مروری بر نوشته ها و مقالات برد/تخته هوشمند سایت به پرایس

از زمانی که بردهای هوشمند به کلاس های درس ایران راه پیدا کردند،زمزمه هایی بین مدیران، اساتید و معلمان شنیده می شد که می گفتند تخته سیاه  بهتر است یا برد هوشمند؟  و این که اصلا این چه ابزار  آموزشی است و چه مزایا و معایبی می تواند داشته باشد.

یادم می آید، زمانی که موضوع نوشتن در مورد تخته یا برد هوشمند را شروع کردیم، ابتدا سعی کردیم، تعریف جامع و مفیدی از این ابزار آموزشی نوین از جمله برد هوشمند یا وایت برد تعاملی چیست، داشته باشیم و در گام بعدی به انواع تکنولوژی تخته/بردهای هوشمند اشاره کنیم.خب شاید اولین سوالاتی که در مورد بردهای هوشمند به ذهن برسد بهترین استفاده از برد/ تخته هوشمند تعاملی و دلایل استفاده از  برد هوشمند باشد. در نتیجه هر بار سوالاتی پیش می آمد و مقالاتی در این خصوص جستجو، ترجمه و تالیف می شد.

پر واضح است که برد یا تخته های هوشمندجنبه های مثبت و منفی زیادی دارند و  ما می توانیم  با روش های خلاقانه از جمله ۱۰ روش خلاقانه برای استفاده از برد هوشمند در کلاس درس از مزایای فراوان آن اطلاع داشته و استفاده مفید تری داشته باشیم و نیز بدانیم که چرا باید از برد هوشمند استفاده کنیم.

هم چنین، نباید فراموش کنیم که در انتخاب یک برد هوشمند مناسب، بهتر است نگاهی به راهنمای کامل خرید برد هوشمند  بیاندازیم و اگر کنجکاو بودیم که درباره کاربرد کیت هوشمند و نحوه نصب کیت هوشمند و تفاوت های آن با برد هوشمند ، بدانیم خواندن این نوشتارها را فراموش نکنیم.

بعضی از افراد و از جمله اساتید و معلمان گرامی که آشنایی چندانی با این ابزار مفید آموزشی ندارند ممکن است، این سوال برایشان پیش آید که آیا کار با برد هوشمند مشکل است؟ و شاید به ذهن مسئولین و مدیران گرامی این موضوع برسد که  آیا تخته /برد هوشمند یا تعاملی می تواند یک معلم ضعیف را به معلم خوب تبدیل کند ؟ و از همه مهمتر آیا برد های هوشمند می توانند جای معلمان را بگیرند؟.

خوشبختانه در خصوص بردهای هوشمند و نقش آن در آموزش و یادگیری تحقیقات گسترده ای توسط محققان و پژوهشگران انجام گرفته است که سعی کردیم که به تحقیق و ترجمه آن مطالب بپردازیم. به طور مثال پرسشنامه علمی تخته/برد هوشمند و چند مقاله دیگر :

به علاوه در خصوص برد هوشمند و کاربردهای متنوع آن سعی کردیم موضوعاتی درباره تدریس ریاضی، نقاشی،موسیقی،زبان و … با تخته های هوشمند مانند مقالات زیر گردآوری و منتشر نماییم:

موضوعات دیگری که درخصوص استفاده از برد هوشمند سعی کردیم ترجمه و تالیف کنیم، در ارتباط با  نحوه تمیز کردن برد هوشمند و ذکر  چند نکته در مورد کار با برد هوشمند در کلاس و نیز ترفندهای استفاده از ویدئو پروژکتور و برد هوشمند می باشد که خوشبختانه مورد توجه بازدیدکنندگان سایت به پرایس قرار گرفت.

نکته پایانی که باید به آن اشاره کنیم ،معرفی نرم افزار برد هوشمند سیترو است که با داشتن محیط کاملا فارسی از قابلیت های خوبی برخوردار است و شما از این پیوند می توانید به صورت رایگان نرم افزار برد هوشمند سیترو SITRO + راهنمای فارسی استفاده از نرم افزار  را دانلود نمایید.

درباره ما 

شرکت ایمن پردازش (سایت behprice.com) در زمینه فروش محصولات آموزشی مانند برد هوشمند، کیت هوشمند، ویدئو پروژکتور، لوازم جانبی ویدئو پروژکتور (پرده نمایش، پایه، کابل و …) ، ویژوالایزر و میکروسکوپ های دیجیتال،میزهای لمسی، کیوسک های اطلاع رسانی فعالیت دارد. هم چنین تعمیرات کامل این دستگاه ها را نیز به صورت کامل پشتیبانی می نماید. همراهی بیش از ۲۰ هزار مشتری در طی ۱۵ سابقه موجب دلگرمی ماست.

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

برد هوشمند سیترو

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *