رستوران مجهز به منوی رومیزی و سیستم سفارش تعاملی

از دید بعضی از افراد ، شاید لحظه انتظار کشیدن برای آوردن غذا آن هم با شکم گرسنه، خیلی سخت باشد و حتی سخت تر از آن هم  وقت انتخاب غذا از لیست رنگارنگ و متنوع  منو غذا  با سلیقه های مختلف دوستان و خانواده تان باشد ؛ حالا فرض کنید که گارسون  را هم یک ساعت منتظر گذاشته اید و هنوز خودتان و بقیه افراد در انتخاب نوع غذا مردد هستید و مرتب سفارش تان را  تغییر می دهید. اما در رستورانی که قصد معرفی آن را داریم شما  به راحتی و بدون نگرانی می توانید منوی رستوران را روی میز هوشمند مشاهده کنید و از قیمت ها مطلع شوید و غذا و نوشیدنی خود را همانجا انتخاب و نهایی کنید. پس به محض فشردن دکمه سفارش نهایی ، درخواست شما مستقیما به آشپزخانه ارسال شود.

رستورانی که از تاچ پد و پروژکتور برای خدمات رسانی به مشتریانش استفاده می کند 

رستوران INAMO واقع در منطقه شیک سوهو (SoHo) لندن برای غذاهای بی نظیر یا پیشخدمت های فوق العاده اش شناخته نمی شود، بلکه این رستوران از یک راه جدید برای جذب مشتریانش ، آن هم از طریق اولین سیستم سفارش تعاملی جهان (interactive ordering system)  و هم چنین فن آوری پخش اورهد (overhead projection)که یک میز الکترونیکی است، استفاده می کند. هدف از این کار باز گذاشتن دست مشتریان برای تجربه غذا خوردن در این رستوران است .

مشتریان پشت میزی می نشینند و به جای استفاده از یک منوی کاغذی،از طریق منوی غذا و نوشیدنی که بر روی سطح میز نمایش داده می شود ، سفارش شان را انجام دهند.همانطور که سفارش غذا می دهند، مشتریان می توانند پس زمینه رومیزی را تغییر دهند ، دنبال غذا بگردند،گیم بازی کنند ،درخواست صورت حساب و بررسی آن را داشته باشند،برای انجام  کاری در شهر (لندن) جستجو کنند و درخواست تاکسی نمایند.

خود میز لمسی نیست، یک پد لمسی(trackpad) کوچک درست درپایین سمت راست میز قرار دارد که شبیه یک موس برای حرکت دادن نشانگر موس استفاده می شود.بنابراین با توجه به محبوبیت روزافزون از صفحه نمایش لمسی بزرگ،سوال این است که چرا سازندگان آن یک پد لمسی را برای این کار انتخاب کرده اند؟

تاچ پد میز تعاملی رستوران
تاچ پد میز تعاملی رستوران

(جواب این پرسش این است که ) اگر خواسته باشیم از جنبه لامسه ای در نظر بگیریم ، استفاده از یک پد لمسی، احتمال کثیف شدن دردسر ساز را کاهش می دهد.هر چند که مشتریان هنوز هم باعث کثیف شدن پد لمسی می شوند،اما  تنها یک قسمت بسیار کوچکی برای تمیز نگه داشتن در نظر گرفته شده است .

در بالاسر هر میز رستوران اینامو ،پروژکتور اختصاصی همان میز قرار دارد،به این معنی که هر فرد در اصل برروی یک صفحه نمایش کامپیوتری غول پیکرغذایش را میل می کند. این به رستوران اجازه می دهد تا چندین تجربه جالب  را ارایه کند، از جمله آن ها انتخاب سبک میز از طریق انتخاب از بین تصاویر و فیلم های مختلف زیر پشقابی می باشد.

استفاده از ویدئو پروژکتور در رستوران
استفاده از ویدئو پروژکتور در رستوران

هنگامی که منتظرید سفارش غذایتان را بیاورند، می توانید بر روی  دوربین مداربسته آشپزخانه که امکان مشاهده آماده شدن غذای شما را می دهد ، کلیک نمایید.شما می توانید انواع مختلف بازی های کامپیوتر رومیزی (مانند Battleship) را انجام دهید و پس از صرف غذا، می توانید صورتحساب تان را دریافت کنید و برای تعیین کردن مقصد بعدی تان در نقاط شهر نقشه را از روی  صفحه اجرا کنید.

بازی کردن مشتری در هنگامی که منتظر آوردن غذایش است
بازی کردن مشتری در هنگامی که منتظر آوردن غذایش است

البته استفاده از این فناوری مشکلات خاص خودش را نیز دارد که در ادامه مطلب به آن اشاره می شود :

  1.  راه اندازی فناوری : پخش تصاویر بر روی سطح میز در عصرها و زمانی که هوا تاریک است خیلی خوب انجام می شود. اما در طول روز دیگر این طور نیست. دیدن تصاویر پخش شده در هنگام صرف نهار سخت است و با کم نور شدن صفحه، مشتریان به سختی قادر به دیدن تصاویر میز می شوند.این به این معنی است که مشتریانی که ضعف بینایی دارند،استفاده از این امکانات را بسیار دشوار می بینند.
  2. قسمت رابط کاربری: داشتن سطحی که خیلی بزرگتر از مانیتور معمول شماست ،به این معنی است که گم کردن محل نشانگر موس بر روی میز به راحتی اتفاق می افتد . نه تنها سایز آن باعث مشکل می شود ، بلکه پیدا کردن نشانگر موس بر روی پس زمینه ای که از کانتراست کافی برخوردار نیست نیز مشکل بودنش ثابت شده است  و مشتریان را در جستجوی نشانگر موس معطل نگه می دارد .این عوامل می تواند مشکلاتی را برای هر کسی که دچار  کور رنگی، و یا هر گونه اختلال بینایی می گردد ، ایجاد نماید.

به طور کلی،رستوران Inamo یک تجربه تازه و عجیب با استفاده سیستم سفارش تعاملی را فراهم می کند.

مشاهده نقشه شهر برای انتخاب مسیر بعدی در رستوران
مشاهده نقشه شهر برای انتخاب مسیر بعدی در رستوران
مشاهده و دریافت صورت حساب بر روی میز تعاملی رستوران
مشاهده و دریافت صورت حساب بر روی میز تعاملی رستوران

منبع: +++

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب ما :

رستورانی که از تاچ پد و پروژکتور برای خدمات رسانی به مشتریانش استفاده می کند 

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *