکتاپ ، ابعادی را تعیین کنید که برای همه افراد حاضر در جلسه و خصوصا افرادی که در دورترین فاصله ازصفحه نمایش نشسته اند، مناسب باشد.

این ابزار چگونه کار می کند؟

ما این ابزار را توسعه دادیم تا تمام این عوامل را در نظر گرفته و بتواند به شما در تعیین اندازه صفحه نمایش مورد نظرتان کمک کند. کار با این ابزار ساده است ،فقط لازم است که ارقام تعداد افراد و اندازه اتاق را وارد کنید. سپس می توانید زبانه ی متحرک را برای مشخص کردن ابعاد مورد نظر تنظیم کنید. ­

آشنایی با ابزار شبیه ساز ویدئو پروژکتور

برای این که بتوانیم به راحتی و به درستی تصاویر را بر روی صفحه نمایش مشاهده  کنیم، می توانیم با شبیه سازی شرایط بر روی صفحه کامپیوتر ابعاد مورد نظرمان را بدست بیاوریم. دستورالعمل های مربوط به تنظیمات ابعاد تصویر بر اساس دستورالعمل اتحادیه اروپا ۹۰/۲۷۰/EEC برای تجهیزات صفحه نمایش می باشد، که می توانند در تعیین اندازه نمایشگر مورد نظر ،اعمال شود.

این کار به شما اجازه می دهد تا تنظیماتی را از طریق صفحه دسکتاپ کامپیوترتان انجام بدهید که نتیجتا مطالب شما واضح دیده شده و افراد حاضر دچار خستگی چشم نشوند. فراموش نکنید و توجه داشته باشید که، تصویر پخش شده، بسته به مکانی که افراد قرار دارند متفاوت خواهد بود، بنابراین برای  فردی که در دورترین فاصله نسبت به صفحه نمایش می نشیند، باید ابعاد تصویر در مناسب ترین حالت تنظیم شود.

ماشین حساب ویدئو پروژکتور اپسون
ماشین حساب ویدئو پروژکتور اپسون

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید در قسمت ROOM LAYOUT یا چیدمان اتاق شما شاهد ۴ تصویر هستید. شما باید با توجه به نوع فضا از بین این چهار حالت یک مورد را انتخاب کرده و بر اساس طول (Length) و عرض ( Width) ارقام را وارد  کنید و سایر تنظیمات را از جمله تعداد صندلی ، اندازه صفحه و .. انجام دهید.

bedroom: یا اتاق خواب که بیشتر مربوط به  تنظیمات تصویر پروژکتورهای سینمای خانگی می شود

classroom: یا کلاس درس که مربوط به فضاهای آموزشی در مدارس ، دانشگاه ها و آموزشگاه ها دارد

U- shape: یا یو شکل که تنظیمات آن  اختصاص به فضاهایی از جمله اتاق جلسات دارد، می باشد.

Theater: یا تئاتر که مناسب سالن های آمفی تئاتر ، سینمایی یا اتاق های کنفرانس بزرگ است.

 

number of seats: تعداد صندلی ها

Flat Panel screen size: اندازه صفحه نمایش فلت

Projector screen size: اندازه صفحه نمایش پروژکتور

Room layout
Room layout

 

ورود به صفحه ابزار شبیه ساز ویدئو پروژکتور 

 

محاسبه گر  ویدئو پروژکتور  در سایر ویدئو پروژکتورها:

ترجمه و تالیف: www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

منبع:www.epson.eu

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

11 دیدگاه برای شبیه ساز تنظیم ابعاد تصویر در ویدئو پروژکتورهای اپسون ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *