دانلود محتوای آموزشی در سایت تبیان

دانلود محتوای آموزشی در سایت تبیان

دانلود محتوای آموزشی در سایت تبیان

تولید محتوای آموزشی مناسب و مفید رده های مختلف سنی، یکی از موضوعات و دغدغه های افرادی است که در زمینه آموزش و پژوهش فعالیت دارند. امروزه از طریق دستیابی به منابع عظیم اینترنت، دسترسی به مطالب بسیار آسان شده است. اما استفاده از محتوای آموزشی بومی و همچنین مراجعه به سایت های معتبر نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
خوشبختانه در خبری که اخیرا در سایت تبیان درج شده ، وزیر ارتباطات به تشویق برنامه نویسان پرداخته و نوید حمایت آنها را داده است که به بخشی از آن اشاره می کنیم

“وزیر ارتباطات دیشب با حضور در برنامه پایش گفت: از همه فارغ التحصیلان کامپیوتر ،IT و کسانی که برنامه می نویسند دعوت می کنم ؛ محتوا تولید کنند.به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دکتر واعظی با بیان این مطلب افزود: دلیل اینکه محتوا تولید نمی شود این است که علاقه مندان به اپلیکیشن نویسی سرمایه ای جز علم ندارندو طرح پیشنهادی وزارت به گونه ایست که درآمد حاصل از نرم افزار به نویسنده آن هم تعلق می گیرد.
واعظی اظهارکرد: سال گذشته ۱۰درصد از محتوای داخل استفاده شده و۹۰ درصد از محتواهای خارج از کشور به کارگیری شده است؛ اما با دیتا سنتری که در اختیار شرکتها و دانشگاهها گذاشته ایم؛ دستگاهها را برای تولید محتوا تشویق کرده ایم که در حال حاضر ۱۰ درصد به ۳۴ درصد افزایش یافته است.” سایت تبیان

اگر این جریان به تولید بیشتر محتوای آموزشی در تبلت ها و خصوصا با محوریت آموزش و نرم افزارهای کاربردی برای دانش آموزان و دانش جویان منجر شود، تحول بزرگی در نظام آموزش از طریق بومی سازی محتوای آموزشی صورت خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که سایت تبیان در بخش محتوای هوشمند به درج صدها مطلب آموزشی بصورت فلش در موضوعات مختلفی از جمله ریاضی ، زیست شناسی ، فیزیک ، علوم و … پرداخته است . که معلمان و دانش آموزان عزیز و علاقه مند می توانند با مراجعه به سایت و بخش محتوای آموزشی از این مطالب استفاده کنند .

از بازدید کنندگان محترم در خواست می شود که در صورت آگاهی از سایت های مفید، در بخش نظرات به معرفی آنها بپردازند.

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

درباره نویسنده
...

حبیب الماسیان

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

مطالب مرتبط
لطفاً افزونه Chat It را نصب و فعال کنید!
0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *