خرید ویدئو پروژکتور ارزان قیمت

این روزها افراد زیادی به دنبال خرید پروژکتوهای ارزان قیمت (Cheap Projectors) هستند، اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، حتما توصیه می کنیم این مقاله کوتاه را برای کسب اطلاعات بیشتر و داشتن یک خرید بهتر مطالعه کنید.

ویدئو پروژکتور را برای چه هدف و کاربردی می خرید؟

قبل از خرید ویدئوپروژکتور به طور واضح هدف، نیاز و نوع کاری که می خواهید را مشخص کنید تا در انتخاب یک ویدئو پروژکتور مناسب و ارزان قیمت به شما کمک نماید.

آیا پروژکتور را برای دورهمی با اعضای خانواده و تماشای فیلم خریداری می کنید؟

 آیا برای استفاده در اتاق جلسات یا سالن بزرگ می خواهید ؟

و یا آیا برای استفاده در کلاس درس خریداری می کنید؟

مقاله مرتبط: کاربردهای متنوع ویدئو پروژکتور

به چه ابعاد تصویری نیاز دارید؟

ابعاد تصویر

ابعاد تصویر

اولین سوالی که در هنگام خرید از شما پرسیده می شود، ابعاد تصویر است. هر چقدر ابعاد تصویر بزرگتر باشد بر روی کیفیت و قیمت دستگاه و حتی خود پرده نمایش تاثیر می گذارد.

برای چه مکان و چه تعداد افرادی می خواهید ؟

چند نفر به طور معمول در اتاق حضور دارند؟ این سوال اندازه پخش تصویر مورد نیاز، برای راحتی دید حضار را تعیین می کند.هر چقدر که تعداد افراد در اتاق زیاد شوند، اندازه تصویر هم باید افزایش یابد. بدین صورت،موجب کاهش روشنایی دریافتی از پروژکتور در هنگام پخش نور بر روی ناحیه بزرگتر می شود.

در حال حاضر رایج ترین ابعادی که در پرده نمایش ها وجود دارد را می توانید در فهرست پایین مشاهده کنید:

۱۵۰ × ۱۵۰ سانتی متر (۷۵ اینچ)

۱۸۰ × ۱۸۰ سانتی متر (۸۸ اینچ)

۲۰۰ × ۲۰۰ سانتی متر (۱۰۰ اینچ)

۲۵۰ × ۲۵۰ سانتی متر (۱۲۰ اینچ)

۳۰۰ × ۳۰۰ سانتی متر (۱۵۰ اینچ)

۴۰۰ × ۳۰۰ سانتی متر (۲۰۰ اینچ)

۶۰۰ × ۴۰۰ سانتی متر (۲۸۰ اینچ)

می خواهید ویدئو پروژکتور شما چه وزن و ابعادی داشته باشد؟

با توجه به کاربرد و نیاز شما، انتخاب وزن و ابعاد دستگاه می تواند بر قیمت دستگاه تاثیر بگذارد.به طور مثال، برخی از کانون ها و شرکت های تبلیغاتی و هم چنین موسسات برگذار کننده همایش ها و مراسم ها به دلیل جابجایی ویدئو پروژکتور بر ابعاد و وزن مناسب تاکید دارند.

چقدر قصد هزینه کردن را دارید ؟

هزینه کردن برای ویدئو پروژکتور

هزینه کردن برای ویدئو پروژکتور

گاهی اوقات این طور نیست که با صرف هزینه بیشتر، دستگاه با کیفیت تر و بادوام تری را خریداری می کنید. باید بر اساس نیاز و هزینه ای که صرف می کنید ، تلاش کنید که بهترین و مناسب ترین دستگاه را در آن رده قیمت خریداری کنید.اما به طور معمول پروژکتورهای گران تر از امکانات و کیفیت تصویر و هم چنین طول عمر طولانی مدت لامپ برخوردارند.

قرار است چند ساعت در روز از دستگاه استفاده کنید؟

لامپ ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتورها دستگاه هایی هستند که معمولا عمر لامپ محدودی دارند. به این ملاک هم در هنگام خرید دقت کنید.

اهمیت لامپ در این است که در واقع قلب پروژکتور محسوب می شود و بر حسب ساعت بیان شده و گران ترین قطعه‎ مصرفی دستگاه است .

به طور معمول میانگین عمر لامپ (projector lamp) پروژکتور‎ها بیش از  ۲۰۰۰ ساعت است.البته عمر لامپ پروژکتورهایی که از تکنولوژی LED مانند پروژکتورهای جیبی و مینی استفاده می کنند به مراتب بیشتر است اما کیفیت تصویر پایین تری دارند.

مقاله مرتبط : (درباره پروژکتورهای ال ای دی / LED Projectors)

قصد دارید پروژکتور را در فضای تاریک یا  این که روشن استفاده کنید؟

پروژکتور

پروژکتور

با توجه به اهمیت شدت روشنایی در پخش تصاویر با کیفیت، توجه داشته باشید که در هنگام خرید یک دستگاه ارزان قیمت نحوه استفاده خودتان را در فضای تاریک و یا روشن در نظر بگیرید.

لازم به توضیح است که پروژکتورها از دامنه گسترده خروجی نور برخوردارند و براساس انسی لومنز (ANSI lumens ) یا به اختصار «لومنز» محاسبه می شوند. هر چقدر که پروژکتوری روشنایی بیشتری داشته باشد،میزان انسی لومنز بالاتری داشته و گران تر است.

مقاله مرتبط: (آگاهی از شدت روشنایی یا انسی لومن در هنگام خرید ویدئو پروژکتور)

حداقل و حداکثر فاصله پروژکتور تا پرده نمایش

اندازه تصویر نمایش داده‌ شده: زمانی که اندازه تصویر افزایش می‎یابد، روشنایی دریافت شده کاهش می‎یابد چون نور در یک ناحیه بزرگتری پخش می‎شود. هرچه اندازه تصویر بزرگتر می‎شود میزان لومن مورد نیاز برای داشتن یک تصویر روشن افزایش می‎یابد.درست مانند زمانی که با یک چراغ قوه بر روی دیواری نور می اندازید و هرچه نزدیک تر بروید، شدت روشنایی افزایش می‌یابد.
چه میزان نور در اتاق وجود دارد: اتاقی که مقدار زیادی نور طبیعی یا مصنوعی دارد به میزان لومن بیشتری نیاز دارد در حالی که یک اتاق کاملا تاریک به لومن کم‎تری نیاز خواهد داشت.

بعضی افراد هستند که حساسیت زیادی به مقدار کیفیت تصویر ندارند و فقط انتظار دیدن یک تصویر خیلی بزرگ را دارند.

میکرو یا مینی پروژکتورها

اغلب میکرو یا مینی پروژکتورها (Micro or Mini projectors) به عنوان پروژکتورهای جیبی (pocket projectors)، شناخته می شوند که گاهی اوقات نیز شامل پروژکتور های پیکو (pico projectors) شده و حدود نیم تا یک کیلو وزن دارند.

نکته بسیار مهم در خصوص دیتا پروژکتورهای جیبی و مینی این است که این دسته از پروژکتورهای تولید شده توسط کمپانی های مختلف به دلیل محدودیت شدید در وزن و حجم، از تکنولوژی لامپ دستگاههای حرفه ای بهره مند نیستند، در نتیجه بر خلاف دستگاههای بزرگ و حرفه ای شدت روشنایی پایینی دارند و در محیطهای تاریک و نیمه تاریک قابل استفاده هستند.

پس نتیجه باید گرفت که قیمت پایین ویدئو پروژکتورهای مینی و جیبی لزوما به این معنی نیست که می توانید از آن به جای ویدئو پروژکتور های گران قیمت (حرفه ای) استفاده نمایید.

(مقاله:بهترین ویدئو پروژکتورهای قابل حمل و جیبی)

درگاه ها (Ports)

درگاه های ورودی و خروجی ویدئو پروژکتور

درگاه های ورودی و خروجی ویدئو پروژکتور

اهمیت درگاه های ورودی و خروجی بسته به هدف و نوع نیاز شما از دیگر عوامل مهم در هنگام خرید پروژکتور است.بنابراین اگر پروژکتور ارزان قیمتی خریداری می کنید به درگاه های آن دقت کنید و نیاز خودتان را در نظر بگیرید.

ویدئو پروژکتورهای جیبی و مینی با توجه به ابعادی که دارند از ورودی و خروجی های کمتری برخوردارند.  (معرفی پورت های ورودی و خروجی کامپیوتر و ویدئو پروژکتور)

وروری و خروجی های ویدئوپروژکتورهای جیبی

وروری و خروجی های ویدئوپروژکتورهای جیبی

جمع بندی خرید یک ویدئو پروژکتور ارزان قیمت

هر چقدر پول بدهی آش می خوری

هر چقدر پول بدهی آش می خوری

آیا درست است که بگوییم « هر چقدر پول بدهی، آش می خوری»؟

در واقع باید گفت که شرکت های تولید کننده ویدئو پروژکتورها در تلاش اند تا با توجه به نیاز و بودجه شما امکانات و قابلیت های لازم را در ویدئو پروژکتورهای خود قرار بدهند.بنابراین وقتی که شما به آن قابلیت ها و امکانات احتیاجی ندارید، دلیلی هم برای پرداخت پول بیشتر هم وجود ندارد.

نکته بعدی که باید اشاره کرد این است که گاهی اوقات مشخصات و امکاناتی که شما احتیاج دارید در یک برند کمتر معروف هم وجود دارد و مناسب کاربرد شما می باشد. پس این که فکر کنیم خرید یک پروژکتور ارزان قیمت به معنی خرید کالای بی کیفیت و بنجل است همیشه صحیح نیست و با کمی تحقیق و پرس و جو می توانید یک پروژکتور ارزان قیمت و مناسب کار و نیاز خود را خریداری کنید.

مقاله های مرتبط:

قیمت ویدئو پروژکتور،برد هوشمند و محصولات سیترو

نمایندگی فروش،مرکز پخش و خدمات پس از فروش ویدئو پروژکتور در مشهد

سرویس و تعمیر انواع برندهای ویدئو پروژکتور و سایر خدمات شرکت ایمن پردازش

معرفی لوازم جانبی ویدئو پروژکتور و محصولات سیترو (SITRO)

پاسخگویی آنلاین و تلفنی به مشکلات ویدئو پروژکتور و تجهیزات هوشمند سازی شما

معرفی نمایشگرهای لمسی سیترو (Sitro Multi Touch Screen)

کرایه ویدئو پروژکتور و پرده نمایش

برد هوشمند مدارس سیترو (SITRO)

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

12 دیدگاه برای خرید ویدئو پروژکتور ارزان قیمت ثبت شده است

 1. سلام من یه ویدئوپروژکتور میخام برای کلاس ۳۴نفری با نور متوسط وقیمت مناسب وبتونه برام کار کنه لطفا میشه راهنمایی کنید وقیمت ومدلشم بگین

 2. وقتتون بخیر ویدیو پروژکتوربرای نقاشی دیواری میخوام که هر سایزی که بخوام برام روی دیوار نشونم بده. قیمت؟

  1. سلام وقت بخیر
   مدل های متنوعی موجوده و بستگی به شرایط محیط شما و همچنین سقف هزینه تون داره. برای راهنمایی بهتر، با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۹۳۹۳ تماس بگیرید.

 3. سلام.
  آیا راهی هست عمر لامپ پرژکتور رو در زمان خرید دست دم تشخیص داد؟
  شما برای کلاس کوچیک ۱۲ نفره چه مدلی پیشنهاد میکنید؟
  سپاس از توضیحات و مقاله جامعتون

  1. سلام وقت بخیر
   قسمتی در منو هست که تایم کارکرد لامپ رو نشون میده اما مسئله اینجاست که میشه این عدد رو ریست و ۰ کرد بنابراین قابل اعتماد نیست.
   در مورد مدل پیشنهادی هم این مسئله به مسائل مختلفی بستگی داره. به ابعاد تصویر مورد نظرتون، به میزان روشنایی محیط، به میزان هزینه ای که قصد دارید بکنید و … بنابراین اگر مایلید شماره تماستون رو بفرمایید تلفنی راهنماییتون کنیم.

  1. سلام وقت بخیر
   ویدئو پروژکتور ان ای سی مدل ve303 و ایسر x118h این قابلیت رو دارند و در رانج قیمت مناسب ی هستند. ولی از اونجایی که انتخاب ویدئو پروژکتور مستلزم بررسی گزینه های مختلفی مثل میزان روشنایی محیط، ابعاد تصویر مورد نظر و … هست، بهتره با شماره ی ۰۵۱۳۷۲۳۷۳۷۳ تماس بگیرید تا از طریق کارشناس بخش فروش بیشتر و بهتر راهنمایی بشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *