تبدیل Display Port به HDMI سیترو به همراه صدا

گفته می شود که فن آوری Display Port یا بصورت اختصار DP از سال ۲۰۰۶ و توسط سازمان VESA با هدف صفحه نمایش های کامپیوتری ارائه شد.امروزه دیسپلی پورت یکی از کانکتورهای صوتی و تصویری دیجیتالی محسوب می‌شود که به وسیله آن می‌توان هم صدا و هم تصویر را انتقال داد و از این نظر بسیار شبیه HDMI است.

 

HDMI and Display Port

در خصوص تفاوت DP با HDMI می توان گفت که اچ دی ام آی اساساً برای محصولات الکترونیکی عمومی طراحی شده است و محصولاتی از قبیل بلوری پلیر‌ها، تلویزیون‌ها، ویدیو پروژکتورها و … را در بر می گیرد. لذا یک تفاوت اصلی DP با HDMI از هدف و خاستگاه تولید آن ریشه می گیرد که یکی با هدف AV دیجیتال و دیگری با هدف صفحات نمایش کامپیوتری دیجیتال بوده است. بسیاری بر این باورند که  Display Port قرار است مکمل HDMI باشد نه جایگزین آن.

تبدیل Display Port به HDMI سیترو به همراه صدا

خروجی Display Port به ورودی تبدیل HDMI یک راه حل ساده برای اتصال دستگاه های display port با استفاده از کابل های HDMI به دستگاه های HDMI موجود می باشد. به بیان ساده، تبدیل  display port به HDMI می تواند یک سیگنال display port را از یک کامپیوتر به یک اتصال HDMI در نمایشگرهای قدیمی تر اتصال دهد.بنابراین این تبدیل، همان چیزی است که شما برای مبدل کردن از یک فرمت به فرمت دیگر نیاز دارید. در نتیجه این تبدیل با ابعاد کوچک خود، توانایی ارسال داده های صوتی و تصویری دیجیتال بسیار با کیفیت را به نمایشگر شما دارد و  در مجموع تبدیل کاربر پسندی است که باعث کاهش هزینه ها از جانب کامپیوتر و هم نمایشگر شما می شود.

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *