آیا کار با برد/تخته هوشمند مشکل است؟

آیا کار با برد/تخته هوشمند مشکل است؟

آیا کار با برد/تخته هوشمند مشکل است؟

البته جواب این سوال ممکن است بله و یا خیر باشد.
واقعیت این است که ما انسانها نسبت به یادگیری یک کار یا وسیله جدید واکنشهای مثبت یا منفی مختلفی از خود نشان می دهیم. گاهی اوقات این واکنش ها با نگرانی و یا اضطراب همراه است. اگر یادتان باشد،شاید به خاطر داشته باشید که وقتی برای اولین بار در پشت کامپیوتر نشسته بودید و می خواستید که ساده ترین کارها را با موس انجام بدهید، و یا حروف را در روی صفحه کیبورد تشخیص بدهید و تایپ کنید، احساس ناامیدی، خستگی و دلسردی به شما دست می داد.حالا که پس از سالها به این موضوع فکر می کنید ، ممکن است اراده خودتان را تحسین کنید.

عزم به یادگیری و کار با تخته هوشمند:

بنابراین عزم به یادگیری بسیار مهم است. اگر دید منفی نسبت به یادگیری داشته باشید و از دوستان و همکاران دائما از مشکلات کار با وسیله صحبت کنید و بشنوید، قطعا از کارکردن با دیتا پروژکتور و تخته هوشمند نیز لذت نمی برید. زیرا دیدگاه منفی نسبت به آن پیدا کرده اید و از ته دل هم قصد یادگیری آن را ندارید. پس به مشکل بر می خورید و لذت و آموزش این فن آوری را از دست می دهید. این در حالی است که شما نسبت به محیط کار و دانش آموزان و دانشجویانتان مسئول هستید و باید حداکثر استفاده را از امکانات روز ببرید . بنابراین سعی کنید که نگرش خود را تغییر بدهید و با نگاهی مثبت و تلاشی خستگی ناپذیر سعی در یادگیری امکانات مختلف تخته هوشمند ببرید.

کسب مهارت لازم برای کار با برد هوشمند :

برد هوشمند سیترو در دبستان دخترانه

قطعا کسب مهارت لازم در این زمینه باعث صرفه جویی در وقت شما نیز می گردد و به فهم بیشتر دانش آموزان تان کمک شایانی می کند.
در کل شاید بتوان سه عامل اساسی را در این خصوص نام برد :

استعداد, مقدار تلاش و نوع نگرش

به طور مثال در موضوع میزان استعداد ، ببینید که چقدر به تلفن همراه خود مسلط هستید. چقدر طول کشید که کارکردن با همراهتان را یاد بگیرید؟ آیا الان می توانید فایلی را بلوتوث کنید. اگر در این زمینه مشکل دارید احتمالا از آن دسته افرادی هستید که آشنایی خوبی با فن آوری های روز ندارید.
مقدار تلاش عامل مهم بعدی است. باید برای یادگیری وقت بگذارید و هر زمان که مناسب دیدید ؛ به تنهایی یا با راهنمایی یکی از همکارانتان تمرین کنید.

نوع نگرش شما نسبت به برد/تخته هوشمند 

نوع نگرش شما بسیار مهم است. آیا واقعا دوست دارید که از تخته هوشمند استفاده کنید ؟انگیزه شما چیست؟ آیا یادگیری تخته هوشمند را زحمت اضافی می دانید و یا به مزایای آن اعتقاد و باور ندارید؟
در نتیجه عواملی که ذکر شد بسیار مهم هستند و به یادگیری و پیشرفت شما کمک می کنند. اگر متوجه شدید که این مطالب برخلاف نظر شماست، ناامید نشوید و یادگیری را به سرعت شروع کنید. اگر به اطراف و همکارانتان نگاه کنید، می بینید که بسیاری از آنها از کار کردن یا تخته هوشمند یا دیتا پروژکتور لذت می برند.اگر واقعا دوست دارید که یاد بگیرید،حتما موفق می شوید.

 

سایر مطالب مرتبط:

 

ترجمه و تالیف: www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

درباره نویسنده
...

حبیب الماسیان

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

مطالب مرتبط
لطفاً افزونه Chat It را نصب و فعال کنید!
0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *