درباره ی شرکت ایسر (.Acer Inc)

درباره ی شرکت ایسر (.Acer Inc)

شرکت ایسر (Acer) با قدمتی نزدیک به ۴۰ سال، هم اکنون یکی از غول های بزرگ محصولات IT می باشد. این شرکت تایوانی امروزه بیشتر به عنوان یک تولید کننده لپ تاپ شناخته می شود تا جایی که در سال ۲۰۱۴ به عنوان چهارمین تولیدکننده بزرگ رایانه شخصی در دنیا انتخاب شد.در ادامه به تاریخچه کوتاهی از فعالیت های این شرکت اشاره می کنیم:

شرکت ایسر، توسط استن شیه چن جونگ (Stan Shih Chen Jung) و دوستانش در سال ۱۹۷۶ با سرمایه گذاری اولیه ۲۵۰۰۰ دلار تاسیس شد. آنها شرکت را “Multitech International”  نام گذاری نمودند و با طراحی بازی های الکترونیکی دستی آغاز به کار کردند. بعدها به پخش نیمه هادی ها یا نیم رسانه ها (semi-conductors) اقدام کردند که از کشورهای در حال توسعه برای هزینه های پایین تر وارد می شدند.

stanshih-chen-jung
stanshih-chen-jung

نکته (از نیمه رساناها برای ساخت قطعاتی مانند دیود، ترانزیستور، تریستور، آی سی و … استفاده می‌شود. ظهور نیمه رساناها در علم الکترونیک انقلاب عظیمی را در این علم ایجاد کرده که اختراع رایانه یکی از دستاوردهای این انقلاب است).

در سال ۱۹۸۱، این شرکت به اسم .Acer Inc نامگذاری شد. اولین محصول موفق ایسر Microprofessor بود که از درآمد حاصل از آن برای پروژه های آینده استفاده شد. در مرحله ی بعد آنها شروع به تولید و عرضه کامپیوترهایی کردند که آنها را به شرکتهایی که تحت برند های معتبر بودند، می فروختند.

Acer اولین شرکت کامپیوتری تایوانی بود که به طور مستقیم اقدام به فروش محصول خود نمود. این تنها به دلیل سرمایه گذاری عواید شرکت ایسر در امر تحقیق و توسعه بود. بدین ترتیب در سال ۱۹۸۶  ایسر قادر به توسعه اولین کامپیوتر به زبان چینی در جهان شد که با پردازنده اینتل ۳۸۶ عرضه می گردید.

حرکت های جسورانه ایسر نتیجه داد و در سال ۱۹۸۸، ۲۵ میلیون دلار درآمد کسب کرد. تا سال ۱۹۹۰، درآمد Acer نزدیک به یک میلیارد دلار رسید، اما تنها سود شرکت ۴ میلیون دلار برآورد شد. این به خاطر کاهش سریع قیمت سخت افزار کامپیوتر در سراسر جهان و تقویت دلار تایوانی بود. اما ایسر با سرمایه گذاری در فن آوری های جدید و مالکیت شرکت های مفید مختلف  به کار خود ادامه داد.

acer-laptops
acer-laptops

Acer، مجبور شد که به سرعت به دنبال یک استراتژی برای بهبود حاشیه سود خود و حفظ درآمد فروش در حال رشدش باشد. آنها مبادرت به حمل و انتقال قطعات مختلف به ۳۲ نقطه در سراسر جهان برای مونتاژ کردند. صفحه کلیدها، کیس ها در مقادیر زیادی به کشورهای مختلف توسط کشتی ها ارسال شدند.

acer-stores
acer-stores

مادربوردها (motherboard) به طور مداوم به روزسانی می شدند، به طوری که به محض وجود تقاضا، از طریق پست هوایی ارسال می شدند. CPU و هارد دیسک ها در آن موقع، قطعات گرانی بودند بنابراین به جای حمل آنها، در همان کشور مقصد، تهیه می شدند.

دفتر مرکزی شرکت ایسر در تایپه
دفتر مرکزی شرکت ایسر در تایپه

این استراتژی به کاهش هزینه های تولید و حفظ کیفیت محصول منجر شد. سال ۱۹۹۵، Acer قادر به تبدیل شدن به یک برند تجاری شماره یک در کشورهایی مانند فیلیپین، تایلند، شیلی، مکزیک، اروگوئه و تایوان شد و در سال ۱۹۹۳ شرکت ایسر توانست ۷۵ میلیون دلار سود کند.

در سال ۱۹۹۴ توانست به درآمد ۳٫۲ میلیارد دلار برسد که ۲۱۰ میلیون دلار حاصل از آن سود شرکت محسوب می شد. این درآمد از سازندگانی از جمله Dell ، توشیبا و  Hewlett-Packard  فراتر رفت و به عنوان نهمین سازنده در جهان تبدیل شد. در سال ۲۰۰۷، شرکت ایسر به جایگاه رقبای خود از جمله Packard Bell و Gateway رسید تا خودش را تبدیل به بزرگترین فروشنده PC در جهان نماید

این روند افسانه ای تاکنون ادامه داشته است و در سال ۲۰۱۲ شرکت ایسر در رده چهارمین تولید کننده کامپیوتر در جهان قرار گرفت. در سال ۲۰۱۱، ایسر با درآمد ۱۶ میلیارد دلاری اش، بیش از ۷،۵۰۰ کارمند، داشته است. امروز ایسر به طیف وسیعی از محصولات خود تنوع بخشیده که شامل دسکتاپ، لپ تاپ، سرور، دستگاه ذخیره سازی، لوازم جانبی و همچنین آخرین گوشی های هوشمند، تبلت، ویدئو پروژکتور و غیره می باشد.

ویدئو پروژکتورهای ایسر

ویدئو پروژکتور ایسر
ویدئو پروژکتور ایسر

اما ایسر، از سالیان پیش در زمینه تولید پروژکتور  نیز فعال بوده است. این شرکت بر اساس کاربردهای مختلف در چهار گروه، اقدام به تولید پروژکتور می نماید:

Portable LED: پروژکتورهـایی با تـکنولوژی پـیشرفته تـولید نـور LED که عـلاوه بـر داشـتن
کیفیت فوق العاده تصویر، قابل حمل نیز هستند.
Large Venue: پـروژکتورهایی مـناسب مـکان هـای بـزرگ با تـصاویری روشن و بـا جـزئیات
Essential: پروژکتورهایی با قیمت مناسب و امـکاناتی برای استفاده های روزمـره و مـعمولی
Education: پروژکتورهایی مناسب محیط های آموزشی و قابلیت ایجاد تصویر از فاصله کوتاه

ایسر (Acer) که شعار «Explore Beyond Limit» (فراتر از محدودتها را جست وجو کن!) را سرلوحه فعالیت هایش قرار داده است؛ در سایت خود می نویسد: «ایسر خود را وقف طراحی محصولات IT کرده است. محصولاتی که کارآمدی داشته و بر اساس نیاز مخاطبین ما باشد، چه نیازهای کاری چه نیازهای سرگرمی. ما عقیده داریم که نوآوری، خلق یک تکنولوژی جدید و نایاب نیست، بلکه تضمین این است که مزایای این پیشرفت که در اختیار کاربران قرار می گیرد، حس درستی از افزایش قدرت عمل را برای کاربران به ارمغان بیاورد».

منبع: successstory.com

ترجمه و تالیف: www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

 

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

13 دیدگاه برای درباره ی شرکت ایسر (.Acer Inc) ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *