راهنمای جامع خرید ویدئو پروژکتور

راهنمای جامع خرید ویدئو پروژکتور

آخرین به روزرسانی:فررودین ۱۳۹۷

آیا به دنبال یک راهنمایی صادقانه، ساده و تخصصی در مورد انتخاب ویدئو پروژکتور می گردید؟ همراه ما باشید تا مهم‎ترین نکات را با هم مرور کنیم.

در بخش راهنمای جامع ویدئو پروژکتور، در صورت داشتن هر  گونه پرسشی، در بخش نظرات سوالات خودتان را مطرح فرمایید، تا ما پاسخگو باشیم.(تماس با ما )

این راهنما از ۳ بخش تشکیل شده است:

۱) در بخش اول ویدئو پروژکتور را تعریف می‎کنیم؛
۲) در بخش دوم فاکتورهای اصلی را توضیح می‎دهیم. اگر فقط به همین چند عامل که در بخش دوم برای انتخاب ویدئو پروژکتور یادآوری می‎کنیم توجه کنید، تصمیم درستی خواهید گرفت.
۳) در بخش سوم، امکانات مختلف را هم توضیح داده‎ایم و با دانستن آنها می‌توانید تصمیم بگرید که آیا برای شما کاربرد دارند یا خیر. اگر وقت بگذارید و این بخش را هم بخوانید، یکی از آگاه ترین و حرفه‌ای‎ترین افراد در انتخاب ویدئو پروژکتور خواهید بود!

۱)معرفی ویدئو پروژکتور ۲)نکات اساسی در خرید ویدئو پروژکتور ۳)جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن

تعریف ویدئو پروژکتور

انواع ویدئو پروژکتور:
۱) ویدئو پروژکتور جیبی
۲) ویدئو پروژکتور چند‎رسانه‌ای
۳) ویدئو پروژکتور سینمای خانگی
۴) ویدئو پروژکتورهای مورد استفاده در محل‎های برگزاری بزرگ و مخصوص نصب ثابت
(یک زیر مجموعه از مدل‎های چند‎رسانه ای)

۱) اندازه صفحه، فاصله پرتاب، نسبت پرتاب

۲) روشنایی

۳) رزولوشن یا وضوح تصویر

۴) کنتراست

 

۱) تصحیح ذوزنقه ای و تغییر لنز

DLP (2 یا LCD

۳) اتصالات

۴) بلندگوهای داخلی ویدئو پروژکتور

۳D(5

۶)وزن

بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور

 ویدئو پروژکتور چیست؟

مسیر: بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور/ ویدئو پروژکتور چیست؟

ویدئو پروژکتور را می‎توان یک دوربین معکوس درنظرگرفت، یعنی به جای دریافت نور‌‌، نور را از لنز بیرون می‌فرستد. در این راهنمای خرید، ما درباره‌ی ویدئو پروژکتور دیجیتال صحبت خواهیم کرد که ویدئو پروژکتوری با ورودی ویدئو است و عملی شبیه به یک تلویزیون و یا مانیتور کامپیوتر را انجام می‌دهد؛ در حالی که مزایایی از جمله توانایی تولید اندازه‌‌ی تصویر بسیار بزرگتر و قابلیت حمل آسان را دارد.

دسته بندی‎های مختلفی برای ویدئو پروژکتورها وجود دارد. در اینجا از این دسته بندی استفاده می‌کنیم که خوب و مورد قبول است و در انتخاب به ما کمک خواهد کرد. اصولی که در زیر مطرح می‎شود در مورد تمام انواع ویدئو پروژکتورها اعمال می شود.

انواع ویدئو پروژکتور:

مسیر: بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور/ انواع ویدئو پروژکتور

 • ویدئو پروژکتور جیبی که پیکو نیز نامیده می‎شود
 • ویدئو پروژکتور سینمای خانگی
 • ویدئو پروژکتور چند‎رسانه‌ای
 • ویدئو پروژکتورهای مورد استفاده در محل‎های برگزاری بزرگ و مخصوص نصب ثابت (یک زیر مجموعه از مدل‎های چند‎رسانه ای)

این دسته‎بندی فقط به منظور انتخاب بهتر است و مسلما مدل‎هایی هستند که در چند گروه قرار می‎گیرند و برخی مدل‎ها را به راحتی نمی‎توان به یک گروه خاص نسبت داد. به عنوان مثال، ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی و ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‌ای بسیار شبیه به هم هستند.

در اغلب موارد، نوع ویدئو پروژکتور با توجه به درخواست و نوع نیاز شما تعیین خواهد شد مثلا:
ویدئو پروژکتور جیبی یا پیکو برای زمانی که قابل حمل بودن ویدئو پروژکتور مهم است و در آن اندازه‌ی صفحه نمایش کوچک نیز قابل قبول است، ویدئو پروژکتور سینمای خانگی برای یک اتاق نشیمن، ویدئو پروژکتور چندرسانه‌ای برای اتاق جلسه‌ی هیئت مدیره‌ی یک شرکت و ویدئو پروژکتورهای مناسب محل برگزاری بزرگ و مخصوص نصب ثابت برای سالن سخنرانی با ۵۰۰ صندلی استفاده می‎شود.

۱- ویدئو پروژکتورهای جیبی

مسیر: بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور/  انواع ویدئو پروژکتور/ ۱- ویدئو پروژکتورهای جیبی

pico projectors
pico projectors

ویدئو پروژکتور جیبی یک فناوری نسبتا جدید است. البته منظور از جیبی بودن این نیست که در جیب معمولی جا شوند؛ با این حال، آنقدری کوچک هستند که راحت در دست قرار بگیرند و معمولا می‎توانند به خوبی بر روی سه پایه نصب شوند. از آنجا که این ویدئو پروژکتورها از لامپ LED استفاده می‎کنند،روشنایی کمی دارند: در حدود ۲۰ تا ۱۰۰۰ لومن. این میزان روشنایی بسیار کم است و مهم‎ترین نکته برای نخریدن این ویدئو پروژکتورها است (مثلا این ویدئو پروژکتورها را با ویدئو پروژکتور‎های چند‎رسانه‌ای معمول که در محدوده ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ لومن اند، مقایسه کنید).

ادامه مطلب در ….  مقاله ویدئو پروژکتورهای جیبی ( از بخش راهنمای جامع ویدئو پروژکتور)

۲- ویدئو پروژکتورهای چند رسانه‌ای

مسیر: بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور/  انواع ویدئو پروژکتور/ ۲- ویدئو پروژکتورهای چندرسانه ای/ – ویدئو پروژکتورهای چندرسانه ای با برد بلند

ویدئو پروژکتورهای چند رسانه‌ای
ویدئو پروژکتورهای چند رسانه‌ای

ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‎ای بزرگترین دسته‌ی ویدئو پروژکتورها هستند. ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‌ای همه کاره‎اند و برای همه چیز، از ارائه پاورپوینت‎های سخنرانی تا نمایش کلیپ‎های ویدیویی و نمایش اسلاید در مجالس عروسی استفاده می‎شوند. این ویدئو پروژکتورها معمولا قابل حمل در نظر گرفته می شوند؛ در وزنی کمتر از ۱٫۵ کیلوگرم برای مدل‎های فوق العاده باریک به بالاتر وجود دارند و روشنایی آن‎ها در محدوده ۲۵۰۰ تا ۴۵۰۰ لومن یا بیشتر است.  ادامه این مطلب در مقاله ویدئو پروژکتورهای چند رسانه‌ای (از بخش راهنمای جامع ویدئو پروژکتور)

۳- ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی

مسیر: بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور / انواع ویدئو پروژکتور/ ۳- ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی

ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی
ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی

ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی واقعی برخلاف ویدئو پروژکتورهای مشترک در گروه چندرسانه‌ای و سینمای خانگی که از منظر ویژگی می‎توانند به عنوان ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‌ای تلقی شوند، بر کیفیت تصویر بیش از هر چیز تاکید دارند.  شدت روشنایی پروژکتورهای سینمای خانگی به ندرت بیشتر از ۲۵۰۰ لومن اند (البته این میزان بنظر متغیر است) و بیشترین زوم را نسبت به تمام ویدئو پروژکتورهایی که از لنز توکار (داخلی) استفاده می‎کنند دارد. ادامه مطلب در  …. مقاله ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی

۴- ویدئو پروژکتورهای مخصوص نصب و راه اندازی ثابت و مناسب محل برگزاری بزرگ

مسیر: بخش اول: معرفی ویدئو پروژکتور/  انواع ویدئو پروژکتور/  ۴- ویدئو پروژکتورهای مخصوص نصب و راه اندازی ثابت و مناسب محل برگزاری بزرگ

ویدئو پروژکتورهای مخصوص نصب و راه اندازی ثابت و مناسب محل برگزاری بزرگ
ویدئو پروژکتورهای مخصوص نصب و راه اندازی ثابت و مناسب محل برگزاری بزرگ

ویدئو پروژکتورهای این دسته بندی، اغلب همراه با ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‌ای هستند. آنها روشن‎ترین نوع موجود در بازار هستند و با روشنایی از حدود ۴۵۰۰ لومن شروع می‌شوند و تا ۲۰۰۰۰ یا بیشتر ادامه دارند. ویدئو پروژکتورهای مخصوص نصب ثابت، معمولا قابل حمل نیستند و راه اندازی آن‎ها مدتی طول می‎کشد. در اغلب موارد، آنها به دلیل ویژگی سیستم لنز قابل تعویض، از نظر فاصله پرتاب، سازگارترین نوع ویدئو پروژکتورها محسوب می شوند. به طور معمول در سالن‎های سخنرانی، سینماها، مساجد، ورزشگاه‎ها و موارد مشابهی که نیاز به نمایش برای مردم زیادی است، استفاده می شوند. علاوه بر اندازه‌ی صفحه نمایش بزرگ، آنها در مواردی که نور محیط نمی تواند کنترل شود، استفاده می شوند. همچنین بسیاری از آنها از قابلیت انباشتگی (استفاده از چند ویدئو پروژکتور به صورت هم‎زمان برای یک صفحه) پشتیبانی می‎کنند، یعنی خروجی تصویر از دو یا تعداد بیشتری ویدئو پروژکتور، می تواند روی هم بیفتد که باعث افزایش روشنایی، فراتر از آنچه یک ویدئو پروژکتور می‎تواند ایجاد کند، شود.

به دلیل وزن آنها و ماهیت سیستم لنزی که استفاده می‎کنند، در بسیاری از موارد، این ویدئو پروژکتورها باید توسط یک انتگراتور(سطح سنج) تنظیم شوند و نیاز به نصب و راه‎اندازی توسط یک تکنسین حرفه ای  دارند.

بخش دوم: نکات اساسی در خرید ویدئوپروژکتور

در بخش نکات اساسی در خرید ویدئو پروژکتور به ۴ دسته بندی مهم اشاره می کنیم . در صورت علاقه به مطالعه هر عنوان، بر روی آن کلیک فرمایید.

۱- اندازه صفحه، فاصله پرتاب، نسبت پرتاب (ورود به مقاله)

۲- شدت روشنایی (ورود به مقاله)

 ۳- رزولوشن یا وضوح تصویر (ورود به مقاله)

۴- کنتراست (ورود به مقاله)

 

بخش سوم: جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن

۱- اصطلاح تصحیح ذوزنقه ای و تغییر لنز چیست؟

مسیر: بخش سوم: جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن/ ۱- اصطلاح تصحیح ذوزنقه ای و تغییر لنز چیست؟

بیشتر ویدئو پروژکتورها حداقل قابلیت تصحیح keystone عمودی دارند، حتی اگر تصحیح افقی را نداشته باشند؛ برخی حتی قابلیت تغییر لنز دارند. این قابلیت اثر keystone ذوزنقه‎ای مانند را اصلاح می‎کند. وقتی ویدئو پروژکتور پایین‎تر یا بالاتر از صفحه نمایش است، بالا یا پایین تصویر عریض‎تر است (keystone عمودی) یا وقتی ویدئو پروژکتور نسبت به وسط تصویر، به چپ یا راست انحراف داشته باشد، قسمت راست یا چپ تصویر عریض‎تر است (keystoneافقی). به تعریف دیگر اگر ویدئو پروژکتور بخواهد تصویر را بر روی صفحه‎ای در بالا، پایین، راست یا چپ خود نمایش دهد، تصویر حالت ذورنقه‎مانند می‎شود و نیاز به تصحیح keystone پیدا می‎کند تا دوباره مستطیل شود. اصلاح keystone این مشکل را تا یک درصد مشخصی اصلاح می‎کند. مشکل با تصحیح keystone آن است که به صورت دیجیتالی به دست می‎آید (مانند زوم دیجیتال در دوربین فیلمبرداری)؛ با اعمال آن تصویر خراب می‎شود و با اعمال بیشتر خراب‎تر. توضیحات بیشتر در  مقاله  ( اصطلاح تصحیح ذوزنقه ای و تغییر لنز چیست؟)

 

keystone عمودی و افقی
keystone عمودی و افقی

۲- DLP یا LCD: کدام بهتر است؟

مسیر: بخش سوم: جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن/ ۲- DLP یا LCD: کدام بهتر است؟

در مورد تکنولوژی‎های تصویر در ویدئو پروژکتور احتمالا عباراتی شنیده باشید که مثلا DLP کیفیت تصویر بهتر و LCD عمر بیشتری دارد یا این برای بحث آموزشی مناسب‎تر است و … اجازه دهید این‌طور توضیح دهیم:

سه سیستم تصویر وجود دارد که امروزه در ویدئو پروژکتورها استفاده می‎شود: DLP ،LCD و یکی که شما ممکن است تا به حال نشنیده باشید: LCoS .

امروزه بین DLP و LCD رقابت است. در کل LCD کمی اثر رنگین‎کمانی کمتری دارد و DLP کمی اثر screen-down کمتر. جدای از آن، LCD دارای یک ضریب اطمینان جزئی است؛ چون هیچ قطعه‌ی متحرکی در سیستم تصویر آن وجود ندارد، در حالی که در DLP های تک تراشه از چرخه رنگ در حال چرخش و آینه‎های میکروسکوپی استفاده می‎شود. پانل‎های LCD هنوز دچار مشکل می‌شوند اما در بیشتر مواقع این نقض منجر به سوخته شدن پیکسل‎ها می‎شود که این به اندازه فاجعه‎ای که برای چرخه رنگی DLP هنگامی که متوقف می‌شود، رخ می‎دهد، نیست (در صورت بروز مشکل در LCD چند پیکسل سیاه می‎شود اما درDLP کل سیستم با مشکل مواجه می‎شود). تفاوت دیگر آنکه ویدئو پروژکتورهای DLP فن کمتری دارند، چون فقط نیاز به خنک نگه داشتن لامپ می‎باشد درحالی که در ویدئو پروژکتورهای LCD بدلیل اینکه خنک نگه داشتن پنل LCD هم مهم است، نیاز به تعداد فن بیشتری هست. اگر شما ویدئو پروژکتور را قرار است در جایی نصب کنید که دسترسی به آن برای تعویض یا تعمیر مشکل است، پس LCD برای شما مناسب خواهد بود؛ درغیر اینصورت اینکه سیستم تصویر ویدئو پروژکتورتان LCD یا DLP باشد، نباید عامل تصمیم گیری باشد.

در برخی موارد، LCOS، ترکیبی از بهترین ویژگی های LCD و DLP را ارائه می دهد.
LCOS (کریستال مایع در سیلیکون) یک تکنولوژی انعکاسی مانند DLP است؛ اما در این مورد، نور از یک پنل LCD پشت سیلیکونی به جای آینه‎های میکروسکوپی منعکس می‎شود. این سیستم در حال حاضر حداقل اثر screen door (مشخص شدن پیکسل‎های تصویر) را دارد و چون LCD است، اثر رنگین‎کمانی و دیگر مشکلات مربوط به چرخه رنگ را هم ندارد. این سیستم تصویری تقریبا مختص ویدئو پروژکتورهای چندرسانه‎ای سطح بالا که به منظور کاربردهای نمایشی مهم ساخته شده‌اند استفاده می‎شود. در ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی سونی، LCOS با نام SXRD نامیده می‎شود.

نمونه تاثیر Screen down
نمونه تاثیر Screen down

۳- به چه ورودی و خروجی هایی برای ویدئو پروژکتور نیاز دارم؟

مسیر: بخش سوم: جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن/ ۳- به چه اتصالی نیاز دارم؟
در مورد ورودی‎های تصویر ویدئو پروژکتور ها جز مدل‎های سطح بالا و حرفه‎ای کم و بیش گزینه‎های مشابه ای در این خصوص وجود دارد:

پورت VGA که متداول‎ترین است، پورت composite، پورت component، پورت HDMI که به سرعت در حال گسترش است و گاهی اوقات S-Video. جهت مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در مورد ورودی و خروجی های ویدئو پروژکتور خواندن این مقاله را توصیه می کنیم (ورودی و خروجی های ویدئو پروژکتور )

مقاله مرتبط: معرفی پورت های ورودی و خروجی کامپیوتر و ویدئو پروژکتور

 

۴- آیا من می توانم به بلندگوهای داخلی ویدئو پروژکتور تکیه کنم؟

مسیر: بخش سوم: جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن/ ۴- آیا من می‎توانم به بلندگوهای داخلی ویدئو پروژکتور تکیه کنم؟

بلندگوهای ویدئو پروژکتور وحشتناک‎اند، حتی بدتر از بلندگوهای تلویزیون. بیشتر بلندگوهای ویدئو پروژکتورها صدا را از HDMI استخراج می‌کنند بنابراین در بیشتر موارد می‌بایست بلندگوها را به طور مستقیم به خود ویدئو پروژکتور متصل کنید. متاسفانه در بیشتر موارد حتی نمی توانند صدا را خوب جدا کنند.

حالت ایده آل: توصیه اکید این که اگر نمایش شما شامل صدا است از بلندگوهای جداگانه استفاده کنید و اینکه دستگاه پخش‎تان را مستقیما به بلندگو وصل کنید و در این مورد به کلی ویدئو پروژکتورتان را نادیده بگیرید.

بیشتر ویدئو پروژکتورها علاوه بر خروجی تصویر، خروجی صدا‎ی جداگانه‎ای دارند.

بلندگوهای داخلی پروژکتور
بلندگوهای داخلی پروژکتور

نکته : اگرقصد دارید از بلندگوی داخلی پروژکتور استفاده کنید، پس ویدئو پروژکتوری انتخاب کنید که حداقل ۱۰ وات باشد.

۵- آیا ۳D هنوز مهم است؟

مسیر: بخش سوم: جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن / ۵- آیا ۳D هنوز مهم است؟

تولید‎کنندگان لوازم الکترونیکی آشکارا اذعان دارند که از تولید ۳D دست برداشته‎اند. شما هنوز هم ممکن است ۳D بخواهید. اگر چنین است، شما احتمالا به دنبال یک ویدئو پروژکتور سینمای خانگی هستید. بسیاری از ویدئو پروژکتور‎های چند‎رسانه ‎ای ادعا می‎شود “۳D-ready ” اند؛ در بسیاری از موارد، آنها فقط با کامپیوترهایی که کارت‎های گرافیک سازگار دارند، کار می‎کنند (DLP-Link یک تکنولوژی انحصاری در این کاربرد است که به طور گسترده‎ای استفاده می‎شود). ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی احتمالا بیشتر از ویژگی های HDMI 3D پشتیبانی می‎کنند، بنابراین شما می توانید آنها را با Blu-rayپلیر استفاده کنید. هنگامی که ویدئو پروژکتور را برای ۳D تنظیم می‎کنید، در نظر داشته باشید که به طور موثری روشنایی را به نصف کاهش می‎دهید. جالب است که به عنوان روشی جایگزین بجای خرید یک به طریقی خاص با استفاده از ویدئو پروژکتور ۳D-ready، می‎توانید از ترکیبی از دو ویدئو پروژکتور استفاده کنید  و در نهایت تصویری ۳بعدی داشته باشید.

۶)وزن

مسیر: بخش سوم: جزییات خرید ویدئو پروژکتور و امکانات مختلف آن /وزن

اگر شما دائما در حال سفر هستید؛ در پی یک پروژکتور سبک و قابل حمل باشید -عموما کمتر از ۲٫۲۶ کیلوگرم – پروژکتوری که رزولوشن و روشنایی موردنیازتان را تامین می‎کند. اگر شما گهگاهی به سفر می‎روید و عملکرد در ازای داشتن وزن بیشتر مدنظرتان هست، به دنبال پروژکتورهایی که وزنشان۳٫۱۷ تا۴٫۵۳ کیلوگرم است باشید.

  چند نکته مهم و یادآوری 

•  ویدئو پروژکتورها برای نمایش‎اند و  اکثر این دستگاه ها نباید برای ساعت های متمادی استفاده شوند. یعنی نباید انتظار داشته باشید که مانند تلویزیون ها عمل کنند. هم چنین بباید یادآوری کنیم  که ویدئو پروژکتور‎ها در نور کم بسیار بهتر عمل می‎کنند، اگر شما محیط روشنی دارید و نور محیط غیرقابل کنترل است (مخصوصا نور خورشید) استفاده از ویدئو پروژکتور انتخاب درستی نیست.

• وقتی شما اندازه صفحه نمایش را می‎دانید، می‎توانید نسبت پرتاب (برد) را بر اساس عرض صفحه نمایش و فاصله بین ویدئو پروژکتور و صفحه نمایش تعیین کنید.

• اگر اندازه صفحه نمایش از قبل مشخص نیست، ویدئو پروژکتور با زوم بیشتر و یا برد کوتاه‎تر انتخاب کنید. در بیشتر موارد نزدیک‎شدن از دور‎شدن آسان‎تر است.

• با محاسبه اندازه صفحه نمایش، برد و مقدار نور محیط اتاق، از یک ماشین حساب ویدئو پروژکتور برای تعیین حداقل روشنایی لازم در واحد لومن استفاده کنید. نحوه‌ی استفاده از ماشین حساب ویدئوپروژکتور را در قسمت مطالب مرتبط که در پایین نوشته آمده است، می‌توانید مطالعه بفرمایید.

منبع اصلی : +

ترجمه :www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

درباره ی ما

شرکت ایمن پردازش (سایت behprice.com) که در سال ۱۳۷۸ در مشهد آغاز به کار نموده است؛ در زمینه فروش محصولات آموزشی مانند برد هوشمند، کیت هوشمند، ویدئو پروژکتور، لوازم جانبی ویدئو پروژکتور (پرده نمایش، پایه، کابل و …) ، ویژوالایزر و میکروسکوپ های دیجیتال،میزهای لمسی، کیوسک های اطلاع رسانی فعالیت دارد. هم چنین تعمیرات کامل این دستگاه ها را نیز به صورت کامل پشتیبانی می نماید. همراهی بیش از ۲۰ هزار مشتری در طی ۱۵ سابقه موجب دلگرمی ماست.

مطالب مرتبط:

درباره نویسنده :

93 دیدگاه برای راهنمای جامع خرید ویدئو پروژکتور ثبت شده است

 1. مطلب فوق العاده جالبی گفتین نمیدونم حاصل ترجمست یا تجربیات شرکتتون اما من توی متون انگلیسی هم متنی به این خوبی هنوز ندیدم!
  کاش در مورد ابعاد و نوع پرده نمایش هم مطلب بگذارید

  1. سلام.وقت بخیر
   لطف دارید.مطلب، ترکیبی از ترجمه و تجربیات همکاران فنی هست و البته در آینده به مرور به روز هم خواهد شد.
   در مورد این مطلب اگر به وب سایت نویسنده، رضا نظریان مراجعه بفرمایید، توضیحاتی دادند.
   حتما. لطفا ایمیل خود را در قسمت عضویت وارد نمائید تا خبرنامه بصورت هفتگی برای شما ارسال گردد که شامل مطالب جدید، فروش های ویژه، محصولات جدید و … می باشد.
   با سپاس از توجه شما

  1. سلام. وقت بخیر
   از توجه و لطف شما سپاسگذاریم.
   لطفا برای دریافت مطالب جدید در خبرنامه ما عضو شوید. برای عضویت ایمیل تان را در فرمی که در آخر متن هست وارد نمائید و یا به لینک زیر مراجعه نمائید.
   http://eepurl.com/bwwCX9

   با سپاس

  1. سلام، وقت بخیر
   ویدئوپروژکتورهای سینمای خانگی کمترین میزان صدای فن دارند. (مثال مدل sony hw40es ). این مدل صدای ۲۱ دسی بل دارد که حدودا نصف صدای پروژکتورهای دیگر است. از بین مدل های با قیمت مناسب تر، برخی صدای کمتری دارند.میزان صدای دقیق مدل ها چک کنیم، در نظر بعدی خدمت تان ارائه خواهیم داد.
   با سپاس

  1. سلام، وقت بخیر
   دشمن اصلی ویدیوپروژکتور نور هستش. در مجموع ویدیو پروژکتور برای استفاده در نور هرچه کمتر ساخته می شوند. اما بله، دیتاپروژکتورهای صنعتی برای استفاده در نور روز و بیرون وجود دارند و معمولا از ترکیب چندین پروژکتور برای رسیدن به نور مناسب استفاده میشود. شما کاربرد خاصی مدنظرتون هست بفرمایید تا راهنمایی دقیق تری انجام شود
   با سپاس

    1. سلام، وقت بخیر
     نور خورشید که در روز هست، بشدت تصویر رو خراب می کند.فقط اگر قسمتی که قصد دارید پرده نمایش را قرار دهید، در سایه قرار دارد یا بتوانید سایه بان در آن محل قرار دهید، با استفاده از ویدئوپروژکتوری بسیار قوی، تصویر قابل مشاهده ای خواهید داشت اما بازهم ایده آل نیست. برای این کار تلویزیون بسیار بهتر است. اگر بتوانید محل نمایش تصویر را تغییر دهید و مکانی تاریک تر را انتخاب بفرمائید (به عنوان مثال درون فروشگاه) یا در روز استفاده نکنید و فقط در تاریکی تصویر داشته باشید، می توانید با ویدئوپروژکتوری قوی، تصویر خوبی داشته باشید.
     با سپاس

 2. من یه ویدیو پرژکتور میخام فقط برای دیدن فیلم با قیمت مناسب.میشه به من چند مدل معرفی کنید که بشه از فیلم دیدن با ابعاد بزرگ لذت برد؟

  1. سلام، وقت بخیر
   اگر کیفیت قابل قبولی بخواهید، مدل های قیمت مناسب مانند Ricoh X2240 کاملا جوابگوی کارتان خواهند بود و به راحتی با قیمت زیر ۱٫۵ میلیون اندازه ی تصویری مثل ۱۰۰ و ۱۲۰ اینچ را ببینید. اما اگر کیفیت بسیار عالی بخواهید، می بایست مدل های مخصوص سینمای خانگی مانند SONY HW40es را تهیه بفرمائید.
   با سپاس

 3. سلام. متن خیلی کاربردی و خوبی منتشر کردین. واقعاً ممنونم. میخواستم لطف بفرمایید و راهنمایی کنید که برای نقاشی روی دیوار چه پرژکتوری مناسب هست؟

  1. سلام وقت بخیر
   برای انتخاب ویدئو پروژکتور مناسب به سوالات زیر پاسخ بدهید :
   ۱- چه طرحی را قرار است اجرا کنید (مثل: بازی ، آموزشی ، نقشه گرافیکی، معماری و … )
   ۲- نور محیط به چه اندازی است ؟
   ۳- فاصله ویدئو پروژکتور تا قسمتی که می خواهید طرح را بندازید چه مقداراست ؟

   باسپاس

    1. سلام
     وقت بخیر
     دستگاهی که شما مد نظر دارید دستگاه حرفه ای و خاصی است که باید تمام جوانب کار بررسی شود تا دستگاه مناسب را پیشنهاد بدهیم .
     شماره تماس خودتان را به آدرس ایمیل info@behprice.com ارسال کنید تا همکاران بخش فروش خدمتتان تماس بگیرند و راهنمایی های لازم را خدمت شما داشته باشند .
     باسپاس

 4. سلام ایا با بالا بردن اینچ صفحه نمایش از کیفیت تصویر کاسته میشه……….و سوال دوم اینکه شما از بین سه پروژکتور Optoma HD26……EPSON EH-TW5300……BenQ W1070
  کدام رو از نظر کیفیت و عمر لامپ توصیه می کنید……..ممنون

  1. سلام
   وقت بخیر
   ابعاد تصویر (پرده نمایش) با توجه به میزان روشنایی پروژکتور که،چند انسی لومنس است و میزان روشنایی محیط باید انتخاب شود . و بهتر این است که شما اول ابعاد تصویر(پرده نمایش) را مشخص کنید و میزان روشنایی محیط را مشخص کنید ،اینکه تاریک باشد و یا از نور معمولی اتاق میخواهید استفاده کنید و براساس آن انسی لومنس دستگاه را انتخاب کنید .
   در رابطه با سوال دوم :
   بسته به نوع کاربری که شما دارید باید از بین سه مدل یکی را انتخاب کنید .
   هرکدام از این مدل هایی که شما ذکر کردید توضیحات خاص خود را دارد که طولانی و وقت گیر است .
   میتوانید شماره تماس خود را به info@behprice.com ارسال کنید تا کارشناس بخش فروش خدمت شما تماس بگیرن و توضیحات لازم هر سه دستگاه را عرض کنند تا انتخابی مطمئن داشته باشید.
   باسپاس.

 5. با سلام و تشکر.ایا پروژکتورهای اپسون سری EB برای نمایش فیلم در منزل(البته فقط شب هنگام و در تاریکی)مناسب هستند؟اگر اری، ازبین دو مدل X31 و S31 کدام ارجح است؟سپاس

  1. سلام، وقت بخیر
   از نظر روشنایی، با توجه به اینکه در نور کم قرارهست استفاده کنید، بله ، مناسب هستند.
   مهمترین تفاوت این دو‌مدل، رزولوشن است. انتخاب بهتر، مدل x هستش اما مدل s هم برای این کاربرد قابل قبول است. تفاوت ۱۰۰ لومنس روشنایی هم اصلا محسوس نیست.
   البته اگر انتخاب دیگه ای بخواهید داشته باشید، با همین حدود قیمت، گزینه های دیگری هم هستند
   با سپاس

 6. سلام
  میخواستم درباره ویدئو پرژکتور جیبی سونی بپرسم که لامپش قابلیت تعویض رو داره و اینکه لامپ موجود هست؟ و حدود قیمت لامپ چقدر است؟!

    1. سلام
     وقت بخیر
     لامپ این مدل دستگاه به ندرت خراب میشود ! ممطئن هستید مشکل دستگاه از لامپ می باشد ؟
     لامپ های مدلی که ذکر کردی لامپ معمولی (led) هستند . و قابل تعویض می باشند.
     برای اطلاعات بیشتر با واحد فروش و یا فنی در ارتباط باشید . شماره تماس خودتان را به آدرس info@behprice.com ارسال کنید با شما تماس میگیرند.
     باسپاس

 7. با سلام و خسته نباشین
  من یه پروژکتور میخوام بخرم برای دیدین فیلم و گیم و .. به اندازه
  ۷۰ تا ۱۲۰ اینچ یا بالاتر البته بدون پرده بهم تصویر بده
  قیمت هم از ۱/۵۰۰ پایینتر باشه
  و اینکه موقع اجرای بازی از طریق وای فا و .. فریز نکنه و تصویری خوبی بهم بده
  خیلی از دوستان پیشنهاد کردن sony mp-cl1 رو
  اما شما راهنمایی بیشتری کنین در این مورد ممنون میشم باتشکر و احترام

  1. سلام
   وقت بخیر
   توضیحاتی که شما گفتید کلی بود و جزئیاتی مثل: نور محیط ، متراژ، تعداد تماشاگران ، اندازه تصویر و … برای انتخاب یک پروژکتور، مناسب با کار شما لازم است .
   برای انتخاب مطمئن و راهنمایی دقیق تر همکاران لطف کنید شماره تماس خودتان را به آدرس info@behprice.com ارسال کنید، خدمتتان تماس میگیریم تا دقیق تر بررسی کنیم.

   باسپاس

  1. سلام
   وقت بخیر
   لطفا میزان نور محیط، متراژ، تعداد تماشاگران و اندازه تصویر درخواستی را بفرمایید تا مدل های موجود مناسب کار شما را معرفی کنیم.
   با سپاس

   1. منم سوال دوستمون رو دارم از شما
    نور کم، ۳۰۰ متر، ۵۰۰ نفر، اندازه تصویر تقریبا ۴متر در ۲متر و قیمت حدودا ۳ میلیون تا ۳٫۵ میلیون
    ممنون از لطف شما

 8. سلام وقت بخیر ممنون از اطلاعات خوب و مفیدی که قرار دادید میخواستم بدونم پیشنهاد شما برای خرید یک دستگاه خانگی در رنچ قیمت حداکثر ۳ میلیون که زیاد هم به مشکل بر نخوره چی هستش ممنون از راهنماییتون سلامت و موفق باشید

  1. سلام. وقت بخیر، خواهش می کنم.
   برای خرید یک دستگاه ویدئو پروژکتور عوامل زیادی مثل نور محیط، میزان روشنایی، تعداد افرادی که قرار هست در این محیط تماشاگر باشند، ابعاد تصویر مورد نظر و … دخیل هستند تا شما یک انتخاب خوب و معقول داشته باشید. لذا لطفا این موارد رو مشخص کنید تا دستگاهی که برای کار شما مناسب هست به شما معرفی کنیم.
   با سپاس.

 9. سلام
  من میخواهم بنابه دلایل طراحى داخلی از پروجکشن به جاى تلویزیون در منزل استفاده کنم ،البته در روز کمى محیط روشن اما محل پروجکشن ثابت و غیر قابل تغییر، ارتفاع ٢/۵ مترى و فاصله از دیوار ۵/۵ متر ،،ضمنا بلندگوى واى فاى هارمن کاردن هم دارم ،
  ١ پیشنهاد شما چیست
  ٢ پروجکشن قابلیت پخش واى فاى صدا رو داره و یا اینکه باید از لپ تاپ با بلو توث به اسپیکر وصل شم
  ٣ ایا حتما پروجکشن نیاز به کامپیوتر داره یا خودش میتونه مثل تلویزیون تصویر و از انتن و یا دیش و رسیور بگیره

  1. سلام. وقت بخیر
   فاصله ای که تا دیوار در نظر گرفتید فاصله ای مناسب هست اما ارتفاع مورد نظر شما کم هست و این باعث میشه فقط پرده نمایشی ۱٫۸ * ۱٫۸ و یا نهایتاً ۲ * ۲ تهیه کنید.
   در مورد سؤال هاتون:

   ۱- برای این مورد لطفا با همکاران بخش فروش ما با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید.
   ۲- بله اگر پروژکتور خروجی اچ دی ام آی داشته باشه شما چه به صورت با سیم و چه به صورت بی سیم می تونید تصویر و صدا رو منتقل کنید اما توجه داشته باشید برای مصارف خانگی و دیدن فیلم و … این مورد توصیه نمیشه به دلیل اینکه بلندگوهای داخلی پروژکتور قدرت صدای چندانی ندارند. پیشنهاد ما اینه که از بلندگوهای مناسب تری برای این مسئله استفاده کنید و صدا رو به صورت مجزا از دستگاه پخش کننده دریافت کنید.
   ۳- بله این امکان وجود داره و نیاز به کامپیوتر نیست.

 10. سلام
  من بچه کوچیک دارم و تلویزیون رو شکسته و میخوام برا اینکه دیگه این اتفاق نیوفته بجای تلویزیون از ویدیو پروژکتور استفاده کنم تا قیمت ۲٫۵ میلیون چی بخرم و چه مارکی باشه که عین تلویزیون بعضی وقت ها از صبح تا شب روشن باشه.
  در ضمن لپ تاپ ندارم و کامپیوتر هم دم دست نیست که بخوام بهش وصل کنم

  1. سلام. وقت بخیر
   ببینید کلا ویدئو پروژکتور به خاطر نوع طراحی و لامپی که در اون استفاده شده، نمی تونه به طور یکسره روشن باشه و اگه صبح تا شب قرار بر استفاده باشه اصلا توصیه نمیشه که از ویدئو پروزکتور استفاده کنید چون عمر لامپ های این دستگاه محدود هست و علاوه بر اون سایر قطعاتش هم توانایی این رو نداره که به صورت مدام روشن باشه و در حال استفاده.
   بهترین استفاده از پروژکتور اینه که شما به عنوان مثال یک و نیم تا نهایتاً دو ساعت دستگاه رو روشن بگذارید و بعد یک استراحت حداقل یک ربعه بهش بدید.
   برای مشاوره ی بهتر و آگاهی از قیمت ها لطفاً با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید.
   با سپاس.

 11. سلام.
  ممنون بابت مطلب خوبتون. خسته نباشید.
  برای یک اتاق حدود ۴ در ۳ متر و به قصد فیلم دیدن و گاهی هم بازی، قصد خرید یک پروژکتور و یک پرده رو دارم. تقریبن از فاصله‌ی زیر یک‌متر تا خود همون ۴ متر میتونم پروژکتور رو روی سقف نصب کنم. نور فضای اتاق رو هم میتونم کامل تاریک کنم. صدا هم برام مهم نیست، چون من از هدفون استفاده میکنم. ارتفاع دستگاه از سقف هم، میتونه تا یک متر بیاد پایین. (البته متاسفانه ارتفاع نمیتونه و نباید از حدود ۵۰ سانت کمتر بشه، چون یک پنکه سقفی حدودن وسط اتاق دارم.)… نمیخوام هزینه‌ام هم با پول پرده و پایه از حدود ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ تجاوز کنه.
  سوالی که دارم اینه که: با توجه به موقعیت پنکه رو مرکز سقف اتاق، پروژکتور رو جلوی پنکه بزنم بهتره یا پشتش؟… و با توجه به این مشکل (پنکه) و مقدار هزینه‌ام و مورد استفاده‌ام که فیلم و بازیه، چه مدل پروژکتوری رو پیشنهاد میدید؟ البته اگه اندازه و کیفیت تصویر از ۸۰۰*۶۰۰ بالاتر باشه بهتره. خودم تا الان که بررسی کردم مدل RICOH PJ X2240 و مدل Sony MP-CL1 فعلن بیشتر از همه برام مناسب بوده؛ تا نظر شما چی باشه؟
  و سوال دیگه اینکه، با توجه به کوچک بودن اتاق و مدل پروژکتور، اندازه پرده چی باشه؟ ۲٫۵ در ۲٫۵ مناسبه؟
  ممنون.

  1. سلام. وقت بخیر. ممنون از شما، سلامت باشید.
   برای مواردی که محتوای پخش شده، فیلم و عکس باشه، کیفیت رنگی مهمه که رنگ ها به رنگ واقعی نزدیک باشه و رزولوشن خیلی مهم نیست که در این رده دیتا پروژکتورهای sony و epson کیفیت رنگی عالی دارن که پیشنهاد ما با توجه به مبلغی که می خواهید هزینه کنید epson vs240 می باشد.
   در مورد بقیه سؤال هاتون هم برای اینکه کامل و دقیق راهنمایی بشید لطفاً با شماره ی ۳۷۲۳۷۳۷۳-۰۵۱ و آقای سجادی تماس حاصل فرمایید.
   با سپاس از شما.

 12. سلام و خسته نباشید پرژکتور zteتو ایران موجود هست و قیمت ب روزش چقدر هست
  اگه از امریکا برام بیارن ایا بازم همون قیمت ۲۰۱۶ هست لطف کنید یه قیمت بهم بگین
  ممنون از سایت خوبتون

 13. سلام
  ما برای مجموعه تهران جوان یک دستگاه ویدیو پرژکتور برای فضای باز استخر نیاز داریم لطفا مجموعه را راهنمایی کنید.
  تلفن: ۷۷۳۴۶۸۹۶ _۰۹۲۱۲۱۵۹۶۰۳

 14. سلام
  وقتتون بخیر، ، من میخوام یه ویدئو پرژکتور فقط جهت فیلم دیدن در شب اونم نهایت ۲ ساعت در هفته، در یه اتاق ۴*۴ که هیچ محدودیتی واسه حا گذاری دستگاه نداره بخرم، کیفیت تصویر و رنگ واسم خیلی مهمه البته تو قیمت حدودا ۱۵۰۰٫ممنون میشم چنتا نمونه رو معرفی کنید.

  1. سلام. وقت بخیر.
   برای آگاهی از مدل های مختلف و دریافت قیمت نهایی، لطفاً با شماره ی ۳۷۲۳۷۳۷۳-۰۵۱ تماس بگیرید و با مهندس سجادی صحبت کنید.
   با سپاس.

 15. با سلا م و خسته نباشید
  اولا تشکر بابت سایت خوبتون
  من می خوام یه تصویر رو روی نمای ساختمان با ویدیو پروژکتور بتابونم
  با ویدیو پروژکتور معمولی خیلی ضعیف می تابه
  پیشنهادی برای تابش قوی تر ش
  یه مدل اگه میشه معرفی کنید که بتونم برای نور پردازی رو نمای ساختمون ازش استفاده کنم
  و کاملا نیازهای منو برطرف کنه
  با تشکر

 16. سلام. مرسی از مطالب خوبتون.
  میخواستم لطف کنین بگین کدوم یکی از اینا بهتره. من نمیخوام زیاد هزینه کنم.
  مینی ویدئو پروژکتور RD-805-A
  مینی ویدئو پروژکتور RD-805-B

 17. سلام
  من میخواستم بدونم واسه خرید پرژکتور باید از چه مغازه ای تهیه کنم؟
  و اینکه به من مدلی معرفی کنید که تو رنج یک ملیون پانصد تا یک وهفصد یه مدل که خیلی خوب باشه

  1. سلام. وقت بخیر
   ویدئو پروژکتور رو هم مثل هر محصولی باید از مراکز کامپیوتری معتبر تهیه کنید. مراکزی که پشتیبانی و خدمات معتبری ارائه میدن. شرکت ایمن پردازش به دلیل اینکه وارد کننده ی انواع ویدئو پروژکتور هست و گارانتی قابل اعتماد هوشمند سازان رو ارائه میده می تونه یکی از انتخاب های شما برای خرید باشه.
   در مورد پیشنهاد ما تو این رنج قیمت هم با توجه به اینکه برای انتخاب و خرید یک ویدئو پروزکتور فاکتورهای زیادی مثل میزان روشنایی محیط، فاصله تا پرده نمایش، تعداد تماشاگران، ابعاد تصویر مورد نظر و … لازم هست تا انتخابی ایده آل داشته باشید، بنابراین بهتره ارجاعتون بدم به همکاران واحد فروش تا در این رابطه بهتر راهنماییتون کنن. به همین منظور با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید.

 18. با سلام و احترام به مدیریت سایت: اطلاعات در مورد ویدئو پروژکتور و راهنمای نصب بسیار کامل و جامع است و این امر میسر نمی شود مگر با تلاش و بررسی و تجربه وهمت بالای نگارنده این متون ،لذا از آنجایی که سالها در زمینه ماشینهای اداری و تجهیزات مدارس و هوشمند سازی فعال میباشم شما رو دعوت میکنم که از سایت ما http://www.sharpcopy.ir دیدن و نقطه نظرات خود را اعلام بفرمایید . ممنون از مدیریت محترم سایت

 19. با سلام خدمت همه دوستان
  و همینطور خسته نباشید ویژه به ادمین که بدون تاخیر به کامنت ها پاسخ میدن که کمتر دیدم در سایتی
  خدمتتون بگم که من قصد دارم یه گیم سنتر بزنم با ۱۰ دستگاه ps4 و متراژ ۵۰-۶۰ متر
  بین ویدئو پروژکتور و tv دچار تردید شدم از اونجا که مسلما پروژکتور از tv بزرگ تر هستش قطعا با داشت پروژکتری با کیفیت بالا از مشتری بیشتری هم برخوردار هستم
  و همینطور اگر مشتری بیشتری داشته باشم مجبور به روشن نگه داشتن دستگاه تا ۱۰ ساعت باشم
  خدمتتون عرض کنم که فاصله دستگاه تا پرده متغیر هست و دستم بازه و شما بهترین حالت رو در نظر بگیرین
  از نظر نور هم احتمالا یک چراغ با نور بنفش کم پشت دستگاه به سمت دیوار روبروی پرده باشد یعنی نور ب سمت پرده نتابد و از نظر نور مشکلی نباشه و بهترین حالت باشه
  از نظر تعداد تماشاگران حداقل ۲ نفر روی مبل و حداکثر جز اون ۲ نفر ۴ نفر هم پشت مبل که در بیشتر اوقات همان ۲ نفر است
  بازی با دستگاه ps4 انجام میشود و اتصال کابل hdmi و قطعا نیازمند کیفیت بالا میباشد
  ابعاد تصویر هم به نسبت کنتراست و میزان نور پروژکتور روی بهترین حالت تنظیم شود و حداقل ۱۰۰ اینچ
  صدای پروژکتور و همینطور صدای فن ها مهم نیستند چون از هدفون استفاده میشود
  و با یک جمع بندی میشه گفت مهم ترین اصل کیفیت است برای بازی و کمی هم میزان خرابی مهم است
  و سوال
  بهترین مدل و به صرفه ترین مدل پروژکتور مناسب ؟ لطفا هم بهترین برای این کار را بگویید و هم به نسبت قیمت به صرفه ترین
  و اینکه کابل hdmi محدودیت ندارد ؟ و تصویر را میتواند ۴k پخش کند ؟‌
  با تشکر از شما

  1. سلام وقت بخیر.
   ممنون از لطفتون دوست عزیز.
   در مورد سوالتون اول اینکه ممنون از توضیحات کاملتون. من این اطلاعات رو در اختیار همکاران واحد فروش قرار میدم و جواب و مدل های پیشنهادی ایشان رو براتون همینجا میذارم.
   در مورد سوال آخرتون، خیر این کابل محدودیت نداره و از ورژن ۱٫۴ به بعد این کابل کیفیت ۴k رو به راحتی انتقال میده بدون افت کیفیت.
   با سپاس.

  2. باسخ کامنت شما:

   “با توجه به شرایطی که فرمودید می توان ابعاد تصویر ۱۸۰*۱۸۰یا ۲*۲ داشت و برای پوشش دادن این ابعاد تصویر و روشنایی حداقلی در محیط نیاز به ویدئو پروژکتوری می باشد که روشنایی ۳۰۰۰ لومنز دارد و با توجه به لنز دستگاه ها با برندهای مختلف می توان دستگاه هارا در فاصله ۳ یا ۴ متر نصب نمود که شما باید دستگاهی را انتخاب کنید که در فاصله ۳ متر نصب می شود و با توجه به اینکه عمر لامپ دستگاه ها محدود می باشد یعنی حدود ۶۰۰۰ ساعت. بهتر است برای دستگاه هایی که مدت زمان بیشتری استفاده می شود یک عدد لامپ اضافه هم در نظر گرفت که قیمت زیادی هم ندارد.
   تقریباً میشه گفت اکثر دستگاه ها ورودی hdmi را دارند که خیلی راحت می توانید خروجی دستگاه ps4 خود را به پروژکتور متصل کنید و اگر نیاز به تصویر ۴k دارید قیمت پروژکتورهای این رده بسیار زیاد است و شاید مقرون به صرفه نباشد و بهتر است از دستگاه های با رزولوشن پایین تر استفاده کنید و با توجه به پیشرفت تکنولوژی تا چند سال آینده که رزولوشن ۴k فراگیرتر خواهد شد و دستگاه ها این رده بیشتر وارد بازار می شوند و مسلماً قیمت مناسب تری هم خواهند داشت بتوانید دستگاه ها را جایگزین کنید”
   ———-
   در ضمن می تونید برای راهنمایی بیشتر و دریافت مدل و قیمت مناسب، با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید و با مهندس سجادی صحبت کنید.
   با سپاس.

   1. با عرض ادب و احترام
    من یک فروشگاه ورزشی دارم و میخوام تو ساعتی از غروب که افتاب نیست بالای سر مغازه پخش صحنه های ورزشی رو داشته باشم -بازی فوتبال والیبال و غیره … کمکم میکنید .

    1. سلام وقت بخیر.
     بله در خدمتتون هستم.
     سوالتون خیلی جای ابهام داره و باید جزییات بیشتری بدونیم تا بشه به یک نتیجه ی مطلوب رسید. بنابراین برای راهنمایی بهتر لطف کنید از ساعت ۹ تا ۲۰:۳۰ با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید و با مهندس سجادی یا مهندس صادقی صحبت کنید.
     با سپاس.

 20. با سلام و آرزوی آرامش برای شما

  بنده یک ایده ای دارم در زمینه تبلیغات و از شما تقاضا دارم از اونجایی که نوع تبلیغاتی که میخواهم انجام بدهم ودر زمینه کاری شماست راهنمایی بفرمایید
  در یک سری مسیر های پر تردد ساختمانهای بلند و با نمای سفید و کاملا مسطح است که میشود بعنوان تبلیغ دیوار نویسی یا بنر های بزرگی را زد
  اما ایده من این است که بتوانم با یک یا چند ویدیو پرژکتور در شب روی آنها تبلیغ کنم البته با کسب اجازه از مالکین
  حالا میخوام بدنم که آیا این کار قبلا اجرا شده در سطح شهر (البته تا جایی که خودم دیدم تلویزیون شهری بوده) و یا اینکه میشود یا خیر و آیا اصلا فکر خوبی است یا خیر
  یکی از علت هایی که باعث شد به این نوع تبلیغ فکر کنم شلوغ بودن این مکان ها تا ۲ شب بود
  نور منطقه ای که در نظر گرفته ام کم است و دیوار کاملا سفید

  1. سلام وقت بخیر
   بله این کار قبلا انجام شده و باید با شهرداری قبلش هماهنگی هایی انجام بدید. قیمتش هم از حدود ۴-۵ میلیون تا ۳۰ میلیون تخمین زده میشه.
   برای راهنمایی بیشتر در این رابطه، با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید و با مهندس سجادی صحبت کنید.
   با سپاس.

 21. سلام.مطلب شمابسیار جالب وخیلی کاربردی بود.ممنون از سخاوت شمادرارائه دانش تون. راهنمایی میخواستم اگر لطف کنید.بنده برای بالای سردرب مغازه میخوام ازفویل نانو وویدئو پرژکتورکه اصطلاحاویتریزیون گفته میشه استفاده کنم برای نور روز انتخابی هست که تصویر واضحی بده.؟البته درب مغازه حدود ۱/۵متر از سطح دیوارخیابان فرورفتگی داره.ارتفاع از سطح پیاده رو تازیرپرده نمایش ۳/۵متر.فاصله ویدئواز محل نصب پرده درسیستم بک پروجکشن(نصب پرژکتورداخل مغازه)تا۱۵مترجاداره واز روبروی پرده(طرف توی پیاده رو)حدود۵/۵متر راه داریم که ۱/۵ مترش همانطور که گفتم فرورفتگی درب ورودی و۴ مترعرض پیاده رو است.وتماشاگرخیابان ممکنه هرفاصله ای (تا۳۰متر)داشته باشه.عرض قسمت تماشاگرداخل مغازه ۵ متر وطولش ۱۵ متر(۶۰مترمربع فضا).الویت ما تماشاگر بیرون هست ولی اگرسیستمی پیاده کنیم که هم از توی مغازه وهم از بیرون بشه تصویر ببینندخیلی بهتره.داخل مغازه هم باید برای صرف غذای مشتری روشن باشه (رستوران )اندازه تصویر ۱/۵ارتفاع و۲/۵ طول وفویل هم میتونه شفاف نباشه وحتی مشکی باشه.۲-اگردرنورروز امکانش نباشه برای نور عصرگاهی وشب چه پیشنهادی دارید؟ممنونم ببخشیدطولانی شدچون درکامنتها فرمودیداطلاعات کامل باشه

  1. سلام ممنون از مطالعه ی با دقت مطالب و لطف شما.
   کامنت شما برای همکاران واحد فروش ارسال میشه و نتیجش به زودی همینجا کامنت میشه.
   با سپاس.

  2. سلام مجدد خدمت شما. جواب همکاران واحد فروش:

   ” از این سیستم نمیتوان برای نور روز استفاده کرد
   بسته به ابعاد تصویر و نور محیطی میتوان پروژکتور های مختلفی را پیشنهاد داد و با توجه به مدل دیتاپروژکتور و ابعاد تصویر میتوان در فواصل یک تا ۵ متر نصب نمود
   میتوان تنظیم کرد که تصویر از روبرو دیده بشه یا از داخل مغازه و در مواقعی که تنظیم بشه داخل مغازه تصویر دیده بشه بیرون معکوس خواهد بود که اگر بتونید محتوا سازی قرینه هارو رعایت کنید از هر دوطرف تصویر دارید
   نسبت تصویر دیتا پروژکتورها ۴ به ۳ می باشد و باید این فرمت را در برچسب ها رعایت کنید و اگه ۱/۵ ارتفاع دارید میتوان ۲ متر عرض تصویر داشت
   اگر نور فروشگاهتون زیاده دیتا پروژکتور حدودا ۴۰۰۰ لومن نیاز دارید و اگه نور قابل کنترله ۳۰۰۰ لومن “

 22. با عرض سلام و خسته نباشید.
  بعد از کلی تحقیق و خواندن به جایی نرسیدم. ممنون میشم از آدمین گرامی راهنمایی بفرمایید.
  من یه پروژکتور واسه کلاس درس میخواستم تا قیمت ۱ و ۵۰۰ . ممنون میشم پیشنهادتون رو بگید و اینکه داخل شهر که میگشتم به یه مغازه که رفتم یه epson s4 استوک داشت ۹۰۰ تومن ضمانت یه ماهه شم میکرد. نظرتون راجع به این چیه ؟
  در آخر از مطلب مفیدتون هم نهایت تشکر و دارم.

 23. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوار
  امروز یه پرژکتور دست دوم epson emp 1715 گرفتم. الان ۴۸ ساعت مهلت تست دارم . خواستم ببینم چجوری بایستی از هرجهت از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنم ؟ یا عمر لامپ و سالم بودن آن رو از کجا بفهمم ؟
  از این نگرانم که تو یه صفحه سفید که باز میکنم یه جاهایی به شکل خط زرد کم رنگ هستش! آیا این طبیعیه ؟
  ممنونم

  1. سلام وقت بخیر
   برای اطمینان از سالم بودن دستگاه باید پیش متخصص ببرید.
   از قسمت information دستگاه میشه عمر لامپ دستگاه رو دید.
   اگه تصاویر مات هست و نوشته ها رو مات می بینید، اپتیک دستگاه نیاز به تعمیر داره و برای خطوط زرد کابلتون رو عوض کنید، اگه درست نشد مربوط به قسمت رنگ سازی دستگاه میشه که باز هم باید به یک تعمیر کار نشون بدید.

  1. سلام وقتتون بخیر
   با توجه به ابعاد پرده نمایش مورد نظر و همچنین میزان روشنایی محیط و تعداد تماشاگران و… انتخاب های مختلفی می تونید داشته باشید. همکاران ما در واحد فروش می تونن به صورت تلفنی خیلی بهتر شما رو در این رابطه راهنمایی کنند.
   بنابراین با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید و با مهندس سجادی صحبت کنید.
   با سپاس.

 24. سلام خسته نباشین.ویدیوپروژکتوری لازم دارم برای تدریس.ممنون میشم راهنمایی کنین چه مارکی بردارم .هزینه بین۷۰۰تا۱۵۰۰تومان باشه ممنون میشم به جیمیلم ارسال بشه.باتشکر

 25. سلام. ممنونم بابت اطلاعات بسیار مفیدی که ارائه فرمودید. یه راهنمایی میخواستم در مورد خرید ویدیو پروؤکتور برای سینمای خانگی. من یه ویدیوپروژکتور فول اچ دی می خوام که حداقل ۱۷۰ اینچ تصویر باکیفیت جهت دیدن فیلم بهم بده دیوار روبروی تصویر ۲۶۰ سانتیمتر ارتفاع داره و حداکثر فاصله تا تصویر جهت نصب دیتا ۵ متر می باشد. نور محیطی رو تقریبا میتونم کنترل کنم لطفا راهنمایی بفرمایید که اگه مدلی هم موجود داشته باشد از سایت شما خریداری کنم.

  1. سلام وقت بخیر
   ببینید اگر ۵ متری که فرمودید رو فاصله ی لنز پروژکتور تا پرده نمایش در نظر بگیریم، دستگاه اپسون home cinema 3100 در این فاصله دقیقا تصویر ۱۷۰ اینچ رو به شما میده. فقط در نظر داشته باشید که ابعاد خود دستگاه رو هم باید در نظر داشته باشید.
   این مدل رو به همراه قیمت و مشخصات ، در لینک زیر ملاحظه کنید:
   http://behprice.com/shop/%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1/%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A6%D9%88-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%BE%D8%B3%D9%88%D9%86-home-cinema-3100/

  1. سلام وقت بخیر
   انتخاب پروژکتور بر اساس ابعاد تصویر و روشنایی که در محیط دارید و محتوایی که میخواد پخش بشه هستش اول باید این ها مشخص بشه.
   برای راهنمایی بیشتر شماره تماستون رو بدید باهاتون تماس بگیریم.

 26. با سلام و خسته نباشیدو تشکر از راهنمایی که کردید. ویدئو پرژکتور جهت تدریس در کلاس درس با قیمت مناسب لازم دارم لطفا راهنمایی کنید. در صورت امکان به جیمیلم ارسال کنید. با تشکر

 27. سلام و روز بخیر
  ممنونم از مطالب فنی، تخصصی و نسبتا جامع شما.
  سوالی که مطرح هست برای بنده اینه که برای یک کلاس با طول ۵ متر که فاصله از پرده ۲ متر داره، چه نوع پروژکتوری مقرون به صرفه است؟
  با توجه به اینکه گاهی کیفیت بالا برای تصاویر و ویدئو های علمی نیاز است، چه مشخصاتی در خرید مد نظر قرار گیرد؟ سپاس

  1. سلام وقت بخیر
   مدل های مختلف و متنوعی می تونید انتخاب کنید. بهتره با همکاران واحد فروش صحبت کنید تا کامل راهنمایی بشید.
   با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید. داخلی ۱۰۵ (مهندس سجادی)

 28. سلام
  من یه پرژکتور برای کلاس آموزشی میخوام که قابلیت پخش ویدئو و پاور پوینت رو توام داشته باشه توی محیط روشن هم بشه از اون استفاده کرد من بسته به تعداد مخاطب مجبور به جا به جایی اون هستم به همین دلیل فضائ خاصی چه از نظر ابعاد چه از نظر نور محیط نمی تونم براش فیکس کنم و دیگه این که به دلیل استفاده از فیلمهای آموزشی میخوام کیفیت تصویر خوبی داشته باشه

  1. سلام وقت بخیر
   انتخاب پروژکتور به عوامل مختلفی مثل میزان نور محیط، تعداد جمعیت، ابعاد تصویر مورد نظر و از همه مهمتر میزان هزینه ای که قصد دارید بکنید بستگی داره. بنابراین با توجه به همه ی این عوامل می تونید انتخاب های مختلفی داشته باشید. برای این که بهتر راهنمایی بشید باید به صورت تلفنی راهنماییتون کنیم. بنابراین شماره ی تماستون رو برامون ارسال کنید تا در اسرع وقت خدمتتون تماس بگیریم.
   (شماره ی تماس شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد)

 29. سلام.خیلی ممنون که با حوصله به سوالات پاسخ می دید.من مدرس هستم و برای سخنرانی و برگزاری کلاس و نشان دادن فیلم و پاورپویت نیاز یه تهیه ویدیو پرژکتور دارم و اینکه بتونم حمل کنم و در فضاهای دیگه هم از اون استفاده کنم.لطفا راهنمایی کنید چه مدل هایی و چه قیمت هایی برای من مناسب است.ممنون از شما

  1. سلام وقت بخیر
   انتخاب یک پروژکتور خوب، بستگی به فاکتورهای زیادی مثل میزان روشنایی محیط، ابعاد تصویر مورد نظر، محتوایی که پخش میشه (متن یا فیلم) و از همه مهمتر سقف بودجه ای که برای این کار کنار گذاشتید هست، بنابراین لطفا اول این موارد رو مشخص کنید تا انتخاب خوبی داشته باشید.

   1. سلام ممنون از پاسختون.میزان روشنایی معمولی که در محل های کار و کلاس های درس وجود دارد.به طوری که بشه توی روشنایی معمولی اسلاید پخش کرد.ابعاد حدود ۲*۲٫محتوا هم اسلاید،پاورپوینت و فیلم و پی دی اف و متن.حدود بودجه ۴ میلیون تومان.ممنون میشم راهتمایی کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *