تخته /برد هوشمند چگونه می تواند به دانش آموزان کم توان کمک کند؟

دانش آموز کم توان

دانش آموز کم توان

برد هوشمند مخصوص دانش آموزان کم توان ذهنی

هنگامی که با فراگیران کم توان  کار می شود، برد هوشمند بعنوان ابزار قدرتمندی در دستتان معلم به شمار می رود. وقتی که فراگیران مشکلات جسمی دارند ،نیازهای خاص به وجود می آید. نیازهای خاص نیز می تواند خود را به عنوان چالش های یادگیری نشان دهند. بردهای هوشمند در هر دو زمینه مفید هستند.

فراگیران ناشنوا به تجسم محتوای که شما آنها را آموزش می دهید نیاز دارند

بدون برد هوشمند شما مجبورید ساعت های بی شماری صرف کپی کردن تصاویر، بزرگ کردن و سپس برش و چسباندن آنها برای ایجاد محتوای مورد نیاز کنید. برد هوشمند این امکان را به شما می دهد تا تمام این کارها را به راحت ترین روش انجام دهید. هرعکس و تصویری که تصورش را بکنید ، در اینترنت در دسترس شماست و می توانید تا هر وقت که بخواهید روی تصویر مورد نظرتان را ویرایش کنید.
دیگر نیازی نیست که محدود به ایده های خلاقانه خودتان باشید. با فن آوری که درنوک انگشتان دستتان دارید ،می توانید به آسانی منابع آموزشی و یادگیری ایجاد کنید. بسیاری از فیلم های زبان اشاره ناشنوایان نیز موجود است و می توانید با درس های خودتان تلفیق کنید .

فراگیرانی که مشکل مهارت های حرکتی دارند

این فراگیران نیزمی توانند از برد هوشمند بهره ببرند. عمل کشیدن و رها کردن می تواند به توسعه مهارت های حرکتی چشم، و همچنین بینایی- فضایی آنان کمک کند .مهارت های حرکتی برخی از فراگیران آنقدر ضعیف است که نمی توانند با موس یا صفحه کلید کار کنند. صفحه بزرگ برد هوشمند و به همان نسبت راه های ساده لمس کردن و کارکردن با آن ، باعث می شود که توسعه مهارت های مورد نیاز این فراگیران آسان تر شود.
وقتی که برد هوشمند در راستای توسعه شناسایی اشیاء ، تفسیر بصری و دریافت فضا بکار می رود، مهارت های بصری هم گسترش پیدا می کنند . افزون بر تصورات خودتان ، منابع و ایده های زیادی در اینترنت وجود دارد. و شما برد هوشمند را به عنوان یک ابزار ارزشمند در محیط آموزش استثنایی خواهید دانست.

سایر مطالب مرتبط:

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *