جذابیت نقاشی با تخته/برد هوشمند

جذابیت نقاشی با تخته/برد هوشمند

جذابیت نقاشی با تخته/برد هوشمند

امروزه استفاده ازبردهای های هوشمند در آموزش نقاشی به یکی از جذاب ترین روش ها تبدیل شده است. مربیان و معلمان می توانند علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها و بخصوص مصرف کاغذ، کودکان و دانش آموزان را به همکاری گروهی ترغیب کنند. به طور مثال هر گروه به ترتیب اولویت از پیش تعیین شده پای تابلو می آیند ودر زمان مشخص شده نقاشی خود را انجام می دهند.
تحقیقی در سال ۲۰۱۱ تحت عنوان Interactive whiteboards, art and young children به بررسی میزان تاثیرگذاری تخته های هوشمند در مهد کودک های نیوزیلند پرداخته است . نتایج تحقیق نشان می دهد که وقتی تخته هوشمند در برنامه هنرهای تجسمی کودکستان بکارگرفته شده ؛ این قابلیت را دارد تا به عنوان ابزاری در جهت ایجاد انگیزه و کمک به کودکان در جهت کسب تجربه استفاده شود. کارآیی دیجیتال تخته های هوشمند تجربه های جدیدی را نسبت به سایر ابزارهای قدیمی در اختیار کودکان قرار می دهد.

تاثیرات استفاده از برد هوشمند در نقاشی 

کاربرد برد هوشمند در نقاشی

کاربرد برد هوشمند در نقاشی

به طور مثال در بخشی از این مقاله نویسنده اذعان به این نکته دارد که تعاملی بودن و اندازه تخته ها دو عامل بسیار جذاب برای کودکان هستند و پیوسته ذوق و شوق کودکان را در حین تجربه ترسیم اشکال با استفاده از حرکات رفت و برگشت دراندازه بزرگ را مشاهده کرده است.معلمان نیز در مصاحبه گروهی به این واقعیت اشاره کرده اند که طراحی روی تخته های هوشمند ، مستلزم حرکات فیزیکی بیشتری نسبت به روشهای سنتی است. همچنین نویسنده مشاهده کرده است که در بعضی اوقات بچه ها از صدای ایجاد شده توسط قلم بر روی تخته های هوشمند نیز لذت می برند.

در بخشی از این مقاله نویسنده معتقد است که تخته هوشمند به عنوان ابزاری برای ایجاد اعتماد به نفس و توانایی برای کودکانی که نیازبه یادگیری خاص دارند, مورد استفاده قرار می گیرد.

داستان گویی و طراحی با تخته های هوشمند

موضوع نهایی که از تجزیه و تحلیل داده ها استخراج شد؛ بر اهمیت ارتباط بین طراحی و داستان گویی بر روی تخته های هوشمند تاکید دارد. بعضی اوقات طراحی های انجام شده توسط کودکان به عنوان ابزاری جهت داستان گویی به کار می رود. اگر از بچه ها درباره موضوع سوال شود ،درباره وقایع اتفاق افتاده اغلب صحبت می کنند و نویسنده متوجه شده است که در هنگام کار با تخته ،کودکان داستان هایشان را برای یکدیگر تعریف می کنند. و تحقیقی هم که توسط (Colbert (2006 انجام شده به این نکته اشاره دارد که فن آوری اطلاعاتی و ارتباطی توانایی قدرتمندی برای افزایش علاقه کودکان به داستان گویی را دارد.
اشتیاق کودکان برای تلفیق نقاشی با یک داستان نشان می دهد که تخته های هوشمند نه تنها برای بالا بردن تجارب یادگیری هنرهای تجسمی استفاده می شود ، بلکه برای تشویق تجارب مهارت شفاهی و نوشتاری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

درباره نویسنده
...

حبیب الماسیان

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

مطالب مرتبط
لطفاً افزونه Chat It را نصب و فعال کنید!
0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *