راهنمای اجاره ویدئو پروژکتور و پرده نمایش

راهنمای اجاره ویدئو پروژکتور و پرده نمایش

یک روز با چند نفر از دوستانم برای تفریح بیرون رفتیم و وقتی که صحبت ازدیدن فیلم های جدید سینمایی شد، یکی از بچه ها پیشنهاد داد که شبی بیایم و یک ویدئو پروژکتور کرایه کنیم. شاید شما تجربه کرده باشید و خودتون  هم بهتر بدونید که تماشای فیلم و مسابقات ورزشی با اعضاء خانواده یا دوستان خیلی لذت بخش و هیجان انگیز است؛ خلاصه این که ویدئو پروژکتور را اجاره کردیم و شبی خاطره انگیز و قشنگی را کنار هم گذروندیم. در یک فرصت دیگر به دعوت یکی از همکاران شرکت به باغ پدربزرگش دعوت شدیم و پرده نمایش و ویدئو پروژکتور را هم به آن جا بردیم، اتفاقا همان شب بازی والیبال تیم ملی بود.واقعا این طور مسابقه دیدن تماشایی است و لذت دارد و خوشبختانه به همه خوش گذشت ، خصوصا وقتی که والیبال ما همون شب ۳ بر یک هم برنده شد.

در ادامه مطلب تلاش می کنم که به نکات مهمی که مربوط به ویدئو پروژکتور و پرده نمایش می شود را به طور اختصار توضیح بدهم:

راهنمای اجاره ویدئو پروژکتور و پرده نمایش

موارد کاربرد ویدئو پروژکتور و پرده نمایش :

حالا فرض می گیریم که شما با ویدئو پروژکتور آشنایی دارید و کنجکاو  هستید که از سایر مزایای آن هم نیز باخبر باشید، لازم است اشاره کنیم که دیتا پروژکتورها  معمولا برای رخدادهای فرهنگی و ورزشی،نشست ها و همایش ها اجاره داده می شوند.بنابراین موارد  استفاده از ویدئو پروژکتور پرشمار است و می توان از این دستگاه در  مراسم جشن تولد،جشن عروسی یا شب نشینی هایی که برای تماشای فیلم و مسابقات ورزشی انجام می شود و نیز در مساجد و مراسم سوگواری یا ترحیم استفاده نمود.

انتخاب یک ویدئو پروژکتور مناسب 

Projector

Projectorهنگام انتخاب یک پروژکتور ،چند سوال وجود دارد که تمایل داریم که از مشتریان گرامی بپرسیم تا شمه ای در مورد هزینه اجاره پروژکتور پیدا کنند.پاسخ دادن به این سوالات در وقت شما در هنگام جستجو در مورد گزینه های مختلف صرفه جویی می نماید:

۱- تعداد افراد چقدر است؟ (چند نفر در محل حضور دارند؟)

۲-  اندازه پرده نمایش یا دیواری که می خواهید تصویر را بر روی آن پخش کنید، چقدر است ؟

۳- چه محتوا و مطالبی را می خواهید نمایش بدهید ؟ (به طور مثال، عکس، فیلم ،اسلاید پاورپوینت ، اسلاید iPhoto ،دیسک بلوری )

۴- از چه دستگاهی قرار است استفاده کنید (Window ,Mac laptop, Apple iPad, DVD player)

۵- فاصله پروژکتور تا صفحه نمایش چقدر خواهد بود؟

۶- آیا محل برگزاری یا خودتان، پرده نمایش  هم دارید ؟

۷- آیا پخش تصویر را از روبرو نیاز دارید یا از پشت ؟

۸- چقدر نور  محیطی در آن مکان وجود دارد؟

۹- تاریخ برگزاری مراسم شما چه زمان است؟

۱۰- چقدر می خواهید برای اجاره پروژکتور هزینه کنید؟

3 سوال مهم در هنگام اجاره ویدئو پروژکتور

۳ سوال مهم در هنگام اجاره ویدئو پروژکتوردر نتیجه پاسخ به این سوالات در پیدا کردن پروژکتور مناسب نیاز شما و قیمتی که مناسب بودجه شما باشد، کمک خواهد کرد.

بنابراین ، آگاهی درباره تعداد حضار، نور محیطی سالن و اندازه صفحه نمایش بهترین نقطه برای شروع هستند.هر چه تعداد حضار بیشتر باشند ، شما به سایز صفحه نمایش بزرگتری نیاز دارد.

داشتن نور محیطی زیادتر ( به طور مثال، اتاق های پنجره دار با مراسمی که در طول روز انجام می شود) به این معنی است که شما به یک پروژکتور با لومن بیشتر نیاز دارید. اصولا لومن  واحد اندازه گیری مقدار خروجی نوری است که پروژکتور می تواند تولید کند یا به بیان دیگر مقدار روشنایی یک پروژکتور است .

پرده نمایش پایه دار ویدیو پروژکتور (Tripod Screen Display)

این نوع پرده های نمایش قابل حمل و سبک هستند. استفاده از این نوع پرده ها بستگی به نوع استفاده  شما از پروژکتور دارد اگر قرار است که پروژکتور به سقف متصل شود ، پرده های سقفی ( که به نام های آویز و سقفی هم نامیده می شوند )  مناسب تر هستد  و اگر قرار است پروژکتور را بر روی میز یا پایه قرار دهید ، استفاده از پرده های قابل حمل پیشنهاد می شود .

پرده نمایش پایه دار

پرده نمایش پایه دار

تعداد و نوع ورودی و خروجی ها

در مورد ورودی‎های تصویر ویدئو پروژکتور ها جز مدل‎های سطح بالا و حرفه‎ای کم و بیش گزینه‎های مشابه ای دارند:
پورت VGA که متداول‎ترین است، پورت composite، پورت component، پورت HDMI که به سرعت در حال گسترش است و گاهی اوقات S-Video.

تصویر درگاه های (ports) ورودی ویدئو پروژکتور سونی SONY EX255

درگاه های (ports) ورودی ویدئو پروژکتور سونی SONY EX255 

  آیا صدای بلندگوهای داخلی ویدئو پروژکتور شما کافی است ؟

بلندگو

بلندگومعمولا صدای بلندگوهای اکثر ویدئو پروژکتورهای مناسب نیستند و بیشتر  این بلندگوهای داخلی  صدا را از کابل HDMI دریافت می‌کنند، بنابراین در بیشتر موارد می‌بایست بلندگوها را به طور مستقیم به خود ویدئو پروژکتور متصل کنید. متاسفانه در بیشتر موارد تفکیک صدا به خوبی انجام نمی شود .توصیه می کنیم که با توجه به نیازتان از بلندگوهای جداگانه ای استفاده کنید که حداقل ۱۰ وات داشته باشند.( باز هم بستگی به  فضای محیط و تعداد حضار دارد) به طور مثال در حالی ویدئوپروژکتور بنکیو BenQ MS521 ادارای بلندگوی داخلی ۲ واتی است ،اما ویدئوپروژکتور ان ای سی NEC NP-P501X  بلندگوی ۱۶ واتی برخوردار است. دوباره تاکید می کنیم که در هنگام اجاره ویدئو پروژکتور در مورد نحوه استفاده و نیاز خودتان اطلاعات کافی را در اختیار  همکاران شرکت قرار دهید.

نحوه اتصال ویدئو پروژکتور به کامپیوتر و لپ تاپ

وصل کردن ویدئو پروژکتور بسیار ساده  و سریع انجام می شود .در صورتی که تمایل دارید ،در مورد نحوه اتصال ویدئو پروژکتور به لپ تاپ بیشتر بدانید می توانید مقاله (راهنمای تصویری اتصال ویدئو پروژکتور به لپ تاپ و کامپیوتر) را مطالعه فرمایید.

چند نکته در مورد مراقبت و نگهداری از ویدئو پروژکتور

نکته اول مربوط به حمل و نقل و جابجایی ویدئو پروژکتور است که برای جلوگیری از وارد آمدن ضربه به لامپ دستگاه باید با دقت و احتیاط انجام شود. در مورد نکته دوم ،پیشنهاد می شود که حتی المقدور پروژکتور را در اتاق های مملو از دود و غبار و کثیفی استفاده نکنید زیرا  احتمال آسیب رسیدن به لنزهای پروژکتور وجود دارد.  نکته سوم  مربوط به دمای ویدئو پروژکتور است که لازم است تاکید کنیم که در صورت استفاده بیش از حد از دستگاه ، مراقب دمای درجه پروژکتور باشید و ویدئو پروژکتور را در معرض مستقیم نور آفتاب و یا وسایل گرمایشی نیز  قرار ندهید.

تماشای کارتون دربیرون محوطه

تماشای کارتون دربیرون محوطه 

اجاره ویدئو پروژکتور و پرده نمایش در مشهد و شهرهای مجاور

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط:

قیمت ویدئو پروژکتور،برد هوشمند و محصولات سیترو

سرویس و تعمیر انواع برندهای ویدئو پروژکتور و سایر خدمات شرکت ایمن پردازش

راهنمای جامع خرید ویدئو پروژکتور

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور برای مساجد و حسینیه ها

راهنمای خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور

در انتخاب یک ویدئو پروژکتور چه عواملی مهم هستند؟

دسته بندی انواع ویدئو/دیتا پروژکتور

چند نکته در مورد مراقبت و نگهداری از ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتورهای ال سی دی ، دی ال پی و ال ای دی/LCD-DLP_LED

عوامل مهم درانتخاب سطح روشنایی ویدئو /دیتا پروژکتور

آگاهی از شدت روشنایی یا انسی لومن در هنگام خرید ویدئو پروژکتور

آگاهی از رزولوشن یا وضوح تصویر در هنگام خرید ویدئو پروژکتور 

راهنمای تصویری وصل ویدئو پروژکتور به لپ تاپ و کامپیوتر

ویدئوپروژکتورها :مزایا و محدودیت‎ها

وقتی که پروژکتوری را جهت آموزش می خریم به چه مواردی دقت کنیم

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

Fatal error:
The encoded file /home/vista/domains/behprice.com/public_html/wp-content/themes/kanishop-theme/inc/single-product/related-products-to-post.php requires a license file kanishop-related-products-license.ks. in Unknown on line 0