تبدیل VGA به HDMI و تبدیل HDMI به VGA و کاربردهای آن

تبدیل VGA به HDMI و تبدیل HDMI به VGA و کاربردهای آن

این روزها تکنولوژی ویدئویی یا تصویری در حال فاصله گرفتن از فن آوری انتقال آنالوگ (VGA) به سمت یک اتصال دیجیتال با فرمت (HDMI، DVI و DisplayPort و … است) با این حال، هنوز شرایطی وجود دارد که ممکن است به دلیل وجود درگاه ها یا پورت های متفاوتی که بر روی یک کامپیوتر و نمایشگر  وجود دارد، نیاز به تغییر فن آوری نمایشگر باشد.
به علاوه سیگنال های ویدئویی می توانند در هر دو جهت تطبیق داده شوند (HDMI به VGA یا VGA به HDMI)، اما محدودیت های خاص و تفاوت هایی در خصوص مشخصات و  قیمت ها وجود دارد.

تبدیل VGA به HDMI

VGA to HDMI

در برخی شرایط، ممکن است لازم باشد تا یک سیگنال VGA از یک کامپیوتر، تبلت و یا دوربین دیجیتال به یک اتصال HDMI در یک نمایشگر جدیدتر مانند یک تلویزیون، مانیتور و یا ویدئو پروژکتور ارسال کنید. با استفاده از یک تبدیل VGA به HDMI شما قادرید کامپیوترتان را به هر دستگاه نیازمند به یک اتصال HDMI وصل نمایید.

نکته: برخی از تبدیل ها ممکن است دارای یک کابل صوتی و نیز کابل USB برای تأمین برق باشند.

نکته: در صورتی که کامپیوتر شما دارای اتصال VGA باشد و شما یک کامپیوتر رومیزی داشته باشید، ممکن است نیاز باشد که کارت گرافیک کامپیوترتان را ارتقاء دهید.

تبدیل HDMI به VGA

HDMI to VGA

تبدیل HDMI به VGA می تواند یک سیگنال HDMI را از یک کامپیوتر به یک اتصال VGA در نمایشگرهای قدیمی تر اتصال دهد. از آنجایی که VGA یک تکنولوژی قدیمی تر است، باید از انجام این گزینه اجتناب شود مگر اینکه هیچ راه دیگری وجود نداشته باشد.

توجه: یک کابل HDMI می تواند یک سیگنال صوتی و تصویری را بر روی خود کابل HDMI ارسال نماید. این در حالی است که یک کابل VGA تنها می تواند یک سیگنال تصویری را قبول کند. اگر  صوت و تصویر را همزمان می خواهید دریافت کنید شما نیاز به خرید تبدیلی دارید که دارای یک کابل VGA و هم چنین یک کابل صدا یا USB با قابلیت های صوتی باشد.

در نظر گرفتن کیفیت سیگنال

لطفاً توجه داشته باشید که شما ممکن است شاهد افت کیفیت تصویر در زمان انتقال سیگنال این دو فن آوری باشید. به طور مثال VGA، حتی در بالاترین حد رزولوشن آن یعنی SVGA، تنها قادر به پخش رزولوشن ۶۰۰ × ۸۰۰ پیکسل می باشد. بنابراین، اگر کامپیوتر شما دارد رزولوشن بالاتری مانند سیگنال HDMI می فرستد، این سیگنال به رزولوشن پایین تری مانند VGA محدود می گردد. به علاوه سیگنال های آنالوگ VGA بسته به جنس مواد ساخته شده شان و عوامل دیگر ممکن است در معرض افت کیفیت قرار بگیرند.

منبع: computerhope.com

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط:

انواع پورت ها و کابل ها به روایت تصویر

تفاوت های VGAو DVI و HDMI و DISPLAY PORT

عیب یابی مشکلات اتصال اچ دی ام ای /HDMI

انواع استانداردهای رابط اچ دی ام آی/ HDMI

چطور با پورت اچ دی ام آی – HDMI لپ تاپ یا کامپیوتر را به تلویزیون وصل کنیم

درباره نویسنده
...

حبیب الماسیان

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

مطالب مرتبط
لطفاً افزونه Chat It را نصب و فعال کنید!
0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *