جنبه های مثبت و منفی استفاده از برد هوشمند

جنبه های مثبت و منفی استفاده از برد هوشمند

برد هوشمند درحال کسب محبوبیت بیشتری در کلاس های درس مدارس و دانشگاه ها است.دلیل آن هم این است که برد هوشمند واقعا می تواند ابزار یادگیری بسیار خوبی برای استفاده معلمان و یادگیری بچه ها باشد.اگر شما هنوز نمی دانید که آیا این برد های هوشمند ارزش خرج کردن پول را داردیا نه ،پس (مطالعه) این جنبه های  مثبت و منفی باعث تصمیم گیری بسیار راحت تر شما می گردد.

مزایای استفاده از برد هوشمند در کلاس درس

مزایای زیادی برای استفاده از برد هوشمند در کلاس درس وجود دارد.مزایای بیشتری که بتوان نوشت وجود دارد اما در اینجا تنها به برخی از مهمترین مزیت هایی که معلمان و دانش آموزان در هنگام استفاده ازبرد های هوشمند برخوردار خواهند بود، اشاره می کنیم:

  •  اولین و مهم ترین فایده این بردهای هوشمند داشتن یک صفحه نمایش لمسی است، که شما می توانید برای نشان دادن مطالب و موضوعات درسی به بچه ها از این بردها استفاده کنید و یا به آن ها اجازه دهید که از صفحه لمسی برای نشان دادن به سایر افراد کلاس، از جمله مراحل جمع بستن اعداد استفاده نمایند.(انواع تکنولوژی بردهای هوشمند).
آموزش ریاضی با برد هوشمند
آموزش ریاضی با برد هوشمند
  • بچه ها می توانند خودشان از صفحه لمسی برد استفاده کنند و با این روش تعامل بیشتری با درس خواهند داشت و به سادگی در کلاس خسته نمی شوند.
  • معلمان هنگام استفاده از برد هوشمند از منابع زیادی برخوردارند. آنها می توانند به صورت آنلاین تمام ابزار ها و نرم افزار مورد نیازشان را پیدا کنند. در این خصوص ، مهم هم نیست که چه زبان و یا چه موضوعی باشد. ( ۱۰ سایت جذاب و مفید در زمینه منابع آموزشی با استفاده از بردهای هوشمند)
  • برد هوشمند پخش تصویر بزرگی دارد که معلمان می توانند استفاده کنند. با وجود عکس های بزرگ و تصاویری که این برد های هوشمند ارائه می کنند توجه بچه ها به درس ها جلب خواهد شد.
نصب برد هوشمند سیترو در دبستان پویندگان رسالت مشهد
نصب برد هوشمند سیترو در دبستان پویندگان رسالت مشهد
  • معلمان می توانند در حین تدریس، متن ها را هایلایت کنند.معلمان قادرند به دانش آموزان دقیقا همان جایی که نیاز به خواندن را دارند، نشان دهند. هم چنین با این روش می توانید مطمئن شوید که همه  افراد در کلاس مشارکت دارند و  هنگامی که نیاز به شروع مطالعه کار دارند ، متن را راحت تر به یاد خواهند آورد. ( پرزنتر چیست و چه کاربردی دارد ؟)

معایب استفاده از برد هوشمند

واقعا مشکلات خیلی زیادی در خصوص کار با برد هوشمند در هیچ رده سنی وجود ندارد,اما برخی چیزها وجود دارد که می تواند مشکل آفرین باشد و می بایست در نظر گرفته شود

اولین چیزی که باید بدانید این است که خرید برد هوشمند هزینه بر است.مدارس زیادی وجود دارند که بودجه برای خرید این روش نوین آموزشی ندارد. این عامل می تواند باعث عقب افتادن این مدرسه از سایر مدارس گردد، اما اگر مدرسه ای از عهده خرید برد هوشمند برنیاید ، بهتر است که برای این ابزار آموزشی گران سرمایه گذاری نکنند.

نکته منفی دیگر در مورد برد هوشمند این است که حتی در حال حاضر هم برد هوشمند در کلاس ها نصب شده باشند باز هم بسیاری از معلمان واهمه بیش از حدی دربرابر استفاده از برد هوشمند دارند. این به این معنی است که سرمایه گذاری ( به خاطر این نوع طرز نگاه ) به هدر میرود و هیچ مدرسه ای نمی تواند پولش را برای تجهیزاتی که استفاده نمی شود ، به هدر دهد. (۱۲ دلیل مبنی بر اینکه نباید از تخته هوشمند ترسید !!!)

راه هایی وجود دارد که یک معلم می تواند مطمئن شود که دانش آموزان  به درس های مهم توجه دارند.دانش آموزان بسیار زیادی هستند که در کلاس نشسته، بی حوصله اند و به معلمان شان گوش نمی کنند. در هنگامی که یک کلاس شروع به استفاده از برد هوشمند می کند ، تفاوتی نیز در نگرش و نمرات دانش آموزان بوجود خواهد آمد. (۱۰ روش خلاقانه برای استفاده از برد هوشمند در کلاس درس)

خوشبختانه سایت به پرایس ( هوشمند سازان ایمن پردازش) اقدام به انتشار سایر مقالات در این خصوص کرده است که در صورت تمایل می توانید به بخش سایر مطالب مرتبط در انتهای این مقاله مراجعه فرمایید .

منبع +

ترجمه :www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط : 

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

Fatal error:
The encoded file /home/vista/domains/behprice.com/public_html/wp-content/themes/kanishop-theme/inc/single-product/related-products-to-post.php requires a license file kanishop-related-products-license.ks. in Unknown on line 0