آیا باید پروژکتور سینمای خانگی را به سقف نصب کنم، یا این که روی میز قرار بدهم ؟

آیا باید پروژکتور سینمای خانگی را به سقف نصب کنم، یا این که روی میز قرار بدهم ؟ : یکی از آن تصمیماتی که باید در اوایل فرایند خریدتان بگیرید، این است که آیا شما می خواهید پروژکتور  را به سقف نصب کنید یا صرفا می خواهید که دستگاه را روی میز قرار داده و  استفاده کنید. هر یک از این گزینه ها مزایایی دارند.

نصب و راه اندازی پروژکتور سینمای خانگی به صورت سقفی 

نصب پروژکتور بر روی سقف، دستگاه را در معرض دید قرار نمی دهدو علاوه بر ایمن نگه داشتن دستگاه، باعث مرتب تربه نظر رسیدن  اتاق می شود. نصب و راه اندازی پروژکتور در یک نقطه ثابت، هم چنین باعث صرفه جویی در وقت شما برای تنظیم پروژکتور در هر بار استفاده می شود.

اگر قصد دارید، پروژکتورتان را به سقف نصب کنید،در نتیجه نیاز دارید که فاصله ثابت بین پروژکتور و صفحه نمایش تان را بدانید.دلیلش این است که پروژکتور های مختلف نسبت برد یا پرتاب متفاوتی دارند. نسبت برد به رابطه بین فاصله پروژکتور از صفحه نمایش و عرض تصویر گفته می شود. به عنوان مثال، اگر پروژکتور شما  به صورت سقفی به فاصله ۳ متر نصب شود، در نتیجه تصویر شما بزرگتر از زمانی که تنها به فاصله یک و نیم متر نصب گردد خواهد بود.

مقالات مرتبط:  نصب پروژکتور سینمای خانگی و پرده نمایش       

                   دیتا پروژکتور و میزان فاصله آن از پرده نمایش

پروجکشن رومیزی

استفاده از پروژکتور سینمای خانگی به صورت رومیزی
دورهمی با اعضای خانواده

اکثر ویدئو پروژکتورها وزنی کمتر از ۱۰ کیلو (امروزه به طور معمول بین ۲ تا ۵ کیلو) دارند و راحت از محلی به محل دیگر حمل و جابجا می شوند. این یعنی که شما می توانید صفحه (پرده) نمایش بزرگ خود را  به خانه های دوستان و فامیل به همراه ببرید و بدون نیاز به بلند کردن اجسام سنگین، و در فضای باز بر روی درب گاراژ، فیلم و تصاویرتان را پخش کنید. با این حال، شما می بایست برای هر بار استفاده ،پروژکتورتان را راه اندازی کنید.

اگر به این نتیجه رسیدید که پروجکشن رومیزی مناسب شما است، بنابراین پروژکتوری انتخاب کنید که فن کم صدایی داشته باشد.فن هایی که از صدای از ۳۰dB یا کمتر برخوردار باشد.

نکته: سایت Projector People توصیه می کند که قبل از خرید یک صفحه نمایش، پروژکتور خود را خریداری کنید.ابتدا پروژکتور خود را نصب کرده، آن را راه اندازی کنید، و سپس تصمیم بگیرید که کدام صفحه نمایش به بهترین وجه متناسب با نیاز شما است. هم چنین این کار، مهلت می دهد که مطمئن شوید، پروژکتور مطابق انتظارات شما باشد.  مقاله مرتبط: راهنمای خرید پرده نمایش ویدئو پروژکتور

موضوعات مطرح شده دیگر در راهنمای خرید پروژکتور سینمای خانگی:

ترجمه و تالیف : www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

منبع:+

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

2 دیدگاه برای آیا باید پروژکتور سینمای خانگی را به سقف نصب کنم، یا این که روی میز قرار بدهم ؟ ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *