برد هوشمند مدارس سیترو (SITRO)

امروزه در بسیاری از سطوح آموزشی از  مهد کودک ها  گرفته تا دانشگاه‎ها و نیز در اتاق جلسات و  سالنهای کنفرانس استفاده از برد هوشمند رایج شده است. با توجه به فعالیت چشمگیر سازمان آموزش و پرورش ، مدارس زیادی به این تخته های مدرن مجهز شده‎اند. استفاده از نرم‎افزارها و محتواهای آموزشی مخصوص بردهای هوشمند، کاربرد آنها را افزایش داده و کمک شایانی به موفقیت بردهای هوشمند نیز کرده است.

برد های هوشمند، امکانات آموزشی بسیار متنوعی را ایجاد می‎کنند. استفاده از برد هوشمند، محیط کلاسها را تعاملی و مهیج می‎کند، عملکرد دانش‎آموزان را بهبود می‎دهد، همکاری و تعامل دانش‎آموزان را بالا می برد، فرآیند یادگیری دانش آموزان را بسیار سریع تر می کند و شور و شوق فراوانی به کلاس می آورد . بنابراین در صورتی که ظرفیت ها و امکانات متنوع بردهای هوشمند به درستی استفاده شود، این ابزار آموزشی می یتواند مورد اقبال و توجه بیشتر دانش آموزان و دانشجویان قرار گیرند. در این خصوص می توان به استفاده از  شبیه سازها و انیمیشن های مفید آموزشی برای تدریس با برد هوشمند و بهره مندی از امکانات سایت های مفید آموزشی و هوشمندسازی مدارس  اشاره نمود.

انواع تکنولوژی های برد هوشمند سیترو (SITRO)

همانطور که می دانید، یک برد هوشمند ابزاری آموزشی است که به تصاویر کامپیوتری امکان نمایش بر روی برد با استفاده از یک ویدئو پروژکتور را می‎دهد. به طور معمول دو نوع تکنولوژی رایج استفاده شده در بردهای هوشمند، تکنولوژی مادون قرمز (IR) و تکنولوژی الکترومغناطیس می باشند،که هر یک  قابلیت ها و ویژگیهای منحصر به فرد خودشان را دارند:

برد هوشمند مادون قرمز (IR)

برد هوشمند الکترومغناطیس (Magnet)

 

برد هوشمند تعاملی
برد هوشمند تعاملی

 تنوع کاملی از بردهای هوشمند سیترو (SITRO) با سرعت و دقتی فوق العاده

بردهای هوشمند Sitro در سه نوع IR,Magnet و Capacitive ساخته شده اند.

در نوع IR کاربر می تواند بدون نیاز به قلم خاص، با انگشت یا هر وسیله ی دیگری روی برد بنویسد و در نوع Magnet کاربر می تواند با استفاده از قلم مخصوص،روی برد کار کند. در برد های خازنی که آخرین فناوری بردهای لمسی می باشد( مانند فناوری استفاده شده در تبلت و گوشی های هوشمند) کاربر می تواند با انگشت یا قلم مخصوص با برد کار کند.به دلیل گران بودن این فناوری استقبال کمتری از این بردها می شود.

برد هوشمند SITRO M-9089HD

برد هوشمند SITRO IVT 8083

برد هوشمند SITRO MVT-76

 برد هوشمندSITRO EM83

بردهوشمند SITRO 9093

همیشه در هنگام استفاده از وسایل کمک آموزشی همچون برد هوشمند نکات و راهکارهایی وجود دارد که به آموزش بهتر کمک می‎کند. به طور مثال خواندن مقاله راهکارها و ترفندهای استفاده از ویدئو پروژکتور و برد هوشمند را به شما توصیه می کنیم. گاهی اوقات مدرسان در مورد نحوه کالیبره کردن برد یا تخته هوشمند سوال دارند و یا مشکلات فنی رایج در حین کار با برد هوشمند که می توانید ضمن خواندن مقالات ما با همکاران بخش فنی شرکت ایمن پردازش تماس بگیرید.

گردآوری:www.behprice.com (شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

سایر مطالب مرتبط:

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *