راه ثروتمند شدن

یادم می‎آید روزی با یکی از دوستان ثروتمندم به نام ایوان (Ivan) صحبت می‌کردم . او به من گفت: « پول به دست آوردن آسان است»‌؛ « تنها چیزی که مجبوری انجام بدهی، دانستن نحوه کار کردن سیستم است.»

سال‌ها بعد به حرف ایوان رسیدم. بله بدست آوردن پول آسان است؛ به هر حال، چیزی که باید متوجه بشوید این است که سیستم چطوری برای شما کار می‎کند. راه رسیدن به موفقیت برای هر کسی متفاوت است.

راهی که ایوان برای کسب درآمد انتخاب کرده بود برای من مناسب نبود و احتمالا راهی که من هم انتخاب می‌کنم، مناسب شما نیست.

اجازه بدهید راه ثروتمند شدن به روش خودتان را در اینجا توضیح بدهم. من نمی توانم تضمین کنم که شما در نهایت میلیونر می شوید- که اعتباری به این روزگار نیست-  اما می توانم بهترین راهی را که بوسیله آن  زندگی سعادتمند و موفقی پیدا می‌کنید، به شما نشان دهم.

کاری پیدا کنید که عاشقش هستید.

 این ایده ،مهمترین درسی است که یک جوان به دانستن آن نیاز دارد. بهترین شانس موفقیت شما پیدا کردن کاری است که عاشق آن باشید و سال‌ها انجامش دهید. شغلی انتخاب نکنید که فقط خواسته باشید پدر، مادر و یا همسرتان را از آن راضی نگه دارید. درآخر، این شما هستید که باید آن کار را انجام دهید.

این حرف را ازمن به یاد داشته باشید: من سال ها مشغول به انجام  کارهای اشتباهی بودم . زمانی که جرات انجام کاری که دوستش داشتم را کردم، موفقیت تقریبا خود به خود به من رو آورد .

هیچکس دقیقا مثل شما نیست. هر کسی را بهر کاری ساختن. وقت خود را صرف انجام کارهایی کنید که مناسب شماست و با انجام این کار گام بزرگی را به سمت موفقیت بر می‌دارید.

حال چطور بدانید که چه کاری را باید انجام دهید؟ از خودتان بپرسید « اگر دغدغه مالی نداشته باشم، چه کاری را  هم اکنون آنقدر دوست دارم که در صورت مجانی کارکردن ، باز هم حاضر به انجام آن هستم ؟» (پاسخ هر چه که باشد )پس همان کار را انجام بدهید.

دست از نگرانی راجع به پول بردارید.

هیچ راه سریع و آسانی برای ثروتمند شدن وجود ندارد. مدتها طول می کشد که پول زیادی جمع کنید و اکثرا هم کم کم بدست می‌آورید. در این صورت اگر روی پول تمرکز کنید– و نه روی  کارتان – در این صورت چیزهای بسیاری که شما را به سمت ثروتمند شدن سوق می دهد را از دست می دهید: ( آن هم ) مدت‌ها برای چیزهایی تلاش می‌کنید که عاشق آن هستید.

من از مردم شنیده‌ام که می‌گویند : « اول اجازه بدهید که میلیونر بشوم ، آنوقت کاری که دوست دارم را انجام می‌دهم.»

خب، آنها دارند بر عکس عمل می‌کنند. تنها راه واقعی برای شانس میلیونر شدن شما ، انجام دادن کاری است که عاشق آن هستید.

هر زمان جوانی را دیدید که می‌گفت: « قصد دارم وقتی که ۳۰ سالم شد، میلیونر بشوم» می توانم شرط ببندم که آن جوان در ۳۰ سالگی میلیونر نخواهد شود.» به علاوه ، تاوقتی که آن جوان یاد نگیرد که قبل از خواسته اش برای کسب درآمد ، استعداد و علاقه خودش را به کار گیرد، هیچگاه به ثروتمند نخواهد رسید.»

سال های کاریتان را بر روی تلاش های هدفمند متمرکز کنید. پول را فراموش کنید و عاشق کاری که انجام می دهید، باشید.

پولدار شدن
پولدار شدن

هیچ چیزی به اندازه پول مجانی نیست.

اما نظرتان درباره افرادی که در روزنامه‌ها درباره برنده شدن آن‌ها در بخت‌آزمایی (لاتری) می‌خوانید چیست؟ آیا این از آن پولهای مجانی نیست؟

دلیل اینکه شما چنین داستان‌هایی را می‌خوانید، نادر بودن این اتفاق‌ها است. وقتی که کسی بدون انجام هیچ کاری صاحب میلیون‌ها دلار می شود، خبرساز می شود .چیزی که شما در روزنامه‌ها راجع به آن مطلبی نمی‌بینید، درباره افرادی است که کاری که مناسب شان باشد را پیدا کرده‌اند و سالها به سختی کار کرده و کم کم ثروت واقعی خود را بدست آورده‌اند. این چنین داستان‌هایی ، بیش از آن چیزی که فکر کنید رایج هستد، اما خبر محسوب نمی‌شوند.

چیزی را به شما خواهم گفت. تنها پولی که باعث خوشحالی شما می‌شود، پولی است  که خودتان  آن را بدست می‌آورید. اگر تاکنون واقعا اتفاقی پیش آمده است که شما پول زیادی را مجانی بدست آورده باشید، شرط می‌‌بندم که این پول ها باعث خوشحالی شما نخواهد شد.

شما به دلیلی نیاز دارید که صبح‌ها از خواب بیدار شوید و برای اکثر زندگی بزرگسالی‌تان  به همان دلیل باید کار انجام شود.

در گوشه و کنار همین کشور (آمریکا) تعداد محدودی هستند که برنده بخت آزمایی می‌شوند ؛ اما قرار نیست که آن فرد، من و یا شما باشیم. من و شما می‌خواهیم پول خود را از طریق کارکردن بدست بیاوریم .

این قانون خصوصا برای شمایی که شغل آزاد دارید مهم است. اطمینان حاصل کنید که ۱۰ درصد از کل درآمدتان را پس انداز می‌کنید. همه چیزتان را خرج شغلتان نکنید، در غیر این صورت در پایان دوره کاری، چیزی برای عرضه کردن ندارید .

آیا می خواهید خود را متقاعد کنید که این پیشنهاد خوبی هست یا خیر؟

فقط لازم است از یک مرد بالای ۴۰ سال بپرسید: « اگر تا به حال ۱۰ درصد از کل درآمدتان را که خرج کرده‌اید را پس انداز می‌کردید، هم اکنون صاحب چه مقدار پولی بودید؟»

این حرف را از من داشته باشید، زندگی کردن با  ۹۰درصد از درآمدتان فرقی با خرج کردن تمامی آن ندارد، با گذشت روزها شما متوجه فرق آن نمی‌شوید. اما در طی سالها آن ۱۰ درصد خود را نشان می‌دهد.

باید جدی عمل کنید. آنوقت در اواخر سال‌های زندگی دلایل خوبی برای خرج کردن اندوخته خود دارید. این طور نیست.

راز ثروتمند شدن

پس ازسال‌ها، کارهایی که هر روزه انجام  می‌دهید نتیجه خود را نشان می دهد .

وقتی عاشق کار خود هستید و به مدت طولانی سخت کار کنید. دارید به دنیا بهترین پیشنهادتان را می‌دهید .

به اقتصاد به دید یک سازمان پیچیده عظیم نگاه کنید. اگر یاد بگیرید که در مسیر درستی مشارکت کنید ، آنوقت اقتصاد به شما پاداش خواهد داد . در غیر این صورت، شما بی‌پول خواهید ماند.

کسب موفقیت و ثروت آسان است. بهترین کار را برای خود پیدا کنید. سال‌های زندگی تان را غرق کارتان کنید. و مقداری از این دوران را با نقشه پیش ببرید .

اگر از این دستورالعمل پیروی کنید . تضمین نمی‌کنم که میلیونر می شوید. اما تضمین می کنم که زندگی مفید، پرثمر و با نشاطی خواهید داشت.

و در نهایت این که، با گذشت سالها، بهترین شانس را برای ثروتمند شدن بدست خواهید آورد.

منبع:+

ترجمه: www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *