تکنولوژی Brilliant Color

تکنولوژی Brilliant Color

پروژکتورهای DLP از آن جهت که تصاویر باور نکردنی ارائه می کنند، مشهور شده اند. پیشرفت هایی که در تکنولوژی Brilliant Color رخ داده است و در حال حاضر در بسیاری از پروژکتورهای DLP در دسترس هستند، استاندارد جدیدی را در عملکرد رنگ به وجود آورده اند.ملاحظه کنید که چرا تکنولوژی DLP برای تجارت، آموزش، سینمای خانگی و غیره، بهترین انتخاب است:

  • این تکنولوژی که از ۶ رنگ سبز، زرد، قرمز، فیروزه ای، آبی و بنفش استفاده می کند، در مقابل تکنولوژی ۳LCD که تنها از ۳ رنگ سبز، قرمز و آبی استفاده می کند از درصد غنای رنگی بالاتری برخوردار است.
  • دو برابر رنگ بیشتر با پردازش چند رنگی

پروژکتورهای DLP با تکنولوژی Brilliant Color از ویژگی پردازش چند رنگی برای تولید رنگ های خیره کننده و پر طراوت بر روی صفحه نمایش استفاده می کنند. بر خلاف سایر تکنولوژی ها همانند ۳LCD که تنها از سه رنگ اصلی برای تولید تصاویر استفاده می کند، در تکنولوژی Brilliant Color از شش رنگ مجزا برای تولید تصاویر استفاده می شود.

به طور مثال شرکت ان ای سی (NEC) در نسل دوم و سوم سری M، آخرین تکنولوژی تولید تصویر DLP محصول شرکت Texas Instruments را به کار برده است. در موتور DLP، نور خالص لامپ پروژکتور به سمت حلقه ای شش رنگ هدایت می شود. بعد از فیلتر شدن نور توسط رنگ های این حلقه، به سمت قطعه DMD هدایت می شود که دارای میلیونها آیینه مینیاتوری جهت دار است. و در نهایت تصویر تشکیل شده بر روی صفحه نقش می بندد. این موتور با تکنولوژی BrilliantColor همراه است که با پردازش پیشرفته تصاویر، دقت رنگ ها و عمق رنگ مشکی را افزایش می دهد و تصاویری با جزئیات بیشتری به نمایش می گذارد. تأثیر این تکنولوژی بر روی رنگ چهره در هنگام پخش فیلم به وضوح مشخص است که می توان به عنوان نمونه از  دیتا پروژکتور ان ای سی NEC-M323X نام برد. 

تالیف : مهندس علی سجادی : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط: 

درباره نویسنده
...

حبیب الماسیان

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

مطالب مرتبط
لطفاً افزونه Chat It را نصب و فعال کنید!
0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *