آموزش زبان در مدارس با برد هوشمند – بخش اول

فن آوری نوین به گونه ای توسعه پیدا کرده است که بسیاری از مردم هیچگاه اینچنین تصورش را نمی کردند.

روز به روز و هر ساله ، چیزهای جدیدی ظهور می کنند و ما فکر می کنیم که این دیگر آخرینش است. تا کجا مردم می توانند پیش بروند و انتهایش تا کجاست ؟ باید قدردان متخصصان در سرتاسر جهان باشیم که تلاشهای آنان باعث شده است که زندگی راحت تر، آسانتر و قطعا جالبتری داشته باشیم. مدارس محیط هایی هستند که رهبران آینده تیم های تکاملی شروع به شکل گرفتن می کنند و فن آوری که در مدارس استفاده می شود ، حرف زیادی برای گفتن دارد . با این وجود معلمان افرادی هستند که باید خود را با فن آوری به روز کنند و بتوانند دانش را به دانش آموزانشان انتقال دهند. این مقاله به بحث درباره یکی از نوین ترین تجهیزات آموزشی یعنی بردهای هوشمند می پردازد و هم اکنون به سرعت در حال پا گذاشتن به مدارس و مساعدت معلمان در حرفه شان گردیده است .

هدف از مقاله پیش رو نه تنها آگاهی دادن ،بلکه در مرحله نخست بوجود آوردن موضوعات بیشتر درباره بردهای هوشمند برای مدرسانی است که زبان انگلیسی را به عنوان زبان خارجی در مدارس ابتدایی آموزش می دهند. همچنین به برخی از مزایا و معایب احتمالی استفاده از برد هوشمند نظر خواهیم داشت ، اینکه چقدر استفاده از آن آسان است یا مشکل است ، چقدر در یادگیری دانش آموزان تاثیر می گذارد، چه تاثیری بر میزان انگیزه آنان دارد ،چه معیارهای طراحی برای این مواد آموزشی وجود دارد و در واقع چه جذابیتی راجع به آن وجود دارد.

معمولا به گروه سنی بین ۶ تا ۱۰ یا ۱۱ سال، فراگیران نوجوان گفته می شود. طبق اظهارنظر سارا فیلیپ ” به اندازه ای که میزان بلوغ فکری در کلاس درس مهم است ، مقدار سن خیلی به حساب نمی آید” (۱۹۹۳). آموزش به این گروه به معنی فهمیدن ، شناخت نگرش ،نظرات و علایق آنهاست. یک سری خصوصیات وجود دارد که معلمان باید در هنگام آماده سازی فعالیت ها و آموزش فراگیران نوجوان در نظر داشته باشند. خصوصیات پیش رو فراگیران نوجوان از دیدگاه  اسکات ، فیلیپ و مون :

فراگیران نوجوان
فراگیران نوجوان
  • نوجوانان بسیار کنجکاو و فعال هستند
  • دایره توجهشان محدود است
  • -نیازمند تعامل در یادگیریشان هستند
  •   از قوه تخیل بالایی برخوردارند
  •   فعالیت های بدنی را ترجیح می دهند
  •   با دست کاری وسایل چیزی یاد می گیرند
  •   بیشتر به صحبت کردن متکی هستند
  •  به هر شکلی موجود، به تشویق نیازمندند

آگاهی از این خصوصیات می بایست به معلمان در آموزش موثرتر به فراگیران نوجوان کمک کند. به طور مثال ، فراگیران نوجوان در محیط بازی و از طریق بازی و فعالیت بهتر فرا می گیرند. دایره توجه کم آنها به این معنی است که معلمان باید مسائل را در سطح فراگیران نوجوان توضیح بدهند و آماده پاسخگویی به سوالات زیادی باشند و با تکرار دستورالعمل ها و از طریق فعالیت ها و تکرار به تشویق آنها بپردازند. معلم باید فراگیران نوجوان را از طریق فرایند یادگیری هدایت کند. زیرا فراگیران قادر به تشخیص اینکه برای یادگیری به چه چیز نیاز دارند و چگونه آن را برآورده و دنبال کنند ، نیستند.

سارا فیلیس بر این اعتقاد است که فعالیت های تهیه شده توسط معلمان ، برای اینکه موجب دلسردی بچه ها نشود ،نباید در این مورد پیچیده باشند. ا نباید توانایی این رده سنی را فراموش کنیم تا از این طریق بچه ها بتوانند احساس موفقیت و رضایت از فعالیتهایشان داشته باشند . فعالیت های شنیداری از جمله آهنگ ، هم خوانی ، ریتم با میزان تکرار زیاد ،بسیار حائز اهمیت هستند.
فیلیپس در این باره می گوید: ” این نوع فعالیت هایی که به خوبی عمل می کنند شامل بازی ها ، آهنگ ها به همراه حرکات ؛ کلیه فعالیت های که دارای واکنش های فیزیکی هستند ،تکالیفی که شامل نقاشی ، برش و چسباندن می شوند ، داستانهای ساده و تکراری و فعالیت های گفتاری تکراری که از ارزش مشخص ارتباطی برخوردار باشند ” (۷).

برد هوشمند سیترو
برد هوشمند سیترو

سایر مطالب مرتبط :

ترجمه :www.behprice.com ( شرکت هوشمند سازان ایمن پردازش)

درباره نویسنده :

مترجم و نویسنده مطالب آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *