جعبه پیتزایی که با استفاده از گوشی هوشمند به ویدئو پروژکتور تبدیل می شود

جعبه پیتزایی به شکل ویدئو پروژکتور

پیتزا هات (Pizza Hut) یکی از رستوران های زنجیره ای  واقع در هنگ کنگ است که برای جلب مشتریان بیشتر،دست به ابتکار خلاقانه ای زده است. مشتریان می توانند پیتزای مورد نظرشان را در جعبه ای که به شکل یک ویدئو پروژکتور است تحویل بگیرند. هم چنین میز مخصوصی  درون جعبه های پیتزا قرار گرفته که از جنس پلاستیک ساخته شده است  و از برخورد پیتزا با جعبه جلوگیری می نماید.با  قرار گرفتن گوشی هوشمند در داخل جعبه می توان محتوی نمایشگر گوشی را روی نزدیک ترین دیوار پخش نمود.جالب این است بر روی چهار جعبه ای که با این طراحی وجود دارد ، یک  کیوآر کد(QR code) جداگانه ای جهت اسکن شدن با گوشی هوشمند و دانلود مجانی فیلم نیز قرار داده شده است.

پیتزا هات(Pizza Hut) به این گمان است که بجز آوردن غذا به درب منزل شما ، می تواند کار بیشتری انجام دهد. Pizza Hut می خواهد سرگرمی شبانه شما را هم تحویلتان دهد. حداقل در هنگ کنگ که  این طور است ،شهری که در آن پیتزا فروشی زنجیره ای ،پیتزا را در بعضی جعبه های طراحی شده مخصوص تحویل می دهد که می تواند تبدیل به یک پروژکتور سینمایی  ساختگی شود.

pizza-hut-pizza-lens
pizza-hut-pizza-lens

این ابتکار که توسط شرکت  Ogilvy Hong Kong  طراحی شده است، یک شاهکار تبلیغاتی است و از جعبه هایی استفاده می کند که دارای یک حفره تعبیه شده در گوشه ای می باشد. یک میز پیتزا بسیار منحصر به فردی ( که  محافظ پیتزا نیز نامیده می شود) و به عنوان لنز پروژکتور عمل می کند. (فقط لازم است ) لنز پلاستیکی را در داخل حفره  قرار دهید ، و سپس از پایه های میز پیتزا برای نگه داشتن گوشی هوشمندتان در داخل جعبه استفاده کنید.با این کار، صفحه نمایش گوشی تان بر روی هر دیوار نزدیک، نمایش داده می شود.

جعبه های مختلف پیتزا به شکل ویدئو پروژکتور
جعبه های مختلف پیتزا به شکل ویدئو پروژکتور

حتی بهتر از آن، چهار جعبه مختلف وجود دارد ، که هر کدام از آن ها  یک کیوآر کد(QR code)جداگانه برای دانلود فیلم دارند. این فیلم ها شامل  Slice Night (برای طرفداران  فیلم های ترسناک)،  Anchovy Armageddon  (طرفداران فیلم های  علمی  – تخیلی)، Hot & Ready  (برای علاقه مندان فیلم های رومانتیک)، و Fully Loaded (برای طرفداران فیلم های مهیج) می شوند. خود جعبه هم  “Blockbuster Box” نامیده می شود.

البته، شما به یک اتاق بسیار تاریک  نیاز دارید تا بتوانید از این «پروژکتور» چیزی را نشان بدهید؛با این وجود ، کیفیت هنوز بسیار پایین است. نیازی به ذکر این واقعیت نیست که احتمالا با قرار دادن گوشی تان در آن جعبه پیتزا،یک گوشی چرب را تحویل می گیرد.و این که شما باید سعی کنید که  با صدای خفه ای که از طریق دیواره های جعبه پیتزا شنیده می شود سر کنید.( بهتر است که از اسپیکر برای پخش صدای بهتر استفاده کنید).

در هر حال ما اجازه نمی دهیم که آن مانع تلاش ما به این روش شود-  فقط این که ما اول نیاز به پیدا کردن یک راهی برای رسیدن به هنگ کنگ داریم.

pizza and video projector
pizza and video projector

توضیحات بیشتر :

کیو آر کد (QR Code) به نقل از سایت ویکی پدیا :

رمزینهٔ پاسخ سریع یا QR Code یک رمزینه ماتریسی (یا بارکد دوبُعدی) است که می‌توان آن را با پوینده‌های QR، تلفن همراه دوربین‌دار و تلفن هوشمند بازخوانی کرد. این بارکُد دربردارندهٔ چیدمانی از نقطه‌های مربع‌شکل ِ سیاه‌رنگ (با نام ماژول) بر روی زمینهٔ سفید است. دادهٔ نهفته می‌تواند نوشته، نشانی وب، پیامک، شماره تلفن، اطلاعات کارت ویزیت یا دادهٔ دیگری باشد.

منبع :++

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط:

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *