راهنمای جامع خرید ویدئو پروژکتور

راهنمای جامع خرید ویدئو پروژکتور

راهنمای جامع خرید ویدئو پروژکتور

آخرین به روزرسانی: ۱۷-۰۸-۹۴

آیا به دنبال راهنمایی صادقانه و ساده و کامل در مورد انتخاب ویدئو پروژکتور هستید؟ همراه ما باشید تا مهم‎ترین نکات را باهم مرور کنیم.

در بخش راهنمای جامع ویدئو پروژکتور ، در صورت داشتن هر  گونه پرسشی، در بخش نظرات سوالات خودتان را مطرح فرمایید، تا ما پاسخگو باشیم.(تماس با ما )


اگر بدون اطلاعات قبلی ویدئو پروژکتور بخرید، به احتمال زیاد انتخاب خوبی نداشته‎اید. یا بیشتر از نیازتان هزینه کرده‎اید و یا از امکاناتی که برای موقعیت شما می‎توانست بسیار مفید باشد، غافل شده‎اید.
در انتخاب ویدئو پروژکتور دو گروه عامل را باید مدنظر داشته باشید. یک‎سری فاکتورهای اساسی و یک‎سری نکات جزیی.
می‎دانیم که در حال حاضر برای خرید ویدئو پروژکتور، انتخاب‌های زیادی وجود دارند اما چون فاکتورهای اساسی تعیین کننده ویدئو پروژکتور مناسب زیاد نیستند، در کل خرید ویدئو پروژکتور کار سختی نیست. ما سعی می‌کنیم در این راهنمای خرید بصورت جامع همه‎ی این نکات را توضیح دهیم.
این راهنما از ۳ بخش تشکیل شده است:
۱) در بخش اول ویدئو پروژکتور را تعریف می‎کنیم؛
۲)در بخش دوم فاکتورهای اصلی را توضیح می‎دهیم. اگر فقط به همین چند عامل که در بخش دوم برای انتخاب ویدئو پروژکتور یادآوری می‎کنیم توجه کنید، تصمیم درستی خواهید گرفت.
۳)در بخش سوم، امکانات مختلف را هم توضیح داده‎ایم و با دانستن آنها می‌توانید تصمیم بگرید که آیا برای شما کاربرد دارند یا خیر. اگر وقت بگذارید و این بخش را هم بخوانید، یکی از حرفه‌ای‎ترین افراد در انتخاب ویدئو پروژکتور خواهید بود!

ما تجربه‌ی حدود ۱۰ ساله‌ی خودمان در مورد ویدئو پروژکتور را همراه با مفیدترین مطالب سایتهای معتبر و به روز در مورد خرید ویدئو پروژکتور ترکیب کردیم تا راهنمای خرید مفیدی در مورد ویدئو پروژکتور در سایت‎های فارسی را ارائه دهیم.

۱)معرفی ویدئو پروژکتور ۲)نکات اساسی در خرید ویدئو پروژکتور ۳)جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن

تعریف ویدئو پروژکتور

انواع ویدئو پروژکتور:
۱) ویدئو پروژکتور جیبی
۲) ویدئو پروژکتور چند‎رسانه‌ای
۳) ویدئو پروژکتور سینمای خانگی
۴) ویدئو پروژکتورهای مورد استفاده در محل‎های برگزاری بزرگ و مخصوص نصب ثابت
(یک زیر مجموعه از مدل‎های چند‎رسانه ای)

۱) اندازه صفحه، فاصله پرتاب، نسبت پرتاب

۲) روشنایی

۳) رزولوشن یا وضوح تصویر

۴) کنتراست

 

۱) تصحیح ذوزنقه ای و تغییر لنز

DLP (2 یا LCD

۳) اتصالات

۴) بلندگوهای داخلی ویدئو پروژکتور

۳D(5

۶)وزن

بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور

یک ویدئو پروژکتور چیست؟

مسیر: بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور/ یک ویدئو پروژکتور چیست؟

ویدئو پروژکتور را می‎توان یک دوربین معکوس درنظرگرفت، یعنی به جای دریافت نور‌‌، نور را از لنز بیرون می‌فرستد. در این راهنمای خرید، ما درباره‌ی ویدئو پروژکتور دیجیتال صحبت خواهیم کرد که ویدئو پروژکتوری با ورودی ویدئو است و عملی شبیه به یک تلویزیون و یا مانیتور کامپیوتر را انجام می‌دهد؛ در حالی که مزایایی از جمله توانایی تولید اندازه‌‌ی تصویر بسیار بزرگتر و قابلیت حمل آسان را دارد.

دسته بندی‎های مختلفی برای ویدئو پروژکتورها وجود دارد. در اینجا از این دسته بندی استفاده می‌کنیم که خوب و مورد قبول است و در انتخاب به ما کمک خواهد کرد. اصولی که در زیر طرح می‎شود در مورد تمام انواع ویدئو پروژکتورها اعمال می شود.

انواع ویدئو پروژکتور:

مسیر: بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور/ انواع ویدئو پروژکتور

 • ویدئو پروژکتور جیبی که پیکو نیز نامیده می‎شود
 • ویدئو پروژکتور سینمای خانگی
 • ویدئو پروژکتور چند‎رسانه‌ای
 • ویدئو پروژکتورهای مورد استفاده در محل‎های برگزاری بزرگ و مخصوص نصب ثابت (یک زیر مجموعه از مدل‎های چند‎رسانه ای)

این دسته‎بندی فقط به منظور انتخاب بهتر است و مسلما مدل‎هایی هستند که در چند گروه قرار می‎گیرند و برخی مدل‎ها را به راحتی نمی‎توان به یک گروه خاص نسبت داد. به عنوان مثال، ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی و ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‌ای بسیار شبیه به هم هستند.

در اغلب موارد، نوع ویدئو پروژکتور با توجه به درخواست و نوع نیاز شما تعیین خواهد شد مثلا:
ویدئو پروژکتور جیبی یا پیکو برای زمانی که قابل حمل بودن ویدئو پروژکتور مهم است و در آن اندازه‌ی صفحه نمایش کوچک نیز قابل قبول است، ویدئو پروژکتور سینمای خانگی برای یک اتاق نشیمن، ویدئو پروژکتور چندرسانه‌ای برای اتاق جلسه‌ی هیئت مدیره‌ی یک شرکت و ویدئو پروژکتورهای مناسب محل برگزاری بزرگ و مخصوص نصب ثابت برای سالن سخنرانی با ۵۰۰ صندلی استفاده می‎شود.

۱- ویدئو پروژکتورهای جیبی

مسیر: بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور/  انواع ویدئو پروژکتور/ ۱- ویدئو پروژکتورهای جیبی

ویدئو پروژکتورهای جیبی

ویدئو پروژکتورهای جیبی

ویدئو پروژکتور جیبی یک فناوری نسبتا جدید است. البته منظور از جیبی بودن این نیست که در جیب معمولی جا شوند؛ با این حال، آنقدری کوچک هستند که راحت در دست قرار بگیرند و معمولا می‎توانند به خوبی بر روی سه پایه نصب شوند. از آنجا که این ویدئو پروژکتورها از لامپ LED استفاده می‎کنند، روشنایی کمی دارند: در حدود ۲۰ تا ۱۰۰۰ لومن. این میزان روشنایی بسیار کم است و مهم‎ترین نکته برای نخریدن این ویدئو پروژکتورها است (مثلا این ویدئو پروژکتورها را با ویدئو پروژکتور‎های چند‎رسانه‌ای معمول که در محدوده ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ لومن اند، مقایسه کنید). شما می‎توانید با مراجعه به سایت www.behprice.com و رفتن به تب ویدئوپروژکتور، نمونه‎های مختلف پروژکتورها با روشنایی های متفاوت را مشاهده کنید.

استفاده از ویدئو پروژکتورهای جیبی به عنوان یک جایگزین برای حمل مانیتور یا تلویزیون مفیدند اما اگر قصد شما نمایش مطلب به گروهی بیشتر از چند فرد باشد، متاسفانه مناسب نیستند.
تا همین اواخر، ویدئو پروژکتور جیبی بیشتر به عنوان یک وسیله تازه و برای سرگرمی تا یک فن آوری جدید برای صفحه نمایش در نظر گرفته شده بود؛ با این حال، همانطور که لامپ‎های LED بهبود یافته است، توانایی‎های ویدئو پروژکتور پیکو نیز افزایش یافته است و شروع به ورود جدی به بازار ویدئو پروژکتور نموده‌اند.
در مقایسه ویدئو پروژکتورهای جیبی با مدل‎های دیگر لامپی (مدل‎های متال هالید) ۲ چیز اصلا قابل مقایسه نیست: روشنایی بسیار پایین LEDها و عمر لامپ استثنایی آنها. آینده‎ی این ویدئو پروژکتورها روشن بنظر می‎رسد چون استهلاک و خرابی کمتری دارند و عمر لامپ آنها بسیار بیشتر است و نیاز به تعویض لامپ که متداول ترین ایراد سخت افزاری ویدئو پروژکتورها به شمار می‎آید، ندارند.

یکی دیگر از محدودیت‎های مهم مشترک ویدئو پروژکتورهای جیبی، نداشتن لنز زوم است؛ این بدین معنی است که تنها راهی که شما می‎توانید اندازه‌ی تصویر را کنترل کنید، با حرکت فیزیکی ویدئو پروژکتور به فاصله نزدیک‎تر یا دورتر از صفحه نمایش است. اگر جمع و جور بودن ویدئو پروژکتور بیش از روشنایی و زوم آن برای شما اهمیت دارد، ویدئو پروژکتور پیکو برای شما مناسب خواهد بود. اگر نه، بهتراست به دنبال ویدئو پروژکتورهای چند‎رسانه‌ای باشید. چند مقاله مرتبط:

۲- ویدئو پروژکتورهای چند رسانه‌ای

– ویدئو پروژکتورهای چند رسانه ای با برد بلند

مسیر: بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور/  انواع ویدئو پروژکتور/ ۲- ویدئو پروژکتورهای چندرسانه ای/ – ویدئو پروژکتورهای چندرسانه ای با برد بلند

ویدئو پروژکتورهای چند رسانه‌ای

ویدئو پروژکتورهای چند رسانه‌ای

ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‎ای بزرگترین دسته‌ی ویدئو پروژکتورها هستند. ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‌ای همه کاره‎اند و برای همه چیز، از ارائه پاورپوینت‎های سخنرانی تا نمایش کلیپ‎های ویدیویی و نمایش اسلاید در مجالس عروسی استفاده می‎شوند. این ویدئو پروژکتورها معمولا قابل حمل در نظر گرفته می شوند؛ در وزنی کمتر از ۱٫۵ کیلوگرم برای مدل‎های فوق العاده باریک به بالاتر وجود دارند و روشنایی آن‎ها در محدوده ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ لومن یا بیشتر است.
به غیر از زیر گروه ویژه‌ با نام” ویدئو پروژکتور برد کوتاه”، تقریبا همیشه لنزهای زوم دارند؛ با این حال، محدوده زوم آن‎ها معمولا کمتر از ویدئو پروژکتورهای مشابه سینمای خانگی است: ۱٫۲x تا ۱٫۵x (در مقایسه با ۲x در سینمای خانگی). این به این معنی است که در هنگام انتخاب توجه ویژه‌ای جهت اطمینان از سازگاری اندازه صفحه نمایش با نسبت پرتاب (برد) ویدئو پروژکتور موردنیاز است.
ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‎ای تقریباً همه ورودی VGA و ویدئو کامپوزیت دارند و بسیاری از مدل‎ها در حال حاضر از ویژگی HDMI نیز برخوردارند. در برخی موارد، یک پورت DVI-D به جای HDMI ارائه می‎شود، اما در این موارد، دستگاه HDMI می‎تواند با استفاده از یک آداپتور ارزان قیمت به آن متصل شود. به طور مشابه، دستگاه‎های DVI را می توان به یک ویدئو پروژکتور که تنها دارای HDMI است، با استفاده از یک کابل یا آداپتور DVI به HDMI متصل نمود.
لازم به یاداوری است که پورت DVI در ۳ حالت وجود دارد. DVI-D که دیجیتال است، DVI-A که آنالوگ است و DVI-I که هم آنالوگ و هم دیجیتال است.
رزولوشن های معمول ویدئو پروژکتور های چند رسانه ای، SVGA، XGA ،WXGA و WUXGA هستند و در آینده دور ۴kها هم خواهند آمد. محبوب ترین رزولوشن، XGA است و درمجموع برای ارائه‌ی پاورپوینت مناسب است اما برای نمایش HD، ایده آل نیست، به این دلیل که روزلوشن های HD عریض تر از ۴:۳ هستند و نمایش مطلوبی در رزولوشن های ۴:۳ مثل XGA نخواهند داشت.

اگر ۴:۳ کمی نامفهوم بنظر می‌رسد این توضیح را بخوانید: ۴:۳ که ۴ به ۳ خوانده می‌شود، همان کسر ساد‎ه شده‎ی رزولوشن است . مثلا SVGA که رزولوشن ۸۰۰ در ۶۰۰ است یعنی نسبت تصویر ۸۰۰ به ۶۰۰ یا ۸۰۰:۶۰۰ دارد. وقتی این کسر را ساده کنیم به عبارت ۴:۳ می‎رسیم. حالا می دانیم رزولوشن‎های مثل ۸۰۰ در ۶۰۰ و ۱۰۲۴ در ۷۶۸ و … نسبت ۴:۳ دارند و مثلا رزولوشن HD720 که ۱۲۸۰ در ۷۲۰ است، نسبت ۱۶:۹ .

رزولوشن بصورت عدد نمایش داده می‌شود و چون بخاطرسپاری و استفاده از این اعداد سخت است، برای رزولوشن‎های متداول نام قرار داده اند. مثلا:

SVGA ۸۰۰ در ۶۰۰ پیکسل
XGA ۱۰۲۴ در ۷۶۸ پیکسل
WXGA ۱۲۸۰ در ۸۰۰ پیکسل
WUXGA ۱۹۲۰ در ۱۲۰۰ پیکسل
HD 720 ۱۲۸۰ در ۷۲۰ پیکسل
HD 1080 ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل
ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‎ای با برد کوتاه
ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‎ای با برد بسیار کوتاه

مسیر: بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور/ انواع ویدئو پروژکتور/ ۲- ویدئو پروژکتورهای چندرسانه ای/ – ویدئو پروژکتورهای چند رسانه ای با برد کوتاه و برد بسیار کوتاه

اگرچه بیشتر ویدئوپروژکتورهای چند‎رسانه‌ای لنز زوم توکار (داخلی) دارند، ویدئو پروژکتورهای برد کوتاه و برد بسیار کوتاه که جزء این دسته‎اند، فاقد لنز می‎باشند و در بسیاری از موارد از یک آینه استفاده می‎کنند و تصویر قبل از اینکه به صفحه نمایش تابیده شود، ابتدا به آن منتقل می شود.
به طور کلی، نسبت پرتاب (یا نسبت برد) کمتر از ۱:۱ برد کوتاه در نظر گرفته می‎شود. رایج ترین نسبت پرتاب ۰٫۵:۱، برای مدل‎های برد کوتاه و ۰٫۳:۱، برای مدل‎های برد بسیار کوتاه است.
این ویدئو پروژکتورها معمولا به جای سقف بر دیوار نصب می‎شوند و طوری طراحی شده‎اند که بسیار نزدیک به صفحه نمایش نصب شوند: حدودا ۴۵ تا ۶۰ سانتیمتر.

نسبت پرتاب ۰٫۵:۱ به این معنی است که به ازای هر ۰٫۵ واحد فاصله ویدئو پروژکتور از صفحه، ۱ واحد عرض تصویرش خواهد بود. مثلا ویدئو پروژکتوری با نسبت پرتاب ۰٫۳:۱ نسبت به ویدئو پروژکتور با نسبت ۰٫۵:۱ در فاصله مشخص از صفحه ، تصویر با عرض بیشتری تولید می‎کند. این مورد در پایین بصورت کامل توضیح داده شده است.

ویدئو پروژکتورهای برد کوتاه اغلب مورد استفاده در کلاس‎های درس هستند و برای کار با وایت‎بردهای هوشمند دیجیتال (تخته‌ی هوشمند یا برد هوشمند هم نامیده می‌شوند) ایده‎آل‎اند. ممکن است به ذهن‎تان برسد برای دستیابی به یک تصویر بسیار بزرگ در یک فضای کوچک (با فرض اینکه سطح نور به اندازه کافی کم محیط) بخواهید یک ویدئو پروژکتور برد کوتاه را چند متر عقب‎تر از میزان توصیه شده نصب کنید. این کار احتمالا عملی نیست زیرا در ویدئو پروژکتور برد کوتاه، اگر خارج از محدوده برد توصیه شده آن استفاده شود، انحراف تصویر زیاد می‎شود و برای تولید یک تصویر بدون انحراف، نیاز به نصب دقیق دارد. همچنین بدلیل اینکه روشنایی کم و نسبت پرتاب زیادی دارند، با کمی عقب بردن، تصویر بسیار بزرگ می‌شود و نور کم، اذیت‎کننده خواهد بود.

از آنجا که این ویدئو پروژکتورها برای صفحه نمایش‎های کوچک تعریف شده اند (با عرض حداکثر ۲٫۵ متر)، روشنایی آن‎ها معمولا حداکثر ۳۰۰۰ لومن است مانند ویدئوپروژکتور مدل EPSON EB-S8 که این قابلیت را دارد. اگر شما یک ویدئو پروژکتور با روشنایی بیشتر می‎خواهید و برای فاصله پرده تا ویدئو پروژکتور محدودیت زیادی دارید، بجای انتخاب “برد کوتاه” یک ویدئو پروژکتور مخصوص نصب ثابت با قابلیت تعویض لنز را به شما توصیه می‎کنیم.

۳- ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی

مسیر: بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور / انواع ویدئو پروژکتور/ ۳- ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی

ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی

ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی

ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی واقعی برخلاف ویدئو پروژکتورهای مشترک در گروه چندرسانه‌ای و سینمای خانگی که از دیدگاه ویژگی می‎توانند به عنوان ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‌ای تلقی شوند، بر کیفیت تصویر بیش از هر چیز تاکید دارند. آنها به ندرت روشن تر از ۲۵۰۰ لومن اند (البته این میزان بنظر متغیر است) و بیشترین زوم را نسبت به تمام ویدئو پروژکتورهایی که از لنز توکار (داخلی) استفاده می‎کنند دارد.
آنها برای استفاده در اتاق نشیمن و یا اتاق نمایش کوچک، که نور محیط را می توان به طور کامل کنترل نمود، کاربرد دارند. این ویدئو پروژکتورها از تکنولوژی تصویر DLP و یا LCoS استفاده می‎کنند. تقریبا هیچ یک فناوری ۳LCD را ندارند و به طور کلی بهترین تصویر از هر نوع را می‎دهند، با فرض اینکه در تاریکی کامل و در فاصله معقول از آنها استفاده کنید.

ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی اغلب قابلیت کنترل کم ولتاژ (LVC) دارند، به طوری که روشن یا خاموش کردن ویدئو پروژکتور می‎تواند بالا یا پایین رفتن پرده نمایش را مدیریت کند و یا اگر یک قاب ثابت پوشیده شده با پرده است آن را باز و بسته کند. برای رسیدن به آرامترین عملیات ممکن، سیستم خنک کننده کارآمدتر یا حرفه‌ای‎تری دارند که آنها را نسبتا بزرگ می‎کنند و در برخی موارد، امکان نصب معکوس در سقف را ندارند. آنها همچنین به نسبت مشخصات، گران‎ قیمت‎ترین نوع ویدئو پروژکتور می‌باشند.
اگر:
– تصویر عالی می‎خواهید؛
– می توانید همه‌ی نورهای محیط را ببندید؛
– با اندازه‌ی صفحه نمایش تا ۱۰۰ اینچ یا همان حدود کار می کنید؛
پس ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی انتخابی عالی برای شما هستند. در غیر این صورت، بهتر است به یک ویدئو پروژکتور چندرسانه‌ای با روشنایی بیشتر توجه کنید، حتی اگر قصد استفاده از آن را در یک محیط سینمای خانگی دارید.

۴- ویدئو پروژکتورهای مخصوص نصب و راه اندازی ثابت و مناسب محل برگزاری بزرگ

مسیر: بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور/  انواع ویدئو پروژکتور/  ۴- ویدئو پروژکتورهای مخصوص نصب و راه اندازی ثابت و مناسب محل برگزاری بزرگ

ویدئو پروژکتورهای مخصوص نصب و راه اندازی ثابت و مناسب محل برگزاری بزرگ

ویدئو پروژکتورهای مخصوص نصب و راه اندازی ثابت و مناسب محل برگزاری بزرگ

ویدئو پروژکتورهای این دسته بندی، اغلب همراه با ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‌ای هستند. آنها روشن‎ترین نوع موجود در بازار هستند و با روشنایی از حدود ۴۵۰۰ لومن شروع می‌شوند و تا ۲۰۰۰۰ یا بیشتر ادامه دارند. ویدئو پروژکتورهای مخصوص نصب ثابت، معمولا قابل حمل نیستند و راه اندازی آن‎ها مدتی طول می‎کشد. در اغلب موارد، آنها به دلیل ویژگی سیستم لنز قابل تعویض، از نظر فاصله پرتاب، سازگارترین نوع ویدئو پروژکتورها محسوب می شوند. به طور معمول در سالن‎های سخنرانی، سینماها، مساجد، ورزشگاه‎ها و موارد مشابهی که نیاز به نمایش برای مردم زیادی است، استفاده می شوند. علاوه بر اندازه‌ی صفحه نمایش بزرگ، آنها در مواردی که نور محیط نمی تواند کنترل شود، استفاده می شوند. همچنین بسیاری از آنها از قابلیت انباشتگی (استفاده از چند ویدئو پروژکتور به صورت هم‎زمان برای یک صفحه) پشتیبانی می‎کنند، یعنی خروجی تصویر از دو یا تعداد بیشتری ویدئو پروژکتور، می تواند روی هم بیفتد که باعث افزایش روشنایی، فراتر از آنچه یک ویدئو پروژکتور می‎تواند ایجاد کند، شود.

به دلیل وزن آنها و ماهیت سیستم لنزی که استفاده می‎کنند، در بسیاری از موارد، این ویدئو پروژکتورها باید توسط یک انتگراتور(سطح سنج) تنظیم شوند و نیاز به نصب و راه‎اندازی توسط یک تکنسین حرفه ای  دارند.

بخش دوم: نکات اساسی در خرید ویدئوپروژکتور

۱- اندازه صفحه، فاصله پرتاب، نسبت پرتاب

مسیر: بخش دوم: نکات اساسی در خرید ویدئو پروژکتور / ۱- اندازه صفحه، فاصله پرتاب، نسبت پرتاب

اندازه صفحه، فاصله پرتاب، نسبت پرتاب

اندازه صفحه، فاصله پرتاب، نسبت پرتاب

دلیل اینکه این ۳ قسمت را با هم توضیح می‌دهیم این است که کاملا به هم وابسته‎اند. سوال این است که اصلا چرا اندازه صفحه نمایش و فاصله پرتاب مهم است؟ و یا نسبت پرتاب چیست؟

ویدئو پروژکتور‎ها در یک فاصله مشخص، اندازه تصویر یکسانی تولید نمی‌کنند. مشخصه‌ی بسیار مهمی به نام “نسبت پرتاب” در ویدئوپروژکتورها وجود دارد. نسبت پرتاب مشخص می‎کند ویدئو پروژکتور در چه فاصله‎ای از صفحه نمایش، چه عرض تصویری بر روی صفحه نمایش تولید می‌کند.

برای مثال: اگر صفحه نمایش شما به عرض ۳ متر است و ویدئو پروژکتور از آن ۴٫۵ متر دورتر است، شما به یک لنز که نسبت پرتاب ۱٫۵:۱ را پوشش می‎دهد، نیاز دارید.

بنابراین اولین گام در انتخاب یک ویدئو پروژکتور، تعیین عرض صفحه نمایش و فاصله‌ی ویدئو پروژکتور از صفحه نمایش است. هنگامی که شما این مرحله را انجام دهید، انتخاب‎های شما بطور قابل توجهی محدود می‌شود. البته در بسیاری موارد انعطاف دارید و فضای شما اجازه نصب ویدئو پروژکتور را در هر جایی که بخواهید بر روی سقف می‎دهد. در این مورد، در حالی که شما از لحاظ فنی ممکن است قادر به انتخاب هر ویدئو پروژکتوری باشید، این را در نظر بگیرید که بهتر است ویدئو پروژکتور را هرچه بتوانید نزدیک‎تر به صفحه نمایش نصب کنید. نور تابع قانون مربع معکوس است، به این معنی که روشنایی با افزایش فاصله به صورت لگاریتمی افت می‎کند، بنابراین هرچه ویدئو پروژکتور را نزدیک تر به صفحه نمایش نصب کنید، لومن کمتری نیاز خواهید داشت.

Inverse square

قانون مربع معکوس

پس ۳ مولفه داریم: عرض صفحه (نه قطر آن)، فاصله ویدئو پروژکتور تا صفحه و نسبت برد یا نسبت پرتاب ویدئو پروژکتور
بر اساس اینکه کدام ثابت است، باید بقیه را تعیین کنید. البته در بیشتر موارد تا حد قابل قبولی امکان مانور دارید.
مثال ها:
– می‎خواهید ویدئو پروژکتور را برای مسجدتان تهیه کنید و لوستر بزرگی دارید و مجبورید ویدئو پروژکتور را طوری نصب کنید که لوستر پشت آن باشد. در این حالت نسبت پرتاب بسیار مهم خواهد شد و می‎بایست حتما ان را در نظر بگیرید. برای آشنایی بیشتر با پروژکتورها با نسبت‎های پرتاب متفاوت می‎توانید به سایت www.behprice.com مراجعه کنید.
– حالت خاص هم این که یک پایه نصب شده موجود بر روی سقف دارید و می‎خواهید مجددا از آن استفاده کنید. در این مورد، شما نیاز دارید که ویدئو پروژکتوری تهیه کنید که روی پایه قبلی تان نصب شود و تصویر به اندازه‎ای بگیرید. البته چون معمولا بازکردن و تعویض مکان پایه ویدئو پروژکتور کار آسانی است، منطقی‎تر است آن را تعویض کنید و انتخاب‎هایتان را به این دلیل محدود نکنید.
– می‎خواهید تصویری با عرض صفحه کاملا مشخصی داشته باشید پس می‎بایست ویدئو پروژکتوری تهیه کنید که بتواند آن عرض تصویر را بدهد و در فاصله مناسبی نصب شود.

پروژکتورهای برد بلند، برد متوسط و بردکوتاه

پروژکتورهای برد بلند، برد متوسط و بردکوتاه

اما اگر ندانید باید چه کنید یا اگر ویدئو پروژکتور در حال سفر استفاده شود چطور؟
حتی با اینکه نه برای نسبت پرتاب و نه اندازه صفحه نمایش استانداردی وجود ندارد، لازم است هر تلاشی برای پیدا کردن مورد مناسب انجام شود. بر روی کاغذ، ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‎ای با لنزهای توکار خیلی با هم متفاوت به نظر نمی‎رسند. آنها اکثرا در محدوده بین ۱٫۳:۱ تا ۳:۱ اند، در حالی که یک ویدئو پروژکتور مخصوص نصب ثابت با قابلیت تعویض لنز پروژکتور ممکن است با لنزهای مختلف، از ۰٫۸:۱ تا ۱۵:۱ نیز باشند. ممکن است تصمیم بگیرید چون همه تقریبا یکسان هستند، ریسک کنید.

اگر شما واقعا نمی‎توانید نوع مناسب را پیدا کنید، دو گزینه پیش رو دارید: انتخاب یک مدل با زوم بیشتر (لنز زوم: این قابلیت به شما این امکان را می‎دهد تا اندازه تصویر نمایش داده شده را بدون حرکت دادن پروژکتور، تنظیم کنید. این امکان برای استفاده در اتاق‎های کوچک ایده‎ال است) – که هزینه بیشتری خواهد داشت- یا اینکه ویدئو پروژکتوری با برد کوتاه تر. (نه دقیقا ویدئو پروژکتور برد کوتاه چون زوم ندارند و اگر به دقت قرار نگیرند انحراف تصویر بیش از حد می‎شود) بلکه چیزی در حدود ۱٫۳:۱ انتهای محدوده این گروه. چرا؟ زیرا غالباً، قرار گرفتن ویدئو پروژکتور نزدیک تر به صفحه نمایش مشکل کمتری از قرار گرفتن آن در فاصله دورتر خواهد داشت.

در ضمن در رابطه با محل قرارگیری ویدئو پروژکتور باید به این نکته توجه کرد که اگرچه ویدئو پروژکتورهای مدرن واقعا بی‎صداهستند اما آنها هنوز هم تا حدی صدای فن دارند وبه همین دلیل آنها را در پشت محل نشستن قرار می‎دهیم. اگر توانستید ویدئو پروژکتوری بیابید که صدای فن ارامی دارد، به هر قیمت که باشد، ان را در حد امکان نزدیک سرتان قرار دهید. استفاده از فاصله‎های نزدیک، روشنایی بیشتری را بوجود خواهد اورد.

حالت ایده آل: اگر ویدئو پروژکتور زوم دارد، آن را طوری تنظیم کنید که بتوانید ویدئو پروژکتور را تا جای ممکن نزدیک به صفحه نمایش نصب نمایید.

۲- روشنایی

مسیر: بخش دوم: نکات اساسی در خرید ویدئو پروژکتور / ۲- روشنایی

نور ویدئو پروژکتور از کجا سرچشمه می گیرد؟

مسیر: بخش دوم: نکات اساسی در خرید ویدئو پروژکتور/ ۲- روشنایی/ نور ویدئو پروژکتور از کجا سرچشمه می گیرد؟

ویدئو پروژکتورها عمدتا از دو تکنولوژی لامپ استفاده می کنند: LED و متال هالید. ویدئو پروژکتورهای LED تا حدود ۱۰۰۰ لومن در حال حاضر افزایش یافته‎اند و عمدتا در رده پیکو قرار می‎گیرند. تقریبا همه‎ی ویدئو پروژکتورهای دیگر از فلز هالید استفاده می‌کنند – عمر لامپ ویدئو پروژکتور دیجیتال کلاسیک بین ۲۰۰۰ و ۵۰۰۰ ساعت است. همچنین چند مدل ویدئو پروژکتور غیر عادی با قابلیت سیستم هیبریدی لیزر سبز/LED وجود دارند.

چقدر روشنایی نیاز دارم؟

در حالی که نسبت پرتاب بسیار مهم است، روشنایی مهم‎ترین مشخصه برای انتخاب صحیح ویدئو پروژکتور است و این جایی است که در آن مقدار نور محیط با اهمیت می‎شود. اگر تصویر به اندازه کافی روشن نیست تا به وضوح دیده شود، همه ملاحظات دیگر بی نتیجه‎اند. گرفتن نور کافی از یک ویدئو پروژکتور اغلب بزرگترین چالش است اما به یاد داشته باشید که به دست آوردن ویدئو پروژکتوری که بیش از حد روشن باشد تقریبا غیر‎ممکن است. اگر ویدئو پروژکتور خیلی پرنور باشد می‌توانید همیشه میزان نور را کم کنید. اما بیشتر کردن نور ویدئو پروژکتوری که کم است…!

روشنایی پروژکتور

روشنایی پروژکتور

هنگامی که می‎خواهید میزان لومن مورد نیازتان را مشخص کنید، عوامل زیر را درنظر بگیرید.
اندازه تصویر نمایش داده‌ شده: زمانی که اندازه تصویر افزایش می‎یابد، روشنایی دریافت شده کاهش می‎یابد چون نور در یک ناحیه بزرگتری پخش می‎شود. هرچه اندازه تصویر بزرگتر می‎شود میزان لومن مورد نیاز برای داشتن یک تصویر روشن افزایش می‎یابد.درست مانند زمانی که با یک چراغ قوه بر روی دیواری نور می اندازید و هرچه نزدیک تر بروید، شدت روشنایی افزایش می‌یابد.
چه میزان نور در اتاق وجود دارد: اتاقی که مقدار زیادی نور طبیعی یا مصنوعی دارد به میزان لومن بیشتری نیاز دارد در حالی که یک اتاق کاملا تاریک به لومن کم‎تری نیاز خواهد داشت.

در دنیای ایده‎آل که در آن زندگی نمی کنیم، ویدئو پروژکتورها همیشه در تاریکی مطلق استفاده می‎شوند. اضافه کردن نور بیشتر، کنتراست تصویر را کاهش می‎دهد و رنگ تصویر را از بین می‎برد. حتی تهیه یک ویدئو پروژکتور روشن‎تر نیز فقط تا حدی مشکل را حل می‌کند؛ چون نور محیط با بخش‎های تیره‎تر تصویر ترکیب می‎شود و رنگ آنها را از بین می‎برد. اگر شما مجبور به استفاده از یک ویدئو پروژکتور در نور محیط هستید، هرگز یک تصویر کامل را دریافت نمی‎کنید، اما ممکن است حداقل یک تصویر قابل مشاهده دریافت کنید.
پس اگر ویدئو پروژکتوری در یک محیط دارید و قصد افزایش کیفیت نمایش مطلب‎تان را دارید، اگر بتوانید نور محیط را کم کنید بسیار بهتر است تا ویدئو پروژکتور با روشنایی بیشتر را جایگزین کنید.

روشنایی ویدئو پروژکتور با انسی لومنس (به اختصار لومنس) اندازه‌گیری می‎شود. محاسبه‌ی اینکه چه مقدار لومن نیاز دارید نیاز به دانستن فاصله‌ی پرتاب (فاصله ویدئو پروژکتور تا صفحه)، عرض تصویر، مقدار نور محیط و محتوایی که نشان داده خواهد شد، دارد.

چند نمونه از تعداد لومن ها که شما باید نیاز آن را پیش‌بینی کنید عبارتند از:

• یک اتاق نشیمن که در آن چراغ‎ها را می‎توان به طور کامل خاموش کرد: ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ لومن؛
• یک کلاس درس مدرسه یا اتاق هیئت مدیره که در آن چراغ را می‎توان پوشاند، اگر به طور کامل خاموش نمی‎شود: ۳۰۰۰ لومن؛
• سالن سخنرانی و یا مسجد کوچک نیازمند به یک صفحه نمایش عرض ۳ متر و مقدار متوسط نور: ۵۰۰۰ لومن؛
• یک سالن سینما: ۲۰۰۰۰ لومن یا بیشتر؛

تفاوت میزان روشن بودن ویدئوویدئو پروژکتور ، اهمیت توجه به این نکته را نشان می دهد

تفاوت میزان روشن بودن ویدئو پروژکتور، اهمیت توجه به این نکته را نشان می دهد

محتوای مورد نمایش نیز باید درنظرگرفته شود. آیا شما متن یک اهنگ بر روی یک پس‎زمینه تک‎رنگ را پخش می کنید؟ و یا عکس‎هایی را در گالری هنری نشان می‎دهید؟ در مورد اول، کنتراست تصویر به حدی زیاد است که شما می‎توانید با یک ویدئو پروژکتور بسیار ضعیف‎تر نیز تصویر را دریافت کنید. در مورد دوم، شما احتمالا می‎خواهید همه نکات دقیق و ظریف مربوطه را که می‎توانید حفظ کنید، بنابراین، لومن بیشتری نیاز خواهید داشت.

اگر دقیقا نمی‌دانید ویدئو پروژکتور را در چه مکان‎هایی استفاده خواهید کرد، پرنورترین ویدئو پروژکتوری را که توانایی دارید، تهیه کنید که قادر به حمل آن نیز باشید.

گرچه، با کمی فکر می‎توانید با تخمین منطقی انتخاب کنید. به عنوان نمونه اگر شما فروشنده سیار هستید و به گروه‌های تا ۲۰ نفر در شرکت‎های مختلف آموزش می‎دهید، ۳۰۰۰ لومن ممکن است تا زمانی که شما با پنجره بدون پرده مواجه نشوید کافی باشد. اگر شما یک اتاق بدون پرده دارید و یا در حال تلاش برای ارائه پروژه خارج از منزل در نور روز هستید، آگاه باشید‎؛ ممکن است هیچ ویدئو پروژکتوری به اندازه کافی روشن نباشد. شما برای انجام کاری ویدئو پروژکتور درخواست کرده اید که برای آن ساخته نشده است.اگر خود تصویر کنتراست بالایی داشته باشد، نیاز به ویدئو پروژکتور با نور کمتر دارید.

در پایان اگر ویدئو پروژکتور برای مراسم مهمی قرار است استفاده شود، ضروری است که نور محیط تا جای ممکن کم شده باشد و اگر این امکان پذیر نمی باشد، پس شاید باید به فکر تلویزیون یا مانیتور (که شاید به عنوان یک “دیوار ویدئویی” قرار می گیرند) به عنوان یک جایگزین باشید. نور محیط نه تنها کیفیت تصویر را تنزل می دهد بلکه آن را تغییر می‎دهد. عدم کالیبراسیون دقیق ویدئو پروژکتور یا تصحیح رنگ هریک به تنهایی بر تصویر موثرند.

برای شروع نمایش‎های مهم، ویدئو پروژکتورها احتمالا ایده ال نمی‎باشند؛ مخصوصا هنگامی که در اتاق نور وجود داشته باشد.

اگر شما نمی‎توانید یک ویدئو پروژکتور به اندازه کافی روشن برای محیط خود پیدا کنید، می‎توانید به قابلیت انباشته سازی (ترکیب تصویر چند ویدئو پروژکتور) توجه کنید. با استفاده از این قابلیت می‎توانید تصویر چند ویدئو پروژکتور را دقیق روی هم بیاندازید و مثلا اگر ۲ ویدئو پروژکتور دارید و هر کدام ۷۲۰۰ انسی لومنس دارند، تصویری با ۱۴۴۰۰ حدود ۱۰۰۰۰ لومنس داشته باشید (در این حالت دقیقا اندازه ۲ ویدئوپروژکتور روشنایی ندارید). انباشته سازی نیاز به ویدئو پروژکتورهای سازگار و یا استفاده از سخت افزار خارجی برای تراز دقیق تصاویر دارد. ویدئو پروژکتور NEC PA722X نمونه‌ای است که این قابلیت را دارد.

۳- رزولوشن یا وضوح تصویر

مسیر: بخش دوم: نکات اساسی در خرید ویدئو پروژکتور/ ۳- رزولوشن یا وضوح تصویر

چه رزولوشنی نیاز دارم؟

رزولوشن مهم است اما شاید کمتر از آنکه فکر کنید.
بیشتر ویدئو پروژکتورها این روزها حداقل رزولوشن (XGA (1024 x 76 دارند و نسبت تصویر ۴:۳ که از خیلی پیش برای ارائه پاورپوینت استفاده می‎شده است. چند مدل سطح پایین هنوز (SVGA (600 x 800 اند و ویدئو پروژکتورهای جیبی گاهی اوقات رزولوشن ضعیف‎تری دارند. به خاطر ویدیوهای HD، فرمت‎های عریض در حال افزایش که از (WXGA (1280 x 800 شروع می‎شوند، در حال جایگزینی با استانداردهای قدیمی ۴:۳ هستند.

رزولوشن پایین تر از XGA توصیه نمی‌شود. در SVGA و رزولوشن‎های پایین تر، پیکسل‎های تصویر بسیار آشکار خواهند شد. همچنین، برخی از برنامه‎های رایانه حتی برای اجرا حداقل به رزولوشن XGA نیاز دارند. شما می‎توانید تقلب کنید و خروجی ویدئو پروژکتور کامپیوتر را بر XGA تنظیم کنید و اجازه دهید ویدئو پروژکتور مقیاس تصویر را کاهش دهد تا به رزولوشن اصلی خود ویدئو پروژکتور برسد. با این حال، تصویر تار و متن‎های کوچکتر خوانده نخواهد شد.هر ویدئوپروژکتوری می‌تواند تا حدی رزولوشن های پایین‌تر و بالاتر از رزولوشن اصلی خود را قبول کند و آنها را نمایش دهد اما این کار کیفیت تصویر را بشدت کاهش می دهد.

تصویر ایده آل در حالت یکی بودن رزولوشن خروجی تصویر با رزولوشن اصلی ویدئو پروژکتور بوجود می‎آید.

همچنین به اصطلاح “اثر screen-door (مشخص شدن پیکسل های تصویر) ” (که در زیر توضیح می‌دهیم) در SVGA یا پایین‎تر بدتر خواهد بود.

رزولوشن یا وضوح تصویر

رزولوشن یا وضوح تصویر

برای کاربردهای خاص مانند برگزاری نمایشگاه عکس، رزولوشن بالاتری خواهید خواست چون به وضوح بالاتری نیاز دارید. در مورد خرید یک ویدئو پروژکتور سینمای خانگی ایده‎آل، خریدن یا نخریدن ۴Kها واقعا یک سوال است چون به هرحال تقریبا تمام ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی حداقل (Full HD (1080 × ۱۹۲۰ می‎باشد. مطمئنا ۴K در یک ویدئو پروژکتور بیش از ۴K در تلویزیون تفاوت ایجاد می‎کند زیرا شما می توانید اندازه تصویر بزرگتری داشته باشید اما در حال حاضر منابع محدودی برای ۴K وجود دارد، مگر اینکه شما یک دوربین بخرید و با آن برای خودتان ضبط کنید. همچنین استاندارد HDMI 1.4a فقط از ۴Kp30 پشتیبانی می‎کند (یعنی حداکثر نمایش ۳۰ فریم بر ثانیه یا ۳۰HZ برای ورودی‎های رایانه)
بنابراین اگر شما فرد آینده‎نگری هستید که به دنبال آخرین فناوری‎ها و قابلیت‎ها هستید، در آینده ممکن است در نهایت زمانی که استاندارد HDMI 2.0 بیرون می‎آید و به پشتیبانی از سرعت فریم بالاتر می‎افزاید از دست خود عصبانی شوید.

۴- کنتراست

مسیر: بخش دوم: نکات اساسی در خرید ویدئو پروژکتور/ ۴- کنتراست

آیا باید در مورد نسبت کنتراست مراقب باشم؟

نسبت کنتراست احتمالا بی‌معنی‌ترین مشخصه‌ای است که در ویدئوپروژکتورها خواهید دید. می‌دانیم کنتراست هم بصورت اصلی و هم داینامیک/پویا وجود دارد. مانند تلویزیون ها، پروژکتورها بیشتر کنتراست پویا را عنوان می کنند که عملکرد آن ها را روی کاغذ افزایش می دهد. همچنین سطح پرده نمایش هم نقش بزرگی در کنتراست بازی می کند. در نهایت هر نوری در محیط، کنتراست را در حد عدد ۲ رقمی پایین می آورد. جز در شرایطی که محیط مناسب برای تماشا را دارید (مثلا نزدیک هیچ نوری نباشید و پرده نمایش خوبی داشته باشید) نسبت کنتراست ۵۰۰:۱ یا ۱۰۰,۰۰۰:۱ روی کاغذ، تفاوتی در عمل ندارند.

 

بخش سوم: جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن

۱- اصطلاح تصحیح ذوزنقه ای و تغییر لنز چیست؟

مسیر: بخش سوم: جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن/ ۱- اصطلاح تصحیح ذوزنقه ای و تغییر لنز چیست؟

بیشتر ویدئو پروژکتورها حداقل قابلیت تصحیح keystone عمودی دارند، حتی اگر تصحیح افقی را نداشته باشند؛ برخی حتی قابلیت تغییر لنز دارند. این قابلیت اثر keystone ذوزنقه‎ای مانند را اصلاح می‎کند. وقتی ویدئو پروژکتور پایین‎تر یا بالاتر از صفحه نمایش است، بالا یا پایین تصویر عریض‎تر است (keystone عمودی) یا وقتی ویدئو پروژکتور نسبت به وسط تصویر، به چپ یا راست انحراف داشته باشد، قسمت راست یا چپ تصویر عریض‎تر است (keystoneافقی). به تعریف دیگر اگر ویدئو پروژکتور بخواهد تصویر را بر روی صفحه‎ای در بالا، پایین، راست یا چپ خود نمایش دهد، تصویر حالت ذورنقه‎مانند می‎شود و نیاز به تصحیح keystone پیدا می‎کند تا دوباره مستطیل شود. اصلاح keystone این مشکل را تا یک درصد مشخصی اصلاح می‎کند. مشکل با تصحیح keystone آن است که به صورت دیجیتالی به دست می‎آید (مانند زوم دیجیتال در دوربین فیلمبرداری)؛ با اعمال آن تصویر خراب می‎شود و با اعمال بیشتر خراب‎تر.

نصب دقیق ویدئوویدئو پروژکتور که نیازی به استفاده از تصحیح keystone ندارد توسط کادر فنی شرکت ایمن‎پردازش

نصب دقیق ویدئو پروژکتور که نیازی به استفاده از تصحیح keystone ندارد توسط کادر فنی شرکت ایمن‎پردازش

نصب دقیق ویدئو پروژکتور که نیازی به استفاده از تصحیح keystone ندارد

حالت ایده آل نصب ویدئو پروژکتور: ویدئو پروژکتور و صفحه آنقدر بصورت فیزیکی دقیق نصب شوند که اصلا از تصحیح keystone استفاده نکنید.

وقتی ویدئو پروژکتور را طوری نصب کرده اید یا قرار دادید که لنز پایین‎تر از کف صفحه یا پرده نمایش و یا بالاتر از بالای صفحه یا پرده نمایش نباشد (با فرض یک زاویه درست نسبت به صفحه نمایش)، مشکل جدی نخواهد بود و با تصحیح keystone مشکل حل می‎شود (هرچند که همانطور که در بالا اشاره کردیم، این حالت ایده‎آل نخواهد بود). اگر بسته به محل یا نحوه استفاده شما، نصبی غیر از یک وضعیت معمولی نصب بخواهید و یا بخواهید از قابلیت‎هایی مثل stacking یا edge blending استفاده کنید، به طور جدی باید انتخاب یک ویدئو پروژکتور با قابلیت تغییر لنز را در نظر بگیرید. با تغییر لنز به دلیل اینکه کاملا فیزیکی است، بدون از دست دادن کیفیت تصویر، می‎توانید  تغییراتی اساسی داشته باشید. برای داشتن ویدئو پروژکتوری که قابلیت تغییر لنز داشته باشد، احتمالا به دنبال یک ویدئو پروژکتور سینمای خانگی سطح بالا و یا ویدئو پروژکتور مخصوص نصب ثابت می‎گردید.

keystone عمودی و افقی

keystone عمودی و افقی

۲- DLP یا LCD: کدام بهتر است؟

مسیر: بخش سوم: جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن/ ۲- DLP یا LCD: کدام بهتر است؟

در مورد تکنولوژی‎های تصویر در ویدئو پروژکتور احتمالا عباراتی شنیده باشید که مثلا DLP کیفیت تصویر بهتر و LCD عمر بیشتری دارد یا این برای بحث آموزشی مناسب‎تر است و … اجازه دهید این‌طور توضیح دهیم:

سه سیستم تصویر وجود دارد که امروزه در ویدئو پروژکتورها استفاده می‎شود: DLP ،LCD و یکی که شما ممکن است تا به حال نشنیده باشید: LCoS .

امروزه بین DLP و LCD رقابت است. در کل LCD کمی اثر رنگین‎کمانی کمتری دارد و DLP کمی اثر screen-down کمتر. جدای از آن، LCD دارای یک ضریب اطمینان جزئی است؛ چون هیچ قطعه‌ی متحرکی در سیستم تصویر آن وجود ندارد، در حالی که در DLP های تک تراشه از چرخه رنگ در حال چرخش و آینه‎های میکروسکوپی استفاده می‎شود. پانل‎های LCD هنوز دچار مشکل می‌شوند اما در بیشتر مواقع این نقض منجر به سوخته شدن پیکسل‎ها می‎شود که این به اندازه فاجعه‎ای که برای چرخه رنگی DLP هنگامی که متوقف می‌شود، رخ می‎دهد، نیست (در صورت بروز مشکل در LCD چند پیکسل سیاه می‎شود اما درDLP کل سیستم با مشکل مواجه می‎شود). تفاوت دیگر آنکه ویدئو پروژکتورهای DLP فن کمتری دارند، چون فقط نیاز به خنک نگه داشتن لامپ می‎باشد درحالی که در ویدئو پروژکتورهای LCD بدلیل اینکه خنک نگه داشتن پنل LCD هم مهم است، نیاز به تعداد فن بیشتری هست. اگر شما ویدئو پروژکتور را قرار است در جایی نصب کنید که دسترسی به آن برای تعویض یا تعمیر مشکل است، پس LCD برای شما مناسب خواهد بود؛ درغیر اینصورت اینکه سیستم تصویر ویدئو پروژکتورتان LCD یا DLP باشد، نباید عامل تصمیم گیری باشد.

در برخی موارد، LCOS، ترکیبی از بهترین ویژگی های LCD و DLP را ارائه می دهد.
LCOS (کریستال مایع در سیلیکون) یک تکنولوژی انعکاسی مانند DLP است؛ اما در این مورد، نور از یک پنل LCD پشت سیلیکونی به جای آینه‎های میکروسکوپی منعکس می‎شود. این سیستم در حال حاضر حداقل اثر screen door (مشخص شدن پیکسل‎های تصویر) را دارد و چون LCD است، اثر رنگین‎کمانی و دیگر مشکلات مربوط به چرخه رنگ را هم ندارد. این سیستم تصویری تقریبا مختص ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‎ای سطح بالا که به منظور کاربردهای نمایشی مهم ساخته شده‌اند استفاده می‎شود. در ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی سونی، LCOS با نام SXRD نامیده می‎شود.

نمونه تاثیر Screen down

نمونه تاثیر Screen down

۳- به چه اتصالی نیاز دارم؟

مسیر: بخش سوم: جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن/ ۳- به چه اتصالی نیاز دارم؟
در مورد ورودی‎های تصویر ویدئو پروژکتور ها جز مدل‎های سطح بالا و حرفه‎ای کم و بیش گزینه‎های مشابه ای دارند:
پورت VGA که متداول‎ترین است، پورت composite، پورت component، پورت HDMI که به سرعت در حال گسترش است و گاهی اوقات S-Video.
VGA که همیشه بر ویدئو پروژکتورها بوده و چون به طور گسترده‎ای در بسیاری از سیستم‎های AV موجود استفاده می‎شود، به عنوان یک گزینه باقی می‎ماند و فعلا قابل حذف کردن نیست. HDMI برای الان و دراینده نزدیک رابط اصلی است که باید به دنبال ان باشید. اکثر کامپیوترها را اگر خروجی HDMI نداشته باشند می توان با آداپتورهای خارجی غیرفعال به HDMI متصل نمود. بنابراین در درجه اول به دنبال HDMI بگردید. در برخی موارد، ویدئو پروژکتور به جای ورودی HDMI ورودی DVI یا DisplayPort دارد. تا زمانی که شما نخواهید ۴K را از طریق آن انتقال دهید، امکان اتصال کابل HDMI به این ورودی ها بازهم با استفاده از یک آداپتور خارجی غیرفعال و یا کابل وجود دارد. ویدئو پروژکتورهای حرفه‎ای، همچنین گاهی اوقات SDI (رابط دیجیتال سریالی) دارند که یک رابط دیجیتالی برای کارهای حرفه‎ای است که دارای نیازهای خاصی هستند. اغلب می توانید بردهای مخصوص را به این اتصال وصل کنید تا اتصالات ویدئو پروژکتور را سفارشی کرده وبه نیازهای خاص تان پاسخ دهد.

پورت های ویدئوپروژکتور

پورت های ویدئوپروژکتور

علاوه بر ورودی‎های تصویر، بسیاری از ویدئو پروژکتورهای چند‎رسانه‌ای و سینمای خانگی نوعی پورت کنترل سیمی، معمولا RS-232 را دارند که ادغام با سیستم های اتوماسیون یا کنترل با استفاده از نرم‎افزارهای مخصوص را ممکن می سازد. پورت Ethernet هم بسیار زیاد شده است و به یکی از ویژگی‎های استاندارد تبدیل شده است که اجازه عملکرد ویدئو پروژکتور در سراسر یک شبکه و یا حتی اینترنت را با استفاده از یک مرورگر وب می‎دهد. برخی ویدئو پروژکتورها نیز قابلیت Wi-Fi را دارند.

برخی ویدئو پروژکتورها خروجی تصویر هم دارند. نمونه ای از کاربرد آن به این شکل است: تصور کنید استاد رو به دانش آموزان نشسته است و در حال ارائه مطلبی بر روی ویدئو پروژکتور است و تصویر پشت سر او در حال پخش است. معلم می‎تواند تصویری که دانش آموزان پشت سر او می‌بینند را بر روی رایانه خود ببیند. البته این کار با دستگاههایی که با نام اسپیلاتور تصویر هستند هم به راحتی امکان پذیر است. این دستگاه‎ها یک ورودی تصویر (مثلا VGA یا HDMI) می‎گیرند و ۲ یا بیشتر خروجی مشابه می‎دهند.

قابلیت بی‎سیم: به دستگاه شما امکان نمایش محتوا را بدون استفاده از اتصالات سیمی می‎دهد.

ویدئو پروژکتور‎های چند‎رسانه‎ای اغلب یک یا چند خروجی USB دارند، هر چند فهمیدن آنچه پورت USB انجام می‎دهد همیشه آسان نیست. عملکردهای USB عبارتند از:
• یک رابط ویدئو، به عنوان یک جایگزین برای استفاده از VGA یا HDMI؛
• اتصال موس پرزنتر برای استفاده در ارائه مطلب؛
• پورت برای یک درایو فلش USB برای ارائه بدون نیاز به کامپیوتر؛
• اتصال برای دانگل‎های Wi-Fi اختیاری؛
• کنترل ویدئو پروژکتور از راه دور توسط یک کامپیوتر؛

ارائه مطالب بدون کامپیوتر، احتمالا مطلوب‎ترین ویژگی پورت USB است و روز به روز رایج‌تر می‌شود. با این حال، در بسیاری از موارد این ویژگی فقط برای فرمت‎های تصویری ثابت مثل jpg است و ویدئو پروژکتور به عنوان یک دستگاه پخش رسانه‎ای و پخش فایل‎های ویدئویی عمل نخواهد کرد. برخی از ویدئو پروژکتورها همچنین شامل نرم افزار برای تبدیل فایل پاورپوینت هستند، اما معمولا خوب کار نمی‎کنند. به جای استفاده از این نرم افزارها، گرفتن خروجی از اسلایدهایتان به طور مستقیم با خود نرم افزار پاورپوینت به فرمت تصویری که ویدئو پروژکتورتان پشتیبانی می‎کند (مانند jpg ) توصیه می‌شود. گاهی اوقات با این کار برخی افکت‎ها را از دست خواهید داد اما در نهایت قابل اطمینان‎تر است و مطمئنا در یک ارائه‎ی مهم، این اهمیت بیشتری دارد. ویدئو پروژکتورهای پیکو و سینمای خانگی، از سوی دیگر، پخش کننده رسانه‎ای داخلی دارند بنابراین، شما می‎توانید ویدیوها را از یک دستگاه USB و یا حتی یک کارت حافظه پخش کنید.

کاربردهای usb در پروژکتورها

کاربردهای usb در پروژکتورها

امکان پخش ویدیو بی سیم جزو یکی از امکانات پر‎طرفدار است. برخی از ویدئو پروژکتورها آن را دارند (معمولا به صورت یک دانگل USB که باید جدا تهیه کنید) اما از آنجا که به طور کلی ویدئو‎ها باید فشرده شوند و با توجه به قابلیت‎های کنونی روترها و دستگاه‎های بی‎سیم دیگر، استفاده از قابلیت پخش ویدئو بی‎سیم معمولا در حد پاورپوینت، عکس و یا نشان دادن گرافیک کامپیوتری نسبتا ثابت و نه برای ویدئوهای با نرخ فریم کامل توصیه می شوند . علاوه بر این، در بیشتر دانگل‎های بی‎سیم ویدئو پروژکتور، معمولا برد در حدود حداکثر ۱۰ متر محدود شده است. اگر شما واقعا نیاز به ارسال ویدئو به صورت بی‎سیم دارید، گزینه‎های دیگری ( حتی برخی بدون فشرده سازی) که می‎توانند آن را انجام دهند وجود دارد؛ اما حتی با گزینه‎های مخصوص این کار، متغیر‎های محیطی بسیاری وجود دارند که غیرقابل پیش‎بینی‎اند و فناوری هنوز نتواسته بصورت کاملا قابل اعتماد در این زمینه پیشرفت کند.

پورت‎های چندگانه: این قابلیت به شما امکان اتصال به منابع چندگانه یا کامپیوترها را به طور همزمان می‎دهد.

۴- آیا من می توانم به بلندگوهای داخلی ویدئو پروژکتور تکیه کنم؟

مسیر: بخش سوم: جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن/ ۴- آیا من می‎توانم به بلندگوهای داخلی ویدئو پروژکتور تکیه کنم؟

بلندگوهای ویدئو پروژکتور وحشتناک‎اند، حتی بدتر از بلندگوهای تلویزیون. بیشتر بلندگوهای ویدئو پروژکتورها صدا را از HDMI استخراج می‌کنند بنابراین در بیشتر موارد می‌بایست بلندگوها را به طور مستقیم به خود ویدئو پروژکتور متصل کنید. متاسفانه در بیشتر موارد حتی نمی توانند صدا را خوب جدا کنند.

حالت ایده آل: توصیه اکید این که اگر نمایش شما شامل صدا است از بلندگوهای جداگانه استفاده کنید و اینکه دستگاه پخش‎تان را مستقیما به بلندگو وصل کنید و در این مورد به کلی ویدئو پروژکتورتان را نادیده بگیرید.

بیشتر ویدئو پروژکتورها علاوه بر خروجی تصویر، خروجی صدا‎ی جداگانه‎ای دارند.

بلندگوهای داخلی پروژکتور

بلندگوهای داخلی پروژکتور

اگر شما می خواهید به بلندگوی داخلی تکیه کنید، پس ویدئو پروژکتوری انتخاب کنید که حداقل ۱۰ وات باشد.

۵- آیا ۳D هنوز مهم است؟

مسیر: بخش سوم: جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن / ۵- آیا ۳D هنوز مهم است؟

تولید‎کنندگان لوازم الکترونیکی آشکارا اذعان دارند که از تولید ۳D دست برداشته‎اند. شما هنوز هم ممکن است ۳D بخواهید. اگر چنین است، شما احتمالا به دنبال یک ویدئو پروژکتور سینمای خانگی هستید. بسیاری از ویدئو پروژکتور‎های چند‎رسانه ‎ای ادعا می‎شود “۳D-ready ” اند؛ در بسیاری از موارد، آنها فقط با کامپیوترهایی که کارت‎های گرافیک سازگار دارند، کار می‎کنند (DLP-Link یک تکنولوژی انحصاری در این کاربرد است که به طور گسترده‎ای استفاده می‎شود). ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی احتمالا بیشتر از ویژگی های HDMI 3D پشتیبانی می‎کنند، بنابراین شما می توانید آنها را با Blu-rayپلیر استفاده کنید. هنگامی که ویدئو پروژکتور را برای ۳D تنظیم می‎کنید، در نظر داشته باشید که به طور موثری روشنایی را به نصف کاهش می‎دهید. جالب است که به عنوان روشی جایگزین بجای خرید یک به طریقی خاص با استفاده از ویدئو پروژکتور ۳D-ready، می‎توانید از ترکیبی از دو ویدئو پروژکتور استفاده کنید  و در نهایت تصویری ۳بعدی داشته باشید.

۶)وزن

مسیر: بخش سوم: جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن /وزن

اگر شما دائما در حال سفر هستید؛ در پی یک پروژکتور سبک و قابل حمل باشید -عموما کمتر از ۲٫۲۶ کیلوگرم – پروژکتوری که رزولوشن و روشنایی موردنیازتان را تامین می‎کند. اگر شما گهگاهی به سفر می‎روید و عملکرد در ازای داشتن وزن بیشتر مدنظرتان هست، به دنبال پروژکتورهایی که وزنشان۳٫۱۷ تا۴٫۵۳ کیلوگرم است باشید.


نتیجه گیری: کیفیت تصویر از کجا می آید؟

شما بهترین کیفیت تصویر را باتوجه به هزینه می‎خواهید، به نظر می رسد از پرسیدن سوال سرباز زده وبه جای ان در مورد چیزهای مهم‎تر و ویژگی‎هایی مثل نسبت تابش و لومن صحبت کنیم در این رابطه دو استدلال وجود دارد:

۱- اگر ویدئو پروژکتور انتخابی شما برای محیط شما به اندازه کافی روشن نباشد، در هر صورت کیفیت تصویر کاهش می‎یابد و همچنین اگر ویدئو پروژکتور اندازه‎ی تصویر نادرستی بدهد، تجربه‌ی خوبی از نمایش تصویر نخواهید داشت.
۲- اندازه‎گیری کیفیت تصویر دشوار است و تا حدی می‎توان آن را به صورت عینی اندازه‎گیری نمود؛ چون برای کیفیت عددی وجود ندارد و با توجه به عوامل مختلف متفاوت خواهد بود.

اگر شما نسبت پرتاب و روشنایی مورد‎نیازتان را می‎دانید ، دو ویدئو پروژکتور با ویژگی‎های مشابه و قیمت مشابه، کارکردی تقریبا مشابه ای دارند. روش انتخاب ویدئو پروژکتور شانسی نیست و زمانی که ویژگی‎های ضروری و قیمت را مشخص کنید، به تصمیمی هوشمندانه و عاقلانه بسیار نزدیک شده‎اید. با در نظر گرفتن موارد بالا قطعا انتخاب‎های محدودتری خواهید داشت و حتی اگر هنوز هم گزینه‎های زیادی برای خریدتان باقی بماند،حتما  می توانید ویدئو پروژکتور مناسب خودتان را خریداری کنید.

جمع بندی

• آیا ویدئو پروژکتور انتخاب درستی است؟ اگر شما یک تصویر بزرگتر می‎خواهید و یا اگر قابلیت حمل برایتان مهم است، پس بله.

• چه زمانی از ویدئو پروژکتور استفاده نکنم؟ ویدئو پروژکتورها برای نمایش‎اند.از انها نباید برای کارهای تصحیح رنگ و ارزیابی های مهم استفاده شود.همچنین بسیار مهم است که یادآوری کنیم ویدئو پروژکتور‎ها در نور کم بسیار بهتر عمل می‎کنند، اگر شما محیط روشنی دارید و نور محیط غیرقابل کنترل است (مخصوصا نور خورشید) استفاده از ویدئو پروژکتور انتخاب درستی نیست.

• وقتی شما اندازه صفحه نمایش را می‎دانید، می‎توانید نسبت پرتاب (برد) را بر اساس عرض صفحه نمایش و فاصله بین ویدئو پروژکتور و صفحه نمایش تعیین کنید.

• اگر اندازه صفحه نمایش از قبل مشخص نیست، ویدئو پروژکتور با زوم بیشتر و یا برد کوتاه‎تر انتخاب کنید.در بیشتر موارد نزدیک‎شدن از دور‎شدن آسان‎تر است.

• با محاسبه اندازه صفحه نمایش، برد و مقدار نور محیط اتاق، از یک ماشین حساب ویدئو پروژکتور برای تعیین حداقل روشنایی لازم در واحد لومن استفاده کنید. نحوه‌ی استفاده از ماشین حساب ویدئوپروژکتور را در قسمت مطالب مرتبط که در پایین نوشته آمده است، می‌توانید مطالعه بفرمایید.

• اگر نمی‎توانید روشنایی مورد نیاز را محاسبه کنید، روشن‎ترین ویدئو پروژکتوری را که می توانید، انتخاب کنید. ویدئو پروژکتور روشن‎تر هیچ وقت مشکل ایجاد نخواهد کرد.

با تعیین مواردی که می‎خواهید نمایش دهید و فاصله میانگین حضار از صفحه، حداقل رزولوشن مورد نیاز شما محاسبه می‎شود. WXGA روزلوشن بسیار خوب و مطمئنی برای کاربردهای مختلف است؛ البته روزلوشن‎های ۱۰۸۰p و بالاتر قطعا هیچ مشکلی ندارند جز قیمت بالاتر. برای سینمای خانگی شما همیشه به ۱۰۸۰p نیاز دارید و حتی ۴K را هم می‎توانید در نظر داشته باشید.

 تمام ویژگی‎هایی که ممکن است در آینده بخواهید را در نظر بگیرید مانند توانایی نمایش فایل‎های ارائه از درایو فلش USB. شما می‎توانید با رجوع به سایت www.behprice.com و رفتن به بخش ویدئوپروژکتور تمام پارامترهای موردنیاز برای انتخاب پروژکتور را مشاهده کرده و بر اساس آن، پروژکتور مناسبتان را بیابید.

منبع اصلی : +

ترجمه :www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

نویسنده: رضا نظریان

 

درباره ی ما

شرکت ایمن پردازش (سایت behprice.com) که در سال ۱۳۷۸ در مشهد آغاز به کار نموده است؛ در زمینه فروش محصولات آموزشی مانند برد هوشمند، کیت هوشمند، ویدئو پروژکتور، لوازم جانبی ویدئو پروژکتور (پرده نمایش، پایه، کابل و …) ، ویژوالایزر و میکروسکوپ های دیجیتال،میزهای لمسی، کیوسک های اطلاع رسانی فعالیت دارد. هم چنین تعمیرات کامل این دستگاه ها را نیز به صورت کامل پشتیبانی می نماید. همراهی بیش از ۲۰ هزار مشتری در طی ۱۵ سابقه موجب دلگرمی ماست.

مطالب مرتبط:

درباره نویسنده
...

Masoud

مطالب مرتبط
لطفاً افزونه Chat It را نصب و فعال کنید!
75نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. احسان گفت:

  مطلب فوق العاده جالبی گفتین نمیدونم حاصل ترجمست یا تجربیات شرکتتون اما من توی متون انگلیسی هم متنی به این خوبی هنوز ندیدم!
  کاش در مورد ابعاد و نوع پرده نمایش هم مطلب بگذارید

  • admin گفت:

   سلام.وقت بخیر
   لطف دارید.مطلب، ترکیبی از ترجمه و تجربیات همکاران فنی هست و البته در آینده به مرور به روز هم خواهد شد.
   در مورد این مطلب اگر به وب سایت نویسنده، رضا نظریان مراجعه بفرمایید، توضیحاتی دادند.
   حتما. لطفا ایمیل خود را در قسمت عضویت وارد نمائید تا خبرنامه بصورت هفتگی برای شما ارسال گردد که شامل مطالب جدید، فروش های ویژه، محصولات جدید و … می باشد.
   با سپاس از توجه شما

 2. Amin گفت:

  سلام ، خیلی عالی ، کاربردی و دقیق بود و کلی مطلب خوب یاد گرفتم از گفتن و مشترک شدن این مطالب با بقیه ازتون ممنونم.

  • admin گفت:

   سلام. وقت بخیر
   از توجه و لطف شما سپاسگذاریم.
   لطفا برای دریافت مطالب جدید در خبرنامه ما عضو شوید. برای عضویت ایمیل تان را در فرمی که در آخر متن هست وارد نمائید و یا به لینک زیر مراجعه نمائید.
   http://eepurl.com/bwwCX9

   با سپاس

 3. دانیال گفت:

  سلم من یه ویدیوپروژکتور میخوام برای اتاق ضبط صدا و مونتاژ . فقط چون اونجا میکروفون های خیلی قوی هستش چه مدلی را پیشنهاد میکنید که صدای فن نداشته باشد

  • admin گفت:

   سلام، وقت بخیر
   ویدئوپروژکتورهای سینمای خانگی کمترین میزان صدای فن دارند. (مثال مدل sony hw40es ). این مدل صدای ۲۱ دسی بل دارد که حدودا نصف صدای پروژکتورهای دیگر است. از بین مدل های با قیمت مناسب تر، برخی صدای کمتری دارند.میزان صدای دقیق مدل ها چک کنیم، در نظر بعدی خدمت تان ارائه خواهیم داد.
   با سپاس

  • admin گفت:

   سلام
   وقت بخیر
   مدل های ویدئوپروژکتور که دارای صدای فن کمتری هستند را بررسی کردیم.
   sony hw40es با صدای فن ۲۱ دی سی بِل

   benq ms521 با صدای فن ۳۲ دی سی بِل

   acer p1173 با صدای فن ۳۰ دی سی بِل

   RICOH PJ-X2240 با صدای فن ۳۴ دی سی بِل

   nec 271xg با صدای فن ۳۳ دی سی بِل

   باسپاس

 4. احسان گفت:

  با سلام
  ویدئو پرژکتوری ساخته شده ک در محیط بیرون و در روز کار کنه ؟

  • admin گفت:

   سلام، وقت بخیر
   دشمن اصلی ویدیوپروژکتور نور هستش. در مجموع ویدیو پروژکتور برای استفاده در نور هرچه کمتر ساخته می شوند. اما بله، دیتاپروژکتورهای صنعتی برای استفاده در نور روز و بیرون وجود دارند و معمولا از ترکیب چندین پروژکتور برای رسیدن به نور مناسب استفاده میشود. شما کاربرد خاصی مدنظرتون هست بفرمایید تا راهنمایی دقیق تری انجام شود
   با سپاس

   • احسان گفت:

    میخوام برای سر در فروشگام بجای تلوزیون از ویدئو پروژکتور استفاده کنم که در روز هم جواب بده
    راهکاری هست ؟

    • admin گفت:

     سلام، وقت بخیر
     نور خورشید که در روز هست، بشدت تصویر رو خراب می کند.فقط اگر قسمتی که قصد دارید پرده نمایش را قرار دهید، در سایه قرار دارد یا بتوانید سایه بان در آن محل قرار دهید، با استفاده از ویدئوپروژکتوری بسیار قوی، تصویر قابل مشاهده ای خواهید داشت اما بازهم ایده آل نیست. برای این کار تلویزیون بسیار بهتر است. اگر بتوانید محل نمایش تصویر را تغییر دهید و مکانی تاریک تر را انتخاب بفرمائید (به عنوان مثال درون فروشگاه) یا در روز استفاده نکنید و فقط در تاریکی تصویر داشته باشید، می توانید با ویدئوپروژکتوری قوی، تصویر خوبی داشته باشید.
     با سپاس

 5. محمدحسن گفت:

  من یه ویدیو پرژکتور میخام فقط برای دیدن فیلم با قیمت مناسب.میشه به من چند مدل معرفی کنید که بشه از فیلم دیدن با ابعاد بزرگ لذت برد؟

  • admin گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اگر کیفیت قابل قبولی بخواهید، مدل های قیمت مناسب مانند Ricoh X2240 کاملا جوابگوی کارتان خواهند بود و به راحتی با قیمت زیر ۱٫۵ میلیون اندازه ی تصویری مثل ۱۰۰ و ۱۲۰ اینچ را ببینید. اما اگر کیفیت بسیار عالی بخواهید، می بایست مدل های مخصوص سینمای خانگی مانند SONY HW40es را تهیه بفرمائید.
   با سپاس

 6. آرمان گفت:

  سلام. متن خیلی کاربردی و خوبی منتشر کردین. واقعاً ممنونم. میخواستم لطف بفرمایید و راهنمایی کنید که برای نقاشی روی دیوار چه پرژکتوری مناسب هست؟

  • admin گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای انتخاب ویدئو پروژکتور مناسب به سوالات زیر پاسخ بدهید :
   ۱- چه طرحی را قرار است اجرا کنید (مثل: بازی ، آموزشی ، نقشه گرافیکی، معماری و … )
   ۲- نور محیط به چه اندازی است ؟
   ۳- فاصله ویدئو پروژکتور تا قسمتی که می خواهید طرح را بندازید چه مقداراست ؟

   باسپاس

   • مهران گفت:

    سلام، برای اجرای نقاشی دیواری روی یک ساختمون با ارتفاع سی متر چه دستگاهی پیشنهاد میدید؟ نور طبیعی بیرون. فاصله هم اختیاری.

    • admin گفت:

     سلام
     وقت بخیر
     دستگاهی که شما مد نظر دارید دستگاه حرفه ای و خاصی است که باید تمام جوانب کار بررسی شود تا دستگاه مناسب را پیشنهاد بدهیم .
     شماره تماس خودتان را به آدرس ایمیل info@behprice.com ارسال کنید تا همکاران بخش فروش خدمتتان تماس بگیرند و راهنمایی های لازم را خدمت شما داشته باشند .
     باسپاس

 7. بسیار عالی بود. متشکرم از راهنمایی خوب و جامع شما

 8. یزدان گفت:

  سلام ایا با بالا بردن اینچ صفحه نمایش از کیفیت تصویر کاسته میشه……….و سوال دوم اینکه شما از بین سه پروژکتور Optoma HD26……EPSON EH-TW5300……BenQ W1070
  کدام رو از نظر کیفیت و عمر لامپ توصیه می کنید……..ممنون

  • admin گفت:

   سلام
   وقت بخیر
   در حال بررسی هستیم قربان …
   نتیجه را خدمتتون عرض میکنیم
   باسپاس

  • admin گفت:

   سلام
   وقت بخیر
   ابعاد تصویر (پرده نمایش) با توجه به میزان روشنایی پروژکتور که،چند انسی لومنس است و میزان روشنایی محیط باید انتخاب شود . و بهتر این است که شما اول ابعاد تصویر(پرده نمایش) را مشخص کنید و میزان روشنایی محیط را مشخص کنید ،اینکه تاریک باشد و یا از نور معمولی اتاق میخواهید استفاده کنید و براساس آن انسی لومنس دستگاه را انتخاب کنید .
   در رابطه با سوال دوم :
   بسته به نوع کاربری که شما دارید باید از بین سه مدل یکی را انتخاب کنید .
   هرکدام از این مدل هایی که شما ذکر کردید توضیحات خاص خود را دارد که طولانی و وقت گیر است .
   میتوانید شماره تماس خود را به info@behprice.com ارسال کنید تا کارشناس بخش فروش خدمت شما تماس بگیرن و توضیحات لازم هر سه دستگاه را عرض کنند تا انتخابی مطمئن داشته باشید.
   باسپاس.

 9. بهنام گفت:

  با سلام و تشکر.ایا پروژکتورهای اپسون سری EB برای نمایش فیلم در منزل(البته فقط شب هنگام و در تاریکی)مناسب هستند؟اگر اری، ازبین دو مدل X31 و S31 کدام ارجح است؟سپاس

  • admin گفت:

   سلام، وقت بخیر
   از نظر روشنایی، با توجه به اینکه در نور کم قرارهست استفاده کنید، بله ، مناسب هستند.
   مهمترین تفاوت این دو‌مدل، رزولوشن است. انتخاب بهتر، مدل x هستش اما مدل s هم برای این کاربرد قابل قبول است. تفاوت ۱۰۰ لومنس روشنایی هم اصلا محسوس نیست.
   البته اگر انتخاب دیگه ای بخواهید داشته باشید، با همین حدود قیمت، گزینه های دیگری هم هستند
   با سپاس

 10. حجتی گفت:

  سلام
  میخواستم درباره ویدئو پرژکتور جیبی سونی بپرسم که لامپش قابلیت تعویض رو داره و اینکه لامپ موجود هست؟ و حدود قیمت لامپ چقدر است؟!

 11. علی رضا گفت:

  با سلام و خسته نباشین
  من یه پروژکتور میخوام بخرم برای دیدین فیلم و گیم و .. به اندازه
  ۷۰ تا ۱۲۰ اینچ یا بالاتر البته بدون پرده بهم تصویر بده
  قیمت هم از ۱/۵۰۰ پایینتر باشه
  و اینکه موقع اجرای بازی از طریق وای فا و .. فریز نکنه و تصویری خوبی بهم بده
  خیلی از دوستان پیشنهاد کردن sony mp-cl1 رو
  اما شما راهنمایی بیشتری کنین در این مورد ممنون میشم باتشکر و احترام

  • admin گفت:

   سلام
   وقت بخیر
   توضیحاتی که شما گفتید کلی بود و جزئیاتی مثل: نور محیط ، متراژ، تعداد تماشاگران ، اندازه تصویر و … برای انتخاب یک پروژکتور، مناسب با کار شما لازم است .
   برای انتخاب مطمئن و راهنمایی دقیق تر همکاران لطف کنید شماره تماس خودتان را به آدرس info@behprice.com ارسال کنید، خدمتتان تماس میگیریم تا دقیق تر بررسی کنیم.

   باسپاس

 12. حجت گفت:

  سلام برای نمایش فیلم و مطالب وپاور در مسجد میشه چند نمنه خوب معرفی کنید

  • admin گفت:

   سلام
   وقت بخیر
   لطفا میزان نور محیط، متراژ، تعداد تماشاگران و اندازه تصویر درخواستی را بفرمایید تا مدل های موجود مناسب کار شما را معرفی کنیم.
   با سپاس

 13. مجید گفت:

  سلام وقت بخیر ممنون از اطلاعات خوب و مفیدی که قرار دادید میخواستم بدونم پیشنهاد شما برای خرید یک دستگاه خانگی در رنچ قیمت حداکثر ۳ میلیون که زیاد هم به مشکل بر نخوره چی هستش ممنون از راهنماییتون سلامت و موفق باشید

  • admin گفت:

   سلام. وقت بخیر، خواهش می کنم.
   برای خرید یک دستگاه ویدئو پروژکتور عوامل زیادی مثل نور محیط، میزان روشنایی، تعداد افرادی که قرار هست در این محیط تماشاگر باشند، ابعاد تصویر مورد نظر و … دخیل هستند تا شما یک انتخاب خوب و معقول داشته باشید. لذا لطفا این موارد رو مشخص کنید تا دستگاهی که برای کار شما مناسب هست به شما معرفی کنیم.
   با سپاس.

 14. Ramin گفت:

  سلام
  من میخواهم بنابه دلایل طراحى داخلی از پروجکشن به جاى تلویزیون در منزل استفاده کنم ،البته در روز کمى محیط روشن اما محل پروجکشن ثابت و غیر قابل تغییر، ارتفاع ٢/۵ مترى و فاصله از دیوار ۵/۵ متر ،،ضمنا بلندگوى واى فاى هارمن کاردن هم دارم ،
  ١ پیشنهاد شما چیست
  ٢ پروجکشن قابلیت پخش واى فاى صدا رو داره و یا اینکه باید از لپ تاپ با بلو توث به اسپیکر وصل شم
  ٣ ایا حتما پروجکشن نیاز به کامپیوتر داره یا خودش میتونه مثل تلویزیون تصویر و از انتن و یا دیش و رسیور بگیره

  • admin گفت:

   سلام. وقت بخیر
   فاصله ای که تا دیوار در نظر گرفتید فاصله ای مناسب هست اما ارتفاع مورد نظر شما کم هست و این باعث میشه فقط پرده نمایشی ۱٫۸ * ۱٫۸ و یا نهایتاً ۲ * ۲ تهیه کنید.
   در مورد سؤال هاتون:

   ۱- برای این مورد لطفا با همکاران بخش فروش ما با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید.
   ۲- بله اگر پروژکتور خروجی اچ دی ام آی داشته باشه شما چه به صورت با سیم و چه به صورت بی سیم می تونید تصویر و صدا رو منتقل کنید اما توجه داشته باشید برای مصارف خانگی و دیدن فیلم و … این مورد توصیه نمیشه به دلیل اینکه بلندگوهای داخلی پروژکتور قدرت صدای چندانی ندارند. پیشنهاد ما اینه که از بلندگوهای مناسب تری برای این مسئله استفاده کنید و صدا رو به صورت مجزا از دستگاه پخش کننده دریافت کنید.
   ۳- بله این امکان وجود داره و نیاز به کامپیوتر نیست.

 15. مرتضی گفت:

  سلام
  من بچه کوچیک دارم و تلویزیون رو شکسته و میخوام برا اینکه دیگه این اتفاق نیوفته بجای تلویزیون از ویدیو پروژکتور استفاده کنم تا قیمت ۲٫۵ میلیون چی بخرم و چه مارکی باشه که عین تلویزیون بعضی وقت ها از صبح تا شب روشن باشه.
  در ضمن لپ تاپ ندارم و کامپیوتر هم دم دست نیست که بخوام بهش وصل کنم

  • admin گفت:

   سلام. وقت بخیر
   ببینید کلا ویدئو پروژکتور به خاطر نوع طراحی و لامپی که در اون استفاده شده، نمی تونه به طور یکسره روشن باشه و اگه صبح تا شب قرار بر استفاده باشه اصلا توصیه نمیشه که از ویدئو پروزکتور استفاده کنید چون عمر لامپ های این دستگاه محدود هست و علاوه بر اون سایر قطعاتش هم توانایی این رو نداره که به صورت مدام روشن باشه و در حال استفاده.
   بهترین استفاده از پروژکتور اینه که شما به عنوان مثال یک و نیم تا نهایتاً دو ساعت دستگاه رو روشن بگذارید و بعد یک استراحت حداقل یک ربعه بهش بدید.
   برای مشاوره ی بهتر و آگاهی از قیمت ها لطفاً با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید.
   با سپاس.

 16. سعید گفت:

  سلام.
  ممنون بابت مطلب خوبتون. خسته نباشید.
  برای یک اتاق حدود ۴ در ۳ متر و به قصد فیلم دیدن و گاهی هم بازی، قصد خرید یک پروژکتور و یک پرده رو دارم. تقریبن از فاصله‌ی زیر یک‌متر تا خود همون ۴ متر میتونم پروژکتور رو روی سقف نصب کنم. نور فضای اتاق رو هم میتونم کامل تاریک کنم. صدا هم برام مهم نیست، چون من از هدفون استفاده میکنم. ارتفاع دستگاه از سقف هم، میتونه تا یک متر بیاد پایین. (البته متاسفانه ارتفاع نمیتونه و نباید از حدود ۵۰ سانت کمتر بشه، چون یک پنکه سقفی حدودن وسط اتاق دارم.)… نمیخوام هزینه‌ام هم با پول پرده و پایه از حدود ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ تجاوز کنه.
  سوالی که دارم اینه که: با توجه به موقعیت پنکه رو مرکز سقف اتاق، پروژکتور رو جلوی پنکه بزنم بهتره یا پشتش؟… و با توجه به این مشکل (پنکه) و مقدار هزینه‌ام و مورد استفاده‌ام که فیلم و بازیه، چه مدل پروژکتوری رو پیشنهاد میدید؟ البته اگه اندازه و کیفیت تصویر از ۸۰۰*۶۰۰ بالاتر باشه بهتره. خودم تا الان که بررسی کردم مدل RICOH PJ X2240 و مدل Sony MP-CL1 فعلن بیشتر از همه برام مناسب بوده؛ تا نظر شما چی باشه؟
  و سوال دیگه اینکه، با توجه به کوچک بودن اتاق و مدل پروژکتور، اندازه پرده چی باشه؟ ۲٫۵ در ۲٫۵ مناسبه؟
  ممنون.

  • admin گفت:

   سلام. وقت بخیر. ممنون از شما، سلامت باشید.
   برای مواردی که محتوای پخش شده، فیلم و عکس باشه، کیفیت رنگی مهمه که رنگ ها به رنگ واقعی نزدیک باشه و رزولوشن خیلی مهم نیست که در این رده دیتا پروژکتورهای sony و epson کیفیت رنگی عالی دارن که پیشنهاد ما با توجه به مبلغی که می خواهید هزینه کنید epson vs240 می باشد.
   در مورد بقیه سؤال هاتون هم برای اینکه کامل و دقیق راهنمایی بشید لطفاً با شماره ی ۳۷۲۳۷۳۷۳-۰۵۱ و آقای سجادی تماس حاصل فرمایید.
   با سپاس از شما.

 17. علی گفت:

  سلام و خسته نباشید پرژکتور zteتو ایران موجود هست و قیمت ب روزش چقدر هست
  اگه از امریکا برام بیارن ایا بازم همون قیمت ۲۰۱۶ هست لطف کنید یه قیمت بهم بگین
  ممنون از سایت خوبتون

 18. مجموعه ورزشی تهران جوان گفت:

  سلام
  ما برای مجموعه تهران جوان یک دستگاه ویدیو پرژکتور برای فضای باز استخر نیاز داریم لطفا مجموعه را راهنمایی کنید.
  تلفن: ۷۷۳۴۶۸۹۶ _۰۹۲۱۲۱۵۹۶۰۳

 19. سام گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر، ، من میخوام یه ویدئو پرژکتور فقط جهت فیلم دیدن در شب اونم نهایت ۲ ساعت در هفته، در یه اتاق ۴*۴ که هیچ محدودیتی واسه حا گذاری دستگاه نداره بخرم، کیفیت تصویر و رنگ واسم خیلی مهمه البته تو قیمت حدودا ۱۵۰۰٫ممنون میشم چنتا نمونه رو معرفی کنید.

  • admin گفت:

   سلام. وقت بخیر.
   برای آگاهی از مدل های مختلف و دریافت قیمت نهایی، لطفاً با شماره ی ۳۷۲۳۷۳۷۳-۰۵۱ تماس بگیرید و با مهندس سجادی صحبت کنید.
   با سپاس.

 20. علی رضا گفت:

  با سلا م و خسته نباشید
  اولا تشکر بابت سایت خوبتون
  من می خوام یه تصویر رو روی نمای ساختمان با ویدیو پروژکتور بتابونم
  با ویدیو پروژکتور معمولی خیلی ضعیف می تابه
  پیشنهادی برای تابش قوی تر ش
  یه مدل اگه میشه معرفی کنید که بتونم برای نور پردازی رو نمای ساختمون ازش استفاده کنم
  و کاملا نیازهای منو برطرف کنه
  با تشکر

 21. امیرحسین گفت:

  سلام. مرسی از مطالب خوبتون.
  میخواستم لطف کنین بگین کدوم یکی از اینا بهتره. من نمیخوام زیاد هزینه کنم.
  مینی ویدئو پروژکتور RD-805-A
  مینی ویدئو پروژکتور RD-805-B

 22. ماندانا گفت:

  سلام
  من میخواستم بدونم واسه خرید پرژکتور باید از چه مغازه ای تهیه کنم؟
  و اینکه به من مدلی معرفی کنید که تو رنج یک ملیون پانصد تا یک وهفصد یه مدل که خیلی خوب باشه

  • admin گفت:

   سلام. وقت بخیر
   ویدئو پروژکتور رو هم مثل هر محصولی باید از مراکز کامپیوتری معتبر تهیه کنید. مراکزی که پشتیبانی و خدمات معتبری ارائه میدن. شرکت ایمن پردازش به دلیل اینکه وارد کننده ی انواع ویدئو پروژکتور هست و گارانتی قابل اعتماد هوشمند سازان رو ارائه میده می تونه یکی از انتخاب های شما برای خرید باشه.
   در مورد پیشنهاد ما تو این رنج قیمت هم با توجه به اینکه برای انتخاب و خرید یک ویدئو پروزکتور فاکتورهای زیادی مثل میزان روشنایی محیط، فاصله تا پرده نمایش، تعداد تماشاگران، ابعاد تصویر مورد نظر و … لازم هست تا انتخابی ایده آل داشته باشید، بنابراین بهتره ارجاعتون بدم به همکاران واحد فروش تا در این رابطه بهتر راهنماییتون کنن. به همین منظور با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید.

 23. با سلام و احترام به مدیریت سایت: اطلاعات در مورد ویدئو پروژکتور و راهنمای نصب بسیار کامل و جامع است و این امر میسر نمی شود مگر با تلاش و بررسی و تجربه وهمت بالای نگارنده این متون ،لذا از آنجایی که سالها در زمینه ماشینهای اداری و تجهیزات مدارس و هوشمند سازی فعال میباشم شما رو دعوت میکنم که از سایت ما http://www.sharpcopy.ir دیدن و نقطه نظرات خود را اعلام بفرمایید . ممنون از مدیریت محترم سایت

  • ادمین گفت:

   سلام. وقتتون بخیر
   ممنون از لطف شما دوست عزیز و گرامی. خوشحالیم که مطالب رو پسندیدید. حتما از سایتتون بازدید خواهیم کرد.
   با سپاس فراوان.
   برقرار باشید.

 24. سینا گفت:

  با سلام خدمت همه دوستان
  و همینطور خسته نباشید ویژه به ادمین که بدون تاخیر به کامنت ها پاسخ میدن که کمتر دیدم در سایتی
  خدمتتون بگم که من قصد دارم یه گیم سنتر بزنم با ۱۰ دستگاه ps4 و متراژ ۵۰-۶۰ متر
  بین ویدئو پروژکتور و tv دچار تردید شدم از اونجا که مسلما پروژکتور از tv بزرگ تر هستش قطعا با داشت پروژکتری با کیفیت بالا از مشتری بیشتری هم برخوردار هستم
  و همینطور اگر مشتری بیشتری داشته باشم مجبور به روشن نگه داشتن دستگاه تا ۱۰ ساعت باشم
  خدمتتون عرض کنم که فاصله دستگاه تا پرده متغیر هست و دستم بازه و شما بهترین حالت رو در نظر بگیرین
  از نظر نور هم احتمالا یک چراغ با نور بنفش کم پشت دستگاه به سمت دیوار روبروی پرده باشد یعنی نور ب سمت پرده نتابد و از نظر نور مشکلی نباشه و بهترین حالت باشه
  از نظر تعداد تماشاگران حداقل ۲ نفر روی مبل و حداکثر جز اون ۲ نفر ۴ نفر هم پشت مبل که در بیشتر اوقات همان ۲ نفر است
  بازی با دستگاه ps4 انجام میشود و اتصال کابل hdmi و قطعا نیازمند کیفیت بالا میباشد
  ابعاد تصویر هم به نسبت کنتراست و میزان نور پروژکتور روی بهترین حالت تنظیم شود و حداقل ۱۰۰ اینچ
  صدای پروژکتور و همینطور صدای فن ها مهم نیستند چون از هدفون استفاده میشود
  و با یک جمع بندی میشه گفت مهم ترین اصل کیفیت است برای بازی و کمی هم میزان خرابی مهم است
  و سوال
  بهترین مدل و به صرفه ترین مدل پروژکتور مناسب ؟ لطفا هم بهترین برای این کار را بگویید و هم به نسبت قیمت به صرفه ترین
  و اینکه کابل hdmi محدودیت ندارد ؟ و تصویر را میتواند ۴k پخش کند ؟‌
  با تشکر از شما

  • ادمین گفت:

   سلام وقت بخیر.
   ممنون از لطفتون دوست عزیز.
   در مورد سوالتون اول اینکه ممنون از توضیحات کاملتون. من این اطلاعات رو در اختیار همکاران واحد فروش قرار میدم و جواب و مدل های پیشنهادی ایشان رو براتون همینجا میذارم.
   در مورد سوال آخرتون، خیر این کابل محدودیت نداره و از ورژن ۱٫۴ به بعد این کابل کیفیت ۴k رو به راحتی انتقال میده بدون افت کیفیت.
   با سپاس.

  • ادمین گفت:

   باسخ کامنت شما:

   “با توجه به شرایطی که فرمودید می توان ابعاد تصویر ۱۸۰*۱۸۰یا ۲*۲ داشت و برای پوشش دادن این ابعاد تصویر و روشنایی حداقلی در محیط نیاز به ویدئو پروژکتوری می باشد که روشنایی ۳۰۰۰ لومنز دارد و با توجه به لنز دستگاه ها با برندهای مختلف می توان دستگاه هارا در فاصله ۳ یا ۴ متر نصب نمود که شما باید دستگاهی را انتخاب کنید که در فاصله ۳ متر نصب می شود و با توجه به اینکه عمر لامپ دستگاه ها محدود می باشد یعنی حدود ۶۰۰۰ ساعت. بهتر است برای دستگاه هایی که مدت زمان بیشتری استفاده می شود یک عدد لامپ اضافه هم در نظر گرفت که قیمت زیادی هم ندارد.
   تقریباً میشه گفت اکثر دستگاه ها ورودی hdmi را دارند که خیلی راحت می توانید خروجی دستگاه ps4 خود را به پروژکتور متصل کنید و اگر نیاز به تصویر ۴k دارید قیمت پروژکتورهای این رده بسیار زیاد است و شاید مقرون به صرفه نباشد و بهتر است از دستگاه های با رزولوشن پایین تر استفاده کنید و با توجه به پیشرفت تکنولوژی تا چند سال آینده که رزولوشن ۴k فراگیرتر خواهد شد و دستگاه ها این رده بیشتر وارد بازار می شوند و مسلماً قیمت مناسب تری هم خواهند داشت بتوانید دستگاه ها را جایگزین کنید”
   ———-
   در ضمن می تونید برای راهنمایی بیشتر و دریافت مدل و قیمت مناسب، با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید و با مهندس سجادی صحبت کنید.
   با سپاس.

   • علی نیکفر گفت:

    با عرض ادب و احترام
    من یک فروشگاه ورزشی دارم و میخوام تو ساعتی از غروب که افتاب نیست بالای سر مغازه پخش صحنه های ورزشی رو داشته باشم -بازی فوتبال والیبال و غیره … کمکم میکنید .

    • ادمین گفت:

     سلام وقت بخیر.
     بله در خدمتتون هستم.
     سوالتون خیلی جای ابهام داره و باید جزییات بیشتری بدونیم تا بشه به یک نتیجه ی مطلوب رسید. بنابراین برای راهنمایی بهتر لطف کنید از ساعت ۹ تا ۲۰:۳۰ با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید و با مهندس سجادی یا مهندس صادقی صحبت کنید.
     با سپاس.

 25. احسان92 گفت:

  با سلام و آرزوی آرامش برای شما

  بنده یک ایده ای دارم در زمینه تبلیغات و از شما تقاضا دارم از اونجایی که نوع تبلیغاتی که میخواهم انجام بدهم ودر زمینه کاری شماست راهنمایی بفرمایید
  در یک سری مسیر های پر تردد ساختمانهای بلند و با نمای سفید و کاملا مسطح است که میشود بعنوان تبلیغ دیوار نویسی یا بنر های بزرگی را زد
  اما ایده من این است که بتوانم با یک یا چند ویدیو پرژکتور در شب روی آنها تبلیغ کنم البته با کسب اجازه از مالکین
  حالا میخوام بدنم که آیا این کار قبلا اجرا شده در سطح شهر (البته تا جایی که خودم دیدم تلویزیون شهری بوده) و یا اینکه میشود یا خیر و آیا اصلا فکر خوبی است یا خیر
  یکی از علت هایی که باعث شد به این نوع تبلیغ فکر کنم شلوغ بودن این مکان ها تا ۲ شب بود
  نور منطقه ای که در نظر گرفته ام کم است و دیوار کاملا سفید

 26. علی گفت:

  سلام.مطلب شمابسیار جالب وخیلی کاربردی بود.ممنون از سخاوت شمادرارائه دانش تون. راهنمایی میخواستم اگر لطف کنید.بنده برای بالای سردرب مغازه میخوام ازفویل نانو وویدئو پرژکتورکه اصطلاحاویتریزیون گفته میشه استفاده کنم برای نور روز انتخابی هست که تصویر واضحی بده.؟البته درب مغازه حدود ۱/۵متر از سطح دیوارخیابان فرورفتگی داره.ارتفاع از سطح پیاده رو تازیرپرده نمایش ۳/۵متر.فاصله ویدئواز محل نصب پرده درسیستم بک پروجکشن(نصب پرژکتورداخل مغازه)تا۱۵مترجاداره واز روبروی پرده(طرف توی پیاده رو)حدود۵/۵متر راه داریم که ۱/۵ مترش همانطور که گفتم فرورفتگی درب ورودی و۴ مترعرض پیاده رو است.وتماشاگرخیابان ممکنه هرفاصله ای (تا۳۰متر)داشته باشه.عرض قسمت تماشاگرداخل مغازه ۵ متر وطولش ۱۵ متر(۶۰مترمربع فضا).الویت ما تماشاگر بیرون هست ولی اگرسیستمی پیاده کنیم که هم از توی مغازه وهم از بیرون بشه تصویر ببینندخیلی بهتره.داخل مغازه هم باید برای صرف غذای مشتری روشن باشه (رستوران )اندازه تصویر ۱/۵ارتفاع و۲/۵ طول وفویل هم میتونه شفاف نباشه وحتی مشکی باشه.۲-اگردرنورروز امکانش نباشه برای نور عصرگاهی وشب چه پیشنهادی دارید؟ممنونم ببخشیدطولانی شدچون درکامنتها فرمودیداطلاعات کامل باشه

  • ادمین گفت:

   سلام ممنون از مطالعه ی با دقت مطالب و لطف شما.
   کامنت شما برای همکاران واحد فروش ارسال میشه و نتیجش به زودی همینجا کامنت میشه.
   با سپاس.

  • ادمین گفت:

   سلام مجدد خدمت شما. جواب همکاران واحد فروش:

   ” از این سیستم نمیتوان برای نور روز استفاده کرد
   بسته به ابعاد تصویر و نور محیطی میتوان پروژکتور های مختلفی را پیشنهاد داد و با توجه به مدل دیتاپروژکتور و ابعاد تصویر میتوان در فواصل یک تا ۵ متر نصب نمود
   میتوان تنظیم کرد که تصویر از روبرو دیده بشه یا از داخل مغازه و در مواقعی که تنظیم بشه داخل مغازه تصویر دیده بشه بیرون معکوس خواهد بود که اگر بتونید محتوا سازی قرینه هارو رعایت کنید از هر دوطرف تصویر دارید
   نسبت تصویر دیتا پروژکتورها ۴ به ۳ می باشد و باید این فرمت را در برچسب ها رعایت کنید و اگه ۱/۵ ارتفاع دارید میتوان ۲ متر عرض تصویر داشت
   اگر نور فروشگاهتون زیاده دیتا پروژکتور حدودا ۴۰۰۰ لومن نیاز دارید و اگه نور قابل کنترله ۳۰۰۰ لومن “

 27. منصور گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  بعد از کلی تحقیق و خواندن به جایی نرسیدم. ممنون میشم از آدمین گرامی راهنمایی بفرمایید.
  من یه پروژکتور واسه کلاس درس میخواستم تا قیمت ۱ و ۵۰۰ . ممنون میشم پیشنهادتون رو بگید و اینکه داخل شهر که میگشتم به یه مغازه که رفتم یه epson s4 استوک داشت ۹۰۰ تومن ضمانت یه ماهه شم میکرد. نظرتون راجع به این چیه ؟
  در آخر از مطلب مفیدتون هم نهایت تشکر و دارم.

 28. زکریا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوار
  امروز یه پرژکتور دست دوم epson emp 1715 گرفتم. الان ۴۸ ساعت مهلت تست دارم . خواستم ببینم چجوری بایستی از هرجهت از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنم ؟ یا عمر لامپ و سالم بودن آن رو از کجا بفهمم ؟
  از این نگرانم که تو یه صفحه سفید که باز میکنم یه جاهایی به شکل خط زرد کم رنگ هستش! آیا این طبیعیه ؟
  ممنونم

  • wetr t گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای اطمینان از سالم بودن دستگاه باید پیش متخصص ببرید.
   از قسمت information دستگاه میشه عمر لامپ دستگاه رو دید.
   اگه تصاویر مات هست و نوشته ها رو مات می بینید، اپتیک دستگاه نیاز به تعمیر داره و برای خطوط زرد کابلتون رو عوض کنید، اگه درست نشد مربوط به قسمت رنگ سازی دستگاه میشه که باز هم باید به یک تعمیر کار نشون بدید.

 29. مسیحا گفت:

  درود.من یه ویدئو پروژکتور و پرده میخوام برای پخش کلیپ های عروسی در تالار با کیفیت و قیمت مناسب پیشنهاد شما چیه؟

  • Masoud گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به ابعاد پرده نمایش مورد نظر و همچنین میزان روشنایی محیط و تعداد تماشاگران و… انتخاب های مختلفی می تونید داشته باشید. همکاران ما در واحد فروش می تونن به صورت تلفنی خیلی بهتر شما رو در این رابطه راهنمایی کنند.
   بنابراین با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید و با مهندس سجادی صحبت کنید.
   با سپاس.

 30. حسین گفت:

  سلام خسته نباشین.ویدیوپروژکتوری لازم دارم برای تدریس.ممنون میشم راهنمایی کنین چه مارکی بردارم .هزینه بین۷۰۰تا۱۵۰۰تومان باشه ممنون میشم به جیمیلم ارسال بشه.باتشکر