ریست یا تنظیم مجدد پروژکتور چیست؟

به احتمال زیاد تاکنون با اصطلاحاتی همچون هارد ریست (hard Reset) و ریست فکتوری (Factory Reset) در دنیای کامپیوتر، گوشی های هوشمند،تبلت، مودم و ویدئوپروژکتور آشنا شده اید. اما شاید هنوز ندانید این اصطلاحات در دستگاه های مختلف و از جمله ویدئو پروژکتور چه معنا و کاربردی دارد.

Reset یا ریست به معناهای مختلفی از جمله راه اندازی یا تنظیم مجدد، صفر کردن، بازنشانی و از ابتدا شروع کردن به کار می رود.

Hard Reset چیست؟

منظور از Hard Reset در دنیای گوشی های هوشمند و تبلت به معنای بازگرداندن گوشی یا تبلت به تنظیمات کارخانه است. اگر گوشی شما مشکلات نرم افزاری پیدا کرده باشد، با این کار مشکلات آن برطرف خواهد شد. این کار چیزی شبیه به فلش کردن در گوشی های قدیمی است. اما توسط خود کاربر به راحتی قابل انجام میباشد.

از آنجایی که موضوع مورد نظر ما مربوط به تنظیمات مجدد در ویدئو پروژکتورها می شود به توضیحات بیشتر در این خصوص می پردازیم:

گزینه های تنظیم مجدد پروژکتور یا Reset Options

دقت داشته باشید که در تنظیمات مجدد ویدئو پروژکتور با چند گزینه مواجه هستیم :

۱- Reset Lamp Hours : وقتی که لامپ پروژکتوری تعویض می شود. لازم است که شمارش گر ساعت لامپ به عدد صفر برگردانده شود. تنظیم مجدد یا reset کردن فرایند مشکلی نیست. با این وجود ،انجام تنظیمات در هر برند و مدلی تفاوت دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر، مطالعه مقاله مراحل ریست کردن تایمر لامپ در ویدئو پروژکتور را توصیه می کنیم.

۲- Reset All: این گزینه به شما اجازه می دهد تا تمام تنظیمات قبلی دستگاه را پاک کرده و به حالت اولیه ای که کارخانه سازنده برای آن مشخص کرده (Reset Factory) برگرداند.

۳- Reset Filter Time: در هنگام تعویض فیلتر ویدئو پروژکتور در برخی از پروژکتورها امکان صفر کردن مدت زمان فیلتر وجود دارد.

۴- Reset picture: در ریموت کنترل برخی از پروژکتورها شاهد این دکمه هستیم و هر تنظیمی که بر روی عکس مورد نظر انجام داده اید را به حالت اولیه (default) بر می گرداند. به طور مثال همانطور که در کادر زیر مشاهده می کنید در انتهای بخش  Color Mode گزینه Reset وجود دارد.

ریست کردن تنظیمات تصویر
ریست کردن تنظیمات تصویر

توجه: با انجام Reset All شما هم چنان  قادر به تغییر تنظیمات زیر  در برخی از پروژکتورها نمی باشید: (جهت کسب اطلاعات بیشتر به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید).

  • سیگنال ورودی (Input Signal)
  • لوگو کاربر (User’s Logo)
  • زبان (Language)
  • آیتم های منو (Network menu items)
  • ساعت های کارکرد لامپ (Lamp Hours)
  • کلمه عبور (Password) و در حالت کلی تنظیمات security
  • بزرگنمایی (Zoom)
  • جابجایی تصویر (Image Shift)
ریست مجدد در nec
ریست مجدد در nec
ریست مجدد در Acer
ریست مجدد در Acer
ریست مجدد در Epson
ریست مجدد در Epson

ترجمه و تالیف: www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط:

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

3 دیدگاه برای ریست یا تنظیم مجدد پروژکتور چیست؟ ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *